Inofolic - skúsenosti

sasie
11. sep 2012

Ahojte. Dostal sa ku mne liek, ktorý vraj príde na SVK až v januári. Volá sa Inofolic a je to taliansky distribútor. Vraj má tento liek úžasne výsledky ak má žena PCO. Skvalitnuje folikuly, podporuje pravidelnú menštruáciu a tak by žena mala otehotnieť spontánne. Berie ho z Vás ešte niekto alebo vie niečo zaujímavé o tomto lieku? Je to liek ako doplnková strava, neviaže sa na lekársky predpis. Obsahuje kyselinu listovú a inositol. Som veľmi zvedavá ako mi zaberie. Dám vám vedieť.

isabellaa
13. dec 2012

@donna11 v januari som mala zvyseny, ale len trochu testosteron. Pred mesiacom mi robili nanovo HP a mam vsetko v poriadku, ziadna vychylka. Uz som aj po diagn. laparoskopii a tiez vsetko ok.
Preto pisem, ze cakam na zazrak, lebo ked mas vsetko ok, aj ovulaciu potvrdenu a nedari sa, tak co s tym, len cakat a cakat

donna11
13. dec 2012

@isabellaa ..asi jedine uz len nesilit, uzivat zivot a pride to..sa mi to lahko povie, ze?..ale nie, aj ja uz zacinam mat nervy, co je..ale verim, ze coskoro to pride..a drzim aj tebe palce..idem do mesta, tak pekny dnik ti prajem..🙂

isabellaa
13. dec 2012

@donna11 aj &tebe nech sa zadari a ja mam tiez tusaka, ze to coskoro pride 😉 krasny den

nienna
14. dec 2012

boože baby ja mám ťažkú dilemu či si objednať ten inofolic. treba mi aspoň 5 balení a to ma vyjde 73 eur 😒 tak ja neviem, je to hrozná suma a ked to nebude fungovať hmmm....ja beriem metformin tak neviem či dať ešte jemu šancu alebo pridať aj toto...a či sa to nebude biť spolu.

donna11
14. dec 2012

@nienna ahoj a kolko sa snazite?? aky mas problem s cyklom? ja som rozmyslala 1 den a nakoniec som sa nato dala..je to investicia, ale za babo to stoji..vyssie si mozes precitat, co sa deje s mojim cyklom/necyklom..volaco sa ale vazne deje, lebo taketo stavy som predtym nemala..doberam akurat prve balenie, zacala som s branim cca 7 dni dozadu..metformin je na vajicka? myslim, ze by sa to nemalo bit..

nienna
14. dec 2012

@donna11 ahoj no ideme naplno už vyše roka, ale ja sa ani nečudujem že sa nám nedarí kedže ja mám MS tak raz za pol roka, občas sa pošťastí aj skôr 😒 na to mám ten metformin, beriem ho 4 mesiace ako tak asi pomáha, lebo mi došla mrcha ale očividne to nestačí, alebo možno treba dlhšie čakať, no ja som hrozne netrpezlivá 🙂 asi si teda tiež objednám ten inofolic, už som dokonca odoslala objednávku cez mojalekaren.sk ale som ju rovno aj stornovala lebo som zistila že asi nemajú licenciu 😒 tak to skúsim cez toho magistra. ty si to kúpila v lekárni?

mambba
14. dec 2012

@nienna ja beriem inofolic spolu s metforminom, mam 2 x 850 metforminu denne. uz to beriem spolu od konca oktobra, ten metformin s inofolicom a bez problemov. uz beriem tretie balenie inofolicu, beriem 1 sacok denne a nevidim na sebe z toho ziaden problem.
byt tebou urcite metformin nevysadzujem, ja som tiez temer nemala menzes a s metforminom mi krasne nabehol po cca 35 dnoch.. tehotna zatial nie som, ale pre mna je aj toto zazrak.
a inofolic som kupovala v magister.sk , oni tu maju aj kamennu lekaren

nienna
14. dec 2012

@mambba objednám si ho, čert to ber 🙂 a vidíš aj nejaký účinok toho inofolicu? či myslíš že je ešte skoro? mňa štve že aj ak sa dostaví nejaký účinok tak nebudem vedieť či je to z metforminu alebo z inofolicu....no nič, hlavne nech som už tehotná 🙂

donna11
14. dec 2012

@nienna fuuuha, tak to je dost blbe s ms!! a lekar ti na ten tvoj cyklus nevedel cosi ucinnejsie dat? ja som to kupila v meste v lekarni..sme na tom podobne, aj ja som netrpezliva, preto som si povedala, skusim to..sice po vysadeni hak som nemala nejaky problem s cyklom, mavam sice 35 dnove cykly, ale vzdy OK..no a dr mi na zaklade HP doporucila inofolic, tak uvidime, co to spravi..
..ked tak skus sa spytat u vas v lekarni, ci ti ho nevedia objednat..malo by sa to dat..

nienna
14. dec 2012

@donna11 však ty si bezproblémový prípad 🙂 ako to že ešte niesi tehu? no a ja som na ten cyklus mala antikoncepciu, ale teraz musím len ten metformin, ono pri PCO je dosť častý taký cyklus...objednám si teda inofolic cez net, ale budem užívať asi len jeden sáčik denne, lebo prídem na mizinu 🙂

donna11
14. dec 2012

@nienna bezproblemovy az tak nie, mam znizeny progesteron..a tehu som bola v septembri, ale potratila som..:(..tak aj pre toto radsej budem brat inofolic, aby sa to uz nestalo..k tomu uzivaniu, lekarka mi vyslovene povedala, ze musim brat 2x1!!..inak to budes brat nadarmo..

mambba
14. dec 2012

@nienna ved to je aj jedno z coho bude pozitivne ucinky, hlavne nech su..
ale ja osobne by som skor vsadzala na metformin.. inofolic beriem len ako taky doplnok.. metformin urcite nevysadzaj.
ale fakt by som nebrala dva sacky denne, staci jeden.

ja som tiez velmi komplikovany pripad, PCO atd.. a s metforminom ( beriem 4 mesiace) som mala 3 x krasne menzes , takze pre mna je to zazracna vec. aku davku metfominu beries?

mambba
14. dec 2012

@donna11 nebude brat nadarmo, ak bude brat len jeden sacok.
inofolic obsahuje myoinositol, ktorý zvysuje citlivost tkaniv na inzulin mimo ineho. ja a nienna uz na tento učel berieme aj metfomin, ktory je na zvysenie citlivosti na inzulin, cize v nasom pripade je inofolic len doplnkovou liecbou..
mne to tak v pohode posvatila aj endokrinologicka.

donna11
14. dec 2012

@mambba jaj tak o tom neviem, drzim sa len toho, co mi dr povedala..dokonca lekarka mi dala aj 2 vzorky a ked som sa s nou o niecom radila, spomenulaa som jej, ze zatial som si dala po jednom balicku, lebo mi este nedosli dalsie a ona ma ihned upozornila, ze urcite musim brat 2 sacky!!!..takze neviem, ale ked to mas od endokrinologicky, tak potom ok..

wifina
14. dec 2012

baby, nebola som tu dlho, nejaké pozitívne skúsenosti?????? Ja vám poviem o svojej, ja som mala vďaka tomu 2x mrchu do mesiaca (2x PMS zas nie je nič moc 😀) , ale táto druhá po vybratí inofolicu bola taká riadna, silná, tak monžo nejak to zaberá, BT si nemeriam, tak neviem, či bola ovulka alebo nie... 🙂

donna11
14. dec 2012

@wifina si mala 2x PMS?? mne sa tiez teraz nieco podobne deje..prsia mam total naliate, uz aj bolia..podbrusko trosilinku pobolieva..a to som 14DC!!..a viem, ze mne sa BT fakt vyrazne zvysila!!! prave po dni, ked som ho zacala brat!!

nienna
14. dec 2012

@mambba jasne, metformin nevysadím, beriem tak ako ty 2x850mg, Metfogamma 850, ty máš akú značku? u mňa zatiaľ až tak neúčinkuje, asi som ťažší prípad, ale aspoň raz bola už mrcha po 3 mesiacoh brania, teraz by mala prísť dalšia ale zatiaľ to tak nevyzerá....

nienna
14. dec 2012

@donna11 a fakt niesi tehotná? však máš typické príznaky....

wifina
14. dec 2012

@donna11 ja som to mala presne takto, len sme to veľmi nevyužili 😀 , možno aj bola ovulka... mala som najprv vyvolávačku, potom bolestivé prsia, dostala som to asi po 2 týždňoch od mrchy, takže tak, uvidím, čo ďalší mesiac, teraz som mala všelijaké problémy a nebrala som infolic veľmi poctivo...2x denne by som mala...

wifina
14. dec 2012

@nienna aj ja som mala príznaky, ale došla mrcha, takže veľmi by som sa nenádejala...sorry, ale keď je chlap v poriadku tak možno aj áno... 🙂

donna11
14. dec 2012

@nienna ..ved aj ja to badam, skoro podobne, ako ked som bola tehu, ale testy su biele..:(..nechapem a preto zistujem, ako inofolic ucinkuje na ostatnych..ale aspon to ma fakt vyhodu, prsia mi kraaaasne rastuuu..🙂))

wifina
14. dec 2012

@donna11 aj mne, ale po mrche už ustupujú troška 😀

donna11
14. dec 2012

@wifina ..presne, podobnych priznakov som uz mala..pms je vlastne skoro to iste ako priznaky tehu..:/

wifina
14. dec 2012

@donna11 neviem, nebola som, ale verím 😀

donna11
14. dec 2012

@wifina doprcic!! 😠

wifina
14. dec 2012

@donna11 ale možno som ja inak reagovala, nádej u teba vždy je 😉

donna11
14. dec 2012

@wifina podla toho co pises, myslim, ze mam to iste..aj tak tento mesiac som mala ms taku divnu, strasne slabu a narychlo vyvolanu duphastonom..cize mozem mat zblaznene hormony a inofolic sa mi to snazi napravit..no nechame sa prekvapit..idem off, tak vsetkym vam pekny vecer prajem.. 🙂

nienna
14. dec 2012

@donna11 hmmm tak možno je ešte skoro a test nič neukazuje, alebo je to fakt len nejaký PMS...ktovie, ale isté je že sa ti tam dačo deje, čo je asi dobré znamenie 🙂 joj ale kiežby si bola čo najskôr tehu, to by bola nádej aj pre mňa 🙂

wifina
14. dec 2012

@donna11 no, ja tiež prvá bola veľmi slabá, ptom druhá sa spúšťala 3-4 dni, slabunká, skoro nič a potom naplno...no des...

sarafortuna
15. dec 2012

dievčatá, neskúšala niektorá iba čistý INOSITOL?
napr. http://www.swanson.sk/p/249/inositol

mne sa to zdá prehnene drahé, a v podstate tam ide hlavne o inositol, ostatné je bežne dostupné

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre