Hysteroskopia - šanca na uhniezdenie

mnavo
19. nov 2020

Ahojte kočky. Prvé ivf žiaľ neúspešne za mnou. Vkladali mi v 3 vkladoch dokopy 5 embryi po pk.
Včera mi doktor navrhol, že mi spravia hysteroskopiu maternice, že odoberú kúsok vzorky a zároveň mi ju "prekypria". Vraj by to malo mojej sliznici pomôcť, a bude väčšia šanca na uhniezdenie embrya.
Stretli ste sa s tým už niektorá?
pomohlo vám to?
Vyšetrenia mám všetky v poriadku, len sliznica aj napriek estrofemu má pred vkladom max 7,5mm.

janie7
14. mar 2021

@andy1985 Ahojky, chcela by som ťa poprosiť ešte o jedno info ako Žolíka na MK😉 Spomínala som tú hysteroskopiu môjmu doktorovi, no ten má tak sprdol v dobrom, že v žiadnom prípade pri mojej výbornej sliznici maternici to neprichádza do úvahy, až som sa zľakla😉 Ty si spomínala, že ti aj kvôli polypom robili kyret. Polypy ti našli cez sono alebo ako?

andy1985
14. mar 2021

@janie7 polypy mi našla gynekologička na sone ale ešte dávno predtým vtedy sme len snažilkovali cca pred 4 rokmi to bolo.

janie7
15. mar 2021

@andy1985 Ďakujem krásne za info. Vyriešilo mi to dôvod prečo to môj doktor hneď zavrhol. Ja som si totiž nebola istá, či myómy alebo polypy sa zistia na maternici cez sono alebo treba ísť hlbšie do maternice😉

butterfly333
11. apr 2021

Baby 30.3.som bola na hysteroskopiu našli mi tam polyp odstránili vyčistili maternicu a dr vravela že je pripravená na úspešný vklad tak zajtra kontrola a výsledky z hysteroskopie tak som zvedavá a teším sa na vklad dúfam že druhý už bude úspešný .

mnavo
autor
11. apr 2021

@butterfly333 budem ti držať palčeky. Ja idem v utorok na vklad, ale mám dosť nízku sliznicu tentokrát. Ale pri 6tom vklade to už beriem športovo, vyjde vyjde, nevýde idem ďalej😎

butterfly333
11. apr 2021

@mnavo ďakujem tiež držím palčeky nech všetko dobre dopadne. My sa chystáme na druhý vklad np uvidím aké budú výsledky a čo povie dr v Brne.

janie7
12. apr 2021

@mnavo Fúú, moja zlatá, že 6ty vklad...To ja som si zúfala pri tomto našom neúspešnom prvom vklade. Držím silno päste nech 6ty už konečne vyjde🙏😘

mnavo
autor
12. apr 2021

@janie7 ďakujem. Prvý neúspešný vklad bolel ❤ najviac. Tento zajtrajší beriem už tak nejak bez emócií. Jasné že dúfam že vyjde, ale už nemám prehnane veľké očakávania. Najhoršie na tom všetkom je že z lekárskeho hľadiska dme aj s manželom zdraví....

janie7
12. apr 2021

@mnavo Veď toto, u nás to išlo tak krásne hladko a rýchlo, že sám môj doktor musel meniť rozhodnutia doslova, že z minúty na minútu. Dokonca aj môj muž, ktorý je veľký pesimista veril, že to krásne vyjde😢 A akú máš sliznicu maternice, keď hovoríš, že ju máš nízku. Môj Dr. mi hovoril, že optimum je od 7mm.

sendy1993
18. aug 2021

Ahojte idem na hysteroskopiu koli polypu..akurat rozmyslam kolko pockat a ist na ket bojim sa ist hned ale zaroven aj pozdejsie aby sa náhodou neobjavil zas ten polyp..co by ste mi poradili

mikasz
18. aug 2021

@sendy1993 konzultovat s dr.
Odporuca sa pockat 1ms a potom kludne ist na ket ✊

sendy1993
18. aug 2021

@mikasz takze po prvom menzese po hysteroskopii ano..ja uz som z toho trosku mimo uz sa mi to blizi a dost sa bojim🙊

mikasz
18. aug 2021

@sendy1993 neboj, treba verit, ze to dobre dopadne a hystero pomoze 😉✊ mne pomohla 🙏

sendy1993
18. aug 2021

@mikasz no pevne dufam ze po jednom MA a po jednom buochemickom to bude mat efekt..a este k tomu aj ten polyp nestastny..ty si mala tiez nieco ci len diagnoaticku hysteroskopiu..na vklad si sla hned i mesiac ci si cakala..prepac za tolko otazok 😅

mikasz
18. aug 2021

@sendy1993 ja som mala diagnosticku apri nej mi nasli maly polyp,potom som cakala na ms a hned dalsi mesiac som isla do stimulacie a ET vysiel 🙏

sendy1993
18. aug 2021

@mikasz ako si sa citila ..mala si bolesti?..ja by som sa co najskor chcela vratit do roboty len neviem ako sa budem citit

mikasz
18. aug 2021

@sendy1993 uplne v pohode, ani som nevedela, ze nieco robili, dalsi den som isla do prace, tak ja mavam ms bezne bolestivejsiu ako som sa citila po hystero, po opu som byvala viac ubolena

sendy1993
18. aug 2021

@mikasz velmi ti dakujem za odpovede..si zlata..uz to chcem mat za sebou..no aj ja som mala druhy odber dost bolestivy hadam to zvladnem a uz aj na mna sa stastie usmeje ..

butterfly333
19. aug 2021

@sendy1993 ja som mala tiež hysteroskopiu 30.3 našli mi polypy odstranili potom prišla ms klasický a presne na deň potom ďalší cyklus bol vklad no žiaľ neúspešný a tak som verila že sa to po hysteroskopii podarí co tu čítam každej sa po hysteroskopii zadarilo mne žiaľ nie neviem prečo 😞

sendy1993
19. aug 2021

@butterfly333 tak to ma mrzi..no uz uvidim mam obavy ale uz si hovorim ze bud alebo ak to ma vinst tak to vinde...ako si sa citila po hysteroskopii

butterfly333
19. aug 2021

@sendy1993 no v prvý deň ok potom som mala bolesti asi 4dni aj ovu som dosť bolestivo cítila. No nezúfaj možno sa to podarí držím palce.

susana0305
14. feb 2023

Ahojte dievčatá. mam otázku dr. mi chce teraz v piatok urobiť hysteroskopiu a ešte v tento mesiac aj vklad. stretli ste s tým niekto?

adara777
14. feb 2023

@susana0305 osobnú skúsenosť nemám, ale robí sa to. Chcú takto akoby ,,poškrabkať,, maternicu, aby potom prijala embryjko.

janie7
14. feb 2023

@susana0305 Ahoj, vraj sa má robiť vklad do dvoch mesiacov od hysteroskopie. Ja, osobne, by som si nedala vklad rovno v ten istý mesiac, no záleží na tom ako ti vychádza cyklus ako sa budeš cítiť. Mne môj Dr. nechce povoliť hysteroskopiu, no ani sme sa moc ďalej nepohli, tak ideme v marci k druhému a on práveže chce so mnou hysteroskopiu prediskutovať.
Držím palčáky🤞🏻

susana0305
14. feb 2023

@adara777 dúfam, že to dopadne dobre. lebo dnešný prístup bol katastrofa. Podľa sona sú to len malé guľky max 2mm veľké. Doktorka povedala ze chce ešte stihnúť vklad. tak ozaj neviem

mikasz
14. feb 2023

@susana0305 asi zalezi ci ti budu robit hysteroskopiu alebo len scratching. Pri hysteroskopii sa zoskrabava sliznica, preto sa odporuca pockat ms a v dalsom cykle smelo do vkladu. Pri scratchingu sa len par krat pichne do sliznice, ktora sa akoby nastartuje, ale robi sa to na zaciatku cyklu. Mam za sebou obe ☺️

susana0305
14. feb 2023

@mikasz no chcú robiť hysteroskopiu. véd preto som z toho taka ze hu😏

mikasz
14. feb 2023

@susana0305 do akeho car chodis? Pripadne to odkonzultovat este s inym dr?

susana0305
15. feb 2023

@mikasz ja som v blave v iscare

mikasz
15. feb 2023

@susana0305 a ku ktorej dr.? Kludne skus pripadne konzultaciu aj u inej

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre