ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

dorotka2013
18. sep 2014

@alexia17 kedy sa robia geneticke testy? Ja som so v ten den ked mi robili iui dala urobit aj tie imunitne testy...skoro som odpadla,ze 4 ampulky krvi!... pre istotu,keby to nahodou teraz nevyslo nech to mame urobene...ale vysledky sa dozviem asi az ked tam pojdem nabuduce k dr...si myslim 🙂

dorotka2013
18. sep 2014

@smejlicka no to by ti ako pekne vyslo keby sa zadarilo 🙂)) my sme boli v car uplne prvy krat na manzelove narodeniny, som sa aj zasmiala ked ma na recepcii objednavali a na konci recepcna hovori ze dufam ze to bude vas stastny den...hihi, ani netusila ze na aky den nas objednala... 🙂

smejlicka
18. sep 2014

@dorotka2013 a uz si aj ine vysetrenia absolvovala? ja len toto prve iui zatial do umeleho sa nam nechce...

ada83
18. sep 2014

@alexia17 zajtra kontrola hej uvidime ci aj opu
@smejlicka tak to musi byt dobre v takyto datum

smejlicka
18. sep 2014

@ada83 dufam ze bude a prinesie stasticko ...

dorotka2013
18. sep 2014

@smejlicka vysetrenia ano-klasika hormonalny profil,4D ultrazvuk materniceteraz som si dala robit imunitne testy...ale aj u nas toto prve iui...a tiez by som rada este 2 skusila radsej takto...🙂

smejlicka
18. sep 2014

@dorotka2013 aha este sa mozu 2 iui spravit?...a aj ti robili niekedy prefuky, laparoskopiu atd? mne nie ..

alexia17
18. sep 2014

@dorotka2013 neviem presne, asi ak zistia daky problem. U nas mam taky pocit ze to dala dr pre istotu bo nevedia dovod preco sa nedari. Tak xe mat asi vsetki. No veru na imunitu vela krvi. V CAR som uz prisla o tolko krvi ;) asi si uz aj zvyknem na odber, mne je z toho zle a musim pozerat inam

dorotka2013
18. sep 2014

@smejlicka neviem kolko iui sa moze robit, asi to nie je obmedzene, ved platis si to...ale ked sa nepodaria 2,3,4 tak neviem ci ma vyznam dalej skusat...tu nie je az taka vysoka sanca uspesnosi ako pri umelom...laparku mi nerobili ale pri tom 4D vysetreni maternice sa kontroluje aj priechodnost vajcova ty? Bola odov, a to mam v poriadku...a ty? bola si na nejakych vysetreniach? viete preco sa nedari?

dorotka2013
18. sep 2014

@alexia17 ta genetika sa plati? Lebo skoro som druhy krat odpadla ked mi zahlasili ze imunita 50,-eur... 🙂

mamartinka
18. sep 2014

@alexia17 to uz ti povie lekarka,lekar co treba na genetiku ku ktorym do Iscare chodis.Nas k nemu poslala este Tazbericka co sme k nej chodily.Sami sme si ho nezvolily.Vy ste si ho sami zvolily?

alexia17
18. sep 2014

@dorotka2013 vobec neviem. Nikto nam k tomu nic nepovedal. Dr iba aby sme sa na recepcii objednali , ze na lacno bo budu brat krv a to je vsetko. My ked sme boli, teda ja tak bola imuno zadara. Som to videla na ich FB stranke ze uz sa to plati.

alexia17
18. sep 2014

@mamartinka no ked uz pridem na genetiku uz je neskoro. Dr v CAR nam nepovedala co a ci tam nieco treba. Tak je v CAR. objednas sa hned nemusis cakat a hladat kde kto to robi. Citala som na neho recenzie, ze je dobry. Tak ideme k nemu. Uz som ho tam stretla viac krat, stale sa usmieva, tak snad bude dobre. Ty si bola u neho? Co ste si priniesli?

dorotka2013
18. sep 2014

@alexia17 no sak potom daj vediet... hovorili aj mne sestricky ze len odnedavna sa plati...ale co uz,ked sme sa na to dali a je to potrebne tak nech to cet vezme...len nech nam to v niecom pomoze...dufam ze vysledky budu dobre 🙂... Nech to aj vam dobre dopadne...ozaj a to sa robi ako paru? Alebo len tebe?

alexia17
18. sep 2014

@dorotka2013 sestricky v CAR "su najviac" , su super;) imuno len mne krv, genetiku obaja. V tehotnosti genetika asi iba zena. No ideme tam 29.9 a vysledky ze budu o 2 mesiace. Povedala dr.
Toto maju na tom FB: Na základe rozhodnutia poisťovní SR a dohody s laboratóriom Medirex je imunologické vyšetrenie sterility (vyšetrenie intracelulárnych cytokínov) od pondelka 12.8.2014 spoplatnené sumou 50 eur!

smejlicka
18. sep 2014

@dorotka2013 ja mam ..syndrom pco a inzulinovu rezistenciu.. manzel ma spermiogram v poriadku..len z jeho strany je 50% dedicnost ale v DNA to nema..to sme boli asi pred 2 rokmi na genetike...4D mi nerobili, ani laparku ani priechodnost este z vysetreni nic akurat mi zobrala krv na AMH ktore mam vysoke...a ozaj ako sa citis..? mna trochu pobolieva podbrusko a take tahanie citim v nom...:D

dorotka2013
18. sep 2014

@smejlicka no ani neviem ako sa citim...podla mna som ovulku mala az den po iui, a tu si teda citim... 🙂, potom par dni vobec nic...asi 2 dni dozadu zacali prsia boliet,naliali sa a dnes uz aj podbrusko,vajecniky citim, ako pred mrchou :(, snazim sa tom najst nejaku odlisnost co by naznacovala tehu ale....no uvidim 🙂 ako dlho sa uz snazite?

smejlicka
18. sep 2014

@dorotka2013 od minuleho roku cca jul 🙂

alexia17
18. sep 2014

@dorotka2013 kedy ides na krv?

dorotka2013
18. sep 2014

@alexia17 asi na buducu stredu...ale nejdem do car...len k svojej gyn...a ozaj ak dovtedy pride mrcha aj vtedy treba ist na krv? Ci vtedy uz nie?

alexia17
18. sep 2014

@dorotka2013 tak to neviem, mne vzdy utros drzal MS az po krvi a vysadeni utrosu

dorotka2013
18. sep 2014

@alexia17 aha... to som nevedela... uzivam ho prvy krat... a kolko dni po douzivani si to dostala?

alexia17
18. sep 2014

@dorotka2013 nasi 4 den po vysadeni utrosu

ada83
18. sep 2014

@dorotka2013 hej aj ked pride menzes musis na krv

dorotka2013
18. sep 2014

@alexia17
@ada83 dakujem...aspon sa nebudem zbytocne tesit ked ked mi bude meskat... ale skoda,aspon nejaky signal by to bol... 🙂

ada83
18. sep 2014

@dorotka2013 utros ti ju trochu zadrzi

alexia17
18. sep 2014

@dorotka2013
@ada83 mne ju utros obidva krat zdrzal az do vysadenia

ada83
19. sep 2014

@alexia17
@dorotka2013 tak kontrola dopadla fajn rastie tam 5 vajicok a opu asi na stredu stvrtok v pondelok zase kontrola

dorotka2013
19. sep 2014

@ada83 to znie sľubne... Dostala si ešte nejaké ďalšie lieky,injekcie? Ja som sa dnes objednala na budúci štvrtok na krv 🙂..

katulka25
19. sep 2014

@ada83 adi silno drzim prsty. Teraz to uz urcite vyjde, musi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre