Gyncare MUDr. Herman alebo SPLN MUDr. Hredzák? Ku komu ísť?

nathalinocka
4. nov 2007

ahojte snazilky ktore navstevujete jedno z tychto centier.
S manzelom sme sa rozhodli ze by sme nieco take mali podstupit.nevieme sa rozhodnut ktore z tych dvoch, myslim si ze obydve centra su dobre ale ked uz mam ist nech biem kde. prosim vas ak niektora ma skusenosti rada si ich precitam.

tessyna
8. okt 2012

@dafy
hej, tie pripuchnuté prsia sú z tých liekov 😎 Ja som mala zmrazené 3 a po rozmrazení boli pekné na prenos 2 🙂
tak tfuj, tfuj, tfuj nech sa držia naše embryjka v brušku zubami-nechtami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pillabea
8. okt 2012

ahoj kočky, my tiež chodíme do SPLNu, ja som tiež k.o. z dokiho, no dúfam, že to bude okey. ja nemám nervy na neúspešnosť! u mňa to nemôže prísť ani na um! tak prosím držte palce. ja som len teraz zháňala lieky ten prvý veľký balík, čo ani neviem sama čo s nimi, trochu ma to štve, no ak idem v utorok 16.10. tak som rozhodnutá sa povyzvedať všetko. prvýkrát ako sme boli u dokiho som cestou domov bola vyhúkaná, skoro som manželovi plakala, že čo to tam za bežiaci pás, ani nepozrú na teba, proste ako keby si bola nejaký tovar.... no uvidíme...

dafy
8. okt 2012

@tessyna ja neviem mna uz teraz fest bolí brucho uplne jak na mrchu 🙄 zase nebude z toho nic

marcovka1
8. okt 2012

@veronka0106 ahoj,tak niesu hormonalne tie lieky su na vaginalne zapali,posilnenie imunity ....ale daj si do googlu Candivak a vsetko si precitas 🙂 mi sme tiez boli v septembri v Medzugori 😉 s lekarom som sa neradila,ale v lekarni som sa pytala ...vies ja som uz nemala nervy sa ich nieco pytat 😖 ty nasi uzasni lekari by mali sami od seba nieco dobre poradit,ale nie oni chcu zarobi 😖 tak su ticho 😠

tessyna
9. okt 2012

@dafy
ale no ! pozitívne myslenie je najdôležitejšie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som včera tiež mala hysák a strach z neúspechu a teraz ľutujem, že som zbytočne revala, lebo to vôôôôbec neprospieva ☹

tessyna
9. okt 2012

@pillabea
no určite vedia čo robia, len on nikdy nepovie nič dopredu . . .mne na moje otázky povedal, že nemám predbiehať udalosti, že všetko sa včas dozviem 😲 a včera sa na mňa dokonca jemne pousmial 😉
Takže sa vyzbroj pevnými nervami a pôjde to!!!!

dafy
9. okt 2012

@tessyna ja viem ze pozitívne myslenie je doležité ale uz ma chytá panika a mám tušenie ze nič z toho 🙄 to brucho ma bolí každý deň už a v nedelu to je o 5 dni by som uz mala dostať mš 😒

lucky29
9. okt 2012

@tessyna
Ahoj,
My s manželom chodíme tiež so SPLNU,
momentálne čakáme na odsúhlasenie s poisťovne.
Je to váš prvý pokus? Ako dlho po odsúhlasení to celé začne?

milagrosss20
9. okt 2012

Ahojte baby...ja mam tiez si vybrat medzi hermanom a a meredzakom alebo hredzakom?teraz neviem ,,,ja co som citala tak ten herman vyzera byt ze dobry,,a tosa aj plati u neho ked tam budem chodit??a co sa robi na prvom vysetreni?

pillabea
9. okt 2012

@milagrosss20 do SPLNu sme šli 1-3. deň menštruácie, urobil ultrazvuk (vezmi si prezervatív - haluz, že v super modernom centre treba brať prezervatív so sebou! no čo už...), sestrička je zlatá, vezme ti krv. manžel šiel na spermiogram, teda no sex tak týždeň pred. lekár ťa vzal do evidencie a o týždeň na to boli výsledky, takže potom vypisoval žiadosť do poisťovne, ktorú si potom pošleš ty. čakali sme 2 mesiace, kým prišla odpoveď. ešte povedal toľko, že si priprav 330€ na lieky + 500€ na zákrok, a potom sa mám informovať či nám prišla schválená žiadosť z poisťovne. teraz som dostala nejakú injekciu, čo ma štve, že neviem akú, a o 2 týždne mám ísť na ultrazvuk a krv. a predpísal kopu liekov, ktoré ešte neviem na čo sú.... tak som z toho blbá, vynervovaná... asi chytím porážku, kým sa niečo dozviem, čo sa ide robiť....

pillabea
9. okt 2012

@milagrosss20 a ešte tie peniažky, okrem liekov, ktoré predpísal, som zatiaľ u neho nič neplatila

tessyna
9. okt 2012

@lucky29
Ahoj, my sme po prvom IVF, ktoré nevyšlo a teraz sme boli na KET-ku, lebo nám zostalo dosť embryí na zmrazenie.
A celý ten kolotoč, začne buď 1-3.deň MZ alebo 18-22.deň MZ, podľa toho ku kt. budeš bližšie.

tessyna
9. okt 2012

@pillabea
ta injekcia je anti-hormón, aby sa Ti vaječníky pripravili pred samotnou stimuláciou.
Ja som po nej asi tak na 12deň začala špiniť . . .tak sa nezľakni, je to normálna reakcia.

pillabea
9. okt 2012

@tessyna no super, už ma práve chytala hystéria, že zase krámy mám mať?! ja som injekciu dostala presne pred týždňom.

milagrosss20
10. okt 2012

@pillabea kolko pytaju???to fakt?tolko???odkial zoberiem tolko penazi kokos....

pillabea
10. okt 2012

@milagrosss20 tak nám toľko bolo povedané, ja som čakala aj viac, takže som bola aj celkom milo prekvapená, že "len toľko"... no keď si pripočítam aj cestovné atď, čo sme sa nabehali všade po genetike, sexuológii, urológii, gynekológii......, tak je toho určite viac... ale už ani nepočítam!

milagrosss20
10. okt 2012

@pillabea sexuolog?a urolog to je pre muzov nie?fuu ako to len presvedcim mojho aby siel aj on ☹

pillabea
10. okt 2012

@milagrosss20 je to na dvoch...

milagrosss20
10. okt 2012

@pillabea sak to ze je to na dvoch ale on je tvrdohlavy ako neviem a neda si povedat ☹ hmm uz radsej mu ani o tom nehovorim...a ty chodis do toho splnu?a ako to vlastne vyzera s tebou?uz si bola na niecom ci to este len si zacala s tymto?

lucky29
15. okt 2012

@tessyna
Držím vám palce , aby to vyšlo 🙂
Ako dlho trvá ten kolotoč?
Myslím, ak začneme napr. 1 deň tak kedy po akom čase sa asi budú vkladať ambryjká 🙂)) ak všetko pôjde ako má.
Ten prvý deň začnem užívať lieky?

lucky29
15. okt 2012

@pillabea
Ahoj,
2 mesiace??? Ak sa smiem spýtať v akej poisťovni si poistená, nám povedali ,že tak o mesiac máme zavolať.
Ja už tak dloho nevydržím :(
Je u vás problém u oboch?

tessyna
15. okt 2012

@lucky29
Ďakujem za podporu 😀
1-3 deň MZ//18-22 deňMZ, ideš na krv + usg a dajú Ti prvú injekciu do zadočku . . . potom čakáš cca. 2 týždne(žiadne lieky neberieš) . . . potom zase USG a krvička, povedia Ti od ktr. dňa budeš pichať injekcie do bruška a akú dávku . . . potom sa Ti už začnú vytvárať vajíčka a dozrievať, zase všetko budú kontrolovať USG+krv . . .. keď všetko bude ok, ideš na odber vajíčok, po odbere začneš pripravovať sliznicu pre babätko (duphaston+utrogestan) a podľa toho či budeš dávať predĺženú kultiváciu embryí ideš na vklad 5-6 deň.
Takže cakom-prásk všetko budeš mať za sebou tak po 25-28 dňoch . . .. a potom už len čakať na pozitívny výsledok 😉
Tiež držím palce aj na nohách 😉

tessyna
15. okt 2012

@dafy
Ahoooj 🙂 keď ma nemýlia moje výpočty, zajtra ideš na krvičku? Ako sa cítiš?
Či tak ako ja . . .jak pred mrchou-mrchatou??? 😠

dafy
15. okt 2012

@tessyna áno mám isť zajtra ale nemá to zmysel test negatívny ☹ uz som si poplakala 2 dni..uz dneska som vysadila lieky lebo uz 3dni ma bolí velmi brucho tak nech tie lieky nebrzdia mrchu 🙄

lutko
16. okt 2012

Ja som bola v Splne.Lekár bol neochotný,nič Vám nepovie čiže neviete na čom ste.Pri prvom pokuse som zaplatila 650 eur bez liekov a pri druhom vložení embrya som zaplatila 90.Pritom mi revízna lekárka povedala,že mám plne hradený úkon. Sestrička je veľmi milá a obľúbila som si ju.Už tam nepôjdem určite,lebo lekár asi čakal,že mu ešte pridám do obálky aspoň 500 eur,lebo je strašne neochotný a nič sa od neho nedozviete iba ak z internetu... 😢

milagrosss20
16. okt 2012

Ahojte ja tiez si mam vybrat medzi nimi len neviem kde mam ist,,,,,a vraj sa plati u hermana 100 e za vysetrenie aj ked som bola poslana za nim?

pillabea
17. okt 2012

@lutko no ja si zvykám na SPLN i prístup lekára. keď sa pýtaš povie ti. ja som naňho včera vychŕlila otázky, aj som dostala odpovede. bol ochotný, hoci by sa podľa mňa sem-tam nejaká "konzultácia" zišla. no po prvom negatívnom dojme, ktorý sa rozplýva pomaly sa mi celkom začína pozdávať.
som zostala prekvapená inak z odpovede na otázku či môžem precvičovať aerobik 3x týždenne naďalej, alebo by bolo dobré už stopnúť aj keď nie som tehotná ešte. odpoveď bola, že som mala skončiť s tým už dávno...
no šok 🙂 včera som to teda išla podať mojim babenkám na aerobik, že zostanú bez "cvičiteľky", hodinu sme odcvičili len tak, že ja som počítala a oni skackali 🙂 no nevydržala som celú, v polovičke som už musela vstať aj ja 🙂 no treba si asi zvyknúť...
niečo za niečo 🙂
inak ja mám názor babenky taký, že toto je len veľký biznis, takže podľa mňa úplne jedno kde a ku komu chodíme...
my chceme len pozitívny výsledok, oni chcú naše peniažky...

tessyna
17. okt 2012

@lucky29
Ahoj, ešte si skús prečítať nejaké info tu: http://www.zenska-neplodnost.cz/ivf-in-vitro-fe...
Celkom fajn vysvetlený celý cyklus 🙂

milagrosss20
20. okt 2012

Ahojte ak dostanem dnes mmsku mam volat dr dvihne mi to?alebo nie?

vierussa
22. okt 2012

cavte .ja chodim do spln.zatial je to ok.je tam pekne a je tam aj telka v cakarni.ale nejak dlho sa tam necaka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre