GynFiv, Iscare alebo Ferticent. Ktoré centrum je naj?

jvo
18. apr 2008

ahojte kocky viem ze uz samostatne taketo temy existuju ale chcela by som vediet daky suhrn pre a proti na tieto centra. Plati sice co clovek to nazor ale v dacom sa urcite zhodnete. Este k tomu preco som tuto temu zalozila, dnes absolvoval manzel spermiogram, vysledok znel Oligoasthenoteratozoospermia , Dr. mu sice koli tomu ze tam bol prvy krat povedala aby prisiel este raz buduci tyzden na kontrolny SPG lebo vraj jeden vysledok nic neznamena ale povedala mu aj ze ak sa to potvrdi tak odporuca IVF-ICSI...dalej sa aj chcem poradit ci vasim manzelom s takou diagnozou nepomohli dake vitaminy a ci to nemohlo byt aj sposobene tym ze mal stare spermie viac ako mal mat- odporucaju 3-5 dni pred vysetrenim, dakujem za kazdy nazor aj radu....

larita112
19. apr 2008

Ahoj jvo, nemôžem porovnávať všetky 3 centrá, ale s tým svojím som spokojná - navštevujeme GF v BA a zatiaľ nebolo žiadne proti. Aj keď sme sa ešte nedostali do vytúžené cieľa, ale veríme, že tentoraz...
Môj manžel má tú istú diagnózu ako tvoj a žiadne vitamíny nepomohli. Výsledok bol viackrát ten istý, prípadne horší. Nakoniec sme museli podstúpiť 1.IVF+ICSI minulý rok a o 3 dni nás čaká ďalšie...
Uvidíš, ako to dopadne vám, ale snáď len najlepšie ako sa dá (či to už budú vitamíny, alebo IVF - dôležitý je výsledok 😉 )

lenka2008
19. apr 2008

ahojte, ja som zasa v gynfive nebola spokojna a uz sa tam nevratim. Proti je viac - neposkytuju ziadne info, pokial sa nepytas /vacsinu informacii som ziskala na nete/, a clovek casto sa nemoze pytat, lebo nevie co by sa mal... Casta neochota odpovedat na pre nich zbytocne otazky - argument "verte nam, my sme v tom odbornici", premudrele sestricky, ktore si myslia, ze su povolane odpovedat na otazky o ktorych nemaju paru stylom " no dobre tak teda este raz " a ktorym chyba trocha taktu pri oznameni vysledkov... "Moj" doktor mi robil iba rozpis na stimulaciu a UTZ, aj IVF aj KET - ina doktorka, tak neviem, preco mam hlasit ku komu chodim - ku vsetkym... 🙂 Nakonec u inej doktorky som bola dvakrat viac ako u mojho dr. Mozno je to moj subjektivny nazor, ale pocula som uz podobne. Ja sa tam rozhodne nevratim, budem lustrovat dalsie car v BA. Vopred dakujem vsetkym, ktore uprimne povedia svoj nazor v tejto rubrike

lenka2008
19. apr 2008

dievcence, koho tato tema zaujima, pozrite si vcerajsie debaty na Snazilky-40cky. pekny vikend

cicuska
19. apr 2008

caute vcera som s lenkou debatila na snazilkach ja ale aj tak napisem svoj nazor 😉
vo vseobecnosti si myslimze vzdy je vsetko o ludoch a o tom kto ma aky pristup.Ja chodim do GF a predtym som bola v inom centre kde som sa nedostala vobec k nicomu len k rozhodnutiu ze teda s nimi nechcem mat nic spolocne a ze nechcem ist na IVF. A bolo to len kvoli jednemu dr. ktory je momentalne v ISCARE. A aj odtial som od jednej znamej na nho nepocula nic dobre... Je vraj dobry odbornik ale co z toho ked je vkuse rozlietany a vobec nestiha sa venovat pacientkam, naco je to potom dobre?
Ked som prisla do GF tak mi moja dr. vsetko vysvetlila na zaciatku a zdovodnila preco a ktore vysetrenia musim podstupit co som povazovala za pozitivne a korektne. O GF je ale pravda co napisala lenka ze zakazdym ides k inemu lekarovi ked stimulujes a tak niekedy mam aj ja ozaj pocit ako by to moja dr.ani nemala pod kontrolou a nebola informovana, ale mozno sa mylim...
a samozrejme pre kazde centrum je to v prvom rade biznis 😉 otazka je len ci prevazuje snaha ozaj nam pomoct alebo skor snaha zarobit 🙂

pikha
19. apr 2008

ahojte baby, ja som zastupca Ferticent 🙂 nemozem porovnavat lebo v inych centrach som nebola, absolvujem prve IVF v zivote. Dlho sme sa rozhodovali medzi tymito troma centrami a som velmi rada ze sme si nakoniec vybrali FC. Nemozem na nich povedat vobec, ale vobec nic negativne, pristup vyborny, personal odbornici, prostredie takisto prijemne, a bonus ..maju vybornu kavu 😀 😀 Je to mensie centrum ako Iscare a Gynfiv, ale mozno prave preto tam ma clovek taky.. ako to povedat.. utulny pocit 🙂 Ak by som mala odporucat, tak urcite, vsetkymi desiatimi a hned 🙂

ell7
19. apr 2008

ahojte baby, ja chodim do gyn-fiv a som spokojna nadmieru. Je sice pravda, ze na kontrolu pri stimulaciach som bola aj pri inej doktorke, ale konzultovala som vsetko so svojim doktorom a on mi potom vsetko pekne povysvetloval. Sestričky su super az na jednu. Ale dokonaly nie je nikto. Cize moja skusenost je pozitivna a odporucam i ked v inom centre som nebola.

nana77
19. apr 2008

ahojte dievcata!
ja som IVF-ICSI absolvovala v ISCARE. neviem posudit, ci je to lepsie, alebo horsie centrum, lebo v inych som nebola. kazdopadne sa nam to podarilo hned na prvy krat! neviem, ci je za tym kus stastia, profesionalita lekarov, psychika, alebo co, ale je to fakt. takze ISCARE mozem z vlastnej skusenosti doporucit (neviem ani porovnat, ci je drahsie, alebo lacnejsie ako ostatne centra). co sa tyka lekarov - podla mna velki odbornici. sice sa mi tam stalo, ze stimulaciu riadil jeden lekar, ET robil iny lekar a ked u mna nastal HS, teiz to riesila ina lekarka. osobne mi to nevadilo a neviem, ze ci to bola len nahoda, alebo to tam tak chodi...
prajem vsetkym snazilkam veeeeela stastia, aby to vyslo a vy ste neboli snazilky ale tehulky!!!!!!!

sterea
21. apr 2008

Ja som presla 4 centrami. Prve dve IVF som absolvovala v Iscare. Ich vseobecny nazor bol ze prve dva cykli netreba robit finacne narocnejsie vysetrenia, doslednejsie pricinu nezdaru hladaju az po viacerych pokusoch. Co na jednej strane chapem a robia to tak asi vsetky centra ale na druhej strane ma to stve lebo pricinu mojho nezdaru sme "mozno" nasli az po 3 neuspesnych IVF. Mala som pocit ze lakari toho maju vela, ze behaju medzi svojimi sukromnymi ambulanciami, porodmi, Iscare a nemocnicou a tym padom nemaju na pacientky tolko casu ako by mali mat. Netvrdim ze niesu odbornici ale niekolko krat sa mi stalo ze aj ked som bola objednana lekar neprisiel alebo som cakala aj 2 hodiny. Co sa tyka vysvetlovania Durechova a Marsik si zhovorcivejsi z Valkyho vytiahnut dlhsiu vetu bol problem. Problem bol skor v tom ze tu sme este o umelom oplodneni nemali velku predstavu a velmi sme ani nevedeli na co konkretne sa mame pytat, takze som skor ocakavala viac info priamo od nich. Tretie IVF sme absolvovali v Heliose v Martine. Tu sme boli maximalne spokojni s pristupom, poskytli nam maximum informacii, doslednejsie sledovali stimulaciu. Stvrte IVF sme z financnych dovodov chceli vyskusat v GynFive ale boli sme maximalne sklamani. Neprijemne boli na nas uz recepcne a u lekara to pokracovalo. Spraval sa k nam ako by sme o umelom oplodneni nemali ani tusenie, pritom sme tam prisli uz ako samoplatci. Vobec si nepresiel nasu dokumentaciu, nekompetentne sa pytal. Presadozoval si nekompromisne svoj nazor,odmietal s nami diskutovat, spraval sa k nam ako k debilom co mozu byt radi ze on im venuje svoj cas 😠 . Cakali sme ovela lepsi a kompetentnejsi pristup ako sa nam dostal. Bola to nasa najhorsia skusenost s centrami. Po tejto skusenosti sme sa vybrali na pohovor do Brna a musim povedat ze tu sme boli maximalne spokojni, lekarka si vypocula nasu diagnozu, vysetrenia ktorymi sme presli, vypocula si nas nazor a potom vyargumentovala svoj navrhovany postup liecby a vysla nam vo vsetkom maximalne v ustrety.
Takze ked to zhrniem, pokial ti na liecbu prispieva poistovna vyskusaj Helios SK, alebo ak si z BA , vyskusaj 1-2 cykli v Iscare alebo Ferticentre (s tym ale namam osobnu skusenost). Ak uz ides ako samoplatkyna tak vyskusaj Helios alebo niektore zahranicne centrum.
Najlepsie urobite ak na vstupny pohovor pojdete do viacerych centier a vypocujete si viacero nazorov a odporucanych postupov liecby a uvidite co vam najlepsie bude vyhovovat, pretoze kazda sme ina a kazdej vyhovuje nieco ine.
Co sa tyka zlepsenia spermiogramu dobry je Profertil ale je dost drahy cca 1300Sk/mesiac a treba ho brat min. 3 mesiace alebo do otehotnenia partnerky.

pahu
21. apr 2008

Ahojte 😉
Tak ja navštevuje G-F a tiež som sa rozhodovala medzi Ferticentrom, Iscare-om a G-Fivom.
Na Iscare som bohužiaľ nepočula veľmi veľa pozitív, takže som ho vylúčila ako prvé...
Ferticentrum je dosť malinké, takže som zvolila radšej G-F.
Takže Gyn-Fiv... Chodím k Drábekovi o ktorom niektoré baby tvrdia že je veľmi uzavretý, neinformuje.... Aj ja som mala z neho taký pocit prvých 5 minút sedenia u neho, ale hneď ako som začala klásť nejaké otázky, rozrozprával sa.. Možno iba nevedel, čo všetko nás zaujíma. Absolvovala som 2IUI, obe mi robila iná lekárka, osobne s tým ale problém nemám.... Čakám na schválenie 1.IVF, dúfam že mi ho bude robiť on, ale ak tam vtedy nebude, a to viem že ak by to bolo v stredu alebo štvrtok, tak tam nebude, nevadilo by mi to... Myslím si, že všetci lekári by mali vedieť čo s nami treba robiť. Však už len keď idem na krv, nie je tam len sestrička, ktorá mi napichne žilu, ale aj lekárka, ktorá si vytiahne moju kartu a pozrie sa do nej a informuje o ďalšom postupe...

Takže ono je to zrejme vždy o človeku, o momentálnej nálade....

Aha a áno, v jednom súhlasím... Recepčné si niekedy myslia, že sú viac než lekári.... 😀

lenka2008
21. apr 2008

pahu, v GF si to myslia hlavne sestricky, najma dve - ze lekari su ich asistenti 🙂
sterea - diky za cas, ktory si venovala vysvetlovaniu. Asi viem, o ktorom dr v GF hovoris 🙂 Ja sa prave rozhodujem ako samoplatkyna z blavy, pravdepodobne na soft IVF, a uz som dospela k tomu, ze vsetky ostatne priciny nespokojnosti davam bokom - idem sa zamerat len na profesionalitu a odbornost. Mne totiz najlepsie z geografickeho hladiska vyhovuje blava, jednorazove cesty do Brna a Martina by nevadili, ale ked si spomeniem, ako som chodila na kontrolu pred IVF - neviem, ci by som na fleku nedostala vypoved... 🙂

lenka2008
22. apr 2008

zuzka, dakujem za suhrn. Hned je to prehladnejsie 🙂

sterea
22. apr 2008

Lenka, ale nam v Cechach dokonca boli ochotny vist v ustrety v tom ze vsetky vysetrenia, hormonalny profil, kultivacie atd. co bude treba si budem robit na slovensku u svojho lekara a jej budem vysledky zasielat mailom na skonzultovanie a tam pridem iba pred transferom par krat na kontrolu a samozrejme na transfer, takze tych ciest by nemalo byt vela, ratam tak tyzden-dva dovolenky.Toto keby mi ponukli v Heliose tak idem tam. Ale mna to stalo mesiac dovolenky a v robote uz z toho boli nanervy a to si nemozem dovolit prist o pracu.

zufalka
25. máj 2008

ahoj baby,som,bola som pacientkou GF,ale priklanam sa na stranu dievčat,ktore zistili že centrum už nepracuje pre vas ale na vas,na poslednom IVF-neuspesnom,som pri odbere vajok nestihla ani zaspat,ked lekar prikazal anestezioložke nech dava "len desatminutovky"aby to mali z krku,lebo do dvanastej musia opustit izbu,lebo maju dalsie!!!

marta5
22. okt 2009

Ja som tiež pacientka GF, zdá sa, že sú dam dobrí odborníci, ale je fakt, že človek má pocit, že miesto komunikácie s lekárom viacej komunikujete so sestrou, ktoré sa celkom dajú, až na jednu experktu, ktoré nevie zobrať dobre ani krv, a už vôbec nie s vami slušne komunikovať...je škoda, že lekári nekomunikujú viacej so svojimi pacientkami a nechávajú odorné veci na sestričky...a okrem toho pri IVF prejde pacient cez ruky skoro všetkým a ak má šťastie 🙂 tak všetkým lekárom...škoda, lebo začínajú robíť na kvantitu a možno sa pacient potom v dom dave stráca ako jedinec..

anna50
8. mar 2010

ahojte,chcela by som opýtavať na vašu prvú konzultáciu vo ferticentre. Či je potrebné si vyžiadať od gynekológa nejaké vyšetrenia a tak

zuza75
2. nov 2010

Ahojte,
ja chodim do Gynfivu 6. rok, len ako bezny gynekologicky pacient, ale chystam sa to zmenit, pretoze tu nie som vobec spokojna. Kedze nie som clenkou, kazdu navstevu si platim, je to 9,9eura, co by nebolo take hrozne, keby som nemala pocit, ze zakazdym ma lekar chce mat za 5min z krku. Momentalne riesim problemy s hormonalnym profilom, vraj mam predcasnu menopauzu, po konzultacii s dalsim lekarom mi bolo povedane, ze on ziadne zmeny v hormonoch, ktore by tomu nasvedcovali nevidi. Takze teraz ma caka dalsie kolo, ale uz niekde inde, kde mi odpovedia na otazky a nebudem musiet hladat na internete, co to vlastne predcasna menopauza je a pod. Takze z mojej skusenosti toto centrum urcite neodporucam.

andika10
2. nov 2010

ja som tiež chodila doGF a som spokojná, boli v pohode, chodila som k dr Drábek, a všetko mi vysvetlil, pomohol, ale bolo to skoro pred3 rokmi, odvtedy sa mohlo vela zmeniť,

malik
2. nov 2010

@andika10 veru zmenilo sa a riadne.. myslím v GF
... možno zo začiatku sa snažili.. ale potom..., ako im pribudali nové a nové pacientky a už to nespĺňalo ten účel za akým sa asi pôvodne CAR otvaralo ... Žiaľ, aj ja som si snimi "užila" hlavne čo sa týkalo pristupu .. je to žiaľ smutné... určite odporučam iné CAR., ved teraz je ich naozaj dosť...Takže ja tiež GF neodporučam!!

ni.kolet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
11zuzkamol
14. aug 2011

@lenka2008
lenocka, tiez chodim do gynfivu a nemam vobec dobry pocit... presne co pises - ziadne info, arogantne sestricky, o pristupe doktora ani nehovorim... Ziadne povzbudenie, pacient je len cislo a nie pacient.... zena, ktora tam dojde s nadejou, odchadza odtial znechutena - aspon teda ja 🙂 Chcem sa teda opytat ako si zmenila lekara, resp ine centrum? povedala si v gynfive ze uz tam neprides a sla si inam, ci uz si jednoducho nedosla? Sa bojim toho lekara aj nieco opytat lebo hned zazrie v style "co otravujes este ty sliepka?" 🙂

silvia545
14. aug 2011

@11zuzkamol ahoj 😉 ak chceš zmeniť centrum,nemusíš nič povedať v GF,jednoducho odídem,,zavolam do ineho centra a objednam sa na konzultaciu 😉 ja som tiež chodila do GF a potom som zmenila iné 😉 prajem veľa šťastia 🙂

tinka9075
14. aug 2011

pridam sa aj ja k vam tiež som chodila do GF bola som pacientkou harbulaka a pan doktor mi jedneho pekneho dna ked som chodila pri ivf na sono povedal že čo na neho čumim jak tela tak som mala dost a čitam že sa to velmi nezmenilo ja som tam chodila pred dvoma rokmi a ked počujemGFuž nikdy viac 😒

squella
15. nov 2011

Ahojte kočky, chodila som do GF, ale už nikdy viac!!!!! Bola som len číslo a jediné, čo ich zaujímalo boli peniaze. Nemienim rozoberať môj zdravotný stav a problém s počatím dieťaťa vždy s iným lekárom, ktorý akoby náhodou nikdy nemá svoj deň, ani jeden sa mi nevenoval a nerozprával sa ako s pacientkou, ale ako keby som ho otravovala. A to už nehovorím o neochotných, nepríjemných a arogantných sestričkách, ktoré sa ani za ten svet neusmejú, a keď tak, len na Váš účet. Teraz chodím do Ferticentu a to je absolútne iná pesnička!!!!!!!!!!! Cítim sa tam príjemne a doktorovi Pintérovi verím všetko. Už len aby sa nám spoločne to bábo podarilo 😉

ivi10
23. mar 2012

Ahojte!Aj ja som chodila do GF, ale asi prvý a posledný krát. Mali sme tri krát umelé, a nepodarilo sa.Mám veľa známych, ktorí tiež chodili do GF, taký istý názor maju, že už nikdy viac.Išli sme ako na páse, bol to veľmi zlý pocit, mali sme čísla ako zvieratá na farme.Sestričky ani úsmev, ani dobré slovo nemali.Dr.ani môj názor nevypočul.
Najprv sme boli na spermiograme, potom všetko išlo tak pásovo.Vybavili nám papiere.....Druhy krát už ani nechcel som ísť, ale už mala som vybavené papiere, a ked som povedala doktorovi že som unavená a nechcem ísť dalej, tak mi povedal že nevymýšlajte stále nejaké problémy ideme dalej.Mala som taký zlý pocit že skoro som plakala.Teraz sme sa rozhodli tak manželom, že čakáme pár mesiacov, a potom vyskúšame Ferticent, lebo tam chodili moje tri kamošky a všetkým sa podarilo, a počula som že človek tam cíti tak ako rodina, nie ako v GF, že ani otázku som nemohla , nevysvetlili mi nič.Dúfam že sa v tom druhom centre nám podarí.

lea1333
23. mar 2012

@ivi10 aj ja som ,sa rozhodovala medzi gyn-fivom a ferti a ako ta tak citam tak pojdem asi do ferti 😉

gelinka75
23. mar 2012

@ivi10 ako to tu citam ani verit sa mi nechce, my sme boli v GF uz viackrat, chodime tam od novembra a mam za sebou rozne vysetrenia a 2 zakroky, este sa mi nestalo, zeby so mnou jednali ako s handrou, ved to by som si aj vyprosila, ale ja na nich nemozem povedat krive slovo, pred a pocas zakrokov sa ma stale pytali ako mi je, sestricka ma predtym utesovala, aj potom sa ma vzdy spytali ako sa citim, vzdy mi je vsetko vysvetlene, ked je toho viac tak mi dali aj aby som si to napisala aby som nezabudla co dalej, ja som vdacna, ze mi chcu pomoct aj ked je mi jasne, ze to je biznis a tocia sa v tom peniaze, zatial som vsak nemala pocit, zeby ma o nieco ukracovali, co sa tyka toho cisla ako pisete to prideluju kazdemu kvoli anonymite a lepsie a lahsie sa s tym pracuje, vnutri vsak Vas oslovia vzdy menom.

silvik1
23. mar 2012

@gelinka75 ahoj. tiež chodím do GF k Drábekovi od septembra. tiež som spokojná - vyždy mi vysvetlil a čím viac som sa pýtala, tým viac komunikoval aj on. je pravda, že IUI mi nerobil lebo nemal službu, ale zase pochopím, že keby mal robiť všetky zákroky všetkým svojim pacientkám, tak by si asi ťažko plánoval konzultácie a podobne a bol by ako na špagátiku (tiež by sa mi nepáčilo, že mám dohodnutý termín a mi povedia, že sorry čakajte lebo robí IUI alebo IVF - vieme predsa, že tie naše cykly si robia čo chcú 🙂). čo sa týka tých čísiel - mne to vyhovuje, nemusí predsa každý v čakárni vedieť ako sa volám. čo sa týka sestričiek, viem len o jednej harpii, ktorá ani mne nesedí - ostatné boli v pohode.

gelinka75
23. mar 2012

@silvik1 ahoj ano je to tak, ved nebudem tam sediet ako mumia a len kyvat hlavou, ked chcem nieco vediet tak otvorim usta a opytam sa 😀 ani lekari nam nevidia do hlavy a nevedia dopredu co nas zaujima, mne je to jedno ze niektora sestricka nema svoj den, viem preco som prisla a o co mi ide a to riesim, ostatne mi je ukradnute 😉

silvik1
23. mar 2012

@gelinka75 ja chápem, že človek si chce vybrať to najlepšie, ale väčšinou je to o ľuďoch - koľko ľudí toľko chutí. tiež by som sa teraz nevedela rozhodnúť, napríklad, že v ktorej nemocnici rodiť, lebo všade sú plusy aj mínusy. mne drábeka odporučila kamoška, ktorá chodí do GF ale inému lekárovi a tiež by najradšej vymenila za neho, ale to sa asi nerobí 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre