Gyncare MUDr. Herman alebo SPLN MUDr. Hredzák? Ku komu ísť?

nathalinocka
4. nov 2007

ahojte snazilky ktore navstevujete jedno z tychto centier.
S manzelom sme sa rozhodli ze by sme nieco take mali podstupit.nevieme sa rozhodnut ktore z tych dvoch, myslim si ze obydve centra su dobre ale ked uz mam ist nech biem kde. prosim vas ak niektora ma skusenosti rada si ich precitam.

katy2
27. mar 2013

@iiffkkaa hormonalny profil trva mesiac - teda 1 cyklus, v tom case sa da spravit aj manzelov spermiogram.... na konci su vysledky a konzultacia.... ak je dovod na IVF, vypise sa ziadost do poistovne a caka sa na schvalenie.... schvalenie trva nejaky mesiac-dva... a potom sa uz da ist stimulovat..... ak to chcete stihnut do prazdnin, tak treba ist do centra cim skor.....

klarkad31
27. mar 2013

@iiffkkaa My sme chodili za Dr. Hredzákom, ako som už povedala u každého je to inak, zdržať môže aj poisťovňa.

valuska12345
27. mar 2013

@klarkad31 no niekedy sa treba aj zamysliet preco ma neuplne informacie.....hlavne by mala info o vsetkom dostat prave od lekara a to nedostala....tak neviem preco tu narazas na jej inteligenciu, lebo z tvojich reci mi to tak vyslo....
a je pravda, ze ja tak isto mam v okoli tri zeny s tym istym problemom u toho isteho lekara....a tie zeny trpia a nie malo a osobne som bola pri ich stave ked boli na pokraji smrti....treba sa zamysliet preco tu zeny pisete a nie jedna druhu obvinovat aka je blba a ako nechape veci urcite...kazdy clovek na zemi ma svoju uroven vedomosti ci uz danych od prirody alebo podavane inymi osobami alebo studiami....ale tu nejde o to....v podstate je tento blog dany na to aby ste si tu podavali info....a ano tak ako ja stale tvrdim, co lekar to nazor, tak aj vy mate svoje usudky a presvedcenia a nik vam ich neberie....ja len chcem poukazat, ze miesto toho aby ste sa tu obvinovali kto ma ake vnimanie a inteligenciu si radsej precitajte na co vam dotycna osoba chce poukazat a ak vam to nie je po voli, tak radsej potom tu ani nepiste a nereagujte na to🙂

klarkad31
27. mar 2013

@valuska12345 či je niekto inteligentný alebo nie je, to je druhá vec a o tom som nehovorila, inak je to dobrá téma na diskusiu. Mám vlastnú skúsenosť a na základe toho som reagovala. Ak niekto chce rozprávať o emryách a vajíčkach (v ktorých okrem iného nemá celkom jasno) a vyjadrovať sa k ďalším podrobnostiam, mal by o tom niečo vedieť.
Blogovať sa dá aj slušne.

iiffkkaa
27. mar 2013

@klarkad31 uz som si precitala do SPLN-u

lackaplacka1
30. mar 2013

@klarkad31 Neboj sa dokyho sa budem pýtať a potom Vám tu napíšem,čo odpisal,čo mám robiť s embriami,keď ja ich nemôžem použiť.Ale už aj iné orgány ktoré sa so mnou spojili mi dali vedieť,že nie je všetko košer ,čo robí pán doktor.Ale o tom zatiaľ nemôžem písať.Ja tu nikoho nezavadzam,ale píšem len svoje skusenosti zo super panom doktorom.Keby každu ženu informoval o príznakoch hyperstimulačného syndromu,tak by nemuseli dopadnuť ako ja a ďalšie ženy a s takými zdravotnými následkami.Ver tomu ,že mi nie je čo závidieť.Už pol rok chodím po lekároch a ešte dlho budem chodiť.Rok mi lekári neodporučaju vôbec otehotnieť.A to som pred zákrokom doktora Hredzaka,nebola nikdy vážne chorá.Keby som sa teraz mala rozhodnuť ku komu isť tak by som išla do Martina.Veľa žien čo tam bolo boli spokojné.

darka2001
30. mar 2013

@iiffkkaa je najlacnejsia ,ale ma aj najmensiu uspesnost aked si uz mas vycerpat pokusy ktore su hradene poistovnou tak urcite inde,vlastna skusdnost!

lackaplacka1
30. mar 2013

@klarkad31 Vieš je zaujímave ,že ty maš v tom jasno!!!!!Čo si nejaká známa pána doktora??? 😀 Nemusíš mu robiť až takú reklamu.Neboj sa ja mám celkom jasno v tom,čo som prežila.Keď ma manžel s plačom niesol v tažkom stave do nemocnice .Lekári mi tam neskôr hovorili,že sme prišli v hodine h.Lebo keby sme príšli neskôr ,tak zomriem,lebo mi voda zaleje pľuca a zlyha mi srdce.Moja ty vieš prd o tom,čo mi sme tam prežívali.A jedna moja kamarátka ešte prežíva,lebo jej ešte stále ide o život.Ja do konca života budem brať warfarín,to je proti zražanlivosti krvi,aby sa mi nevytvorila zrazenina v cievach a nedostala sa k srdcu,lebo to by u mňa spôsobilo smrť.a za to všetko môže ten tvoj úžasny doktorko,lebo nám nevysvetlil,čo je to hyperstimulačný syndrom a jeho príznaky.Tebe to vysvetlil????

lapri
31. mar 2013

@lackaplacka1 Je mi veľmi ľúto čo si si prežila a prežívaš, musí to byť veľmi ťažké. Vieš, keď toto čítam tak si uvedomujem, že môžem byť rada - ja som si odtiaľ odniesla "len" veľké sklamanie. Po dvoch IVF a pár KET-och sme odišli. V ďalšom centre, kde sme boli to bolo o úúúúúúúúplne niečom inom. Držím Ti veľmi palce nech sa rýchlo zotavíš.

dorotka66
31. mar 2013

ahojte, tak ja sa pridávam. Pred 2 rokmi SPLN, Mudr. Hredzák OHSS II. stupeň a bez akéhokoľvek upozornenia na OHSS. Nebyť koníka, ani neviem čo mi je. No a vklad som absolvovala po noci s 39 st. teplotou (proti vôli a odporúčaniu primára na gyn., odchod na vlastnú žiadosť do SPlN)a , Mudr. Hredzák povedal, že čo "histerčím", že mal aj oveľa horšie prípady (v telefóne ) a tá teplota ho nezaujímala. A tak mám už 2 roky" príjemnú" reumatickú séronegatívnu artritídu (začalo to tak, že som nehýbala ľavou hornou plovicou tela.....) Ale to toto je už za mnou (teda RA je na celý život), píšem pre všetky, ktoré sa môžu rozhodnúť a vycestovať mimo KE, aby tak urobili 😉

lackaplacka1
1. apr 2013

@dorotka66 Viem čo prežívas a je mi veľmi ľúto,aké máš následky OHSS.Viem aj to, že nás je viacej.Jeden nemenovaný mdoktor mi povedal, že nevie prečo Mudr. Hredzak nevysveli,čo je to OHSS a jeho príznaky. Trvalo by mu to možno 5 minút,ale pacientky, by nemali take trvalé následky po prekonaní OHSS a bola by im včas poskytnutá lekárska pomoc.

leria
2. apr 2013

@lackaplacka1 ahoj,podla Tvojho príbehu mám pocit, že sme sa stretli v novej nemocnici niekedy v novembri...ak je to tá baba-taká madarečka,bola som s ňou na izbe...bola som vtedy tým čo sa vám pri tom doktorovi udialo veľmi zhrozená...ja som vtedy potratila po IUI a uvažovala som nad IVF u Hermana alebo Hredzáka...a po vašich skúsenostiach ma úplne opustila odvaha to podstúpiť...nesmierne ma mrzí čím si musíte jedna aj druhá prechádzať a je smutné ak sa niekto obúva do toho že ste neznalé čo podpisujete.....to sa mohlo stať hociktorej z nás,pretože k lekárovi idete s dôverou, že pomôže....a za tie prachy by mal všetko podrobne vysvetliť!!! s tou babou-madarečkou,nechcem uvádzať jej meno, som bola po odchode z nemocnice len raz v kontakte ...dosť si toho vytrpela,snažili sa velmi dlho o bábo,nejakých 15rokov...trošku sa obávala tých dvojičiek...ale ked mi poslala sms, zdalo sa všetko v poriadku...odvtedy sme neboli v kontakte,no niekedy som na ňu myslela ako sa asi má,aké má bruško a tak....a teraz toto....som z toho velmi smutná a či už to je ona alebo nie, velmi držím palce nech ten ťažký boj zvládne...neviem čo dodať, je to velmi smútné,súcitim s vami....

lackaplacka1
2. apr 2013

@leria áno som to ja. Ta maďarska je neustále v nemocnici.Udržiavaju jej bábätká.Od januára je zasita,6krat jej dávali krv.Vraj jej neustále tvrdne brucho a nie je deň a hodina žeby nemala bolesťi. Bude tam až do pôrodu.Ja už chodím po lekároch,lebo stále mám zle výsledky s pečenou,pľúcami a krvou.Beriem 10 ks tabletiek 3xdenne.Donedávna mi chodili pichať injekcie 2xdenne, ale teraz má nastavili na lieky. Ale m um musia vkuse kontrolovať kvôli tej krvi.A nesmiem pokračovať v

leria
2. apr 2013

@lackaplacka1 juj moja...ja ani neviem čo k tomu napísať, som úplne mimo...tak predsa ste to vy dve....ja mám takú neuveritelnú zlosť, neviem čo dodať,aké slová povzbudenia použiť...jedno pamätám, že z Teba vyžarovala veľká sila Ty si žena, ktorá sa len tak nevzdáva-bojovník....a aj ked to s tým hajzlom dopadne akokoľvek, verím že Ty sa dáš do poriadku...to je teraz najdôležitejšie...

lackaplacka1
2. apr 2013

:-Pďdakujeme za povzbudúnie! Verím že raz budem zdravá!Veď celá rodina sa o mňa stará!😀

iiffkkaa
3. apr 2013

@darka2001 a kolko krat si podstupila IVF u Toporcerovej ??? a potom si to skusila niekde inde ? a uz sa Ti aj postastilo ?

darka2001
3. apr 2013

@iiffkkaa u dr Toporcerovej som bola na 2 pokusoch IVF+ 2 x KET,ale nic z toho nebolo uspesne a ja som toho zacinala mat dost a moj organizmus tiez,cele je to tam robene akoby na kolene,nemaju poriadne priestory,vybavenie a pani dr ani cas sa ti venovat,aj ked na jej obranu musim zas povedat,ze je mila,prijemna,ludsky pristup je vpohode,ale kedze robi este aj na odd tak nema tolko casu.
Tak sme si dali rok cas aby sme si oddychli a pouvazovali co a ako dalej,kedze posledny pokus sme nechceli len tak premarnit,pozbierali sme nazory,precitali recenzie,odporucania a dosetrili peniazky a obj sme sa do Martina do Heliosu,tam sme zacali po vysetreniach s 3 IVF v novembri a teraz som v 21 tyzdni,cakame dievcatko a ak Boh da narodi sa v auguste.
Vsetko islo ako po masle a vyslo to na prvy pokus,ale cely ten postup a pristup viem porovnat az vyskusani oboch centier a je to teda neskutocny rozdiel to ti poviem!
Tak len to pekne premyslite,dobre vyberte a drzim palce 😉

iiffkkaa
3. apr 2013

Jeej.....tak to Ti blahoželam......držim pršteky, aby všetko dopadlo čo najlepšie.....aj ja som premyšlala nad tym, aby sme šli do Matina, ale je to pre mna velmi daleko....no a zatial som este nikde nebola.....takže uvidim......a vy ste mali aky problem, prečo sa Vam nedarilo ? Lebo ja mam nepriechodne vajičkovody......a aj endometriozu.....no verim, že na prvy pokus to vyjde......a kolko sa za to doplaca ? myslela som, že to preplaca poitovna....ale si ma potesila....taketo prispevky sa citaju....jedna basen.... 🙂

lulu77719
3. apr 2013

Ahojte dievčatá odporúčam Hermana snažili sme sa o babo dlho a nedarilo sa nám . Tak sme sa rozhodli pre Hermana . Nasledovali nekonečne vyšetrenia ,kde zistili ze problém je u partnera tak ďalšie vyšetrenia ktoré sa nekonečne vliekli hlavne pre dlhé čakacie termíny u doktora Hrivnaka . Ten nakoniec potvrdil podozrenie dr. Hermana nasledovala žiadosť do poisťovne na IVF chirurgicky odber spermii... pol roka sme čakali na schválenie poisťovne takže od prvej návštevy po prvý pokus ubehli 2 roky . Partnera lekár upozornil ze ak nebude IVF v SPLNe tak ho nebude operovať .Mala som pochybnosť či robím dobre ze trvám na Hermanovi ale dnes viem že som sa rozhodla správne 🙂 z operoval ho nakoniec doktor Martičok kde neplatil nič takže sme ešte ušetrili 800 eur ktoré chcel doktor Hrivnak za operáciu. Podarilo sa to na prvý pokus 🙂 včera mi pan doktor oznámil dobru spravu som tehotná 🙂 teraz už len nech to všetko dobre prebieha a niesu žiadne komplikácie 🙂

katy2
3. apr 2013

@lulu77719 gratulujem 🙂
len na okraj k dr. Hrivnakovi a operacii M/T... Manzel bol operovany u neho a neplatil ani cent......

darka2001
4. apr 2013

@iiffkkaa ahoj,tak ja mam endometriozu potvrdenu az pri laparoskopii,lebo boli to take male loziska,ze na usg nieje nic vidiet,inak vsetko vpohode a manzelove vysledky-v skratke 80 % dobrych,takze spociatku aj dr spekulovala ci ist na ivf lebo vysledky sme na to nemali,ale kedze sa nam 12 rokov nedarilo tak sme do toho isli a dodatocne mi dr este vravel,ze mam uzky a dlhy krcok,tak mozno aj to bol jeden z problemov.
Aj my sme najprv spekulovali,ze je to strasne daleko,ale urobili sme si stale vyletik,zastavili sa na salasi,inokedy sme si ostali na hotely aby sme nemuseli chodid hore dolu a robili si romantiku 😉
Vsetky vysetrenia trvali asi 3-4 mesiace a ziadost z poitovne nam schvalili do mesiaca,kedze je to sukromna klinika tak urcite veci platis ty,poitovna plati zakl vys+ celkovu anestezu+ zakl.postupy a vsetko ostatne doplacas ty.Podla toho kolko mas vajicok,ako dlho je kultivacia,kolko ti mrazia...a samozrejme doplacas aj za lieky,ale to vsade.
Takze pri mojich vypoctoch si ty a poitovna 50 na 50%.
My sme mali 18 vajicok takze asi okolo 1500€,ale to je cena rozratana na cely cas.

pillabea
4. apr 2013

@lulu77719 tak to držím palce! My sme na odporúčanie Hrivňáka šli do SPLNu asi si takto posúvajú biznis medzi sebou.

lafia
4. apr 2013

@lulu77719 asi sme sa tam stretli....som rada, že sa podarilo 🙂 držím palce ďalej, nech to dotiahnete do úspešného konca 🙂

iiffkkaa
5. apr 2013

@darka2001 no jasne......hlavne, že to mate uspešne za sebou.....nakoniec sme sa s manželom dohodli, že prvy pokus absolvujeme v Košiciach u dr. Hermana.....už som sa aj objednala, lebo dnes som dostala menzes.....takže v pondelok rano ideme na to.....prvy krat navštivite taketo centrum a uvidime......volala som aj do Martina.....ale nakoniec skusime Košice......verim, že prvy pokus bude uspešny a nebudeme musiet, už viac nič skusat....aspon uvidim čo to obnaša, kolko navštev bude potrebnych.....a podobne veci.....takže tak.....inak a to vsetky 3 pokusy Ta tolko vyšli, alebo každy stal tolko ???

darka2001
5. apr 2013

@iiffkkaa jeden pokus 🙂 zalezi od poctu vajicok cim viac tym drahsie,naposledy sme mali 18, v prvom 15 a v druhom 10 vajocok,takze potom je to menej a este ci ides na dlhy,alebo kratky protokol,ale to ti vsetko vysvetlia v centre a hlavne ti daju cennik 😉
Ak ti nebude nieco jasne tak sa pytaj lebo obcas si doktori myslia,ze je to samozrejma vec,ale radsej sa 2x opytat ako nieco zanedbat,drzim palce daj vediet potom co a ako.

iiffkkaa
9. apr 2013

@darka2001 tak uz je prva navsteva za mnou.....teraz nas objednal na 16-teho.....dr. sa namna pozrel, vzali my krv a hotovo.....bolo to rychle.....odpovedal na mojich par otazok.....a hotovo.....aj ked som z neho nebola nadsena.....ale najako to zvladnem 😝

husom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirka7582
16. máj 2013

Ahojte žienky v splne je nova dr? aka je? ja som chodila ku Hredzakovi

mirka7582
16. máj 2013

Ja som z Hredzakom bola velmi spokojna aj s prístupom a všetko mi vysvetlil a povedal normalne som prekvapena stoho čo tu čítam 😕

januska20
23. máj 2013

Ahojte, ano v Splne je nova lekarka a je super 😉 ... Som velmi rada ,ze tam uz Hredzak nie je. Nebola som s nim spokojna, ako pacientke mi nic nevysvetlil, a ak som sa pytala na vysledky povedal ,len ze "dobre" a to bolo vsetka jeho komunikacia. Docentka ,ktora tam momentalne posobi mi vsetko vysvetlila , ozrejmila vysledky a vysvetlila dalsi postup. Absolvovala som este pri dr. Hredzakovi inseminaciu a urobil ju aj napriek tomu,ze som mala velmi malu folikulu ☹ , o com som samozrejme ani nevedela, povedala mi to az teraz doktorka . A este mal to svedomie zobrat peniaze za inseminaciu ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre