Inseminácia IUI. Má zmysel pri lenivých spermiách?

wish
9. apr 2008

otazocka: ma inseminacia vyznam, ak ma partner lenive spermie 🙄 a pohyblivost len 20% 😒 ☹

fedra
9. apr 2008

skus sa poradit v CAR, tam ti najlepsie povedia.
Ale ja by som to skusila. Pri IUI najskor ako ti spermijky zavedu do maternice, tak ich precistia a vyberu len tie naj. takze tie lenivsie im nebudu zavadzat 😉

lenka20
9. apr 2008

wish - oficialne to nema vyznam pri zlej kvalite spermii, lebo ta uspesnost je aj pri kvalitnych spermoskoch dost nizka, ale - preco nevyskusat, je to ovela mensi zasah ako IVF a podla mna aspon 2-3 IUI pred IVF su vhodne u kazdeho okrem vyslovene nepriechodnych alebo chybajucich vajcovodov, a mozno sa prave tebe zadari 😵

wish
autor
9. apr 2008

dik za odpovede.. a este ma zaujima, ci aj napriek tomu, ze ja som zdrava (mam vajicka 😀 ) budem musiet brat hormony? alebo to nebude potrebne?

julietka
9. apr 2008

ahoj wisch, lenka ma pravdu. Treba vyskusat aspon dve IUI. Nam hned pri uvodnom pohovore ponukli najskor IUI s tym ze ak sa nevydaria prve dve poslu ma na laparoskopiu. Aj pri IUI mi nasadili horm.podporu Clostilbegyt tabletky, a pri tretej IUI aj Merional. Az na laparke mi zistili ze mam nepriechodne vajickovody, co ma dost prekvapilo pretoze som nemala nikdy ziadne zapaly.
Ale su aj kocky ktorym vysla IUI dokonca aj hned prva tak mozno budes patrit medzi ne, drzim palce! 😉

aluska1973
11. jan 2011

ahoj tiez nas caka IVF teda žiadost mame schvalenu a doktor odporuca IVF napriek tomu chceme skusit IUI ja som zdrava a mam 16 rocnu dceru manzel ma pomale sprmijky myslite si že máme skusiť IUI? Chcem sa este opýtat co to priblizne stoji a obnasa

dakujem

mirus11
11. jan 2011

no ja sa mozem pochvalit,ze nam sa iui podarilo hned na prvy sup.az sme s toho boli prekvapeny.dnes sme boli na prvom sone

nemko
11. jan 2011

@aluska1973 pokial su len pomale a vsetko ostatne ok by som to skusila na Tvojom mieste lebo inseminacia im vlastne pomoze dostat sa skor do ciela 🙂 🙂 ceny su rozne , v gyn five okolo 35 Eur, na antolskej 50 Eur, v Iscare tusim 85 Eur.

aluska1973
14. jan 2011

@mirus11 jej to je super ze vam to vyslo na prvý sup tesim sa s vami

aluska1973
14. jan 2011

@nemko dakujem pekne za info ja chodim na antolsku ku dr. Maršikovi nemáte niekto s ním skusenost?

mirus11
14. jan 2011

@aluska1973 dakujeme 🙂

nemko
14. jan 2011

@aluska1973 co som pocula a dostala do IP tak je max arogatny

kaciatko81
17. jan 2011

@aluska1973 ja som chodila dr.marsikovi este do iscare. mala som u neho 3iui-jedno s clostilom, dalsie dve s merionalom, tretie bolo pozitivne, ale bohuzial mimomaternicove. robil mi aj prvu laparoskopiu-este v iscare a super. ked mal podozrenie na mimomaternicove, volal na antolsku a s papierom ma poslal do prijimacej ambulancie. aj ked som tam lezala, tak ma chodil pozriet a ked som mu pisala po operacii sms, ze uz je po vsetkom, tak velmi milo odpisal. nemozem povedat, ze by bol niekedy arogantny ako pise @nemko. je niekedy velmi rozlietany, ale mne vzdy zodpovedal vsetko, co som potrebovala. keby mala antolska to, co potrebujem, nevahala by som 5min 🙂

nemko
17. jan 2011

@kaciatko81 ja som o Marsikovi pisala len to co som dostala do IP, tiez som ho mala navstivit kedze zastupuje Durechovu len skusenostu bab co som dostala do IP ma od toho odradili. a po piatkovej navsteve geneticky sa "tesim" na Durechovu naco ma natlacila do IVF a IUI s takou diagnozou spermiogramu.

kaciatko81
17. jan 2011

@nemko to je v poriadku, ja som napisala svoju skusenost. co vam povedala geneticka? kde ste boli?

nemko
17. jan 2011

povedala nam zhrozene ako nam mohli s takym spermiogramom dovolit robit IVF a IUI a na genetiku nas mali poslat uz pred 4 rokmi a pred prvym IVF - zbytocne uuuuuuuuuuplne zbytocne do seba pcham hormony a nasledky co sposobuje teratozoospermia (moze aj nemusi) su dost vazne a asi by Durechova nebola velmi nadsena keby sa to stalo jej synovi alebo dcere.Ona zhrabne prachy za IVF a mne by na cely zivot mohlo doma zostat tazko postihnute dieta - jej velmi pekne DAKUJEM a az sa potvrdi to co je predpoklad tak sa jej pojdem osobne "srdecne podakovat"
Podotykam, ze je smutne, ze som si musela genetiku vyziadat sama !

kaciatko81
17. jan 2011

@nemko no pekne, tak drzim palce, aby to dobre dopadlo

nemko
17. jan 2011

@kaciatko81 dakujem, ale ze to dobre dopadne ani nedufame, sme sa rozhodli pre darcu uz len musime pockat na potvrdenie z genetiky a z Kosic

kaciatko81
17. jan 2011

@nemko fu, to uz je take dost krajne riesenie, hlavne pokial by tam nebol geneticky problem... inak, zlata pani doktorka je na americkom namesti, velmi ochotna, ak by si chcela este konzultovat.

nemko
17. jan 2011

@kaciatko81 chodim k primarke na Kramaroch, som spokojna - geneticky problem tam praveze bude a radsej budeme mat krasne zdrave dieta ako cely zivot pozerta nato ako nase dieta trpi

kaciatko81
17. jan 2011

@nemko bola to len informacia, prepac... a to s tym zdravym dietatom chapem, mozno viac ako si myslis

nemko
17. jan 2011

@kaciatko81 je to tazke, ale uz to musim dobojovat.Chcem byt mama a ci uz bude od darcu alebo nie lasku bude mat neskutocne velku a spravim pren aj nemozne.

aluska1973
18. jan 2011

@kaciatko81 dakujem za odpoved mnne sa tiez zda velmi prijemný uvidime zatiat som bola uneho len 3krat

aluska1973
18. jan 2011

@nemko tak to je teda sila

kaciatko81
18. jan 2011

@aluska1973 tak velmi drzim palce, ja som k nemu chodila cca 1.5roka 🙂

mondo26
26. jún 2011

@julietka Prečo ti najprv nezistili priechodnost vajcovodov???? Ved jedno IUI stoji 75 eur plus injekcie. Ja ked som prisla do iskaru, hned sa ma pytala Dr.Petrova ci uz som bola na laparoskopii. Nexapem niektorych lekarov. Oni sa tusim normalne vyžívajú v tom ked človek trpí :(

julietka
27. jún 2011

@mondo26 neviem, my sme potom uplne odisli z iscaru a uz sme to neriesili, nepacili sa nam ich postupy, pristupy, iba brali peniaze, nam nepomohli vobec

mondo26
30. jún 2011

@julietka ved uvidime ako dopadne tato druha IUI, a ked zase nic tak skusime ine centrum, len nevieme ktore 😒

vanesapeskova
23. okt 2022

@mirus11 koľko ťa to stalo si bola na to lacné ? Zo striekačkou pustili to do teba

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre