GynFiv, Iscare alebo Ferticent. Ktoré centrum je naj?

jvo
18. apr 2008

ahojte kocky viem ze uz samostatne taketo temy existuju ale chcela by som vediet daky suhrn pre a proti na tieto centra. Plati sice co clovek to nazor ale v dacom sa urcite zhodnete. Este k tomu preco som tuto temu zalozila, dnes absolvoval manzel spermiogram, vysledok znel Oligoasthenoteratozoospermia , Dr. mu sice koli tomu ze tam bol prvy krat povedala aby prisiel este raz buduci tyzden na kontrolny SPG lebo vraj jeden vysledok nic neznamena ale povedala mu aj ze ak sa to potvrdi tak odporuca IVF-ICSI...dalej sa aj chcem poradit ci vasim manzelom s takou diagnozou nepomohli dake vitaminy a ci to nemohlo byt aj sposobene tym ze mal stare spermie viac ako mal mat- odporucaju 3-5 dni pred vysetrenim, dakujem za kazdy nazor aj radu....

tyli
27. dec 2012

@zuzullik1001 mm už má za sebou spermiogram, ten v pohode. ja by som údajne tiež mala byť vcelku O.K. len mám nižší LH hormón. tak som teraz 4 mesiace užívala duphaston. ten ale nepomohol. pevne verím, že nám v odbornej ambulancii pomôžu.

tyli
27. dec 2012

@zuzullik1001 aj folikulomertriu som vždy mala vraj dobrú. skúšala som ešte materskú kašičku, kotvičník.... ale myslím, že takéto veci mi nepomôžu.

zuzullik1001
27. dec 2012

@tyli urcite vam pomozu
Nemate nejako zavazne problemy 🙂 jedno iui a budes tehu 🙂))Aj ja som skusala vseliake bylinky, vitaminy, geli a tiez nic .,
Pekne si zavolaj a chod do nejakejo centra.. A vsetky vysledky aj spermiogram si zober aby to videl a nemusia vas posielat na tie iste vysetrenia ...

tyli
27. dec 2012

@zuzullik1001 išli ste cez poisťovňu? čaká sa dlho na schválenie? ja uvažujem, že ak by to malo dlho trvať, tak si to uhradíme. v januári budem mať už 35 rokov , tak to už nechcem nejak naťahovať. začiatkom januára mám ísť k môjmu lekárovi a potom by som sa rada objednala do BA. dám potom vedieť ako pokračujeme 🙂

sterea
28. dec 2012

@tyli Ahoj, je to uz par rokov co sme chodili po centrach, tak ze info nebude uplne aktualne 🙂 . V BA sme boli v Iscare, podla mna lekari nevedia kam skor skocit, obvykle maju vlastne gynekologicke ambulancie, robia v nemocnici, stihaju platene porody a este pracu v Iscare. Myslim, ze k tomu uz ani netreba viac dodat. Potom sme boli v Gynfiv, a nikdy viac, moja najhorsia skusenost, moj muz sa v polovici sedenia zdvyhol a odisiel a povedal ze do centra viac nevkroci. Boli sme aj v Martine a tam sa nam pacilo az na nejake drobnosti. V Reprofite sme boli na nezaveznej bezplanej konzultacii, potom sme uz komunikovali iba mailom. Na Slovesnku som si vybavila vsetky vysetrenia ktore mi navrhli a vysledky som mailom posielala svojej lekarke do Re[rofitu na zhodnotenie a urcenie dalsieho postupu liecby.. Dalsia navsteva bola uz kontrola tvorby vajicok pocas stimulky , odber vajicok a nasledne transfer. Potom sme boli uz iba na UTZ na potvrdenie gravidity, to som tam uz isla iba preto lebo moj lekar mal dovolenku a nechcela som cakat 🙂 . Drzim palce pri vybere centra a hlavne nech sa vam mimco zadari cim skor.

tyli
28. dec 2012

@sterea veľmi ďakujem za odpoveď 🙂 . uvidím pre ktoré centrum sa nakoniec rozhodneme. centrá v Ba by boli lepšie len vzhľadom na dochádzanie. no keď čítam komentáre, tak mám pocit, že sú na jedno kopyto. asi veľmi záleží aj k akému doktorovi sa dostaneme. ku komu si chodila v ISCARE a ku komu v GYNFIVE? pomôže mi to vyvarovať sa aspoň zlému doktorovi, ak by sme išli do niektorého z týchto centier. ak by sme mohli ísť cez poisťovňu, skúsime najprv niektoré zo slovenských centier, ak ako samoplatci, uvažujem v ČR.

vanda02
26. jan 2013

My sme chodili do Gyn-fivu este v roku 2007, absolvovala aj nepotrebne vysetrenia ale velmi nas odradzalo dlhe cakania, hoci sme boli na konkretnu hodinu objednani, absolutna nediskretnost .... a tak sme isli do Ferti. Vtedy to akurat uzatvorili zmluvy s poistovnami, tak sme boli veeelmi nadseni ako sa spravali, ake to tam boli uplne ine ako v gyn-five.
Ale ked sa tam prisli po rokoch minuly rok ... videla som uz rozdiel. Sestricky su mile, prijemne ochotne su v pohode ako vtedy. Len pan doktor sa mi zda byt uz len cez peniaze, hop sup .... ziadne vykecavacky rovno ziadost ... a nech sa ide rovno do ivf. Skratka rozhodujem sa ci tam este niekedy pojdem...

tinka9075
26. jan 2013

My sme boli vo všetkých troch centrách Gynfiv o ničom to bolo len branie penazí od pacientiek a nič neriešili 😒 aj ked som bola objednaná na určitú hodinu nikdy ma nezobrali načas a volali ma podla čísla čo ma ozaj hnevalo ako kravy v kravíne ja nie som na takéto niečo zvyknutá 😖 😖 vo Ferti sme boli len raz na konzultáciu celkom v pohode 🙂 🙂 v Iscare to bolo o niečo lepšie ako v GF len lekári boli hrozne ulietaný a vždy sme dlho čakali 🙂 🙂 potom sme sa rozhodli pre Reprofit v Brne a ked sme tam prišli na konzultáciu iný svet 😉 😉 kým na sk som bola na ivfkách a to len preto aby mohli od poistovne vyúčtovat prachy tak v Reprofite mi stačila iui a hned prvá sa zadarila a čakám dvojičky 🙂 🙂

mani23
18. feb 2013

@cicuska ja som bola v gyn-five 4 krat neupesne a som samoplatca ivf vzdy kratky protokol neviem nikdy mi nerobia ziadne testy preco sa to nedari ..neviem co by mali a nemali ako to mam skontrolovat platime a vysledok bohuzial ziadny

katarinka196
1. mar 2013

ahojte baby,rozhodujem sa medzi Ginfiv a Ferticent,ktore z nich je podla vas lepsie,ktore si mam vybrat?

alexaba
16. mar 2013

čaute baby, ako to je s platbami? počula som že v gynfive sa nedaju nepoužité lieky vrátiť ale v iscare sa to dá a vrátia vám naspäť peniaze?

loky
11. aug 2014

Ahojte...ja som z Dunajskej Stredy.Chodim do gyn fiv od februara...v july som mala u nich druhy ET a bohuzial vo stvrtok som z nicoho nic potratila....samozrejme hned som tam zavolala ze velmi silne krvacam a boli mi brusko a co bola odpoved?Ze "nemusite sa obavat" ved sa nic nestalo....keby moj gynecolog v dunajskej mi nepomaha vobec neviem kam ist lebo v gyn five mi zlozili telefon.....som urazena,smutna a ano tam ide iba o peniazoch......no co uz:(v piatok tam idem konecne k Harbulakovi a vellllmmmmiiii to cakam....a ani nepoviem ako boli tam rasisti sestricky lebo som madarka a zijem v Zitnom Ostrove.. uz je mi luto ze som tam zacala a este tam mam dve zmrazene:((((neodpirucam bohuzial nikomu

franzziska
12. aug 2014

@loky ahoj a z coho sudis ze boli rasisti? to su uz dost vazne obvinenia a treba opatrne s takymito recami...z mojej skusenosti sama viem ze obcas maju ludia recovy problem so Slovakmi z juhu, pretoze niektori nevedia dobre po slovensky a vselico si domyslaju a nasledne dochadza k nedorozumeniam len z tohto jednoducheho dovodu.....a pokial viem tak potrat ma riesit tvoj gynekolog/pohotovost a nie CAR !

loky
12. aug 2014

Ahoj franzziska....preto hovorim rassizmus lebo sestricka mi povedala do tvare ci sa nehambim....sorry,ja za to nemozem ze moja babka je z Madarska☹a rodicia sem prestahovali pred 35rokmi..mam kolegyne ktore vobec nevedia po slovensky a tak isto sa stazovali ako ja.....ale to nie je dolezite....ale babetko co som potratila...tam v gf mi povedali ze ak sa nieco stane mam tam zavolat a ist...a co som dostala??nic....prepac ale som naozaj urazena....manzela mam taliana a on bol viacej sklamany ako ja....ja nesudim nikoho...len ten pristup mi boli velmi...nechas tam vela penazi a ani telefon nezdvihnu....a teraz som dozvedela ze nemala som ani platit lebo tam mi vybrali obe vajcovody a spontanne nikdy nemozem mat deti....no neviem.som zvedava ci aspon mozem vidiet mojho lekara lebo od februara som ho videla dvakrat....preoac ale to nie je normalne...

loky
12. aug 2014

A este nieco...pred odberom krvy som tam zase volala ze mi boli dost silne brusko potom ma zavolali ze nemusim sa obavat....ze sa nic nestalo....zase moje tri kolegyne zase mali tam problem a jedna z nich ich podala na sud...tak to preco?boh vie uz....sorry...ja uz som unavena velmi a asi idem do KAAli centra do Győr....vela stastia kazdej pani......

jkubove
13. aug 2014

@sterea ahoj, s ktorym doktorom si nebola spokojna v Gynfiv? Ja som od nich odisla v pondelok. Tiez ma max. sklamali a to sme do doktora hudli 2,5 roka nech s nami nieco robi a on nic. V piatok ideme s manzelom do FC a uz sa tam tesim. Vela dobreho som o nich citala a dufam, ze nam pomozu.

jkubove
13. aug 2014

@tyli Gynfiv je len cisto pre business. Mam zle skusenosti.

jkubove
13. aug 2014

@tinka9075 mozem ti napisat, ze sa to vobec nezmenilo. Tiez bol moj lekar, od pondelka nim nie je. Je to arogantny, samoluby clovek, a zalezi mu len na klientoch, ktori mu donesu tucnu obalku!

tinka9075
13. aug 2014

@jkubove to bude stále centrum o ničom fakt len na prachoch im záleží čo je smutné 😒 😒 ja z mužom sme úplne v poriadku aj tak nás ten ,,,super Harbulák,,, nútil do ivf a keď som mu povedala že chcem skúsiť najprv iui tak ma skoro zabil pohľadom 😒 😒 a zaujímavé že v Brna som zostala tehu na prvý krát po iui 🙂 🙂

tyli
13. aug 2014

@jkubove ja som nakoniec chodila práve do GF a s prístupom som bola spokojná, akurát nepodarilo sa nám tam otehotnieť. no to je skôr preto, akú mám diagnózu.

@tinka9075 ja som zase mala opačnú skúsenosť, najprv mi ponúkli 3 IUI kým boli komplet výsledky, keďže to u mňa vyzeralo, že nemám problém a až potom IVF.

jkubove
13. aug 2014

@tinka9075 ahoj Tinka, pises o Brne, dnes som bola u novej gynekologicky a hned mi povedala ci sme s manzelom nerozmyslali o Brne. Velmi pekne ta prosim, naozaj velmi, mohla by si mi napisat vsetky podrobnosti a aj nazov centra kde ste boli, prosim? Velmi nam na tom zalezi. U Harbulaka som bola 2,5 roka a stale nam tvrdil, ze sme s manzelom v poriadku no ocividne nie. Stale mi bral len krv a nic ine sa nekonalo. Budem ti velmi vdacna za akukolvek informaciu. Dakujem.

tinka9075
13. aug 2014

@tyli veď to že niekto má dobrú skúsenosť niekto zlú no ja som mala tú zlú 😒 😒 ale zmena centra mi pomohla a teším sa z detičiek 🙂 🙂

tinka9075
13. aug 2014

@jkubove ja som bola v Brne spokojná písala som ip 🙂 🙂

sterea
15. aug 2014

@jkubove Uz je to sice roky co sme tam chodili takze teraz to moze byt ine, ale neda sa povedat ze by som nebola spokojna s konkretnym doktorom skor so systemom, stym ze ti doktori maju vela prace, obvykle kazdy z nich mal sukromnu ambulanciu, pracovali v nemocnici , robili platene porody a este "stihali" centrum. Takze v konecnom dosledku nemali cas na pacietky a vsetko sa robilo ako na beziacom pase a podla mna bez rozmyslu, pretoze kazda pacientka je iny pripad, pre kazdu plati ina liecba. A tam jednoducho nemali cas sa zamyslat a skumat priciny a dosledky nezdarov a priciny a dosledky neschopnosti otehotnenia paru. Nasadilii pacientke standardnu liecbu a tym to zacalo aj skoncilo. Tym chcem povedat to, ze samotny lekari ako odbornici podla mna boli dobri, ale system prace zly. Unavenemu a vycerpanemu cloveku to jednoducho nepali a nechce sa mu zamyslat a robi len nevyhnutne kroky. Napr. v Gyn Fiv ked som chela lekarovi vysvetlit akymi stimulaciami sme presli a s akym vysledkom tak to bral ako obtazovanie a ked som zacala hovorit o tom akymi vysetreniami sme presli tak uz mal nervy. A to je zle !!!! Ako ta moze liecit niekto, kto o tebe nic nevie, to tak nemoze fungovat, ak to v nejakom centre takto je, tak to znamena, ze ta maju iba ako zdroj penazi a nezaujima ich ci otehotnies alebo nie. V Reprofite tam si nas vypocula aj s priebehami liecby ako prebiehali stimulacie v predchadzajucich centrach, s akymi liekmi, akymi vysledkami, ake vysetrenia sme podstupili, hladala dovody nezdarov, co v centrach na slovensku sme nezazili, urcila mi uplne iny sposob liecby a kupodivo to hned na prvy pokus vyslo. A vyslo to podla mna preto lebo sa nasiel niekto kto sa "zamyslel" a nie iba " postupoval "standardnymi" postupmi. Takze dobre vyberajte a hlavne vyberte lekara, na ktotom vidite ze sa zaujima a rozmysla nad vami a nieste iba dalsia platiaca ovecka. Je to cele o lekarovi.

mirka135
11. sep 2014

My sme chodili do GYN FIV a spokojnost

mirip
6. dec 2015

ahojte chcem sa spýtať, kto sa chystáte s partnerom prvýkrát do iscare na nejaký lekársky ukon, dajte mi vedieť do správy, súrne

sabuska26
14. dec 2015

ahojte kocky my chodime do Gyn-finu a mame za sebou 1.IVF,ale zial neuspesne...dost som z nich sklamana nakolko sme si nedali metodu ICSI a PK tak sa nam zda ze sa k nam daako spravaju odmerano....zvazujeme ze predsa len pojdeme do Ferticentu.............
ja som diabeticka,mam PCO a Endometriozu a daako toto neriesili
je tu prosim vas dakto kto odisiel z Gyn-finu do Ferticentu a zadarilo sa im otehotniet???dakujem

elenkataki1
27. dec 2015

baby ja celé to tu čítam, sama som v procese..chodím do Iscare ešte len diagnózy, liečba, tak asi ešte dlhá cesta:/..každopádne neviem, mne sa tam zatiaľ napriek tomu čo ste tu všetko písali páči, z každého uhla pohľadu, uvidíme ako dopadnem, ale majú vraj najlepšiu úspešnosť tak na to a na svoj dojem zatiaľ spolieham..džre palce!

manzelia11
28. dec 2015

@elenkataki1
@elenkataki1 držím palce moja skúsenosť s iscare je najlepšia prístup,postup a aj výsledok. Nízke dávky hormónov a výsledok ročný fešák 🙂 určite je to prípad od prípadu

karkana
30. dec 2015

@sterea to je fakt pravda s iscar v Ba,,,všetko robia narýchlo, ulietaní, ponáhľajú sa, cestujem -a asi 3min som bola vnútri ,,,,rýchlo další ,,,,no ako sa takto dá pomôcť otehotnieť,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,len preto som tam chodila, že to bolo bližšie ako Brno,,,,,,,,,,a to ma vyšlo draho,,,,,dieťatko nikde ,,,nakoniec v Brne žasli, čo so mnou robili v iscar ,,,,,,,to som si mailovala s dr., ale už som nešla, neboli eurá a ani chuť ,vyčerpaná total,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,hlavne manžel nechcel,,,ani sa nečudujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre