Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

zuzu1108
31. mar 2013

@olivia31 ahoj 🙂 . Nie je za co 🙂 .Juu, tak verim ze teraz budu vajuska kvalitnejsie 🙂 . Kedy ti asi vychadza OpU? Kolko stoji ICSi ? A ono sa neda zistit napr.horm.profilom ako su na tom tvoje vajicka?

marverka
31. mar 2013

@ludkaol no to hej, mas pravdu, a ako kazdy pise cas je najlepsi liek....ale to pocasie tiez dako nepridava,,

olivia31
31. mar 2013

No icsi stojí 370 € a1 až 8 ocyt. za kaž. ďalší 33 € picsi 80 € niekedy budúci týždeň.

zuzu1108
31. mar 2013

@olivia31 No nie je to lacne, nazbiera sa to. Tak drzim palce a bude dobre teraz uvidis 😉 .

vika2012
3. apr 2013

ika2012 aojte pridam sa ku vam caka nas ivf teraz uzivam proveru a od soboty zacinam picat diperin mam dlhy protokol kolo 13 4 nam vychadza ist do CAR vtedy by som mala dostat mm no uvidime mali by sme mat ICSI AJ pk zatial som v pohode uvidim ako budem zvladat inj

olivia31
3. apr 2013

Dievčatá je tu niekto kto ma zajtra odber vajíčok.

netilka
3. apr 2013

Ahojte, prosim vas, je tu niektora, ktora bola pred samotnym IVF na genetickom vysetreni a vedela by mi napisat, co znamenaju mutacie v gene MTHFR C677T - heterozygot a PAI - 1 4G/5G - heterozygot? V ostatnych testovanych genoch sa mutacie, nastastie, nepotvrdili. Vyplyvaju z toho nejake komplikacie, napr. nevyvijanie sa ci neudrzanie plodu, potraty a pod. Nestretla ste sa s tym niektora?

vafinka
3. apr 2013

@netilka no to mas krvnu mutaciu, a to pre teba znamena si pichat fraxik, asi tak, ale to druhe neviem co obnasa, skus si vyguglit

netilka
3. apr 2013

@vafinka vdaka za objasnenie, ale citala som, ze nie vsetky z tymito mutaciami musia pichat, ze horsie je, ked je homozygot

cuculik1
3. apr 2013

@netilka ano musis pichat inak by si mohla potratit. Mne hemato povedala pichat uz pocas stimulacie nech je msternica pekne pred transferom pripravena.

vafinka
3. apr 2013

@netilka to ja az tak neviem ale mne povedali, ze budem musiet, pichat tiez, lebo aj ja mam mutacie, inak druhy lekar mi povedal, ze nech si nerobim s tym hlavu, kazdy ma iny nazor, ale uvidis, co ti povedia v centre

bambula27
3. apr 2013

Ahojte....Som tu nova. Rada by som sa s vami poradila. Mam za sebou neuspesne IVF v KE. Mala som 2 pokusy, ten prvy nedosiel az do konca, pretoze sme nemali ziadne vajicka ☹ (neslo to ani do poistovne). A druhy krat, 4 vajicka, len 2 oplodnene...zial nevyslo to. ☹ Chcela by som sa opytat, ak pojdem do Heliosu v MT, urcite mi budu robit vsetky vysetrenia odznova....vsak? A ako to dlho teda bude trvat, od prvej navstevy az po ET, ak k tomu dojde? A ako to vlastne funguje? MAm tam zavolat a objednaju ma na nejaky den cyklu? Dakujem....

andydi
3. apr 2013

@bambula27 Ahoj, my sme podobny pripad, mame za sebou 2 neuspesne IVF. Tiez sme boli teraz v Martine a Mudr. Krajkovic na mna urobil dobry dojem.Ja som tam bola 10. den cyklu pred ovulaciou, tak mi pozeral kolko by som mohla mat folikulov. V podstate budu potrebovat vysetrenie z krvi na hormony 3. den cyklu.Navrhli mi dlhy protokol, co sa beru lieky a injekcie v podstate mesiac.Budu nam robit genetku embryi, dufajme ze nejake budu.Takze KET sa bude robit az v dalsom cykle.

vika2012
4. apr 2013

Ahojte chcela by som sa vas spytat u koho ste si robili predoper vysetrenie ci u svojho gyn alebo u obvodneho lekara a ci sa nieco plati mne povedali ze ziadny rengen dik

hunka
4. apr 2013

@vika2012 mne krv robil gyn. a potom ostatne na internom, ale tiez ziadny rtg..ani pohovor s anesteziologom 😉 a neplatila som nic

magica78
4. apr 2013

@vika2012 mne aj mm robila odber obvodna dr. a vysledky cca do 10-14 dni a ked sme mali odber hned som sa isla objednat na interne aby ma o 14 dni zobrali s vysledkami. vysledky by sa mali doniest pred pichanim druhych injekcii v stimulke. drzim palce

zuzu1108
4. apr 2013

@olivia31 ahoj Oli. Tak ako? Ako dopadlo OPU 🙂 ? Verim ze veelmi dobre 😉 . Ako sa citis?

olivia31
4. apr 2013

@zuzu1108 Ďakujem dobre mali sme 17 vajíčok a zajtra sa dozvieme koľko sa oplodnilo.

mina85
4. apr 2013

@vika2012
ahoj, mne robil obv. gynekolog predoperacne, na druhy den vysledky a na interne ma vzali hned s vysledkami bez objednania ,rontgen som tiez nemala a ani u anesteziologa som nebola, neplatila som nic

zuzu1108
4. apr 2013

@olivia31 krasny pocet vajicok 🙂 . Tak zajtra si volas za vysledok . No silno drzim paste nech vajuska pekne bojuju a su silne 🙂 .

angie2601
4. apr 2013

ahojte....mám tiež skúsenosti so sanatóriom Helios...som čerstvo po odobratí vajíčok a transfere 1 embrya...teraz už len čakám na 14. deň....pred tým som bola v Bratislave v GIN-FIV, boli sme tam neúspešní...s Martinom sa to však nedá porovnať...ten prístup je jednoducho na vysokej úrovni....doporučujem každému navštíviť ich, aj keď ešte neviem, aký bude výsledok...ale verím, že bude pozitívny....

olivia31
4. apr 2013

@zuzu1108 Ďakujem si zlatá poteší . 🙂

marverka
5. apr 2013

@olivia31 pekna urodicka 🙂 🙂

vika2012
5. apr 2013

Ahojte dievcata od zajtra si zacinam pichat diferin velmi sa obavam OHS dievcata co to zazili ovoria ze je to hrozne aj ked ela pili predsa sa objavil ked sa im vytvorilo vela vajicok mali ste ho aj vy co ste potom robili treba volat do car vyskytuje sa az pri druhych inj alebo uz pri prvych

jonathana1
5. apr 2013

@olivia31 držím velmi palce 🙂 🙂

magica78
5. apr 2013

@vika2012 ja som mala nabeh na OHSS ale pila som vela vody a vela bielkovin . po odbere som pichala 5 dni solumedrol, ked chodis na kontroly oni to kontroluju ci mas nabeh na OHSS ,nie som si ista ale robia aj z krvy testy tusim ked pri druyhch injekciach chodis

olivia31
5. apr 2013

@vika2012 najčastejšie sa to prejavuje ku koncu stimulácie, alebo po odbere .Nemysli na to neboj sa . Ja som pichala solumedrol aj pri prvom ivf aj teraz pri druhom mi ho predpísali . Držím ti palce.

angie2601
5. apr 2013

Ahojte dievčatá, chcem sa Vás opýtať, máte niektorá skúsenosti s tým, že keď ste boli na 14. deň po embryotransfere na krv a ultrazvuku, že ako to tam prebiehalo? Povedali niečo už aj na ultrazvuku, že sa embryo ujalo, či až keď volali výsledky krvi? Ďakujem

olivia31
5. apr 2013

@angie2601 No povie aká je sliznica a podľa toho oni vedia či sa ujalo no musí sa to potvrdiť pri odbere krvi až po obede ti to potvrdia .Ja som mala sliznicu takú, že to bolo ok no v krvi sa to nepotvrdilo .

angie2601
5. apr 2013

a je iba jeden odber krvi, či 2? V Bratislave robili 2, dokonca mne robili tri, lebo prvý mal nízke hodnoty, druhý vyššie a tretí potvrdil, že nie som tehotná...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre