Gyncare MUDr. Herman alebo SPLN MUDr. Hredzák? Ku komu ísť?

nathalinocka
4. nov 2007

ahojte snazilky ktore navstevujete jedno z tychto centier.
S manzelom sme sa rozhodli ze by sme nieco take mali podstupit.nevieme sa rozhodnut ktore z tych dvoch, myslim si ze obydve centra su dobre ale ked uz mam ist nech biem kde. prosim vas ak niektora ma skusenosti rada si ich precitam.

jaja9891
10. nov 2013

@iiffkkaa ahoj,mozem sa spytat,do ktoreho centra v MT si chodila?a blahozelam k tehotenstvu 🙂 musi to byt uzasne,my sme este len na zaciatku. Mozem sa pytat,aky ste mali vy problem?ja mam endometriozu,manzel je ok,este mam liecbu,ale potom by som nechcela dlho vyckavat co bude,hoci mi moja gynek. odporuca najprv sa snazit prirodzene,ale dr.,ktora ma operovala ma posiela rovno do centra,mam 24 a teraz si vyber,ktora ti radi lepsie...

viktorka555
10. nov 2013

Ja som od Hermana a na druhýkrát sa to podarilo🙂

iiffkkaa
11. nov 2013

@jaja9891 tak pokial viem v MT je len jedno centrum.....Sanatorium Helios v Martine.....su tam uzastny ludia....od sestriciek, baby na recepcii, lekari.....proste vsetci su mili a ochotny.....a dakujem je to ozaj pocit na nezaplatenie.....ale uvidis a zazijes ho sama 🙂 problem som mala podobny ako ty.....endometrioza....tu my zistili ked som bola na operacii a vyberali my cistu, ktora bola na vajecniku + este zistili nepriechodnost vajcovodov.....a nakoniec aj v MT zistili, ze manzelove spermie niesu 100% a aj to mohlo sposobovat neplodnost.....cize my sme toho mali viac.....poviem Ti moju skusenost.....v decembri my zistili cistu.....v januari sla von a lekar co ma operoval vravel nech skusim otehotniet prirodzene....moj gynekolog my hned navrhoval liedzbu na 6 mes. koly endoske.....ale ja som ju nechcela.....o mesiac na to sa my urobila dalsia cista a lekar co ma operoval odporuci okamzitepodstupit IVF. on nieje za tu liedzbu.....a tak sme to riesili....najprv KE, koly tomu, ze su blizsie, ale nemala som s nimi dobru skusenost a tak sme skoncili v MT.......takze asi tak 🙂 my sme velmi tuzili po babatku.....a k tomu endoska sa neda vyliecit akurat potlacit.....ak Ta este nieco zaujima, kludne sa pytaj......drzim prsteky, aby si sa spravne rozhodla 🙂

jaja9891
11. nov 2013

@iiffkkaa No ja som vo februari zistila,ze mam cysty,5 a 3 cm,moja gyn. mi dala na to antikoncepciu a neverila,ze mam bolesti,az som v aprili skoncila v nemocnici,tam lekarka usudila,ze tie cysty vyzeraju na endometricke,tak laparoskopia,ktora vsak skoncila laparotomiou,kedze som tam vraj mala velmi vela zrstov a nemohli sa k cystam dostat,odstranili niektore zrasty,len tie,aby sa dostali k cystam,ale nic ine nerobili,neodstranili a ani vajickovody neskontrolovali,takze neviem na com som,ani kolko endo sa mi v bruchu este skryva :( takze mi odporucili na 6 mesiacov liecbu,kedze som o tom vedela minimum,tak som suhladila,lebo s ato rychlo zomlelo,potom ma ukecali na dalsie 3 mesiace,teraz taham 7 mesiac a je to o zivot :( snad sa ta endo potlaci na co najdlhsie a medzitym sa nam podari maly zazrak,moja gyn. mi vravela,aby sme sa rok snazili,co s ami zda chore s mojim stavom a situaciou,mam len 24,ale polku z laveho vajecnika,zrasty a endo,nechcem rok cakat,v CAR v KE mi vraveli,ze sa mam snazit 3 mesiace,potom hormonalny profil,priechodnost a tak popripade IVF ak s aprirodzene nepodari,spermiogram mame ok,ale na KE pocuvam skor negativa,tak zvazujem MT,pocula som,ze v MT je aj ISCARE... a vraj aj odbornik na endo... tak neviem... kolko peniazkov by som si mala nasporit do MT na IVF???? je to hrozne tazke toto vsetko...snad ta liecba bude mat nejaky vyznam,lebo fakt neviem na co 9 mesiacov takto trpim :( drzim palceky,aby tehotenstvo prebiehalo bez problemov a len s radostou 🙂 ja si este chcem najst noveho gynek.,lebo moja nechce nic riesit skor ako po roku snazenia ....

iiffkkaa
11. nov 2013

@jaja9891 tak mne sa casto robili cysty, ale tzv. vodove, ktore same praskli, ale nakoniec sa my urobila tzv. cokoladova a ta musela ist laparoskopicky von...... a hned popri tomu my urobili ten prefuk vajecnikov.....u mna je hlavne ten dovod neplodnosti......skoda, ze to neurobili aj Tebe.....aspon by si vedela viac.......urcite zvaz svoju lekarku ak ma taky pristup.....nezavidim Ti Tvoju situaciu, lebo ja som si nevedela ani predstavit, ze by som suhlasila s tou liedzbou......co som citala prispevky, ktrore zeny pisali co podstupili tu liedzbu bolo to hrozne......ono je to tak, ak chcete babo, tak je to najlepsi liek na endosku.......a cim skor sa Ti podary otehotniet tym skor prejdu vsetky Tvoje problemy......ak zvazujes IVF, ono to nieje jednoduche.....ja som myslela, ze za take 3 mesiace to budem mat za sebou....ale nie..... oni najprv zistuju priciny.....a to trva dlksiu dobu.....aj ked my sme vsetky priciny vedeli trvalo to asi 5 mesiacov......a nechcem Ta este viac znepokojovat, ale aj moj muz bol tu v PO 2krat na spermiograme a bolo vraj vsetko ok.....ale v Martine to tak nebolo.....nic sa take nedialo, len akurat to stalo dalsie peniazky navyse......urcite necakaj rok.....potom budes lutovat, ze dalsi rok v........ nam sa rok nedarilo...presne po tom roku som podstupila tu laparoskopiu a o 9 mesiacov to prislo......vsetko trva nejaky cas.....lepsie sa do toho pustit na plno 🙂 inak o tom ISCARE som nepocula, tak neporadim 🙂 nas to stale cca 2 000 eur......vratane nakladov na cestu.....ale + mame 3 mraziaciky 🙂 drz sa a hlavne si vsetko poriadne zvaz...... 🙂

jaja9891
11. nov 2013

@iiffkkaa fuuuha,tak dost penazi to je,nebudem cakat rok,skusim to prirodzene a popritom zvazim,ktore centrum skusim,manzel bol na spermiogram v Splne v KE,tak snad ho spravili dobre... ale urcite postupne zacnem riesit vsetky vysetrenia,hoci aj na vlastnu päst,lebo rok cakat... no ja som nemala ziaden problem,az raz ma zacalo boliet vboku a bolo,cysty na svete.... KE ma blizsie,neviem si predstavit chodit do MT stale... a tolko penazi zohnat bude tiez narocne... no po liecbe skusime tie 3 cykly ci nahodou a objednam sa niekde do centra,ved ak neviem ako mam na tom vajickovody,tak len stratim cas.... skoda,ze to nespravili,lebo uz ked mam mali otvorenu :( teraz sa zase dat rezat a opät sa tak dlho zotavovat,och :( neviem si to predstavit.... nechce sa mi tomu ani verit...a ktore IVF vam vyslo,prve?a kolko mas rokov?

iiffkkaa
11. nov 2013

@jaja9891 ano, ale to je rozne......zalezi ake Ti daju lieky, kolko Ti zaplati poistovna a ci budes mat dlhy, alebo kratky protokol....ak je manzel v poriadku....co by malo byt iste, ked mu robili vysetrenia v centre, tak zas je to lacnejsie.....a ak mas v poriadku vajcovody zas je to lacnejsie.....ono je to tak kazdy problem stoji viac peniazkov.....a cim menej ich mate tym lepsie 🙂 ja by som Ti urcite odporucila ist na laparku a dat si skontrolovat priechodnost vajcovodov.....a to cim skor......objednaj sa v nemocnici, pokial viem robi sa to na jednodnovej chirurgii a nemas sa coho bat, neboli to 🙂 ano, nam to vyslo na prvykrat 🙂 a mam 25 rokov..... mozme si pisat spravy ak Ti to nebude vadit 🙂

lapri
12. nov 2013

@iiffkkaa a @jaja9891 v Martine je sú dve centrá, je tam aj ISCARE, v budove Martinskej fakultnej nemocnice. My sme po dvoch neúspešných IVF a niekoľkých KET-och zmenili centrum a máme krásne dievčatko.

jaja9891
12. nov 2013

@lapri a z ktoreho n aktore ste zmenili ak sa mozem spytat???

lapri
12. nov 2013

Chodili sme do Splnu - ešte tam bol Dr. Hredzák a prešli sme do ISCAR-u.

iiffkkaa
12. nov 2013

@jaja9891 vidis....aj lapri nakoniec Z KE skoncila v MT.....

jaja9891
12. nov 2013

@lapri no na ten MT pocuvam same chvaly,oproti KE.... dakujem za info 🙂 a blahozelam k dievcatku 🙂

lapri
12. nov 2013

Bolo to dobré rozhodnutie, aj keď sme mali viacej cestovania, ale stálo to za to. Bolo to - pre mňa - absolútne neporovnateľné so Splnom. Mnoho kočiek chodí aj do Brna do Reprofitu, je to síce diaľka, ale majú úžasné výsledky. Držím palce 🙂

21majka
30. nov 2013

Zenusky neviete ako dlho ostavaju mraziaciky u Hermana?My sme boli na IVF,podarilo sa ,mame synceka ,ale ostali nam 2 zmrazene embryjka,tak uz rozmyslame nad dalsim babatkom,kedze mam 36 rokov.Vdaka za odpovede 🙂

lamilka
19. dec 2013

@21majka mne povedal, ze najlepsie je prist do dvoch rrokov, lebo ze vsetko na ne vplyva, aj to ze chodia hore dole elektricky 🙂 no a ze sa znizuje potom kvalita.Ale tak mal by ich tam uchovavat aj dlhsie, podla mna

lackaplacka1
23. jan 2014

Ahojte babenky!Už som rok po odbere vajíčok.Písala som tu o dr. Hredzakovi, ako to v mojom prípade dobabral.Dostala som po odbere postimulačný syndróm a v kritickom stave má manžel odniesol do nemocnici.Dr . Hredzak s nami a ani z dr. z nemocnici nekomunikoval. Odobral mi 36 ks vajíčok a máme zmrazentých 13 embrii. Ten syndróm mi poškodil pečeň,žalúdok,obličky,pľúca a vyvolalo to u mňa chorobu zrazanlivosti krvi. Moja hematologicka mi neodporúča otehotnieť a mať deti,lebo by som to nemusela prežiť.V mojej karte u dr. Hredzaka sa nenachadzali žiadne zaznami, ani to že robil nejaký zákrok.vôbec nič a žiadne správy.Takže ja nemám dobrý názor na dr. Hredzaka môj muž To meno nechce ani počuť a dúfame že život mu to vráti,to čo urobil nám a mňa skoro zabil a to doslovne.Moji právnici mi odporúčajú,aby som ho dala na súd a žiadala odškodnenie,ale to mi zdravie nevráti.Do vtedy som nikdy nebola vážne chora a nechodila som po lekároch a teraz v kuse chodím!Tak si urobte názor,čo je to za lekára!dr. Hradzaka určite nikomu neodporúčam!!!!

monca2013
2. feb 2014

@lackaplacka1 ahoj prave som čitala tvoj prispevok vela si si toho prežila,ja som tiež chodila do splnu ešte za Dr.Hredzaka sme mali 2 neuspechy a tiež som snim nebola spokojna. a minuli rok som bola zasa ale to už tam robi Dr. Toporcerova tiež neuspešne ale dr. je mila komunikovala somnou všetko mam ešte 5 mrazenych embrii tak planujem ešte ist. no a ešte tiež teraz naposledy som mala 22vajičok mala som strašne bolesti nemohla som ani chodit ale teraz lutujem že som stim nešla do nemocnici

sonkaj
2. feb 2014

Ja chodim do gyncare xxx rokov a som veľmi spokojna.teraz som po 7.ivf

benny11
16. mar 2014

@sonkaj blahoželám...... 🙂

ixi
1. máj 2014

ja tiez odporucam gyncare odisli sme zo splnu a mame zdrave dievcatko ktore ma uz rok spln uz nikdy! 😵

babulka6783
3. máj 2014

Ahojte bývam krátky čas vo Vranove nad Toplu a rada by som si tu našla kamarádky budeme mat o čom určie komunikovat tieš mam za sebu neuspešnu IVF

Ahojte ja chodim ku panu doktorovi Hermanovi a som spokojna

sobka
21. jún 2014

Ahojte dievcata, nieje tu niektorá z Kosíc alebo aj okolia, ktorej ostalo 150IU akehokolvek preparatu na stimulaciu( menopur, merional, fostimon a pod...)? je to velmi surne. V pripade vasej potreby, v pondelok možem kupit v lekarni a vratim...

aklama
9. sep 2014

Čaute baby.Minuly rok som bola na ivf v gyncare - neuspešne.Teraz chceme ist znova len sa neviem rozhodnúť či to znova skúsiť v gyncare alebo niekde inde...Skúste mi poradiť.

benny11
9. sep 2014

@aklama ahoj, ja som tam absolvovala svoje 1. IVF a nikdy viac........

valaquenta
9. sep 2014

aj ja a teraz rozmyslam nad splnom

aklama
9. sep 2014

Rozmyšlam žeby sme išli do Martina len to bude asi dosť náročne kedže je to daleko..

benny11
9. sep 2014

@aklama ja som sklamaná, a čo čítam, tak len samú chválu na Brno, aspoň ja mám pocit, že tu u nás je to len biznis......

sfera
9. sep 2014

@aklama ja ti napíšem moju skúsenosť...1.IVF v Gyncare...1x ET, 1x KET z 8 embryi sa použili 3, ostatné neprežili...rok pauza....objednaná do Heliosu, v decembri konzultácia, v apríly 1.ET, momentálne 25tt...som z PO...cestovanie náročné, ale dá sa zvládnuť 🙂

seliselka
10. sep 2014

moja skusenost spln urcite nie, ani gyncare v ke...teraz som mala ivf v martine v heliose pristup velmi dobry ale ivf neuspesne :( v heliose nehladaju pricinu a nevysetruju kde by mohlo byt co....ale pristup maju velmi dobry....rozmyslam nad brnom

aklama
11. sep 2014

no ta ja som teraz z toho paf 🙂 teraz vobevc neviem kam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre