ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kaciatko81
20. jún 2014

@agatulienka skus sa opytat, verim, ze existuju aj ine priciny, ale to uz presne neviem... viem, ze pri pco to byva vyssie
@alexia17 ukazuje to na zasobu vajicok vo vajecnikoch. Predpokladam, ze pri pco je vajicok vela, takze sa to ukaze takto... ale to ze co, ako a presne uz treba s dr 🙂
@ada83 Adi, siofor, tam je ucinna latka metformin. Ty mas pco?

alexia17
20. jún 2014

@zabka88 som celkom v pohode. ja myslim optimisticky uz rok a pol 🙂 musim zacat asi s pesimizmom 🙂 no na laparku ma poslal moj gynekolog, kedze rok nic pod dohladom. na laparke mi pozreli vsetko, hej priechodnost vajickovodov, aj ci tam su dake zrasty atd. , proste vsetko, mala som vsetko ok. On to xel pre seba, aby vedel co dalej, ale kedze nevedel co dalej, kedze vsetko v poriadku, tak som skoncila tu. dali sme jedno IUI, teraz normalne a ked nic tak v juli druhe IUI, len to berie strasne cas a zrazu to tak leti.
U nas zatial nenasli problem, tak neviem. Dr. vravela, ze nic ine sa neda pozriet, jedine problem by sa dal este najst pri IVF, inak je vsetko ok. jo este odber krvy na protilatky na spermie, mi teraz dala robit.

vocho0212
20. jún 2014

Ahojte žienky, dovoľte mi aby som sa s Vami podelila o moje skúsenosti ... . JA som navštevovala GIN-FIV, robili na mojom organizme rôzne pokusy. Umelé oplodnenie som absolvovala celkovo 3x. Jeden krát podľa nich prebehlo úspešne. Skončila som s diagnózou mimomaternicové tehotenstvo. Hneď ako to zistili, oznámili mi že aspoň vieme že môžem otehotnieť a poslali ma domov 150 km od BA s tým, aby som sa o dva dni vrátila a spravia mi zákrok. Ešte v tú noc ma zobrala v hodine dvanástej rýchlovka do najbližšej nemocnice, skončila som na operačke. Lekári sa chytali za hlavu, ako ma mohli s touto diagnózou poslať domov, keď v takýchto prípadoch sa nenecháva nič na náhodu.... . Potom som sa tam už nevrátila a rozhodli sme sa s manželom, že svoj osud zoberieme do vlastných rúk a nebudeme čakať na iných, či sa im za nás podarí túto cestu dokončiť. Veď lekár ti nedokáže pomôcť na 100ˇ%, oni len nasadia liečbu a sledujú ako účinkuje. Keď sa im sem tam zadarí, tak si z toho spravia štatistiky a liečia týmto spôsobom ďalej.... . Tým neurážam všetkých lekárov, uznávam šikovných chirurgov, stomatológov. Ich prácu aspoň obyčajný človek dokáže vyhodnotiť hneď. Verte mi, že vo väčšine prípadov je za úspechom počatia príroda a nie lekár. Zistila som to na vlastnej koži. U nás bola vlastne diagnóza taká, že manžel mal zlý spermiogram. Známy bratislavský urológ z Ružinovskej nemocnice mu s úsmevom oznámil, že nikdy nebude môcť mať deti. Manžel toto dosť ťažko znášal, začal brať silné hormonálne lieky na tvorbu spermií,ale spermie sa nejako netvorili iba zmeny v organizme môjho manžela ma prinútili aby som ho prehovorila na vysadenie týchto liekov.Naozaj mali hrozné vedľajšie účinky. Úplnou náhodou mi kamoška spomenula, že nejaká jej známa zostala tehotná , keď oslovila jedného pána v Topoľčanoch /Gnostik centrum- Marian Kováčik/ a ten jej vyrátal podľa dátumu narodenia jej pldné dni a zostavil jej kalendár na 1 rok. Riadila sa podľa jeho výpočtov a otehotnela. Tak som si na neho našla na internete kontakt a objednali sme sa k nemu. Je to veľmi jednoduchý človek, ale veľmi vzdelaný. Venuje sa aj ostatným diagnózam nie iba neplodnosti. Hneď na prvom stretnutí nám oznámil, že máme 100% šancu na počatie ak čo i len jediná spermia manžela je v poriadku. Ale čakala nám dlhá cesta, na ktorej sme pomocou jeho alternatívnych metód a rád prešli obdobím kedy sme sa konečne my sami začali podieľať na tom aby sme svoj organizmus dali do poriadku. Zmenili sme stravovanie od základov, odkyslili sme si organizmus, začali sme viac športovať, ja som začala cvičiť jogu, Mojžišovej cvičenia. Dali sme si špeciálnymi masážami do poriadku zanedbané zápaly močového mechúra , obličiek ,apropó vedeli ste že tie sú najčastejším dôvodom prečo sa Vám nedarí otehotnieť či už so strany Vášho partnera alebo s vašej strany? Tento pán mi zostavil aj kalendár s plodnými dňami, podľa ktorého som sa poctivo riadila. A verte či neverte, po necelom roku tejto celej premeny nášho životného štýlu a alt. liečby sa mi podarilo otehotnieť a to presne v termíne, v ktorom sa mi prvý krát podľa kalendára plodných dní prekrýval deň plodnosti s kalendára s dňom podľa začiatku ovulácie. Takže presne viem aj dátum svojho počatia. Dnes sa s manželom tešíme už skoro piaty rok s našej malej dcérky a ďakujem touto cestou človeku,ktorý nám k tomu dopomohol a ukázal nám tú správnu cestu. Nemusela som si ďalej otravovať organizmus chemickými prípravkami, ktoré ak sa nad tým zamyslíte Vám ešte viac ničia prirodzenú kyslosť organizmu a tým asi ťažko prispievajú k tomu aby sa ten malý kúsok embrya vo vašom organizme uhniezdil. Čo myslíte? Nechcem nikomu vnucovať svoje názory ,chcem sa týmto naozaj len podeliť s Vami o svoj príbeh, ktorý má šťastný koniec a prispela som sem aj kvôli tomu aby ste zobrali svoje šťastie do vlastných rúk a nespoliehali sa na to, že tieto veci za Vás vyriešia úplne cudzí ľudia, ktorým väčšinou ide len o peniaze. A verte že farmaceutický priemysel je po zbrojárenskom priemysle druhým najprosperujúcejším na svete:o( Držím Vám všetkým palce, aby ste spoznali ten najkrajší pocit na svete, pocit aké je to byť matkou. Nie je na svete nič krajšie!!!

alexia17
20. jún 2014

@vocho0212 a u toho pana ste tiez asi nechali dost financii. Tak urcite je aj zmena zivotospravy dolezita. Len to vsetko tiez berie cas.

kaciatko81
20. jún 2014

@vocho0212 beriem, ze niekedy moze pomoct, aj psychika je dolezita, ale su pripady, kedy to bez lekarov nejde...
@alexia17 dali ti len protilatky na spermie alebo cele imuno, hemato uz mas?

vocho0212
20. jún 2014

No, stálo to tiež nejaké peniaze, bolo to ešte v korunách, ale vyšlo to asi na desatinu toho, čo sme utratili na umelé oplodnenia.. 🙂 Po lekároch sme chodili cca 3 roky a bezvýsledne. Myslím že ten rok, hoci bol dosť tvrdý na sebadisciplínu stál za to a prešiel veľmi rýchlo 🙂

vocho0212
20. jún 2014

@kaciatko81 treba skúsiť všetky alternatívy aby sa to dalo s určitosťou potvrdiť alebo vyvrátiť... 🙂 Ale väčšinou sme dosť pohodlní na to, aby sme to skúsili sami. Mám kamarátku, ktorá tiež zvolila túto cestu, ale absolvovala pár návštev a keď prišli na rad tie veci ohľadom sebazapierania a zmien, tak to vzdala. Bola to jej voľba. Druhou cestou vôbec nešla, lekári jej povedali že partner má mŕtve spermie, že nemajú šancu a pred pár mesiacmi potratila.Možno keby trochu spomalila a viac sa o seba starala tak dnes by už nosila pred sebou pekné bruško.

kaciatko81
20. jún 2014

@vocho0212 myslim, ze v pripadoch, ked zene chybaju oba vajickovody alebo je tam geneticky podmienena pricina, vtedy to asi o alternativach nie je... ja sama som za alternativne sposoby, za vela veci, kedy je prave sebazaprenie velmi dolezite, uznavam silu pozitivneho myslenia, ale nebudem tvrdit, ze vzdy sa da tymto sposobom pomoct 🙂

alexia17
20. jún 2014

@kaciatko81 pravdu povediac nie som si ista na co z imuna. Dlhy nazov sala doktorka. Brali mi 4 ampulky krvi. Na hemato sa berie krv? Dr vravela ze ine sa neda zistit tak snad hej ;)

kaciatko81
20. jún 2014

@alexia17 ano, hemato sa robi tiez z krvi. Len som si neni ista, ci to robia aj dopredu alebo az ked potratis, ale snad dopredu...

alexia17
20. jún 2014

@kaciatko81 fakt ked tam clovek ide nemas potuchy co ta caka. Taketo fora su fajn na ziskanie informacii, len musis selektovat info a nedat sa odradit negativami. A tym odbornym vyrazom sa uz vobec neda rozumiet.

ada83
20. jún 2014

@kaciatko81 nemala som pco ani na laparke ale po ivf mi dr povedala ze lavy je polycystycky tak neviem

vocho0212
23. jún 2014

@kaciatko81 Samozrejme že v takýchto prípadoch určite áno, na to som ani nenarážala. ja som skôr myslela na prípady ako bol aj môj osobný.... 🙂 Tiež mám známu, ktorá prišla o obidva vajcovody a iné riešenie nemala. jej sa aj podarilo otehotnieť, dnes má 5 ročného synčeka 🙂

misenaf
24. jún 2014

@ada83 ahojte dievčata čo chodia do iscare. Som po neuspešnom 1.ivf a po ms mám prísť na kontrolu. Chcem sa spýtať či mi povie príčinu aspon pravdepodobne prečo sa nepodaril 1.pokus , povie mi čo to o embryách a ich kvalite pri vklade a kde mohla nastať chyba. A či ma pošle na nejake vyšetrenia na doplnenie, imuno, genetika pre dalším ivf...proste ako to v iscare chodí. Chodím k doc.

ada83
24. jún 2014

@misenaf ahoj povie ti kvalitu ale preco sa nechytilo ti nikto nepovie a mozno ti zobere krv na hematologiu imuno a stitnu a

misenaf
24. jún 2014

@ada83 pri vklade mi povedali že včasna blasto ale nikto mi nepovedal aká kvalita a prečo ostatne nedosiahli ani uroven mrazenia. Ci mi na toto odpovedia neviem a či budu hladať pričinu prečo - neviem.
V našom care robia aj hemato, imunologiu a stitku?

ada83
24. jún 2014

@misenaf hej beru na to krv mne ako som prisla k dr tak povedala ze boli nekcalitne a nrala krv na stitnu imuno reprod a po 1 ivf mi brali hemato a obycajnu imun a pred 2 ivf ma poslala aj dr na hematologiu ox vkladu som si pichala fraxik

misenaf
24. jún 2014

@ada83 no adi uvidim nechce sa mi verit ze to robia v iscare baby za to chodia do Ke a prahy a zeby to robili v iscare?mam na mysli reprodukcnu imunologiu ci nevytvaram protilatky a geneticke vysetrenie ci nie su geneticke vady,potraty v rodine atd....takze myslime to iste?a ty chodis k tej pani doktorke ja k doc.

ada83
25. jún 2014

@misenaf bolila mi nejaku imuno a povedala že nie som alergicka na spermie hej chodim k dr a mne sa zda že aj na stranke lejdy.sk sa jej to niekto pýtal a povedala že robia to a na genetike sme neboli al aj tu robia s iscare

alexia17
25. jún 2014

@misenaf
@ada83 ja to teda neviem na 100% ale mne minule brali krv na imunitu. Dr. Vravela ze na protilatky na spermie mimo ine.

ada83
25. jún 2014

@alexia17 ani ja to neviem na 100%

alexia17
25. jún 2014

@ada83 ako sa mas? Co noveho?

ada83
25. jún 2014

@alexia17 ale da sa idem si uzivat leta ked som zase nemohla ist na to tento mesiac tak cakame co da last minute a ty ako

alexia17
25. jún 2014

@ada83 ja cakam kedy pride ms a ci pride. Vobec sa necitim zdravotne dobre. Aku mas vybratu destinaciu dovolenky?

ada83
25. jún 2014

@alexia17 to je jedno uvidime co bude v ponuke a ak nic tak autom chorvatskoe co si prechladnuta

alexia17
25. jún 2014

@ada83 toto pocasie mi nerobi dobre a aj zenske. Podbrusko pobolieba, prsia.

ada83
25. jún 2014

@alexia17 tak asi pride skoro nasteva 😉 aj idete niekam na dovcu

alexia17
25. jún 2014

@ada83 taketo priznaky som nikdy nemala. No zatial podriadujeme vsetko rieseniu babetka. Takze uvidime. Ked tak tak do Tatier, bo daku ladt minutku sk by boli dake problemy

cucoriedkacucoriedka
25. jún 2014

@ada83 adka a kotvičník si neskúšala? to veľmi pomáha. ja som ho pila, teda po kvapkách aj muž a tomu sa super upravil spermiogram.a kolegyna po nom po troch neuspech ivf otehotnela. skús ho.

ada83
25. jún 2014

@cucoriedkacucoriedka ahoj kde ho kúpim v lekarni

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre