ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lucka2405
5. jún 2014

@smejlicka ano robi sa to v narkoze, zistuje sa takou malou kamerkou ci nemas nahodou zrasty v maternici popripade sa odstrani hned ak tam nieco je, mne este robili aj prefuk ci su priechodne vajcovody, no a vysledok ze mam vraj vacsie vajecniky ako zvycajne vela vajicok a dlhsie vajcovody ale vraj to otehotneniu nebrani tak som zvedava kedy sa zadari len u mna je problem aj ovulka, tak som zvedava.
Nie je to narocny zakrok po cca 2 hodinkach ides domov, boli brucho ale na druhy den uz bolo ok🙂

smejlicka
5. jún 2014

@lucka2405 a to zistovanie priechodnosti vajecnikov to tiez pod narkozou? a platí sa za to?

lucka2405
5. jún 2014

@smejlicka ked to nemas s hysteroskopiou tak sa to nerobi pod narkozou, a vraj je to dost neprijemne aj trocha bolestive, ja som platila 150e vraj je to jedno z tych drahsich vysetreni.

smejlicka
6. jún 2014

tak absolvovana konzultacia a teraz neviem ako dalej :( trochu ma sokla s vysledkami..manzel je oki 🙂

ada83
7. jún 2014

@smejlicka a ako ste dopadli celkovo

smejlicka
8. jún 2014

ahoj..navrhlanam umele oplodnenie..kvoli tomu ze manzel ma 50% pravdepodobnost ze by sme mohli mat postihnute dieta..a este aj odporucila predimplatacnu genetiku embrii...predpisala mi duphaston na 16. den cyklu na 2 mesiace...zobrala krv na AMH hormon...a umelemu sme sa chceli trochu vyhnut...a kedy mam prist na kontrolu som si nezapamatala...lebo ked ma vysetrila trochu ma sokla..ze ma zvacsene vajecniky a v nich cysty...ze je to PCO...len moja gynekologicka mi hovorila ze su vajecniky v poriadku 😠 ..tak som uz ani nevnimala co mi hovori

ada83
8. jún 2014

@smejlicka to sa ti robia cysty a nejake hormony nemas v poriadku. Aj mna v januari sokovala ze mam na lavom vajecniku pco nikdy som nemala cysty az teraz po tomto vsetkom mne dala antikoncempiu na tie cysty asi mad prist ked budu vysledky cca za 2 tyzdne alebo skus jej zajtra zavolat alebo setrickam oni ti povedia ja som zvedava co mne zajtra povie ale asi by som sla az po lete na ivf

katkacernakova
8. jún 2014

Ahojte, len tak pre info. Ja som bola v Sliaci na laparoskopii, platila som len 20 eur za nadstandard. Maju tam super personal a teraz pozeram ich stranku, robia tam aj hysteroskopiu. Moj gynekolog ma posielal rovno tam, povedal ze v BA by som za vykon zaplatila mozno aj 200 eur.
http://new.gynpor.sk/?page_id=478

smejlicka
8. jún 2014

@ada83 ano aj mi ich ukazala na pravom vajecniku, lavy nemohla nejako najst :D...hej muzsky hormon, inzulin a este nieco....dokonca ze sa tvori aj folikul ci co...ale je sliznica velmi nizka a tenka...skusim si tam zavolat...len este vo stvrtok idem na gastro kvoli zasa inemu zdrav.problemu...tak uvidim ako zas tam dopadnem...no antikoncepciu ja nemozem uzivat kvoli peceni lebo s nou mam problemy..ale inac velmi zlata, ochotna, sympaticka doktorka...som rada ze som isla k nej..nahodou nevies si maj aj ambulanciu?

ada83
9. jún 2014

@smejlicka to neviem ci ma v nemocnici ale asi ani nie

smejlicka
9. jún 2014

@ada83 oki ved si to nejako pozistujem 🙂...nech ti dnesok dobre dopadne

ada83
9. jún 2014

@smejlicka ok diikk aj tebe

alexia17
9. jún 2014

@smejlicka a komu chodis prosim ta?

smejlicka
9. jún 2014

@alexia17 dr. reismullerova 🙂 bola som u nej len na konzultacie zatial

evadek
9. jún 2014

@ada83 ahoj...dnes si bola v iscare?...Ako si dopadla?
My si davame pauzu do augusta-septembra ( s iscare) Lebo pokial mam zle vysledky zo stitky je to zbytocne...Po iui mi narastla cysta na jednom vajecniku....takze tak..
.Skusenosti s iui ...u mna: problem s krvou, hrozne divny menzes- kratky a slaby,ale veeeelmi bolestivy a zaver cysta na vajecniku...
Normalne ked mi dnes povedala, ze sa vidime v auguste tak na jednej strane, ze zabity cas co teraz nebudeme nic robit...a na druhej, skvele..ziadne bolesti a preblemy - mozme si uzivat leto🙂

smejlicka
9. jún 2014

@evadek a chodis dr. reismullerovej?

evadek
9. jún 2014

@smejlicka ano...

smejlicka
9. jún 2014

@evadek a si s nou spokojna?

alexia17
9. jún 2014

@smejlicka ja idem vo stvrtok Dr. Grossovej

evadek
9. jún 2014

@smejlicka momentalne mam zmiesane pocity...ale za to ona nemoze..To je skor s mojich diagnoz...Ale myslim,ze robi vsetko co je v jej silach....A ja sa vela pytam a vzdy mi da odpoved 🙂 Urcite by som ju nemenila...skor ked sa nepodari v Iscare..pojdem skusit Brno....tam maju vyssiu uspesnost ivf a podobne..

karkana
9. jún 2014

@katkacernakova na Sliači som bola aj ja na hysteroskopii, naozaj super starostlivosť 😉

smejlicka
9. jún 2014

@evadek a ake mas problemy ak smiem vediet?

evadek
9. jún 2014

@smejlicka tak v marci som bola na laparoskopii ...mam endometriozu...myom v maternici....chronicky zapal stitnej zlazy a znizenu funkciu stitnej zlazy...s tym je myslim spojeny i kratky cyklus, nizka vystielka maternice..a krvne mutacie....z kazdeho rosku trosku...:(
Teratz do augusta cakame, ci stitna zlaza sa umudri....lebo je zbytocne nieco robit..ivf..alebo iui...
A na teba aky dojem spravila?🙂

smejlicka
9. jún 2014

@evadek no tiez mas toho vela...a aky navrhla postup? na mna aj manzela super dojem, sympatická, vysvetlila nam aky by navrhovla postup (umele kvoli manzelovi dedicnost 50% inac je v poriadku), aj sa nas pytala co chceme vediet a tak.. zabudla som sa jej opytat kedy mam ist k nej na kontrolu...neviem ci by mi robila este nejake vysetrenia,ak by sme nechceli umele..ja ma pco syndrom, inzulinovu rezistenciu, zvacsene vajecniky,....a problem z pecenou to je u mna najvacsi problem...ako by som zvladla napr. to umele.... ☹

evadek
9. jún 2014

@smejlicka bola som uz na jednom iui...neuspesne..Teraz paua..stabilizovat stitku....a potom druhe iui..ak nevyjde tak ivf....
Najdolezitejsie je ta stitna....neviem ci do augusta bude ok....
Ale tak teraz si uzijeme leto....a potom uvidime....taky je zivot...
Neboj..ona navrhne postup...a raz to musi vyjst..na koniec mozno budes prekvapena, ze to islo tak lahko..🙂
A vizitku ti nedala?..Zavolaj jej...
Pred ivf urcite spravi nejake krvne vysetrenia....a na com ste sa dohodli?...

smejlicka
9. jún 2014

@evadek nedala mi vizitku .. aby sme sa porozpravali a mam sa jej ozvat ako sme sa dohodli ..zatial mi dala zobrat krv na amh hormon

ada83
9. jún 2014

@evadek dohodli sme sa 8 den kramou kontrola a potom sa uvidi ze ako to bude ale na pravm konecne nebola cysta ale moc sa jej nepaci

ada83
9. jún 2014

@alexia17 ja som k nej chodila ale isla na matersku

alexia17
9. jún 2014

@ada83 si sa potom k nej nevratila? Komu xodis teraz? Mne sa zda zatim v pohode.

evadek
9. jún 2014

@ada83 preco sa jej nepaci?..a kedy si dnes bola?..sme sa minuli🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre