Gyncare MUDr. Herman alebo SPLN MUDr. Hredzák? Ku komu ísť?

nathalinocka
4. nov 2007

ahojte snazilky ktore navstevujete jedno z tychto centier.
S manzelom sme sa rozhodli ze by sme nieco take mali podstupit.nevieme sa rozhodnut ktore z tych dvoch, myslim si ze obydve centra su dobre ale ked uz mam ist nech biem kde. prosim vas ak niektora ma skusenosti rada si ich precitam.

sudabe
8. júl 2013

@antonia2077 daj vediet kolko mas hcg? drz sa.....

deny3
8. júl 2013

prečítala som si teraz narýchlo poslednú stranu a dovolím si niečo napísať aj ja.
Osobnú skúsenosť mám so SPLNom s dr. Hredzákom, 2x neúspešné IUI / kým som tam neprišla, nemala som ani šajnu, že také niečo existuje /, kvôli veku sme potom išli do IVF, z ktorého mám úžasného synčeka. Hredzák bol aký bol, ja osobne nemôžem na neho povedať nič zlé, pri osobnom pohovore sme prebrali všeličo možné, na všetko s kľudom odpovedal, o IVF som mala iba základné informácie, ale nie som typ, čo bude šprtať niečo do hĺbky, keď tomu aj tak poriadne nerozumiem, to čo som vedela, mi stačilo, čo som chcela ešte ujasniť, opýtala som sa, odpoveď som dostala / aj na otázku, či sa vajíčka alebo spermie nemôžu pomiešať s cudzími / , ja som mala dobrý pocit z centra, bol tam systém, aj keď to išlo ako na výrobnom páse, možno tie vyšetrenia boli neosobné / žeby trval utz 3 sekundy to by som netvrdila, ja som nepotrebovala vedieť, koľko a akých veľkých folikov tam vidí, aká je sliznica, snáď od toho je dr. aby posúdil, či je všetko v poriadku/, ale ja si to ani inak neviem predstaviť, ako by sa také množstvo klientov, čo tam bolo hneď zrána dalo zvládnuť bez organizácie a takého tempa.
s dr. T som sa osobne stretla v nemocnici, ležala som tam cca mesiac pred termínom, vizity jedna rýchlovka, no dr. T to zvládala ešte rýchlejšie, kočka, čo tam bola dlhšie ju nazývala dverovka, pretože dr. ani do izby nevkročila, len od dverí sa opýtala, či je všetko v poriadku a so svojim milým úsmevom ani nepočkala na odpoveď a odišla. Jedine ak svojim pacientkam sa venovala dlhšie, ale aj to ktorým ako. Kamarátka chodila k nej do centra, už v inej téme som to popisovala, v skratke, jej slová na otázku, či nie je vhodné absolvovať aj hematologické či genetické vyšetrenia pred IVF, povedala, že netreba čítať hlúposti na internete. Takže neviem, či sa v centre niečo zmení k lepšiemu, pretože čo tu čítam, tak to ide dole vodou, hlavne to miešanie bežných pacientok s pármi, ktoré majú problém s otehotnením, to podľa mňa nie je šťastný nápad, ak tam bude chodiť minimálne toľko ľudí ako za dr. H, neviem, ako to chce dr. T stihnuť a byť milá a ochotná každému do podrobna všetko vysvetľovať / škoda, že taká nebola aj na Rastislavke /.

tie konšpiračné teórie, že dr. Hredzák odišiel na tlak zhora, hm, neviem, aký tlak zhora je myslený. Stačí si pozrieť internetovú stránku obchodného registra, tam zistíte, že v SPLNe je vlastníkov či konateľov viac, a ako to ide nielen v podnikaní, spočiatku je všetko super, ale časom sa názory a predstavy začnú rozchádzať a prichádza zmena. Čosi podobné sa udialo aj tu, jednoducho predstavy ostatných sa líšili od toho, ako dr. H viedol centrum.

píšete tu, že dr. Hredzák nepodával žiadne informácie, nebol ochotný komunikovať s klientmi, no neviem, naozaj máte ten pocit, že taký je len on? a čo u iných lekároch, tam ten pocit nemáte? kedysi som išla k lekárke raz za päť rokov s angínou, viac som našťastie nepotrebovala, ale odkedy mám malého, behám po lekároch často, a teda, to čo u niektorých zažívam, tak zlatý Hredzák.

antonia2077
8. júl 2013

@sudabe bohužiaľ potvrdilo sa to čo som čakala ☹ krvička negatívna ale o mesiac to môžme skúsiť znova tak uvidíme

sudabe
9. júl 2013

@antonia2077 to mi je luto drzim palce nä dalsi pokus, mysli pozitivne a setri sa.

danuska15
9. júl 2013

ahojte ja momentálne chodím do splnu v Košiciach mám za sebou jedno negatívne IVF a teraz som po KET a čakám ako to dopadne s pánom Hredzákom nemám skúsenosti teraz je tam nová doktorka Toporcerová a tá určite nerobí 3 sekundový ultrazvuk a povie či je všetko v poriadku je veľmi príjemná môžte mi poradiť či môžme s mužom robiť tele-mele teraz keď mi vložili embriá a čakáme na výsledok?držím všetkým prsty

evicka46
9. júl 2013

Ahojte chcela by som sa opytať či aj ostatní u Dr Hermana platili za vyšetrenia myslim ultrazvuk, odbery a spermiogram.A či ma nejaky cenník lebo mna no ničom neinformoval a opytal odomna 100e po tychto vyšetreniach a ked som sa ho pytala za čo tak mi povedal že tie vykony nehradi poistovna volala som do poistovne a zistila som že ma oklamal všetky vykony boli hradene.

evicka46
9. júl 2013

Ja by som len chcela vediet na kolko sa to vyšplha ked mi nič nepovie a len zbiera peniažky nie som z bohatej rodiny tak neviem či si to budem vediet dovolit taku liečbu dalej poradte mi aspon približne kolko to bude u dr Hermana stat. Alebo možem na detičky radšej zabudnúť?Dakujem.

fila82
13. júl 2013

@evicka46 v prijimacej miestnosti maju na stene cennik. Vsetky 3 navstevy = 3x utz+3x krv+spermiogram = 100 eur. Aspon tak som citala.

tikiviki
14. júl 2013

ahojte zeny ,nezufajte mate vela informacii ja som nevedela o tom nic , ked som s tym zacala bolo to v r.1995 .chcem vam len povedat som romka a nikdy som neprestala dufat vzdy som si povedala ze to musi byt dobre. po 6 oplodneni som otehotnela davala som si vzdy dlhsie pauzy , aby som zvladala dusevcne , financne vysledok sa dostavil az v r. 2004 otehotnela som. teras mam krasne zdrave deti dvojcata chlapec , dievca , teras maju 8 rokov uz som aj na vsedko zle co som si vytrpela zabudla.

tikiviki
14. júl 2013

zabudla som vam napisat chodila som ku dr. hermanovi neverim zeby sa tak zmenil bol to fajn dr

tikiviki
14. júl 2013

@evicka46 ani ja som nebola bohacka ale ked to vzdas tak to niekedy mozes lutovat?precitaj si moj clanok nisie

evicka46
14. júl 2013

Dakujem za radu tak uvidim jak bude pri dalšej navšteve len nie je ten najmylši lekar ked som bola unho na 2x som sa ho pytala že by som chcela vediet ako to vyzera a on mi povedal že vediet by som chcela ale povedat mi nepovie ani my nepovedal až na až na 3 tom sedení potom som sa pytala kolko budu stat injekcie povedal ze si mam pozriet cennik na internete a mam si vybrat ja sa do toho nerozumiem ale kedy bol taky zlaty tak mi poradi sam.

fila82
22. júl 2013

@evicka46 ahoj nevies nahodou kedy cerpa Dr. Herman dovolenku?

mirka7582
24. júl 2013

čo hovoríte o novej dr. chceme íst znova na IVF. bola som neštastna ,že Hredzák už nerobí☹ ja som bola spokojna aj sprístupom aj sme posrandovali aj mi povedal aj sa spytal či mame dalšie otazky a že sa ho kludne možem pytat na všetko ,ale som nemala potrebu lebo všetko som mala vysvetlene a povedane čo ma zaujímalo .

christiana81
24. júl 2013

Ahojte snazilky a maminky emoticon potrebujem od vas radu a vase skusenosti mam 23 rokov tohto roku sa budem vydavat a od noveho roku by sme chceli zacat ivf no mam problem bola som uz dva krat operovana prvy krat mi zobrali pravy vajecnik vajcovody aj slepe crevo, druhy krat minuleho roku v lete som mala velku cystu 8cm na lavom vajecniku tak mi ju zobrali aj trosku z laveho vajecnika rezom od pupka dole 20 stehou. Jedna dobra sprava ze ten vajecnik je velky a prebera funkciu aj toho druheho co nemam. Som este mlada ale velmi tuzime po babatku kedze racej teraz ako nikdy ... zijeme v anglicku takze by som musela odist domov kedze tu to podstupit nechcem. Chcem sa opytat ci ma niektora take problemy ako ja a ci podstupila ivf... niekedy mam pocit ze som v tom len sama emoticon potrebujem vasu pomoc radu a podporu co si otom myslite ? budem vdacna za kazducky prispevok vopred dakujem emoticon a este som zabudla ze mam 2x myom 2cm a 3cm naposledy pred pol rokom.... uz sa bojim ist aj na kontrolu a zas nejake operacie je mi fajn a nemam ziadne bolesti .

sipka87
24. júl 2013

ja chodim do SPLNU-teraz tam je Mudr. Toporcerova a ta je velmi mila, profesionalna. Treba sa pytat na vsetko odpovie. Ja mam len dobre skusenosti. Mame teraz naplanova prve IUI. Tak som zvedava.

azenka
26. júl 2013

@christiana81 ahoj nemam také problémy ako ty, ale vzhľadom na nálezy čo mas, chod do nejakého centra a oni ti presne s tým pomôžu aby bábo bolo na ceste....

christiana81
26. júl 2013

@azenka Dakujem ti velme pekne urcite pojdem len momentalne zijeme v uk a chceme to podstupit na sk tak neviem vobec ako to urobime a hlavne aby to nebolo uz neskoro. A chcela som sa opytat ci nevies kolko stoji OVF ako samoplatca. dakujem ti 🙂

azenka
27. júl 2013

@christiana81 podľa mna niečo cez 2000-3000e. je ti lepšie sa u nas poistiť, tak to bude len 1000e.

christiana81
27. júl 2013

@azenka no to mas urcite pravdu lenze ma nepoistia aj na slovensku ked som poistena v uk musela by som im doniest vypoved z prace aby ma poistili na sk neviem ako to mam urobit. Nevies aku dobu musim byt poistena na sk aby mi preplatili zakrok ? Vopred dakujem pekne 🙂

azenka
27. júl 2013

@christiana81 no ak by si si poiszenie platila sama, tak by to mozno aj islo. A myslim sin ze alk budes poistena, tak aj od prveho dna ist. Co sa tyka ivf, je to aj casovo narocnen to chces stale pendlovat hore dole?

christiana81
29. júl 2013

@azenka Ahoj no co citam tak to trva cca 3 mesiace to ja by som ostala doma a priatel by ostal v uk ak by trebalo tak by na otocku dobehol. len ja som bola minuleho roku sa odhlasovat z poistovne na sk a mi povedali ze ak sa budem chciet naspat prihlasit musim doniest vypoved z uk tak tomu nerozimiem ze nemozem byt poistena na dvoch miestach a to som uz bola samoplatca , a v uk iv nechceme pretoze tu je to na dlho a vela papierovaciek a tak . Dakujem 🙂

nelynka
29. júl 2013

@christiana81 nemozes byt poistena v dvoch statoch ani keby si si na slovensku platila dobrovolne poistenie, je to proti zakonom.. ja som to tiez riesila len z ciech a musela som dodat vypoved z prace aby ma prihlasili na slovensku.. bohuzial ale je to tak osetrene aby to ludia nezneuzivali.. to by sa hocikto mohol prihlasit tam kde su najvyssie PN alebo socialne davky a pritom robit napr na slovensku a poberat trebars PN 2x...

pokial chces ivf na slovensku mas len dve moznosti, ist ako samoplatca alebo dat vypoved a ist cez poistovnu..
ak ti mozem poradit, skus sa obratit na CAR v Brne, viem ze tam soft IVF vyjde tolko co na slovensku normalne IVF cez poistovnu.. 🙂

christiana81
29. júl 2013

@nelynka Ahoj dakujem ti velmi pekne za radu no brno sa mi neoplati pretoze tam nemam kde byvat a zas lietat hore dol euz vobec nie asi to budem riesit tak ze im sam vypoved a prihlasim sa v kosiciach na poistovnu ..neviete mi poradit ktora je najlepsia? alebo to je jedno ? 🙂

nelynka
29. júl 2013

@christiana81 bude to najrozumnejsie, no ked sa chces potom vratit spet do UK mala by si pouvazovat ci sa ti vypoved oplati, pretoze potom z UK nebudes mat narok na nic..
poistovna je jedna ktoru si zvolis..ja som v dovere a doteraz som s nicim problem nemala, dokonca ziadosti mi schvalovali do 2 tyzdnov, co viem ze napr vseobecna zdravotna kocky cakaju az 6tyzdnov na schvalenie...

christiana81
29. júl 2013

ja som bola vo vseobecnej od narodenia len minuli rok som zrusila... ale tak teraz si mozem vybrat tak sa pytam 🙂 no ja nemusim doniest vypoved z poistovne uk ale z prace takze poistena tu ostanem nadalej ... a som v nejakekych akenturach takze si myslim ze by nebol problem ak donesiem vypoved z jednej agentruy kde teraz pracujem a ked uz bude po vsetkom pojdem do inej prace je to komplikovane no neviem ako to urobime len viem a som si ista ze tu v uk to nechceme riesit strasne vela papierovackiek hlavne cakaciek...a na taketo veci prekladatela a tak .. nevies ako dlho cely zakrok ivf od podani zadosti asi trva ? dakujem 🙂

lubanka
29. júl 2013

@christiana81 aj ja odporúčam radšej dôveru... viem, že vo všeobecnej čakajú ako už písala nelynka minimálne mesiac, dokonca poznám kočky, čo čakali cez 2mesiace na schválenie... ja som tiež mala (v dôvere) schválenú žiadosť do 2týždňov 😉

iiffkkaa
7. nov 2013

ahojte snažilky 🙂 par mesiacov do zadu som sem tiež pisala a rozhodovala kam ist na IVF. Nakoniec sme sa aj s manzelom rozhodli pre Hermana a navstivili sme Gyncare. Po uvodnych 3 navštevach a vyšetreniach, sme neboli spokojny s jeho pristupom.....komunikaciu, ako niektore pisete, ked sme sa opytali kolko to bude stat. odpovedal vyhybavo a nakoniec sme aj tak nevedeli sumu.....poslednou navsetvou, kedy nam mal povedat, ze ako to s nami je po tych vysetreniach.....som odchadzala s placom, ze tam sa uz nevratim......nakoniec som volala do Martina a rozhodli sme sa pokracovt tam. Je to sice daleko, ale mozem vrelo odporucat. Neda sa to ani porovnat aky pristup tam maju oni....ochota, vysvetluju vsetko.....no ozaj som neskutocne stastna, ze som sa nakoniec rozhodla ist tam.....aj ked to stalo viac, lebo treba vela cestovat, ale som stastna, ze som sa tak rozhodla.....podstupili sme 1xIVF a momentalne som v 12tt 🙂 a mame aj mraziacikov......takze ak premyslate kam ist, doporucujem Martin....ved v podstate aj mne to odporucila jedna z Vas 🙂 drzte sa vsetky 🙂

iiffkkaa
7. nov 2013

@darka2001 ahojky...asi sa namna uz nepamatas.....pisali sme spolu zaciatko aprila.....chcem sa Ti podakovat, lebo nakoniec aj vdaka Tebe sme sa rozhodli pre Martin.....prve tri sedenia sme podstupili u Hermana, ale bolo to hrozne a tak som ukecala manzela, aby sme navstivili Martin. Som velmi statstna, ze sme tak urobili.....po prvom pokuse sa nam to podarilo a som v 12tt 🙂 a este mame aj mraziacikov tak sa drž....a vela štastia v živote, nech sa Ti dari 🙂

darka2001
7. nov 2013

@iiffkkaa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
parádička,som veľmi rada,že sa vam to podarilo a siiiiilno držim palce nech to dotiahnete do uspešneho konca,no a sama vidiš ,že je to naozaj rozdiel v pristupe,postupe aj vo výsledkoch
Aj my ešte mame mrazačikov takže sa tam ešte určite vratime,ale neskor teraz som spokojna mamina a moj prvý pokus teraz pokojne spi vedľa mna.
Držte sa a občas daj vedieť ako sa vam dari. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre