ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

alexia17
27. aug 2014

@nimana preco by malo byt dieya poskodene?

martinazvo
27. aug 2014

@nimana Ahoj, no mrzi ma co prezivate, ale je to o komunikacii. Musite si nechat od urologa vysvetlit, PRECO take nieco tvrdi a ak je to jeho stanovisko, nech to da na papier a ukazete to v centre. Pripadne skonzultujete este u ineho urologa, eventuelne aj s genetikom. To vsetko odkonzultuj v sucinnosti s gynekologom z Iscare. Zaklad je pytat sa a dozadovat sa odpovede, ziaden lekar nemoze pacienta len tak takymto sposobom vystrasit a "nechat to tak". Podpor manzela, ze to zvladnete, musite byt trpezlivi a obrneni prave voci takymto unahlenym zaverom. Nam Iscare dopomohol k synovi (na 1. pokus a to sme tiez mali vazne problemy - manzel ma nador v mozgu a preto ICSI bola nasa jedina sanca) a teraz zacinam stimulovat 2. IVF lebo chceme 2. babatko. Doveruj im. Drzim palce!

nimana
28. aug 2014

@martinazvo Ahoj, dakujem ti velmi pekne za tvoju odpoved! Hned sa citim lepsie. Paradoxom je, ze toho urológa, odbornika mi doporucila priamo moja lekarka z Iscare. Urcite jej chcem o tom povedat, buduci tyzden ma caka konzultacia a verim, ze aj manzel to pochopi. Gratulujem vam k prvému dietatku a pri druhom drzim palce. Musim povedat, ze aj napriek tomu, ze nam prvy pokus IVF nevysiel, som s personálom Iscare maximalne spokojna a verim, ze aj nam sa to uz coskoro podari 🙂

moo
28. aug 2014

ahojte ja tiež chodím do Isceru:o) a som v 34t riešili sme to 3r ale sestričky aj lekárka sú fakt super a mala som pocit že to prežívaju snami vždy sa tesili ráno kolko maju pozitívnych testou po zákrokoch :o) a paradoxne ja som bola na ivf ale skončilo mi zle tak sme si dali pauzu 3m a ked sme mali ísť na dalšie zistila lekárka že som tehu xixi že sa to stáva často po takom prevrate :o) jej prekvapený úsmev bol fakt fajn a tá správa pre nás po tých rokoch :o) prajem to každému

nimana
28. aug 2014

@moo Jeeej to je super. Dzim palce 🙂 a ktoru si mala v Iscare doktorku?

dorotka2013
28. aug 2014

Takze baby dnes som to dostala :(... Je mi nanič. Tento mesiac to nesiem nejako ťažko. Tak som dúfala ze by to mohlo vyjsť, ze na žiadne IUI nebude treba ísť... Je to na hovno, každý mesiac sa tešiť,čakať,dúfať a potom nic, zase a zase.

nimana
28. aug 2014

@dorotka2013 je mi to velmi luto :( je to nepsravodlive!!! velmi nespravodlive a nefer!!! niekedy mam chut tieto slova vykricat do sveta. Neviem, preco je to v zivote tak nefer, ze ludia, ktori netuzia po nicom specialnom, len mat svoje dietatko a byt rodicmi, musia takto trpiet....Viem, ze to teraz velmi velmi boli, ale nevzdavaj sa. Raz budes maminou a budes milovat svoje dietatko naviac na svete. Ja a mnoho mnoho dalsich prezivame to iste. Dufame a verime v ten pozitivny vysledok, ale bohuzial sa neraz stretavame s roznymi prekazkami, komlikaciami a sklamaniami. Ale ked citam prispevky od uz mamiciek, ktorym sa to podarilo, poviem si, hlavu hore a ideme dalej a odznova. Bud silna a nevzdavaj sa! Podari sa to!!! Nie si sama!!! Ak sa budes chciet niekedy porozpravat, ponadavat si, poplakat....kludne mi napis

bella1303
28. aug 2014

Baby neda mi to vam sem nenapisat. Kazdej z vas silbo drzim palce nech vam to vyjde. My sme sa tiez velmi dlho snazili az nakoniec pomocou liekou som ostala tehu... Bohuzial tesili sme sa len par tydnou a potom som potratila. Plna sklamania a bolesti som lezala a cakala na kyret ked mi sestricka povedala, ze nebojte este sem prisete rodit... A tak aj bolo... O rok a par mesiacov som v tej istej nemocnici porodila nasho krasneho syna. Samozrejme aj to nas stalo nervy a aj sklamanie. Boli sme na ivf ktore hned nevyslo... O par mesiacov som isla na KET a podarilo sa! Spinila som sice do cca 4 mesiaca, ale vyslo to. Takze baby nezufajte, urcite sa aj vam podari, len treba verit! Tfuj tfuj prajem vam vela stastia a sil.

dorotka2013
29. aug 2014

@nimana ďakujem... Uz som sa objednala do centra... Ideme tento mesiac skúsiť IUI.. Len ešte ta nádej a optimizmus nech sa mi vrátia... Tento mesiac ma to asi prvýkrát tak veľmi vzalo :(. Sestra ma malé babo, včera som s nimi bola, a zároveň som zistila ze ja zase nic, je mi veľmi smutno... Viem ze bude lepšie, len to musí prejsť...

dorotka2013
29. aug 2014

@bella1303 takéto pozitívne príspevky vždy potešia a dodajú nádej ostatným... Ďakujem

bella1303
29. aug 2014

@dorotka2013 podari sa uvidis! Mozno nie na prvy krat, ale netreba to vzdat! Aj ja som si myslela, ze nikdy babo mat nebudem a pozri... Mam doma 18 mesacne sidlo🙂)

alexia17
29. aug 2014

@dorotka2013 do Iscare si sa objednala? Kedy ideš?

dorotka2013
29. aug 2014

@alexia17 áno tam, piatok, to bude 8-9 DC (neviem či včerajšok mam počítať, to bolo len take slabé). Som zvedavá ako to dopadne...

dorotka2013
29. aug 2014

@alexia17 a ty ako?

alexia17
29. aug 2014

@dorotka2013 5.9 piatok? Pocita sa od riadneho krvacania 1 DC. Ja stimulujem, pichame injekcie a stale chodim na kontrolu do CAR. Zajtra ideme tak uvidim co vajka robia a co dalej

moo
29. aug 2014

@nimana Ahoj ja som mala Grosuvu a aj Reismilerovu obe boli fajn priame a dalo sa dohodnúť fak milé... a ty ku komu? :o) inak chodím tam stále po tých problémoch si ma tam nechali :o) a som im vdačná

nimana
29. aug 2014

@moo Ahoj, ja mam Petrovu. Som s nou spokojna, aj ked som si o nej na nete nasle aj zle recenzie. Plne jej doverujem. Teraz k nej idem v piatok. Predpise mi nove injekcie a o par dni sa to zacne 🙂

moo
29. aug 2014

baby horzné vám držím palčeky takto pred rokom v októbri som bola na tom rovnako tie malé víťazstvá keď folkuli dorastu a koľko ich bude,,,a koľko síl ma stálo si pichať inekcie, držte sa aj keď ako píšete je to nespravodlivé že niekto má babo aj keď nechcel a ten kto tak chce musí robiť aj nemožné :o(
ozaj viem že je na trhu nový výživový doplnok pre baby čo chcú byť tehu má pridanú látku na lepší dorast vajíčok volá sa GS Mamavit tak niako je ružový obal. 😉

moo
29. aug 2014

@nimana to je super že to riešite :o) jasom si tam prešla všetkým :o) no čo ideš teraz? keď nové inekcie? budete skúšať doma... aj sestričky sú fajn...fakt sa tešíli keď zistili že som tehu ale ja po 3r som bola ako inventár xixi

nimana
29. aug 2014

@moo 3 roky? Ale hlvne je, ze sa to podarilo 🙂 My teraz ideme na silnejsiu verziu. Dlhsi protokol. To znamena dlhsia priprava, viac injekcii, ale zas aj viac vajicok. Pri prvom cykle sa mi podarilo odobrat 6 vajicok, z nich nam vznikli 3 embrya, no 2 sa prestali vyvijat, takze sme si nic nemohli ani zamrazit. A teraz by sa mi malo vytvorit az 20-30 vajicok. Tak uvidime. A co sa tyka injekcii...Poviem ti, ze pri prvom cykle, ked mi isla sestricka ukazat, ako si budem pichat injekcie, som si v hlave hovorila, ze toto ja nezvladnem. A zvladla som 🙂 Bola som na seba velmi pysna, citila som sa taka silna.

dorotka2013
29. aug 2014

@alexia17 držím palce...kolkaty si den? Daj potom vedieť ako si zajtra dopadla. Mne nic nedali, vajíčka sa mi tvoria prirodzene, aj ovulku mam (riadne boli,takze vždy viem kedy 🙂), zatiaľ neviem prečo sa nám nedarí otehotnieť...dúfam ze takto to vyjde...

alexia17
29. aug 2014

@dorotka2013 8 DC som. No mam 3 vajka tak snad z toho nieco bude. Je to prve IVF. Pri IVF sa musia hormony. Ani mi nevieme preco tak takto

moo
30. aug 2014

@nimana my sme boli iba na jednom ivf a hormony fakt treba doskušať, my sme mali 10 vajíčok a v den odberu ich bolo 20 ale trie rýchlo vyvinuté aj tak neboli dobré takže oplodnovali 10 a prežilo nám 5 my sme chceli použit obe verzie oplodnenia a tak prirodzená nevyšla iba tie napichované prežili ale kedž mne nastal problém tak na vkladanie sme sa nedostali . . .a museli sme čakat kým sa dám do poriadku a potom som už tehu bola :o)
a máš pravdu kde mne ukazovali ako si to namiešat a pichat, fak človek zvládne všetko este ma ja pochvalili že si to pekne picham lebosom nemala modriny :o) fakt zlaté ale ja som mala problém už pri tej 18tej bola som ubolená aleto spôsoboval už ten problém tak preto. moc moc držím palčeky podla mna každá žena by mala dostat riadne bolestné za všetko čo preskáče

dorotka2013
1. sep 2014

@alexia17 tak ako?

alexia17
1. sep 2014

@dorotka2013 zajtra idem na OPU, tak snad preziju mrsky male ;) vcera sme pichali pregnyl. Ty ako?

dorotka2013
1. sep 2014

@alexia17 sorry ze sa tak hlupo pýtam ale co je opu? Ja teraz nic, čakám do piatku, to som objednana do caru...

alexia17
1. sep 2014

@dorotka2013 odber vajicok v celkovej anesteze. Som z toho trochu v strese ;)

dorotka2013
1. sep 2014

@alexia17 neboj... Určite to dobre dopadne... Zvládneš to... Koľko máš vajíčok? A kedy bude potom vklad?

alexia17
1. sep 2014

@dorotka2013 Valky videl tri. Vobec neviem kedy bude vklad. Dufam ze sa zajtra dozviem viac. Neviem ci je to tymi injekciami ale som neskuticne stale unavena

nimana
1. sep 2014

@alexia17 Držím palce! My sme mali vklad embrya na 5 den. Normalne byva na 3-ti, ale odporucili nam predlzenu kultivaciu. Zevraj je to lepsie, ked maju este o tie dva dni embrya pod priamou kontrolou a tak vedia vlozit to najlepsie. Budu ti vkladat jedno alebo viec?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre