ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ada83
12. máj 2014

@evadek ahoj bola od 8:45 do cca 10:30

evadek
12. máj 2014

@ada83 🙂 ja viem...sedela som oproti tebe..(vam)....v pruhovanom cervenom tricku.....)))))...ja som si bola na 100 percent ista..🙂
Ale som sa hanbila kedze si tam mala muza🙂 ...si isla predo mnou Reismullerovej..ako si dopadla?...
JA by som mala ist na inseminaciu...ale neviem ci to vyjde...:(
Inak ty si mi poradila Reismullerovu....🙂 ...

vidruska
12. máj 2014

Ahojte, kedysi som aj ja castejsie prispievala do tohto fora 🙂 Chcem velmi povzbudit vsetky snazilky, ktore sa pokusaju ci uz prirodzene alebo reprodukcne. U nas sa stal zazrak a dnes som z tehotenskeho testu zistila ze som tehotna...prirodzene...a to som po umelom cca 7 mesiacov 🙂) Takze Risko bude mat surodenca. Nezabudnite, myslite pozitivne a nikdy to nevzdavajte.

lea231
12. máj 2014

@karkana veru, uteka to ani neviem ako 🙂 o par tyzdnov mam maleho v naruci 🙂

evadek
12. máj 2014

@vidruska gratulujem🙂 a aka bola tovja cesta ked si isla na umele?..bola si v iscare?..podarilo sa na prvy krat?

vidruska
12. máj 2014

@evadek akurat pred par dnami som pisala sem toto (to som este nevedela...):
ahoj, ja som po ET mala 1x blastocystu a 2x morulu a este nejake 3 xybunkove, vlozili mi blastocystu po PK a metode ICSI. A dnes mi v postielke spinka 6,5 mesacny krasny Risko s kludnou usmievavou povahou 🙂 Moruly som si dala zmrazit (zvysne xy bunkove tusim neprezili po PK....uz si nepamatam presne) a v septembri by sme skusili rozmrazit a uvidime emoticon a tiez pichli pregnyl.

katulka25
12. máj 2014

@vidruska ahoooj, tak to je super sprava 🙂 velmi sa s teboi ( s vami) tesiiiim. inac uz si druha, ktoru mi tu na mk povedala, ze po umelom zrazu otehotnela prirodzene. je to super. podla mna sa telo tym tehotenstvom nejako upravilo. drzim prsty, aby islo vsetko hladko 🙂

ada83
12. máj 2014

@evadek aha uz viem pozerali sme sa na seba mohla si sa prihovorit 🙂 mi ideme skudit soft ivf ak sa starati cysta do piatka

katulka25
12. máj 2014

@lea231 no veru uteka to velmi rychlo 🙂 ja som dnes dostala papiere na MD, nastup 1.6 🙂

katulka25
12. máj 2014

@ada83 adi silno drzim prsty a cysta sa urcite strati. musiii

evadek
12. máj 2014

@vidruska no tak to gratulujem...toto rada citam🙂 top je take male povzbudenie pre nas...Inak ake si mala problemy..preco ste isli na umele?

ada83
12. máj 2014

@evadek a si s nou spokojna mne sa iui nrpodarilo sle tebe mozno hej neboj 🙂

evadek
12. máj 2014

@ada83 ...aj som rozmyslala ked sa ti na chvilku stratil muz..ze sa ozvem...🙂 ...Sa mi ratalo ako si bola pozitivne naladena..ja som isla s takymi zmiesan. pocitmi...a som si povedala,ze si mam brat s teba priklad🙂...Ja som si pichala merional kvoli nizkej sliznice....ta zatial pekne narastla...len folikuly mam tri a male...tak mi predpisala dalsie dve injekcie....a v stredu idem na kontrolu ...hadam porastu...Lebo vzdy mam nejaky problem preco nemozu inseminaciu spravit...
A v piatok haaaadam uz nieco skusia(inseminacia) uz by som sa rada niekam pohla..:(
A aj cystu som uz mala tento rok dva cykly...takze drzim palce...
Dala ti nieco aby sa stratila...???

vidruska
12. máj 2014

@evadek u mna neprichadzala ovulacia plus zistena autoimunna tyreoditida (znizena funkcia stitnej zlazy)..po 2 rokoch snazenia som sla priamo do ISCARE, ani som to neriesila so svojou doktorkou. najskor sme sli na IUI ale neuspesne a som povedala ze rovno chcem umele, ze nebudem skusat x-krat IUI, kde je mala sanca...

evadek
12. máj 2014

@ada83 nemam s kym porovnavat..som v prvom centre..prva mudr.....ale som 🙂 Je mila..optimisticky naladena..vsetko mi vzdy vysvetli..len poslednu dobu ma toho vela....a nikedy mam pocit, ze to ide ako na pase...a nema moc cas...
Ale inak som spokojna...)Ty?

vidruska
12. máj 2014

@katulka25 dakujem 🙂 preto som ani neriesila ziadnu antikoncepciu ci uz pocas kojenia a ani po dokojeni (odstavila som maleho asi cca pred 2-3 tyzdnami). Tebe sa to pekne blizi, tak ti velmi drzim palce k porodu 🙂 inak mne posledny mesiac isiel velmi pomaly a to som este aj prenasala 🙂)

evadek
12. máj 2014

@vidruska....a to vyslo na prvy krat? aj ja mam chronicky zapal stit. zlazy ...a znizenu funkciu...ovulaciu vyzera,ze mam....robili mi folikulometriu...
Ty si ako na to prisla ze nemas ovu?
No mam strach..kedze ja okrem stitnej zlazy mam myom..aaa problem s krvou...a znizenu stielku maternice...:(

katulka25
12. máj 2014

@vidruska no je to sradna ako si to vsetko ta priroda zaraidi. ale podla mna to vyslo aj poreto ze si sa nato tak neupriamovala. a mala si taku pohodicku 🙂
no veru blizi sa to uz aj nam. iuvidime kedy nam to naplanuju, lebo pravdepodobne pojdeme sekciou

vidruska
12. máj 2014

@evadek ano vyslo na prvy krat. To ze nemam ovu mi zistili v iscare na folikumetrii, brala som aj take tabletky na rast folikulov (uz si nepamatam nazov) a vzdy pred ocakavanou ovu ma doktorka pozrela kolko folikulov tam vidi a ked bol ok pocet, tak nakazala sex...ale ani to nepomohlo...manzel mal aj zhorseny spermiiogram, ale nie velmi.

vidruska
12. máj 2014

@katulka25 preco pojdete sekciou??

evadek
12. máj 2014

@vidruska mne folikul vzdy narastie..skor je problem s prasknutim....Niekedy som unavena s toho vsetkeho co mi povedia v iscare...vzdy nieco najdu...Ale vidim, ze ti to vyslo.🙂..tak aj hadam nam sa podari🙂Komu si chodila?

katulka25
12. máj 2014

@vidruska lebo cakame jednovajecne dvojicky. a tie vacsinou idu sekciou, pretoze maju len jednu placentu. a navyse toho spodneho mam otoceneho KP 🙂 a druheho mame s vrodenou srdcovou vadou a nemusel by prezit porod. hned po porode ho musia previest do detskeho kardio centra a urobit mu operaciu :( este neviem kedy, ale ratam, ze ako sa narodi tak zhruba do tyzdna ho budu musiet operovat.
takze mame to take trosku komplikovanejsie :( ale verim, ze to vsetko zvladneme a obaja chlapci nam budu silno bojovat.
a inac tiez je to taka haluz, ze dva krat sme vkladali dve bublinky a nechytili sa. potom ze dame jedno. a to sa nam chytilo a rozdelilo na dve 🙂

katulka25
12. máj 2014

@evadek urcite ti to vyjde. len sa treba pozitivne naladit. ja som bola dva krat na vklade s tym, ze to nemusi vyjst a ani to nevyslo a ked som isla treti krat tak som si povedala, ze teraz to uz urcite vyjde. aj dr som pocas celej stimulacie hovorila, ze teraz to uz urcite vyjde. mne nerastla sliznica, byvala okolo 5mm, ale pri tomto vklade bola 7,2mm a dr ze to je take hranicne, ze sa obava. ale ja som verila a vyslo to 🙂 takze mysli pozitivne, nic ine ako to ze to vyjde si nepripustaj a vyjde silno drzim prsty 🙂

vidruska
12. máj 2014

@katulka25 juuuj, tak budem velmi drzat palce. neboj su to bojovnici 🙂) priroda je nevyspytatelna...

vidruska
12. máj 2014

@evadek urcite sa podari, neboj 🙂 k dr. Lattakovej.

evadek
12. máj 2014

@katulka25 dakujem🙂 moja momentalne 8,1 ..inseminacia by mala byt v piatok....takze injekcie pomohli..len teraz tie slabe folikuly treba riesit...
Tak ja budem rada,ked povedia, ze mozme ist na inseminaciu..uz to bude uspech🙂

evadek
12. máj 2014

@vidruska ..dakujem...🙂

katulka25
12. máj 2014

@vidruska dakujem 🙂 verim, ze ked sme to uz takto dotiahli, ze to vsetko porazime a bude dobre. ved aj pekne rstu, priberaju a su poriadne aktivni 🙂

katulka25
12. máj 2014

@evadek urcite to vyjde. uvidis. v iscare su velki odbornici a urcite ti pomozu.

evadek
12. máj 2014

@katulka ....ved ja dam vediet..ale tesim sa z kazdeho maleho uspechu..ked mi povedala dnes mudr. ze mam peknu narastenu sliznicu tesila som sa.... len teraz verit mojim folikulom🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre