GynFiv, Iscare alebo Ferticent. Ktoré centrum je naj?

jvo
18. apr 2008

ahojte kocky viem ze uz samostatne taketo temy existuju ale chcela by som vediet daky suhrn pre a proti na tieto centra. Plati sice co clovek to nazor ale v dacom sa urcite zhodnete. Este k tomu preco som tuto temu zalozila, dnes absolvoval manzel spermiogram, vysledok znel Oligoasthenoteratozoospermia , Dr. mu sice koli tomu ze tam bol prvy krat povedala aby prisiel este raz buduci tyzden na kontrolny SPG lebo vraj jeden vysledok nic neznamena ale povedala mu aj ze ak sa to potvrdi tak odporuca IVF-ICSI...dalej sa aj chcem poradit ci vasim manzelom s takou diagnozou nepomohli dake vitaminy a ci to nemohlo byt aj sposobene tym ze mal stare spermie viac ako mal mat- odporucaju 3-5 dni pred vysetrenim, dakujem za kazdy nazor aj radu....

gelinka75
23. mar 2012

@silvik1 ano vsade sa najde pre aj proti, len niekedy sa mi zda, ze su dost tendencne tie prispevky 😉

kvetka111
23. mar 2012

ja tie cisla veeelmi schvaluje a malo by to byt vsade. Ja nepotrebujem, niekto krical moje meno na celu cakaren. V rami diskretnosti a anonymity je to uuuplne vyhovujuce. Stretla som v jednej nemocnici aj s tym, ze sa v cakarni spytali: " to ste vy pani O......... s tou hrckou na prsniku???""" Tak toto hadam nie......

jomini
23. mar 2012

@jvo ahoj, my chodime do GF k dr. Stenovej, pri rozhodovani, sme zvazovali vsetky CAR v BA, Iscare sme vylucili ako prvy, je drahy a nema vysoku uspesnost.
Potom sme isli na konzultaciu do GF, dr. aj sestricka boli mile, usmiate, vsetko nam vysvetlili a odpovedali na otazky..no aj tak nemala dobry pocit, no ten casom odpadol.. myslim, ze kazda zena, ktora musi absolvovat IVF ze trosku nedoverciva, je to citliva zalezitost.
Pri nastaveni do cyklu s nami dr. konzultovala takmer hodinu, vsetko vysvetlila, nazorne ukazala, dala rozpis s ,,navodom,, odpovedala na otazky, povedala, ze ak mame akekolvek nejasnosti staci zavolat a s usmevom zazelala VELA STASTIA.
Momentalne stimulujem, dr. nam povedala, ze za lieky budeme platit 400 eur a vysli nas do 200 eur. 🙂

jvo
autor
25. mar 2012

@jomini dakujem za odpoved, tuto temu som zalozila v 2008, odvtedy sa veci troska pohli, my sme si nakoniec vybrali Ferticent a hned na prvy krat sa podarilo a teraz sa hram s nasou skoro 3 rocnou dcerkou, drzim palceky aby sa podarilo vsetkym tuziacim po babatku 😵

tina2709
29. jún 2012

ahojte, ja teraz chodim do ferti, predtym som bola u Hermanna v KE, to bolo horsie ako vo vazani, pristup lekara a jeho prestrarnutej premudrelej dolezitej sestricky vas odradi od vsetkeho co do toho chcete dat, mimochodom ani po dvoch IVF sa to nepodarilo, skoda slov, vo ferti su mili, uvidime

ria82
10. júl 2012

Ahojte kočky, našla som webovú stránku antolskej....vraj je to iba štarcovacia verzia zo základnými info, ktorá bude rozšírená, ale aspoň je tam niečo čo ponukajú

http://www.ucrm.wbl.sk/

Je to ďaľšie centrum v BA, a podľa referencií nie najhoršie

slavena73
2. aug 2012

ahojte baby.nevie niektorá ceny IVF v o ferticente?chcela by som sa niečo dozvediet ktorá tam bola.dakujem slavka

tina2709
14. aug 2012

@slavena73 ahoj, tak ceny su tam najnizsie na Slovensku, tabletky predpisuje lacnejsie ako inde a taktisto ucinne, ini robia len reklamu drahym tabletkam a injekciam, ale zlozenie je vzdy to iste, zalezi aj od toho s akou poistovnou ma ten doktor podpisanu zmluvu, za ixkovanie neplatis nic, inde cca 400,- to je to ze spermiu vkladaju priamo do vajicka, za predlzenu kultivaciu tiez neplatis, to je dalsich 300,- vo vrecku a za transfer takisto ako inde platis cca 150 -200,- cize lacne fakt, a maju dobry pristup k tebe vo ferti....

klimt
14. aug 2012

Dievčatá, chcela by som sa opýtať na cenu IVF-ISCI, je to metóda, ktorá nám bola odporúčená...ďakujem vám.

sofokleska
28. okt 2012

@tina2709 ahoj nemaju niekde cenník, mne by to veľmi pomohlo...som na važkach teraz z tými centrami. zajtra sa chcem niekde objednať....ale aj to ferti sa mi pozdava a hlavne cenovo 🙂

cicussa21
30. okt 2012

@sofokleska ahoj, tak uz si si vybrala nieco? ja tiez neviem kam.. skor sa rozhodujem medzi GFa Ferticent.. ktovie kolko asi trva, kym ta objednaju..

sofokleska
31. okt 2012

@cicussa21 ahoj ano rozhodla som sa pre Ferticent o týždeň máme prvú konzultáciu, tak som zvedavá čo nás čaká a neminie 🙂 objednaju ťa ako si povieš, keď majú volný termín. 🙂 Vy ste už boli pre tým v nejakom centre, či teraz idete prvý krát?

cicussa21
31. okt 2012

@sofokleska ahoj, nie, neboli.. prave sa rozhodujeme, ktore si vybrat.. je mi jasne, ze kolko ludi, tolko chuti..ale clovek sa i tak snazi ziskat od niekeoho pozitivny nazor 🙂 my snazime o babo uz cez rok, lekar to zatial velmi neriesi, ale ja nechcem cakat dalsie mesiacu, potom zase nejake mesiace napr. v centre.. ale radsej chcem byt pod dozorm centra ako svojho lekara, aby sme co najskor vedeli, co a ako.. 🙂 das mi potom vediet aky si mala dojem?

sofokleska
31. okt 2012

@cicussa21 veď to, človek sa lepšie rozhodne podľa hodnoteni a skúsenosti iných. My sa snažíme dlhých 5 rokov, tak hádam nám tu pomôžu 🙂 Jasné dám ti vedieť ako to prebiehalo 🙂

cicussa21
31. okt 2012

@sofokleska dakujem 🙂 5 rokov? a toto je vase prve centrum? mate zasebou nejake vysetrenia ..?

zuzmil
1. nov 2012

Ahojte, ja som absolvovala dva pokusy v GF a nesla by som tam uz nikdy viac. Ide to tam ako na beziacom pase, ziaden individualny pristup nehrozi. Dokonca sa mi pri druhom pokuse podarilo otehotniet, ale o babatko som kvoli nedostatocnej diagnostike v GF prisla. Teraz sa chystam do Brna - zacala som stimulovat, ale pocas stimulacie som mala hrozny pocit. Vystrasena som volala lekarke, ktora kvoli mne prisla v sobotu do prace (v GF vam vzdy povedia, aby ste vydrzali do pondelka) a potvrdila moje obavy. Ale zaroven prisla na to, preco sa nam nepodarilo babo udrzat. V GF tomu nevenovali pozornost. Uz ani nehovorim o tom, ze v GF si nevsimli (vyse roka) moje PCO, v Brne ho pani doktorka zbadala hned na sone.
Takze GF urcite neodporucam.

jomini
1. nov 2012

@zuzmil mozem sa opytat do kt. CAR v Brne chodis?

sofokleska
1. nov 2012

@cicussa21 boli sme v Iscare pred 2 rokmi a tam nam povedali jedine IVF, ale najak sme sa k tomu nedostali bo sme mali finančne vydavky. Vyšetrenia len bežne partnerov SPG a genetika. ale to budeme pravdepodobne musieť absolvovať od znovu 😉

zuzmil
1. nov 2012

@jomini Reprofit 🙂

marculik
30. nov 2012

@sterea ahoj ako vidim si si pred istym casom tiez nieco prezila no ja to len prezivam chodim na kliniku v ba iscare a uz druhy pokus ivf sa nam nepodaril stale malo vajicok a malo embrijok a uvazujem teraz o zmene kliniky ,chodila som k dr.lattakovej je dobra no moc uponahlana ma toho vela a pripadam si tam ako na beziacom pase,neviem nejako to prestavam vzdavat ved mame vsetko v poriadku jedine mam nepriechodny vajcovod tak nechapem preco nam to nevychadza ☹

sterea
2. dec 2012

Ahoj, choď na pohovor aj do ineho centra , vypočuješ si aspoň názor iného lekára . My sme v Iscare tiež mali vždy málo vajíčok a nikdy sa nič neujalo a v Reprofite v Brne sme mali 32 vajíčok, z prvého pokusu u nich mám doma dvojčatá a ešte 5 mraziačikov máme 🙂. Zmeň kliniku a uvidíš že to pôjde. Je to hlavne o prístupe lekárov, a vybranom postupe liečby, aspoň to je môj názor, ak niesi spokojná tak ťažko otehotnieš. V Reprofite sme s prístupom lekárov boli maximálne spokojní, my sme sa tam cítili ako v inom svete, prístup lekárov sa tam s prístupom lekárov na Slovensku nedal porovnať. A to nehovorím preto, že som tam otehotnela, to som povedala už po prvej návšteve u nich. Je to už pár rokov dozadu čo sme tam boli, ale pevne verím že prístup majú stále rovnakí. Ak ti môžem odporučiť objednaj sa tam na pohovor, je zadarmo, vypočuješ si ich názor (ktorí si ja osobne veľmi cením) a potom kľudne choď trebár na ďalší pokus na Slovensko, pokiaľ nemáš vyčerpané pokusy na Slovensku. Ak ste samoplatci tak by som na vašom mieste vyskúšala jedni stimulku v Brne.

amstelko
24. dec 2012

Úplne súhlasím so zuzmil,absolvovala 3.IVF v GF,pri 2.IVF som zostala tehu a tiež si myslím,že to skončilo pre ich ľahostajnosť.Teraz chopím do Mt a je to tam všetko úplne iné.Verím,že to tam dotiahnem do úspešného konca.

tyli
27. dec 2012

@sterea keď si chodila do Reprofitu v Brne, koľko krát si tam musela ísť kým si otehotnela? ako to prebiehalo?

my sa snažíme rok a Dr. povedal, že nás pošle do BA. . ktoré z centier v BA by ste doporučili? po tom čo som tu čítala sa nejak neviem rozhodnúť pre žiadne z centier v BA

zuzullik1001
27. dec 2012

@tyli ja chodim do iscare a dneska mi potvrdili tehotenstvo 🙂) 1 ivf 🙂

tyli
27. dec 2012

@zuzullik1001 jééj to je super 🙂 gratulujem. môžeš mi prosím napísať ako to u vás prebiehalo od prvého dňa? myslím konzultácia atď. ako často treba chodiť a ako dlho? nemám zatiaľ prehľad. ku komu si chodila, bola si spokojná?
ešte uvažujem aj o gynfive....

zuzullik1001
27. dec 2012

@tyli dakujem 🙂 chodim doc . Valky je dost tichy niekedy som mala nervy na neho ale brala som ho ako mudreho lekara ma tituli pred menom za menom tak som ho brala ze vie co robi ... Ked me tam
Dosli sme dohodli na iui na tom som bola tri kret len bohusial nevyslo potom sne podstupili umele a v poohodicke da sa to vzlaladnut fak 🙂 zoberu tebe a manzelovi krv na prvej navsteve zistia lde je problem ci v tebe alebo manzelovi a potom podla toho a vysledkou budu postupovat dalej 🙂

zuzullik1001
27. dec 2012

@tyliako casto a jak dlho ja som tam chodila 5 mesiacov kym som tehu 🙂 a dost casto niekdedy dva krat do tyzdna podla toho na com sa dohodnete na jakej liecbe 🙂

tyli
27. dec 2012

@zuzullik1001 tak to je naozaj často. vzhľadom na to, že to máme cca 80km tam a 80km späť, tak to sa nacestujeme. ale to už nezmením. hlavne aby sa zadarilo 🙂 my už jedno dieťa máme, no aj tak veľmi túžim mať ešte jedno dieťatko. chodíš k jednému konkrétnemu lekárovi? ak áno, ku komu? ďakujem 🙂

tyli
27. dec 2012

@zuzullik1001 jeje teraz pozerám, že si mi napísala aj lekára. ja som čítala len poslednú správu, nevšimla som si najprv 🙂

zuzullik1001
27. dec 2012

@tyli k jednemu doc valky ;) a ja som sa tam nachodila stale ale tak vysledok stoji za to🙂 vysie som ti opisala lekara je taky postarsi tichy ale vie co robi ;) a aj vies kde je problem ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre