ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nada.hope
28. feb 2014

Prepáčte teraz mimo témy nezostal niektorej utrogestan alebo lutinus kúpim za plnú cenu. Ďakujem

cucoriedkacucoriedka
1. mar 2014

@nada.hope mne ostal lutinus ale len nejakych 15 tbl. Mozem ti aspon tie dat.nechcem peniaze.

cula8744
5. mar 2014

@cucoriedkacucoriedka presne si to vystihla, urobíme všetko pre to, aby sme mali bábo 🙂 už som si bola pre pokyny, kedy začať s injekciami a mám sa už aj objednať na predoperačné, takže sa to rozbehlo 🙂
vybrali ste pekné meno, už sa len dočkať drobčeka 😉

cula8744
5. mar 2014

@lucka2405 ahoj lucka, ja osobne som využívala dve balenia Inofolicu, ale bohužiaľ nepomohol... ale moja kamarátka ho užívala tiež a otehotnela, takže neviem. určite je to u každej ženy individuálne 🙂

cucoriedkacucoriedka
5. mar 2014

Babule.kotvicnik zemny kvapky na kvalitu vajicok aj spermii. Odporucam.

lea231
6. mar 2014

@nada.hope mne ostal utrogestan ... som z BA

lindush123
6. mar 2014

@cucoriedkacucoriedka a kde si ich kupila... ja som bola v troch lekarnach v BA a problem, ale na internetovej lekarani som ho nasla.

lucka2405
7. mar 2014

@cula8744 Ahoj dakujem za odpoved, tak vcera potvrdena diagnoza PCO, konecne mi niekto povedal po tolkych rokoch co mi vlastne je tak ideme bojovat🙂.

cucoriedkacucoriedka
7. mar 2014

@lindush123 ahoj. cez net. zo žiliny. len si už nepamatám od koho. ale dala som ho kolegyni, tak sa kuknem. sa jej opýtam. lebo je tam aj www stránka.

lindush123
7. mar 2014

@lucka2405 presne aj ja som sa az v CAR dozvedela o PCO, uplne sokovana, ze moj gynekolog nieco take zanedbal a urcite to videl pri ultrazvuku... som ostala vtedy taka napalena, ze az... v dany den som ho ihned vymenila za dr., ktoru mi odporucila Reisermullerova.

isabelle82
7. mar 2014

Tak dievcata ako som ja dopadla? Po duphastone mi mrcha nechodila a bolel pravy vajecnik. Na sone sa nedal zobrazit vraj pre nafuknute creva. Diagnoza vsetko ok mrcha pride. Aj prisla silna. No a 12DC ma muz v ukrutnych bolestiach viezol do nemocnice. Skoro som od bolesti odpadla. Diagnoza folikularne cysta 10x10cm 2x otocena okolo vlastnej osy a vajecnika. Okamzita operacia. Prvy ortiel von vajecnik. Na stastie ho zachranili. Teraz som 3 tyzdne po operacii. Brucho rezali ziadna laparoskopia. Brucho mi rastlo vdaka tej cyste. Doposial sa nezmensilo.
PCO je uplne zle. Teda aspon u mna. Najmensia davka hormonov a cysty jak delo. Aj clostilbegyt mi vyvolal cystu ale ta po injekciach sa vstrebala. Ale toto uz bola sila. Zalial ma pot, strasna bolest brucha mi vrazala az do krizov. Nevedela som sediet ani lezat a ani stat. Bolo mi na omdletie.

ada83
8. mar 2014

@isabelle82 to je mi luto ale neboj bude dobre

karkana
9. mar 2014

@isabelle82 presne takú cystu 10x10cm som mala aj ja a oba vajcovody išli von dva týždne po svadbe ,,,a už som bola nahratá 😒

isabelle82
9. mar 2014

No ja som skoro mesiac po operacii a akurat zajtra sa chystam do nemocnice na kontrolu lebo uz tyzden ma ten vajecnik zas omina. Po operacii nic a teraz citim ako by som mala silnu ovulku uz tyzden. Pichne, zaboli, zatlaci.nie len ze je to uz dlho ale za dva dni mam mat mrchu a na nu sa teda vobec necitim. Mam obavy ci sa tam zas nejaka cysta nerobi.

cucoriedkacucoriedka
9. mar 2014

@isabelle82 boze.si si vytrpela
Tak hadam bude dobre.drzim prsty

lucka2405
10. mar 2014

@lindush123 no ja som zistila nakoniec ze dlho som mala vsetky priznaky: akne aj skoro v 30tke, MS 2x do roka, a pred ms bolesti krizov, som zvedava co bude Doc. Valky mi povedal ze urobi vsetko preto aby to islo prirodzene tak som zvedava teraz mam cakat na mrchu po injekcii agolutinu (ta vzdy dojde) a potom 3DC clostil 1x denne + siofor a 12 DC mam prist na usg. tak uvidime.
Je tu vobec niekto kto otehotnel prirodzene??

lindush123
10. mar 2014

@lucka2405 ja som napriek PCO a aj mm problemom otehotnela prirodzene, ale v 9 tt som podstupila kyret, tzv. anembryomola... teraz cakam na vysledky z genetiky... a aj mne povedal, ze sa pokusime oteehotniet este prirodzene, nakolko sa to uz raz podarilo, pre nas to bol zazrak tiez... tak uvidime, hlavu hore

lucka2405
11. mar 2014

@lindush123 dakujem si zlata, dnes dosla ms po vyvolavacke tak som zvedava co sa bude diat, zatial tomu verim viac ako moj mm, ten je z toho strasne nestastny.

cucoriedkacucoriedka
11. mar 2014

@lucka2405 no, v tejto sekcii len výnimočne🙂)) ale lea bola myslím na jednom alebo dvoch ivf a nakoniec prirodzene otehotnela🙂

timona
11. mar 2014

baby, ako dlho ste boli PN po laparke?

cucoriedkacucoriedka
11. mar 2014

@timona ja po hysperoskopii pat dní dovolenky, kolegyna po laparke osem dní pn.

csokasi
11. mar 2014

@lucka2405 Ja som využívala jedno balenie tesne pred 2.IVF, ktoré aj vyšlo. Chodili sme k Dc. Valkynu, on my nato povedal,že podložené výsledky nemajú,treba len skúsiť. No u nás to bolo komplikovanejšie, Ja mám PCO a partner pomalý matroš, veľmi malinká šanca na prirodzené tehu ...

f3rari
12. mar 2014

Ahojte 🙂 tak ja uz som skoro mesiac po laparke s hysteroskopiou a s vysledkom ze ziadne PCO nemam,ze som uplne v poriadku...nechapem,ako predosly Dr prisiel na toto...alebo sa mi to samo stratilo?kazdopadne v Iscare Dr trosku pokrutil hlavou ze ci mi to naozaj povedali,ze vsak nic tam nevidel ani na sone a zakrok mu to potvrdil 😕 Tak sa nas spytal ci by sme nesuhlasili s iui,tak jasne ze sme prikyvli 🙂 Len chcu odo mna este HP a od muza novy SPG,ja cakam na mrchu..
No a teda po laparke sme necakali ani tyzden a snazili sme sa prirodzenou cestou..Mrcha meskala 3dni a doma mi zostal posledny test,tak ze skusim,miniem ho aj tak tam nic nebude..Cuduj sa svete boli //
Skoro ma kleplo 😀 toto sa mi este nikdy nestalo...kupila som dalsie a vsetky //..posledny mal krasne 2 kolajnice...tak dufam ze aj Dr potvrdi,ze to nie su mylne dojmy 😨 Baby citim s Vami,ja som ani nedufala..normalne som premyslala nad iui a nad tym vsetkym,uplne som sa zmierila ze ani to nevyjde a dopracujeme to az k ivf-ku..a zrazu toto.. 😨

lea231
12. mar 2014

Ahojte ... dnesna sprava: "Bude to chlapec" .... este sa na mene s muzom zhodnut ... 🙂

ada83
13. mar 2014

@lea231 skoro samý chlapci sa idú rodiť gratulujem

lea231
13. mar 2014

@ada83 diky Adi 🙂 ty ako pokracujes?

deni_h
13. mar 2014

Ahojte všetky, včera som bola na amnio a potvrdili mi kontrolované hodnoty boli OK. Okrem iného ... aj nám sa to podarilo na chlapčeka :D.

ada83
13. mar 2014

@lea231 ahoj my sme pichali cely týždeň merional v piatok pregnyl a domace skusanie bolo a v piatok sme podali ziadost o 3 ivf dufam ze nebude potrebne

cucoriedkacucoriedka
14. mar 2014

@lea231 ale no nie.blahozelaaam:)

cula8744
14. mar 2014

@ada83 veľmi držím palce, aby to vyšlo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre