ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sasena12
15. mar 2014

Ahojte kocky, tiez vam pridam moju skusenost. Bola som operovana laparoslopicky na cystu, bola endometriozna. Ked sa vyse roka nedarili dr. ma poslala do iscare. Od zaciatku som chodila k dr. Lattakovej ( teraz uz Grossovej 🙂 a tam zacal kolotoc vysetreni. Najprv spermiogram mm dopadol zle, potom mne povedali ze mam endometrizu. Podstupili sme iui dr. sa somnou natrapila a ja tiez, nevedela sa mi dostat cez krcok maternice, nieco tam branilo. Nakoniec po skoro pol hodke bolesti sa to podarilo. Nevyslo to, objednala ma na hysteroskopiu pizret preco sa nedostala cez krvok. Hysteroskopia trvala takmer 50 min co je strasne dlho, volali aj doc. Valkyho no zual cez krcok sa nedostali, vraj tam mam zrast. Dalsie vysetrenie bolo prist pocas menstruacie a spravia dalsiu hysteroskopiu nech vidia odkial krvacam. To sa mi tam uz dostali, zakreslila si cestu a naplanovali sme ivf. Ivf bolo neuspesne, dostala som aj ohss tak nemohli nic vkladat az o mesiac tak sa mrazilo. Po nejakej pauze sme planovali 2 ivf, medzitym som si povedala ze zmenim pracu a ze pojdeme na dovcu pocestovat Ameriku. Mala som uz doma vsetky injekcie, kedze to vychadzalo na velku nov dr. mi dala lieky na posunutie, po vysadeni som mala dostat na treti den menzes a nic. Dojdem k dr. a vravim co ste mi to dali za lieky furt nemam kramy. Medzitym som dostala novu pracu. Dr kyva hlavou a nechape, vravi podte spravime uzv, nie ste nahodou tehotna a ja ze z coho pani dr.? Kukne uz a vravi ooooo vy ste tehotna, mm bol somnou takze sme si to vypoculi spolu, samozrejme hned som revala od stastia a neverila tomu. Zazraky sa obcas deju v ten isty rok sa podarilo aj mojej kolegyni po 4 rokoch, mala 2 neuspesne ivf, 6 potratov a jedno mimomaternicove. Takze treba dufat raz sa musi zadarit ci prirodzene ci po ivf. Drzim vam silno paste 🙂

zuzkut
15. mar 2014

Ahojte,
prosim Vas, nemate Utrogestan?
Som po uspesnom 2. IUI, 4+1tt a beriem 6tbl denne.
Pridem si pre ne kamkolvek v BA kraji, stacili by 4tbl, v lekarni Kozia brana ho urcite maju, len je otvorena az v pondelok... Ostatne lekarne vypredane, aj u dodavatela zmizol.
Dakujem velmi pekne.
Dobru noc🙂
z

katulka25
17. mar 2014

@sasena12 velmi pekny pribeh s uspesnym koncom. gratulujem 🙂

sasena12
17. mar 2014

@katulka25 dakujem 🙂 vidim ze cakate dvojicky, zelam krasne a bezproblemove tehulkovanie. Este som zabudla ze priroda to tak zariadila ze uz cakame druhe babo 🙂 dr. v iscare bola prekvapena samozrejme milo. A bude to dievcatko nase druhe 🙂

katulka25
17. mar 2014

@sasena12 jeeej tak to je krasne. Ano cakame chlapcekov - jednovajecne dvojicky. Vlozili sme jedno embryo a rozdelilo sa 🙂

sasena12
17. mar 2014

@katulka25 waw tak to je skvele, to ze rozdelilo si necakala ci?

katulka25
17. mar 2014

@sasena12 to veru nie. Dva krat sme mali ket a neuspesny a vzdy smecdavali dve embrya. Potom som mala et a dohodli sme sa ze dame len jedno a priroda to zariadila takto 🙂

kristina81
19. mar 2014

Ahojte! A ja sem napisem moj pribeh na povzbudenie. 😉 Styri roky sme chodili po lekaroch,roznych vysetreniach koli neplodnosti.Vsetky vysledky boli vzdy v poriadku.Moj gyn mi nasadil hormonalnu liecbu,nezabrala.Tak sme sa rozhodli ist do Ba.Prve Ivf sme absolvovali v inom centre.Neuspesne.Po dlhsej prestavke sme presli do Iscare.1x et a 1 x ket.Ket bol uspesny no bohuzial v 6.tyzdni sa prestalo vyvijat.Koli tomu mi koncom jula 2013 urobili kyretaz.Bola som z toho celeho uplne nestastna.Za tie 4 roky som pribrala 18 kg z hormonov. ☹ Na zaciatku oktobra som si povedala,ze musim so sebou nieco urobit.Ked priroda nechce aby sme mali babo tak to uz silit nebudem.Kupila som si pernamentku do fitka.Chodila som 4x do tyzdna.Po mesiaci som mala kupovat dalsiu pernamentku.Lenze ms som mala divnu.Pripisovala som to zmene,asi som to prehnala s tym cvicenim. 🙂 Pre istotu som si urobila tehotensky test.V momente ako sa nasiakol tam vyskocili dve silne ciarky.Neverila som tomu.Odfotila som to a hned posielala priatelovi v mms-ke. 🙂 Na druhy den som pre istotu urobila este jeden.A vyslo to. Ked som sa uz zriekla dietata tak to prislo.Viem,ze je to lahke hovorit aby ste na to nemysleli,hlavne ked sa jedna o ivf.Pri tom sa neda na to nemysliet ked sa to cele toci len o tom.Ale asi naozaj je dolezita psychika.Hlavne ked sa jedna o nespecifikovanu neplodnost ako to bolo v nasom pripade.Som v 21.tyzdni.teraz uz len dufam,ze vsetko bude v poriadku a porodim zdraveho chlapceka. 🙂 Veeeeelmi vam drzim palce aby ste sa vsetky bojovnicky dockali tohoto krasneho pocitu. 🙂

cucoriedkacucoriedka
19. mar 2014

@kristina81 jej tiez krasny pribeh.blahozam k tehu a drzim prsty🙂

cucoriedkacucoriedka
19. mar 2014

@katulka25 kati, my sme presne spolocnym rezimom isli.dvakrat ket, neuspech a az prvy et vysiel🙂

katulka25
19. mar 2014

@kristina81 drzim silno prsty aby bolo vsetko vporiadku 🙂

kristina81
19. mar 2014

@katulka25 Dakujem. 🙂

sasena12
19. mar 2014

@kristina81 waaaw skvele srdecne gratulujem, taketo pribehy rada citam. Zelam bezproblemove tehotenstvo.

kristina81
19. mar 2014

@sasena12 Dakujem.dufam ze bude. 🙂 Nechcela som sa chvalit len koli povzbudeniu som sem prispela. 🙂

simgal
19. mar 2014

klasicky pribeh aká "velka" pomoc je IVF centier. Sak tento pribeh je totalna klasika

cucoriedkacucoriedka
19. mar 2014

@simgal no neviem ci je to az taka klasika ako pises.

klaudia84
20. mar 2014

Baby nemate niekdo na predaj menopur?

ada83
20. mar 2014

@klaudia84 ja som ho vyhodila mala som trochu nechala som ho v iscare

lea231
21. mar 2014

Dievcata, dnes som mala morfologicke vysetrenie a tesim sa, ze vsetko je uplne v poriadku .... vaha je uz 493 g ... a na 100% to bude chlapcek ...meno je takmer iste: Lukáško. Pripajam foto, hore profilovka a dole medzi nozkami pipik 🙂 Mala som obavy kvoli rontgenu v 1.mes. co som netusila o tehotenstve a predtym som bola velmi prechladnuta, ze som myslela na zapal pluc ... preto som sla na ten rontgen, no nastastie je vsetko ok.

Kazdej, ktora tuzi po babatku prajem zazit coskoro ten nadherny pocit ... 😲 drzte sa a najma pozitivne myslenie robi svoje.

cucoriedkacucoriedka
21. mar 2014

@lea231 jeeeej.super. no jaky fesak a exhibicinista je maly🙂 aj nas hned pindura ukazal🙂 teraz ked som bola na morfo v 31tt. Jaj len sa pekne vytesujte.viem co prezivas.drzim prsty nech to odsypa🙂

ada83
22. mar 2014

@lea231 pekná fotka ta spodnááááááááááá

1sisa1
23. mar 2014

ahojte baby s manzelom sme boli v piatok prvý raz za docentom zatial dojmy celkom dobré, len máme komplikované diagnozy. Ja - endometrioza, manžel azoospermia. Veľmi dúfame v tom, že nám pomôžu. Neni tu niekto s takouto kombináciou, komu aj pomohli a majú vytúžené dieťatko??

ada83
23. mar 2014

@1sisa1 ahoj neboj pomožu vám 😉

1sisa1
23. mar 2014

@ada83 ďakujem za povzbudenie ;)

marverka
23. mar 2014

ahojte zienky,
neostal nahodou niektorej menopur, m,erional, alebo orgalutran. -nemusi byt cele bal. exp do 5/2014 dakujem moc

efkac
24. mar 2014

@ada83 ahoj, ako sa máš?

lea231
24. mar 2014

@1sisa1 hlavu hore, mne pomocou laparky zistili zacinajucu endometriozu a muz tiez nemal vysledky ukazkove a podarilo sa nam napokon prirodzene .... hlavne treba verit a snazit sa 🙂 drzim palce

cucoriedkacucoriedka
24. mar 2014

@1sisa1 ahoj. ja som mala jeden vajcovod skoro nepriechodný, muž zlý spermiogram. a poradilo sa to. manželovi kúp kvapky kotvičníka zemného a určite sa to zlepší. len nevešajte hlavu, ono to vyjde. čaká vas cesta, ktorá dúfam bude ukončená bábatkom.) držím prsty.

lucka2405
24. mar 2014

@lea231 ahoj tak niekto komu to vyslo prirodzene to ma potesilo, ja som zvedava co bude za 14 dni🙂

lea231
24. mar 2014

@lucka2405 drzim palce .... urcite to vyjde len nikto nevie kedy a to je nahorsie, to cakanie ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre