ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

cucoriedkacucoriedka
3. sep 2014

@alexia17 aku si mala stimulku ze boli len dve vajka? to je škoda sakra. podstupujeme hormonalnu liečbu, pichame, stresujeme a nakoniec toto. nie je to spravodlivé. držím ti prsty nech to vyjde.

cucoriedkacucoriedka
3. sep 2014

@sasa1983 už viete čo čakáte?

sasa1983
3. sep 2014

@cucoriedkacucoriedka chlapčeka🙂 vedela som to už z prenascanu v 14tt...

cucoriedkacucoriedka
3. sep 2014

@sasa1983 jej tak super. aj ja som to vedela z prenascanu v trinástom týždni🙂 tak len pekne to tahajte čo najdlhšie.

cucoriedkacucoriedka
3. sep 2014

@sasa1983 kolko si platila za nifty? stále je to 560?

sasa1983
3. sep 2014

@cucoriedkacucoriedka nie, šlo to dole, 520...

cucoriedkacucoriedka
3. sep 2014

@sasa1983 hm. dobreee🙂 ja som bola v novembri...presne to vravela dr. že to časom pôjde dole🙂 ale je to super. žiadne stresy pred amnio. že?

sasa1983
3. sep 2014

@cucoriedkacucoriedka ďakujem..ešte stále to trošku beriem s rezervou...

sasa1983
3. sep 2014

@cucoriedkacucoriedka hej, preto som šla...ťažko by sa mi čakalo ešte x týždňov do amnio...

alexia17
3. sep 2014

@sasa1983 ale ako to na Slovensku zmenit? Mas pravdu. Len neviem ci vsetci dr z Iscaru robia aj inde. Sa mi zda ze 2 su tam stale

alexia17
3. sep 2014

@cucoriedkacucoriedka neviem aka to bola stimulka, mala som purego, menopur a orgalutran. Dakujem. Uvidim co dalej

sasa1983
4. sep 2014

@alexia17 Valkyho nerátam, ten je geront. A okrem toho je tam aj ten problém, že tých doktorov je tam málo. A zmeniť sa to dá jednoducho tým, že dotyčná zmení centrum...

alexia17
4. sep 2014

@sasa1983 tym nezmenis system, ze im odidu pacienti. Vznikne nove centrum na rovnakom principe. Hej dr je malo aj maly priestor na viac lekarov

sasa1983
4. sep 2014

@alexia17 ale mňa osobne systém nezaujíma toľko, ako fakt, že je nevyhnutné minimalizovať počet stimuliek, lebo úmerne sa zvyšuje riziko Ca maternice a prsníka-robím na onkológii. TAkže tým chcem povedať, že aby som minimalizovala stimulky musím maximalizovať svoje šance a preto neriešiť, ako sa centrum zmení a kedy to bude, ale jednoducho ho hneď zmeniť a získať tak o trošku slušnejšiu šancu, čo ale v skutočnosti môže predstavovať rozdiel medzi tým, že to vyšlo a nevyšlo.

timona
4. sep 2014

@sasa1983 ahoj, podla tvojich príspevkom som pochopila , že si skusala aj v Iscare, možem sa spýtat kolkokrát? a v Brne si kolkokrat skussala? nakolko ja som skusala 2x v iscare ale nic z toho u Valkyho a tiez mam z nich podobný dojem ako ty a teraz chcem prvykrat skusit v Brne, tak dufam ze budu uspesnejsi...

sasa1983
4. sep 2014

@timona vieš čo, ja v Iscare len 2xIUI, potom som odišla. V Brne 1xIVF, z toho ET neúspešný a potom KET úspešný, mala som len na 1KET, lebo sme dali len minisoft...tak som rada, že sme to dali.

nufkopd
4. sep 2014

Dobrý deň,
ja mám s iscarom len negatívnu skusenosť,záujímalo ich len do ktorej lekárne pôjdem,chodila som 10 rokov s prestávkami, a v heliose v martine úplne iný prístup aj iná príprava a podarilo sa nám to na 1x 🙂 🙂 🙂

ester1710
4. sep 2014

@evadek Tak my máme dnes novú skúsenosť s Iscarom. Ono je to tak, pred rokom sme tam šli, manžel mal u svojho andrológa spermiogram v poriadku, tak som myslela, že je problém u mňa. V Iscare mi Valky na uvítanie povedal, či viem o katastrofálnom spermiograme manžela a že inak ako IVF nikdy neotehotniem. Záver, oligoasthenozoospermia. Nechápali sme, že pred troma mesiacmi to ešte bola normozoospermia. Valky povedal, že to musel byť zle odčítaný spermiogram. V júli, keď som bola hospitalizovaná na Kramároch, mi genetička povedala, že tak toto nepočuje prvý raz, že nie sme prvý pár, ktorému v centre tvrdili, že zle odčítaný spermiogram. Dnes šiel manžel opäť k svojmu andrológovi, výsledok po pol roku opäť normozoospermia, počet 30 miliónov, 40 % áčkových. Nie je predsa možné, aby sa mu po pol roku bez akejkoľvek liečby zvýšilo množstvo z 3 miliónov na 30. Mne sa až nechce veriť, že by skutočne takto hnusne klamali a zarábali na ľuďoch túžiacich po dieťatku. My sme im dôverovali, nemôžem tomu uveriť, že by boli tohto schopní.

evadek
4. sep 2014

@ester1710 takze toto sme mali podozrenie aj my..mojmu partnerovi povedali, ze ma 97 morfologiu...isiel Mudr. - Urolog-odbornik..ten mu povedal, ze 42 percent...dal mu i tak brat lieky...tyzden pred iui mal 42...v iscare pred ivf mal zas 97..
Ked sa moj partner na to opytal ako je mozna takato velka odchylka, tak povedali, ze oni si za svojim timom stoja....a je to v poriadku..Uvidim co povedia v Brne..moj partner im neveri....ja po mojich odflak. vysledkoch mam tiez pochybnosti....

ester1710
4. sep 2014

@evadek My tiež ideme začiatkom októbra do Brna, tak uvidíme, aké budú výsledky tam. Nám v Iscare tiež povedali presne toto, že si za tými výsledkami stoja a chyba bola u toho andrológa. Ak je spermiogram v poriadku, ja som tiež v poriadku, tak máme potom skôr nejaký imunologický problém, čo doteraz absolútne nikto neriešil, pretože nás zdiagnostikovali za 5 minút, jednoducho problém bol spermiogram a koniec. Som z toho nervózna, nie som najmladšia, čas uteká. Možno je problém inde, čo sa mohlo riešiť a naše dieťatko mohlo byť zdravučké. Ja som už mala tento mesiac nastúpiť na materskú a pripravovať sa na pôrod, je to strašné :(

evadek
4. sep 2014

@ester1710 mne imunologiu spravili..hned na zaciatku, spolu s hormonal. profilom...aj protilatkami na spermie a pod.
Ale, ze mam zle vysledky ma neinformovali...:( ...len ma pripravovali na ivf, bez potrebneho imunologickeho liecenia...
Takze radsej si daj vsetko spravit...objednaj sa do medirexu, tam mi vsetko spravili znova teraz..pred Brnom..
OD imunologie, protilatok, profilu..hematologiu som uz mala...
Hovorila som s p. Tibenskou, ta sa vrati pondelok z dovolenky ( cakam na nu, ma mi predpisat lieky.)
Neplatila som si nic..len stitnu zlazu mi nezaplatila poistovna to bolo 7,50

ester1710
4. sep 2014

@evadek Vďaka za radu, určite sa tam objednám. A potrebovala si odporúčací lístok od svojho gynekológa? A aké sú tam čakacie doby približne, aj na objednanie, aj na výsledky. Musíme do novembra počkať, že sa nesmieme pokúšať o bábätko, tak tú dobu aspoň využijeme takto. Vyšetrovali tam aj tvojho partnera?

evadek
4. sep 2014

@ester1710 takze pozri si stranku www.medirex.sk ...ja som si zavolala priamo Mudr. Tibenskej, povedala som jej ,ze idem na IVF do Brna, ale ze to bude posudzovat moj gynekolog ( aby som nebola samoplatitel)
Potrebovala som odporucanie od gynekologa. Zavolala som si Tibenskej , vsetko som jej vysvetlila, temin mi dala o tyzden...vysetrili mi vsetko co som chcela..okrem toxoplazmozy (tu mi spravila gynekologicka) Vysetruju tam i partnera.
Vysledky boli do tyzdna, ziadala som o toto:

FSH LH TST PRL FT4 T4 T3 TSH glyskemie protilátky na spermie, oocyt zonu trof, chlamydie, toxoplazmózu
Ca 125 celiakii CD3 CD4 CD8 NK bb AMH
Karyotyp se provádí u obou partneru , plus ja som si dala vitamin D3 ( nedostatok je problem s vajickami a otehotnenim pri ivf, vraj) , a cytokiny

Dajj si to spravit vsetko a mas vacsiu istotu pri ivf....a v Brne sa len potesia.)

adkanr
4. sep 2014

@evadek ahoj,teraz si tu citam,ze ides do brna a dala si si spravit tieto vsetky vysetrenia imunologicke,ja som tiez v iscare,tiez som sa tam len tak mimochodom dozvedela ze mam protilatky na manzelove spermie,ale nic sa potom nedialo,ani ma neliecili,povedali ze to je v pohode,ved sa vajko potom oplodni metodou icsi. doteraz som nikdy nebola na imunologii,ani ma tam neposlali a tiez som uz objednana do brna na buduci tyzden. nevies nahodou ze ked teda nebudem mat taketo vysledky z imunologie,ci mi ich vedia spravit aj tam,alebo ci to nebude vadit ze ich nemam so sebou. chcem si dat prefotit veci z karty z iscaru,imunologiu uz nestihnem kedze do brna idem v bud.utorok. to co si napisala pre ester velmi pomohlo aj mne,rozsirilo mi to nejake vedomosti,dakujem! 🙂

evadek
4. sep 2014

@adkanr ja mam tiez protilatky proti spermiam...v maric som ich este nemala..teraz mam...:(
Nie je to v pohode..vraj sa dava minimalne prednison uz par tyzdnov pred ivf....ale to riesi imunolog...
Ja cakam na Mudr. Tibensku nech mi napise lieky...
V Brne si tieto vsetky vysledky zaplatis...u nas ti ich spravia zadarmo (podla poistovne mozno budu chciet nieco ako odo mna len za dve hodnoty)
Podla mna im to vadit nebude...ale lepsie je ked ich mas..nech nastavia liecbu a hormony..

adkanr
4. sep 2014

@evadek doslaka...tak preco s tym nic nespravili?ja som si tiez uz davnejsie citala vo fore,ze baby co mali protilatky brali nejake tabletky a mali sexik s kondomom. ale som si povedala ze ved ked mne lekarka povedala ze to je v pohode,ze oplodnit vajicko sa da metodou icsi,ze to nebude problem,tak som tomu verila a nechala to tak...uz som mohla mat vysledky keby som toto vedela a aj tabletky... ☹ myslis ze tie protilatky maju vplyv potom aj na uhniezdenie vajicka? no uvidim co povedia v brne,ale teda sklamalo ma to.

evadek
4. sep 2014

@adkanr lebo asi inak to riesi gynekolog a inak imunolog..neviem...ja sa na to tiez chcem spytat v Brne..
Ale ja mam aj ine imunitne problemy...takze neviem ci spermie je problem na uhniezdenie.. u mna sú zvýšené cytokíny a to vraj robí problém s uhniezdenim..Takze liekom sa nevyhnem..:(
ale nech..
Kazdopadne pytaj v Brne..a dobre si pozri ci nemas zvysene ine imunoglogicke hodnoty ako nk bunky a cytokiny....lebo tu uz sa musia brat lieky urcite...

adkanr
4. sep 2014

@evadek tak aj ja sa na to musim v brne spytat. a ci mam zvysene cytokíny netusim,kedze neviem ci mi aj toto v iscare zistili,nepovedali mi nic. si zlata, zase mam o vedomost viac. kedy ides do brna? a tiez tam ides teda prvy krat?

evadek
4. sep 2014

@adkanr mne zistili,ze mam zvysene..a nepovedali:(
17. septembra🙂..Ty?

adkanr
4. sep 2014

@evadek No uzasne,ze ti to nepovedali,takze na tom mozem byt rovnako...ja idem 9.9 🙂 uz sa tesim,lebo som citala vela dobrych veci na nich. vkladam do nich nadej. bola som objednana az na 25.9,ale na druhy den som tam volala a poprosila recepcnu,ci sa neuvolnil nejaky termin k hocikomu, lebo ja som si neuvedomila ze ma vlastne dala skoro az o mesiac...tak sa mi postastilo a idem uz v utorok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre