Gyncare MUDr. Herman alebo SPLN MUDr. Hredzák? Ku komu ísť?

nathalinocka
4. nov 2007

ahojte snazilky ktore navstevujete jedno z tychto centier.
S manzelom sme sa rozhodli ze by sme nieco take mali podstupit.nevieme sa rozhodnut ktore z tych dvoch, myslim si ze obydve centra su dobre ale ked uz mam ist nech biem kde. prosim vas ak niektora ma skusenosti rada si ich precitam.

jaja9891
11. sep 2014

@seliselka ahoj mozem sa spytat preco spln nie?

seliselka
11. sep 2014

@jaja9891 sestricka je mila, je to tam aj pekne, ale doktorka berie pacientky ako na pase, nevenuje pozornost a neriesi problem do hlbky, dost casto odbehuje ci sa dlho na nu caka a celkovy dojem z môjho vysetrenia nebol presvedcivy...ale to je moj nazor...v gyncare mi pride lepsia odbornost ale pristup hrozny....

jaja9891
12. sep 2014

@seliselka myslim ze vsade sa nieco najde...uvidim ako pochodim ja...uz tam mam schvalenu ziadost...a ideme skusit...hoci sa dost bojim

seliselka
12. sep 2014

@jaja9891 presne ako hovoris...a hlavne kazdej z nas sadne nieco ine...tazko povedat..je to podla skusenosti a je to individualne....drzim ti palce velmi 🙂

jaja9891
12. sep 2014

@seliselka dakujem...aj tebe vsetko dobre...je to narocne a take drahe...mame tazku cestu k babu...ale snad niekedy raz...

seliselka
12. sep 2014

@jaja9891 urcite ano...ked to ma vyst tak to vyjde v hociktorom centre 🙂

lemoni86
14. nov 2014

ahojte, chcela by som sa vyjadrit k tejto teme... rozprava sa ze vraj u hermana je lepsie... z vlastnej skusenosti musim povedat, ze raz mi stacilo u neho ☹ .. strasne arogantny clovek a bezcitny.. ci je odbornik? moze byt, no ak zena je z neho len vystresovana, tak tazko z touo bude nejaky uspech ...velmi zvazte ci budete minat v ke peniaze v tych centrach ... ja som pocula taku vec, ze najlepsie centrum na svk vobec je asi ferticent... tak ci tak ale som sla do brna reprofitu.. to sa proste neda porovnat aky skvely pristup tam bol..no a zatial som v 5+4 tt 🙂

benny11
15. nov 2014

@aklama ahoj, bola som v Brne a podarilo sa 😉 , neľutujem, skôr ľutujem, že som bola v Ke

jarkaon
20. nov 2014

Poviem takto . My sme absolvovali 2 krat IVF v Splne a teraz sme v 3 cykle IVF ale v ISCARE Martin. Dokedy bol v Splne Hredzák bolo všetko super . Podaril sa nám synček hned na 1 šup- (už má 6 rokov). Hredzak mal veľmi dobre výsledky. Neviem z akého dôvodu došlo k zmene personálu ale teraz je v Splne Toporcerová . NEODPORUCAM. Je milá, vsetko obkecá, ale nemá výsledky. Po nasom neuspesnom pokuse som sa jej pytala aku ma uspesnost , lebo som este nepocula pozitivnu reakciu od žien , co sa týka otehotnenia. Odpoved - 17%. . To je strasne málo. Chodia tam aj moje kamosky a rodinny znamy a kazdy odchádza. My prave zaciname 3 cyklus. Chodíme do Iscaru v Martine a som nadsena. Lekár nam tam urobil take vysetrenia ake sme do teraz nemali. Manzel dostal liecbu, ktoru nam doteraz ani nik nespomenul. Su 100 % ustretový. Aj napriek tomu že máme do Iscaru 300 km - odporúčam Iscare a nie Spln.

sonka3535
20. nov 2014

@jarkaon Som teraz trosku smutna a na pochybach. Taktiez sme v SPLNe absolvovali 2 IVF a 1KET, velmi lutujem, jak penazi, pokusov a taktiez mojho zdravia. Maju percenta uspesnosti len z toho, ze im to nabuchavaju lahke pripady. Ked je uz problem, su v koncoch. Slaba embryologicka, pani docentka nema dostatok skusenosti, proste v globale pre nas strata jedneho roka. Vsetky odporucania a uspechy pripisuju ludia klinike v Martine. Tak som si ju nasla na nete klinika Martin (Helios) a rovno sme sa tam objednali. Cakam na 3.IVF. Teraz citam, ze Martin ma este jednu kliniku a som z toho hotova. ☹ Uz s tym asi nic nenarobim, ked mam schvalenu poistovnu pre Helios, vsak? Boze, ale si teraz nadavam, jak som si to nemohla overit....fakt som netusila, ze v Martine su dve repro kliniky a vobec netusim z ktorej kliniky su vsetky tie odporucania 😒

katy2
20. nov 2014

@sonka3535 sledujem tuto problematiku uz dlho - predlho a mozem ta ubezpecit, ze svoju volbu nebudes lutovat... aj v heliose su velmi uspesni 🙂
inak ja mam obe deti este od dr. Hredzaka - ja som to este stihla 😵

sonka3535
21. nov 2014

katy@ Si poklad, dakujem za upokojenie. Ked som povedala muzovi, ze Martin ma este jednu kliniku, skoro ma zabil pohladom. 😒 Takze skusim to v tom Heliose. Celkovo mam pocit, ze je to tocenie v jednom bludnom kruhu, ale pojdem do toho s rovnakou chutou ako v SPLNe. Akurat mi pan Dr. v Heliose dal na stimulaciu raz take silne davkovanie injekcii, aby prebral tie moje zaspate vajecniky. Tak uvidime, co pre zmenu v Martine zo mna vyberu 🙂 .

sonka3535
21. nov 2014

@gisel22 Prosim ta, ak si mala v SPLNe prve IVF neuspesne, zmen kliniku. Chod na druhe k Hermanovi. Ja som urobila tu istu chybu. Verila som SPLNu a strata casu. Sama pani docentka pochopila, ked som jej povedala, ze na 3.IVF idem inde, tak mi povedala, ze chape a drzi mi palce. Su slabi, snaha tam je, ale moj nazor je, ze ked maju uz zavaznejsi problem, neporiesia ho. Okrem toho mi pri zamrazovani u nich neprezili dve embryjka, proste v juny boli ok a v septembri uz nevyhovujuce na transfer. No comment. Okrem toho vkladaju v pohode moruly po predlzenej kultivacii a z toho na 99% nic nebude. Morulky na 5-6 den nie su schopne prezit v tele zeny.

sonka3535
21. nov 2014

@katy2 este som sa chcela opytat, ze v com bol pan Dr.Hredzak iny od Dr. Toporcerovej? Daval silnejsie stimulky, ked videl, ze hormony skacu? Nerozumiem tomu v com je Toporcerova za nim. 😒 Aj SPLN ma uspesnost, akurat vtedy, ked je chybny spermiogram a pco vajecniky, tito pacienti im nabuchavaju percenta uspesnosti. Ak je zavaznejsi problem u zeny, to uz nevedia poriesit, len skusaju a skoda taky cas penazi. 🤐

dorotka66
21. nov 2014

@sonka3535 sonka ja som bola na prvom IVF pri Dr. Hredzákovi a tú stratu času a všetko čo nasledovalo potom dodnes ľutujem. teraz som v Heliose 🙂 a jediné 5 dňové sa uchytilo 😉 KE by som už nikdy nezopakovala, a ani neodporúčala. katy patrí k tým málo ženám, ktoré si dr. chvália, ale ja to chápem 😉 (mať dve krásne deti, prežijem aj tie zdravotné problémy, ktoré nastali potom)

laracroft2
22. nov 2014

Ahojte

@sonka3535 helios je super - najviac mi tam pomaha ta ludskost a prijemny personal, proste skvely ludia. Vobec nelutujem, ze som si ich vybrala. Som po 1IVF - a 1 ET a vyzera to, ze sa ujalo.

Do splnu som nikdy ani nechcela ist pre zle ohlasy. U Hermana som bola, ale ten jeho arogantny a neludsky pristup ma dostal na lopatky. Po prevej navsteve som preplakala cely den ale som vychodila u neho ten mesacny cuklus ked ta sleduje zo zatatými zubami. Ale ked som sa mala rozhodnut pre ivf tak som vedela ze urcite nie u neho, lebo to pri nom psychicky nezvladnem a poslem ho do riti. Arogantny hlupak a v jednej vete si dokaze protirecit aj trikrat. A nevyuziva ani PK ani PISCI. Asi tak.

sonka3535
22. nov 2014

@laracroft2 Ani nevies ako hrozne ti drzim palce, aby to vyslo a ostalo u teba v teplucku 😉 . Pochopia len zeny, tore si tym vsetkym presli, co pre nas tento moment znamena, byt po IVF a cakat a ked to ma tu krasnu bodku, ze HCG je pozitivne, na neopisanie 😵 . Skoro som sa popisala od radosti. No u mna nevydrzalo, v 9 tt. to museli vybrat, slabe vajo a nic dobre z toho nemohlo byt. Prave preto tfuj, tfuj, tfuj - nech sa nic podobne nestane tebe, ani ziadnej inej. Do prcic, aka je ta cesta tazka 😒 . Dakujem za tvoje slova, po takych som si len istejsia, ze som v KE viac nervov a penazi nenechala a budem radsej cestovat 300 kilakov, len nech to aj ma zmysel. 🙂 Opatruj sa, dievca!!! 😉

sonka3535
22. nov 2014

@dorotka66 dievcata, dakujem, dakujem, dakujem! Mam chut si dat frtana ako mi odlahlo, ze som nezvolila zle. Pravdepodobne su v Martine asi obe kliniky dobre. Ale pre mna je teraz podstatny ten Helios, v kutiku duse verim, ze koncom januara budem aj pisat, ze to asi VYSLO 😅 . Drzim vam silno prsty, nech sa tam "kuriatka" drzia zubami, nechtami... 😉

katy2
2. dec 2014

Dievcata, ktore ste poznali - zomrel Dr. Hredzak, vo stvrtok ma pohreb 😔 😔 😔

sobka
2. dec 2014

@katy2 co sa stalo? Ved bol este mlady. Boze, je to strasne, je mi to luto.

katy2
3. dec 2014

@sobka neviem, co sa stalo, bol o dva roky starsi odo mna :( ma synceka o par mesiacov starsieho ako nasa mala :( zivot je nevyspytatelny :(

babulka6783
3. dec 2014

Ahojte taško povedat a radit ja som bola dva krat na IVF.u Dr.Hermana a neuspešne treti krát zvažujem ale asi skusim opet Hermana

sfera
3. dec 2014

@babulka6783 neviem ci si chcela pocut nejaku reakciu, ale ja by som na tvojom mieste uz treti pokus zvazila v inom centre

babulka6783
3. dec 2014

@sfera
Reakciu ani nie len som sa podelila so skusenostiami a inde neviemkam by bolo dobre Brno je daleko

sfera
3. dec 2014

@babulka6783 ja len, ze ak to niekde nevyslo uz 2x, tak preco nevyskusat na treti pokus nieco ine, MT sa da zvladnut....ale ja len konstatujem....ja som podstupila len jedno ivf u Hermana a dakujem pekne, nikdy viac! Ale samozrejme je to len na tebe...chapem ak ludia nechcu daleko cestovat a ak mas z Hermana dobry pocit, tak nie je o com...

babulka6783
3. dec 2014

@sfera
a by som šla aj inde ale neviem kam priatel je na kamione a je málo doma aby kvoli materialu išiel daleko

sfera
3. dec 2014

@babulka6783 no je to tazke, ale na vsetkom sa da dohodnut, ja som konkretne chodila do Heliosu, manzel maval aj nocne, takze som hocikedy pocas stimulacie cestovala sama z PO a ak uz mas vysetrenia od Hermana tak tam im to k prvej konzultacii stacilo, bolo to narocne, ale dalo sa to zvladnut.. S nimi sa da pekne dohodnut, niektore odbery ti moze urobit aj tvoj gynekolog ( hlavne HP), ale ak to mas az tak tazke, ja nikoho neprehovaram! Poznam kocku ktorej to u Hermana nevyslo ani raz a to tam bola uz 7x , ale poznam aj taku, ktora tiez cestovala z PO do MT a nevyslo to ani u Hermana ani v MT. Toto je naozaj na zvazeni kazdeho...

luciazen
3. dec 2014

ja som bola u doktora Hermana a musím povedať,že je to super lekár,strašne milý,ochotne mi všetko vysvetlil.určite ho odporúčam 🙂

babulka6783
3. dec 2014

@sfera
To je jasne uvidim čo mi povie ked pojdem k nemu bo po druhom neuspechu som u neho,nebola bo som mala problemy so žaludkom a zápal maternice

babulka6783
3. dec 2014

@luciazen
Ahoj Herman vysvetli je mily ale ja uš mam u neho druhy neuspech tak tieš roznišlam a váham

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre