ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

takitak
20. okt 2008

hej piatok je ešte ďaleko, ale zase bližšie ako bol ráno !!! 😀
ale myslím že v čakaní sme tu už všetci experti - piatok sem piatok tam ...

pointka
20. okt 2008

ved prave 🙂 cely zivot na nieco cakame 🙂

saska1
20. okt 2008

ahojte kočky 🙂
pointka 😵 nedá mi nenapísať ti, lebo už asi týžden ťa hladám, či si niekde na koníkovi...už som začala tušiť, že sa niečo deje, ked som ťa videla na grafoch BT..odvtedy si hovorím, že ty si určite tehu, a že sa zadarilo na dovolenke...a teraz hľa .... že 6tt..supeeeer...gratulujem a siiilno držím prstíky, nech ide všeetko tak ako má 😵

misik1
20. okt 2008

pointa, gratulujeeeeeeeeeeeeeem, normalne som neverila, co ti to tak ukazuje a zacala si spatne hovorit, z ena com si bola, z eket, ale ved to bolo uz davnejsie a ze potom na dovolenke, tak to je parada...prosim pripomen nam svoju cestu, co si predtym podstupila, nech sa vsetky motivuju a nevzdavaju...........tvoje telo to mininalne nastartovalo......este raz gratulujem

pointka
20. okt 2008

saska🙂 aka stbacka 🙂🙂 🙂 🙂
No nepisala som lebo som nechcela zakriknut, aj dnes a takou malou dusickou pisem,ale neda mi nepodelit sa s vami o tuto radost, aj ked u mna radost nastupi ak budem vidiet plod a aj srdiecko 🙂
Saska velmi ti pekne dakujem 🙂

andy26
20. okt 2008

Poi, tak to je paráááda... Ani neviem ako vyjadriť radosť slovami...
Uprimne blahoželáme.
Asi to zostane najkrajšia dovolenka v Tvojom živote na ktorú nikdy nezabudnete.
Drším silno silno palečky...nech je všetko v poriadku a nech si čím skôr pokojná.

saska1
20. okt 2008

pointka...viem ťa presne pochopiť... 🙂 ale neboj...keď to bábo tam má byť, tak aj bude... 😉 ale sranda je ,že čím všetkým si človek prejde, koľko stresu má, či už z liekov,či už z iscaru...a nakoniec stačí vypnúť , odreagovať sa a je to 😵 a predtým ako dlho ste sa snažili??

pointka
20. okt 2008

andy dik. Najkrajsia to ano,i ked nam umradli 3tyzdne stary fotak za 30tis,ale ziadne predmety a peniaze nenahradia tento pocit 🙂
Dokine som vravela,ze na recepty bude vypisovat dovolenku v egypte 🙂
Drzim vam vsetkym palce a ozaj asi ten klud prospieva snazilkovaniu 🙂

pointka
20. okt 2008

saska no my 11 rokov a jeden missed mam za sebou tak as bojim. Ano uz tomu verim ze je klud dolezity

sylvia21
20. okt 2008

pointka - to je super spravicka, velmi sa tesim s tebou 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Tu dovolenku v Egypte by mali vypisovat na recepty ako bonusy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pointka
21. okt 2008

Sylvia dakujem 🙂
Je to super pocit, ale ako som uz pisala, este si ho nejak neuzivam, lebo strach je zatial vacsi ☹

sylvia21
21. okt 2008

pointka uplne chapem, este Ta caka vela starosti, ale pokial sa citis dobre, tak sa zatial mozes tesit. HCG mas tiez krasne, to znamena, ze mimco krasne rastie, aj ked je zatial velmi malinkate 😉

pointka
21. okt 2008

tak aj dokina vravela, ze hcg je pekne vysoke, ja dufam, ze rastie 🙂

karkulka522
22. okt 2008

Ahojte,tak ako sa mavate? Ja prave robim zapekane zemiaky s brokolicou a nivou,aby sme mali aj nejake bezmesite jedlo.Zajtra ma caka velky den---idem sa prihlasit do autoskoly.Mam ale velky strach ☹ .Som zvedava jako to dopadne 😒

misik1
22. okt 2008

karkulka mnam..ja som dnes po hysteroskopii, este som ani nemala na nic chut, ale prave si mi ju urobila...idem si nieco dat....drzim palce v autoskole, mna to tiez este len caka....

andy26
22. okt 2008

Ahoj misik, tak ako po hysteroskopií? všetko bolo ok? tak len dúfam,že nebudeš dlho špiniť ako ja som a čo ti povedali, kedy začínaš so stimulkou? vsak ti povedali, počkať do mršky a až potom...
Babenky, ja som dnes začala zase špiniť a mám dojem, že sa opakuje to čo minule... pekne ma to štve... neviem čo sa deje... hned som volala Maršíkovi, zajtra ma ráno chce vidieť, tak idem .. asi budem hned prvá... aj bez objednania, začínam mať obavy, či sa tam niečo neudialo z tých blbých hormonov a bojím, aby neboli trvalé nasledky.

andy26
22. okt 2008

Karkulka, vodičak je sranda, neboj... a je dobre, že si ideš urobiť vodičak .. v dnešnej dobe hlavne... odvezieš sa kam potrebuješ a nebyť na nikom závislá je uplne suprové... takže do toho 🙂
Tak šťastnou nohou na pedál a veľa príjemných km.

sylvia21
22. okt 2008

AHoj karkulka, moja mamina - soferak zvladnes v pohodke, toho sa vobec neboj, to je hracka 🙂
Misik, ani ty nemas soferak ? 😉 Tak sup do toho, nech co najskor mozete deturence vozit na kruzky, potom to bez auticka tazko budete zvladat 😉
Andy nboj - doki ta da do poriadku. Pripomen mi , co sa Ti stalo minule? Dolezite je , aby si neprechladla, a nevytvorili sa Ti tam nejake dalsie zapaly. Aj ked tie sa tvoria aj ked si davame pozor. Zajtra sa ozvi, ako si dopadla u dokiho.
Ja mam kocky stale nejaku melancholicku jesen. Donutim sa pracovat , ale vsetko ostatne upada do bezzaujmu. Nemate nejaku radu ako si troska obveselit tieto jesenne dni?

sylvia21
22. okt 2008

karkulka - rozpisala som sa , a zabudla som dopisat myslienku 😀 😀 moja mamina dokoncievala soferak s maxi bruskom, uz sa skoro nezmestila ani za volant. Bola tehulka s braskom. Je to sranda, doteraz sa na tom smejeme.

misik1
22. okt 2008

tak ja a moja hysteroskopia... 🙂
vsetko pekne ruzove, prekrvene, priestranne, no opat nastal tazky prechod cez vnutornu branku, ktora je tuha, nepruzna, ale lekarka, vravela, ze inak vsetko o.k. uz vie ako vyzera a ko sa ma cez nu dostat, tak snad to bude pravda...vravela, ze et alebo ket uz nebude problem ako minule...hned po som trochu krvacala a potom i trochu spinila, no a teraz to vezera, ze uz nic...ale uvidime... vravela, ze este tak maximalne zajtra bz som mala spinit apotom uz nie....no a mam pockat na ms aod prveho dna zacat jest estrofem a okolo 14/15 dna prist na usg, nech vidime co a ako, aby sme mohli rozmrazit snehulienku a sup tam...
andy zajtra newch ti povie co to teda moze byt a nemaluj certa, nemusi to byt tak ako pred mesiacom..je pravda,ze hormony nas organizmus pekne rozhadzuju....

andy26
22. okt 2008

Silvi no naposledy som krvácala na 10 DC, takže len čo mi skončila mrcha, po 5 dnoch som začala znovu krvácať.
To som krvácala 5 dní a dnes som 21 DC a zase krvácam. No chápeš to? Doktor mi povedal, že hormonálna porucha a že sa KET odkladá, než príde nová mrcha a začnem zase brať tabletky ako rozpísal.. a teraz je v tom uplny bordel.. je 21 a znovu krvácam. takže každý druhý týžden len krvácam. Som z toho uplne mimo. A mám strach aj z toho, či mi pri tej hysteroskopií niečo nepoškodili.. ja neviem,človek hned myslí na to zlé. Dokelu.
Dnes som mu volala čo mám robiť, zajtra mám prísť za nim... tak hned ráno nabehnem a som veľmi zvedavá čo povie, lebo nevie sám z čoho. Ked som sa ho pýtala, či to je normálne, tak povedal, že isto nie... ale nepovedal prečo sa to deje. Tak už vidím, že to zase zhodí na horm. poruchu. Ma tam potom asi picne.

A mne veľmi pomáha, ked mi je ťažko .. vždy si kupim niečo milé.. .najlepšie je kvetinka v kochlíku.., alebo skus nejaký svetrík na seba... 🙂 , inak ja jesen milujem... na mna príde tlmítko v lete.. skus vnímať jesen ..jej farby.. ved je to také suprové... 😵 😵 😵 milujem popadané oranžové listy

karkulka522
22. okt 2008

ahojte,Sylvy no keby som bola tehulka tak by hadam prizmurili 😉 ocko na skuskach ale takto...... Uz si studujem znacky a krizovatky 😅 .Baby nech sa vam vsetkym vsetko vydari a hlavne ziadne stresy Andy dobre?

andy26
22. okt 2008

no karkul, nezávidím študovať vyhlášku.. pekná nuda, hlavne ten pokec.. ale križovatky Ta budú baviť.
a ten stres.. no čo ti poviem .. bez neho to asi nepojde ☹ 😠

sylvia21
22. okt 2008

andy a ako Ti to minule dal do poriadku? Co by to znamenalo, keby si mala hormonalnu poruchu? Upravil by Ti to zase dalsimi hormonmi alebo ako? Ani sa Ti necudujem, ze hned rozmyslas nad vsetkymi moznostami. Ja som presne taka. A vzdy sa objavia este dalsie komplikacie, kt. clovek ani netusi, ze by mohli prist. Uplne Ta v tomto chapem. A teraz len spinis, alebo mas krvacanie ako pri MS? Alebo len stredne silne?
Naposledy , ked som isla do nemocnice, lebo som krvacala pri tehotenstve( to bolo to mimomaternicove) tak som si myslela, ze je to hotova katastrofa, a doki povedala pri vysetreni, ze zatial to neleje. Skoro som z tohto vyroku odpadla. Identifikovala to ako stredne silne a bolo. Potom som od bolesti nevedala ako si lahnut a nikto sa na mna neprisiel ani len pozriet, az potom prisla nova sluzba a ta ma dosledne monitorovala.
Andy moznosti su rozne, ale verim, ze sa z toho skoro dostanes a poriesis vsetky bolacky, kt. sposobuju krvacanie.
Dakujem za radu. Farby jesene tiez zboznujem, ale melancholii sa nikdy neubranim. Mam teraz asi jedno z tazsich obdobi a zvladam ho riesit len po malickych krocikoch, asi to ma hlavne vycerpava.
Kupit si nieco na seba, znie lakavo 🙂 ale tam sa mi hned zobrazi hrozostraasna financna situacia a mozem sa trapit zase. No je to jeden kolotoc. Nakoniec si hovorim: hlavne , ze nie je horsie, lebo i to by mohlo byt. Nie je to trapna utecha?? Ale v poslednom obdobi som lepsiu zatial nenasla 😵

sylvia21
22. okt 2008

karkulka, ved sa na nich pekne usmej a prizmuria ocko i bez tehulkovania , uvidis 😵 😉 Mna soferovanie bavi, je to super. Robila som si soferak v BA a nebanujem. Vela ludi sa tu boji jazdit, ale mne sa tu jazdi casto krat jednoduchsie ako v inom meste. Zazila som , ze v malickych mestach jazdia menej opatrnejsie a hocijako v protismeroch, takze dokonca si davam vacsi pozor na dedinach kvoli bicyklistom a v malych mesteckach ako tu v BA. Jazdila som i v Anglicku, tam su vodici este ohladuplnejsi voci chodcom a celkovo ako u nas na SR. Karkulka a kedy mas skusky? Uz mas za sebou nejaku jazdu? A na kt. cestach soferujes?

misik1
22. okt 2008

silvi pekne dlhe prechadzky...a aj ked sa nechce,\mna vcera tak bolela hlava z vysokeho tlaku krvi, nechcela sa, ale pomohlo...len tak potulat a minimalne mysliet.... 😀

andy26
22. okt 2008

Silvi si toho popísala... si milá...ďakujem za podporu. Minule, to bolo vlastne minulý týžden...mi povedal len že hormonálna porucha, nedal mi na to absolutne nič.. len mi nasadil užívať utroš a estrofen do mrchy a potom mi tam rozpísal stimuláciu na KET od 1DC. Vôbec sa tým krvácanim nezaoberal... skontroloval to ultrazvukom, za 30 sekund bolo po vyšetrení , zhodnotil, že sliznica je malá a treba počkať do MS. No a teraz vlastne začínam spiniť ako minule, druhý den som krvácala ako pri mrche.. takže čakám, že zajtra budem tiež krvácať. Som veľmi zvedavá, ako to vysvetlí. Bojím sa, že to bude od tej hysteroskopie.. že tam niečo poškodili, alebo ja inak neviem. NIKDY takéto problemy neboli. Lenže čo, on povie, stane sa.. a ja mu čo na to mám povedať, vieš.. Sám nevie a čo potom? Pre niečo predsa to krvácanie musí byť, takže by ten dôvod mal najsť ale ja už viem že z toho nebude robiť žiadnu tragediu. Tak potom pojdem domov, odkrvácam si svojich 5 dní a potom o týžden príde mrcha znovu? Ja neviem čo bude... ma to dosť štve.. Prečo stále niečo musí byť, že?

Nie nie je to vôbec trápna utecha, moooja.. máš ťažké obdobie... veľa v práci a žiadna radosť, ktorou by si bola naplnená v tieto jesenné dni. Celkom chápem aj ja tvoju situáciu... ale ešte stále nie je najhoršie... ako Ty hovorievaš 🙂 , takže silu a energiu do ďaľšieho dňa a potom do toho ďaľšieho a tak...

karkulka522
22. okt 2008

Sylvi, moja ja sa zajtra idem este len zaregistrovat ale uz si zistujem nejake veci od tych co sa v tej autoskole ucili 😅 .Jazdit budem v okrese Partizanske a Topolčany.Ak sa mi podari ho spravit tak ma čaka 360km cesta na vychod slovenska.Inac mne v tomto obdobi pomaha ked nieco doma spravim( nieco na co som nemala chut a uz som sa na to dlho strojila),potom mam zo seba radost.A aj prechadzka v lese je super,vtedy nic ine nevnimam.Ked sa vratim som plna energie a vsetko je hned krajsie.

pointka
22. okt 2008

Ahojte, chcem vas pozdravit, vy sem chodite iba vecer 🙂 To ja uz skoro spim, nejak skoro spavam.
Silvi, prepac, ze sa na to pytam, ako sa ti prejavolalo mimomaternicove?
Mne sa zda, ze HCG rastie, psia ma strasne bolia a su naliate, inak ma nic neboli.

Baby k vodicaku drzim palce, uff som rada, ze som si robila vodicak pred 13 rokmi, vtedy boli ludia lepsi a tolerantnejsi, dnes ma vytocil jeden chudak na mercedesi, zacal po mne vytrubovat, lebo som isla parkovat a dovolila som si ho zdrziavat. Je mi tak zle z toho, ako su ludia zli ☹ Hlavne tu v Bratislave ☹

Andyk, boze ty mas teda ☹ Som zvedava, co ti doki na to krvacanie povie, je to dost cudne. Viem, ze je to z ineho sudka, ale mozno to moze mat istu spojitost. Moja mama po prechode stale krvacavala, ale nie menzes kazdu periodu, ale kde kedy a niekedy silnejsie, potom slabsie, bola na 3 kyretoch - cisteni a stale nic, az tu v BA som jej nasla lekara, ju este raz poriadne vycistil a uz prestala... Ci tam nemozes mat nejaku zrazeninku alebo nieco... neviem, len dedukujem. Budem na teba mysliet.

teda na vas vsetky budem mysliet, nech uz vsetky tehulkujeme 🙂

andy26
22. okt 2008

Si zlatá Poi, ďakujem... no môže byť...ja neviem... som zvedavá,kde je chyba.. čakanie na KET som si teda takto vôbec nepredstavovala a potom tomu mám veriť, že to výde? hmm
Viem si predstaviť, aké obavy prežívaš.. tými si prejdeme už asi každá.. takou tou neistotou... aj ja som mala mimomaternicové a tiež len tak nebudem zo dna na den kľudná, ako Ty.. ale musíš veriť, že to tento krát zaručene prebehne v poriadku.. budeš kľudnejšia hned ako Ta doktor uistí, že srdiečko bije ako má a že je všetko v poriadku. Budeš chodiť asi častejšie na monitorovanie, takže to nebude taká večnosť pre Teba ako pre tie ostatné kočky.
Moje príznaky dlho netrvali.. spustilo sa to rýchlo a nečakane.... strašne krče do podbruška ako pri mrche a už to šlo. Ale Ty na takéto ani nepomyšlaj... ver že to teraz bude všetko v poriadku a pochybnosti skús minimalizovať na uplne minimum, čo sa len dá. Ano? 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre