Gyncare MUDr. Herman alebo SPLN MUDr. Hredzák? Ku komu ísť?

nathalinocka
4. nov 2007

ahojte snazilky ktore navstevujete jedno z tychto centier.
S manzelom sme sa rozhodli ze by sme nieco take mali podstupit.nevieme sa rozhodnut ktore z tych dvoch, myslim si ze obydve centra su dobre ale ked uz mam ist nech biem kde. prosim vas ak niektora ma skusenosti rada si ich precitam.

sonka3535
3. dec 2014

@babulka6783 Ja som sa tiez bala toho cestovania z KE do MT, no nie je to zatial take strasne. Som pred 3. stimulaciou, teda posledna ciastocne hradena poistovnou a skusime to v Martine. Stacilo nam tam ist zatial 2x, vstupne testy HP a partner spermiogram, lebo chcu vysledky, ktore nie su starsie ako 3 mesiace, myslim. Nase boli, tak preto sme tam boli. Na druhe vysetrenie uz partner nemusel ist a nemusi ist az do dna, kedy mi budu vyberat vajicka. Takze ak to zhrniem, 6-7x tam musis ty (takze da sa to zvladnut aj vlakom), partner 2x. Samozrejme, pri bezproblemovom priebehu stimulacie a oplodnenia. 🙂 skus popremyslat, Helios Martin je brnenska pobocka, vraj maju dobre vysledky. Oplodnuju len s jednym embryom. Pochvalim sa, ak budeme uspesni, no to bude az niekedy koncom januara. 😉

luciazen
6. dec 2014

no jasné,chápem ťa.len neviem od čoho to vlastne závisí či sa to podarí alebo nie.aj ja by som asi potom hľadala niečo iné 🙂 tak držím palce,nech sa nabudúce všetko podarí 🙂

bobix25
9. dec 2014

Babulky neviete poradit ci Herman robi aj spermiogram

sfera
9. dec 2014

@bobix25 ano, robi

luis75
22. jan 2015

SPLN 2009 - 2011, Gyncare 2011, Hermanov spolužiak sa vyjadril, že Herman to robí najmä pre peniaze, ale zas kolegyni Hoky pomohol k Lukáškovi, 2011 ISCARE Martin, 2012- dnes REPROFIT

benny11
23. jan 2015

@luis75 Reprofit je super, nám pomohli, Herman nie......vraj potrebujeme špeciálnu predprípravu prd! viac peňazí

stelyyy
19. aug 2015

Ahoj @antonia2077 Ja som uz SPLNE bola ohladom tehotenstva..A zistila mi endometriozu,nefuncne vajecniky az na tretinku laveho..:( teraz ideme 3,9 ohladom umeleho..Ale cennik som ani ja nenasla:( Ale bola tam kamaratka a platila800 a bola velmi spokojna a uz ma1.5 rocnu kocku

ludmila1307
23. aug 2015

@stelyyy http://www.spln.eu/web_object/spln.pdf tu je cennik splnu a maju ho aj nalepeny na tych sklenenych dverach

ada17478
25. sep 2015

Ahojte babenky.Sme tu novy na tomto fore a chceme sa podelit o svoje skusenosti z IVF v gyncare u Hermiho...Zijeme v UK a tu sme aj agsolvovali svoje prve IVF a nic,druhe v Martine,taktiez nic,takze k hermanovi sme sli z malou dusickou ci nam uz konecne niekto pomoze...A sme stastny-prestastny a tehotny🙂 Dakujeme gyncaru a dr Hermanovi🙂))

dicinka1
27. sep 2015

@ada17478 Gratulujem...

maria394
2. okt 2015

@luis75 herman to nerobí pre peniaze,ve´d aj ke´d zakladal na zelenej lúke prvé pracovisko v nemocni
ci a na Slovensku , tiež si mohol vegetovať v nemocnici ako jeho spolužiaci a kolegovia.Bol na plate a za
jeho aktivitu naviac nedostal ani halier. A ke´d potom odišiel z nemocnice a vybudoval dalšie,už súkrom-
né centrum,nemohol to robiť len pre dobrý pocit. Špičkové,nie lacné prístroje, odborný personál, spotrebný materiál- to všetko stojí fúru peňazí. A samozrejme aj on musí mať platTak isto ako vo
všetkých ostatných centrách na Slovensku, Čechách, na celom svete. Či myslíš, že niekto pracuje
len pre dobrý pocit a financuje to z nejakých iných súkromných zdrojov? Vieš, problém je v tom,že všetky pracoviská musia nakupovať materiál, stroje,.... za svetové ceny, ale my, pacienti máme slo-
venská platy.

eviq
2. okt 2015

@maria394 Ty si sa registrovala 23.septembra, aby si v každej možnej diskusii obhajovala Hermana?? Žeby doktorovi klesal počet pacientiek?? Žeby ste to boli vy pán doktor? 🙂 🙂

kimmm1
2. okt 2015

ja som tehotna zo splnu 🙂

maria394
3. okt 2015

@eviq Keby som bola doktorom, už by som niektoré príspevky riešila s právnikom

eviq
3. okt 2015

@maria394 :D jaj, a ja ze s vlastným svedomím.. ..

hoky
6. okt 2015

Milé snažilky,
dovoľte mi prispieť svojou skúsenosťou s Dr. Hermanom. Na dieťatko sme čakali dlhých 16 rokov, iné páry by sa za taký čas už dávno asi rozviedli, ale my sme sa nesnažili až tak na to upínať lebo by to liezlo asi na mozog. Pred prvou návštevou Gyncaru sme absolvovali vyšetrenia u niekoľkých lekárov ktorí boli milí, usmiati, zhovorčiví a hlavne tvrdili nám že je všetko OK. Lenže v skutočnosti bol opak pravdou. Keď sa nedarilo rozhodli sme sa pre Gyncare a dodnes to neľutujeme. Dr. Herman je super zahraničím uznávaný odborník či už ako diagnostik tak aj lekár s veľkými skúsenosťami a hlavne človek ktorý sa trápi pre každý neúspešný pokus. Keď nás prebral do reality naše vyhliadky na bábätko boli biedne preto aj naše očakávania neboli veľmi veľké. Po rozhodnutí, že vyskúšame umelé oplodnenie som začala na internete zháňať všetky potrebné informácie od postupov liečby, cez možnosti stimulácie, riziká ako aj typy liekov ich význam, aplikáciu, vedľajšie účinky. Pozrela som si množstvo videí odberov, prenosov, kultivácie. Nechcela som pred lekárom vyzerať ako hlúpa "puľka" ktorá si prišla do hypermarketu kúpiť dieťa a nevedieť o čom lekár hovorí, alebo čo ma pri jednotlivých zákrokoch čaká a neustále sa vypytovať. Gyncare sme navštevovali 4 roky, keby nebolo Dr. Hermana, ktorý nás pri každom neúspechu povzbudzoval dnes by vedľa mňa nespinkal náš ročný Lukáško za čo mu budeme do konca života vďační. Nikdy sa nestalo že by sme nedostali odpovede na naše otázky, alebo že by som mala pocit neprofesionálneho prístupu a hlavne stále som mu dôverovala. Nikdy som nepochybovala o tom čo robí a prečo to tak robí.
Je mi veľmi ľúto, že sa toto fórum mení na účelové osočovanie človeka ktorého si veľmi vážime, ktorý mnohým párom snáď zachránil aj manželstvo.
Po mojej skúsenosti odporúčam všetkým snažilkám naštudovať si čo najviac o asistovanej reprodukcii pozrieť si možnosti výkonov ako aj cenník centra, ale nehrať sa na lekárov. Lekár vie čo robí a prečo to tak robí, a ak sa vám nejaký postup nepozdáva treba sa pýtať. AJ lekár je len človek a nemusí mať každý deň dobrú náladu, čo však neuberá na jeho odbornosti. A hlavne si treba uvedomiť, že lekár nie je Boh. Samotné počatie dieťatka je zázrak medzi nebom a zemou a aj pri akejkoľvek snahe lekárov super metódach a vzniknutých superembryách a premakaných materniciach to môže a nemusí vyjsť.
Prajem pánovi doktorovi ako aj celému centru veľa úspechov, trpezlivých pacientiek a krásnych detičiek. A pamätajte internet je dobrý sluha ale zlý pán, takže čo nám ostáva? Načúvať vlastnej intuícii a používať zdravý rozum. A úprimne držím prsty všetkým snažilkám emoticon Tento istý príspevok som dala aj na iné fórum, lebo tu vzniká nejaká schizofrénia útokov na Gyncare, čo sa mi vôbec nepáči.

dumplingduck
14. okt 2015

ZIjem v UK a NHS ma prestalo bavit, vyzeralo to, ze po 2,5 roku snazenia nas len budu dalej potlapkavat po pleci. Takze som napisala obomm SPLNU a GynCare a obe centra mi odpisali. Zo SPLNU to bola taka vagna odpoved, ta z GynCare ma presvedcila viac a teda som nevahala. Po telefonickej konzultacii s Dr. Hermanom treti den letela do Kosic, okamzite na testy, neskor manzel, sup sup, nasadene hormony. AJ ked tie davky hormonov boli sialene a uprimne by som si to nechcela zopakovat, zabrali na prvykrat a v ramci 90 dni od prveho kontaktu som bola tehotna. Preniesli sme 2 embrya, ostala som tehotna s 1, momentalne 26 tyzdnov tehotna, v kuse sa napchavajuca a stastna 🙂
Ulozene mame este 3 mrazaciky a buduci rok si idem ku Hermanovi po dvojicky... aaaaah ;)

heda1979
15. okt 2015

Ahojte. My sme sa po dlhsom case vratili z Irska a snazime sa uz dost dlho bezuspesne. 2x som otehotnela, ale potratila, no tam to moc neriesili. Tak asi skusime nejake CAR a hlbsiu diagnostiku. Neplodnost, potraty a IVF mam si myslim uz dost nastudovane, kedze som tam mala dost casu :D. Len som trochu zmatena kde ist. Z toho co tu citam u mna asi vyhrava Martin a ten Helios. Maju fakt premakanu stranku a dozvedela som sa tam uplne vsetko. Dufam, ze sa to podari. Uz som stara paka:D

hoky
15. okt 2015

@heda1979 Nie si stará páka, ja som v Gyncare otehotnela ,lepšie povedané porodila syna pol roka pred 40tkou 😀 .

maria394
15. okt 2015

@heda1979 Ahoj, ale zmýlila si si stránku. Tém má tu Helios až až,tak sa preparkuj na niektorú z n ich

maria394
15. okt 2015

@sonka3535 Ako si dopadla, oplatilo sa to cestovanie cez pol republiky?

adulik30
15. okt 2015

ahojte vsetci tiez sa chcem podelit so skusenostani s dr.Hermanon. o babatko sme sa snazili dlho museli sme si toho vela vytrpiet no vsetko stalo za to.Dr.Herman nam velmi pomohol je to velmi dobry odbornik a a skvely lekar.
po dlhych 8 rokoch sme sa dockali a mame krasneho 2r chlapceka a za to vsetko vdacim dr.Hermanovi.vrelo odporucam vsetkym co este vahaju ake centrum si vybrat.

sonka3535
17. okt 2015

@maria394 Mne ano. Prva stimulacia v Heliose, 3 vajicka, 2 stadium blastocysta, 1 vlozena - nas syncek ma 5 tyzdnov a 1 zamrazene.

michellll147
20. okt 2015

Ahojte kočeny prosim vas o radu snazime sa 3 roky a stale nič v januari mi robili laparoskopiu vysledok endometrioza nasledne 3 mesiace decapeptyt menštruaciu mam asi 4 roky taku bolestivu ze si sama picham injekcie od bolesti a ak to uz nezvladam musim ist do nemocnine a tam mi davaju infuzie.Chceli by sme ist na umele oplodnenie do ke k dr.hermanovi ale neviem kde a čim zacať prosim vas poradte mi co mam robit dakujem 🙂

sfera
20. okt 2015

Ak si dobre pamatam staci mu zavolat v 1.DC...
@michellll147

michellll147
21. okt 2015

@sfera a take tie veci ohladom poistovne a tak?

sfera
21. okt 2015

@michellll147 ako vies, ze je to hned na UO? No on ti urobi najprv hormonalny profil behom jedneho cyklu tam pojdes asi 3x , raz aj partner na spermiogram, no a na stvrtej konzultacii sa dozviete o co vlastne ide a co bude pre Vas "asi" najlepsie, ci bude treba nejake dalsie vysetrenia a ak uz nebude treba a budete musiet ist na IVF, tak spisete ziadost, schvalenie trva tak cca mesiac

michellll147
21. okt 2015

@sfera no ja to neviem ale myslim si tak normalne to asi nepojde na gynde mi povie ze vsetko je v poho kazdy mesiac mi je na zomretie ked pride mrcha a tri roky sa snažime aa nič ja uz neviem čo dalej tak to chcem riešit s nejakym centrom nech vysvetlia ake mame moznosti len neviem kde zacat aj sa bojim 😢

sfera
21. okt 2015

@michellll147 tak to uz je asi najvyssi cas navstivit centrum, nemas sa coho bat,aspon zistite co je vo veci a budete to moct poriesit...mozno ani nebude potrebne hned UO-teda IVF, tak uz len sa odhodlat a objednat 😉

michellll147
21. okt 2015

@sfera dakujem ti velmi pekne ty to uz zrejme mas za sebou ako vam to dopadlo ak sa smiem opytat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre