ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

evadek
13. okt 2014

@marculik presne tak...hodinu sme boli na prvej konzultacke..vsetko sme prebrali..nasmiali sme sa....strasny optimista...vsetko vysvetlil..ukazal..lieky odporucil..my ideme uz v novemvb...🙂Stale ked mam nejaky probloem mu napisem..on odpise..proste zlaty🙂

ada83
13. okt 2014

@evadek sindy stale nic

marculik
13. okt 2014

@evadek ano presne aj ja som mu pisala o ten odklad vies koho mne pripominal martina roznera z burliveho neviem preco a ked sa usmieval som sa ho aj hambila nechapem je fakt zlaty

ada83
13. okt 2014

@marculik niekomu sa paci dr 😉

evadek
14. okt 2014

@ada83 a co..chystate uz cisarak?..ci co povedal mvdr.?

evadek
14. okt 2014

@marculik hahaha..presne..aj ja som sa ho hanbila..no zlaty je...a taky pohodak...a strasne velky optimizmus s neho ide🙂...no proste mu verim vsetko 😀
A ty ked ides az a preco si si dala odklad?

alexia17
14. okt 2014

@evadek
@marculik baby a v tom brne si musite vsetko platit?

evadek
14. okt 2014

@alexia17 klasika ako v iscare...tiez ti moze ivf schvalit poistovna a mozes ist cez poistovnu..ak masteda vszp...ine robia problem...v Brne na 99 percent robia softky a su velmi uspesni...

alexia17
14. okt 2014

@evadek nemam vszp. Si tam spokojnejsia ako v Iscare?

evadek
14. okt 2014

@alexia17 urcite..🙂hlavne pristup je iny..idu do hlbky..a maju najlepsi tym embryologov...🙂
Hlavne sa zaoberaju vecmi, co sa Iscare nezaoberal..iscare mi nepovedal,ze mam zvysene cytokiny a to moze robit problem (oni robili tie vysledky)...a v Brne to videli ako problem...a nasadili liecbu

ada83
14. okt 2014

@evadek povedala ze az bude mat krce a nebude vediet tlacit v tedy ale ze oni rodia normalne dnes s toho asi zase nic nebude

ada83
14. okt 2014

@evadek kolko tam stoji soft

evadek
14. okt 2014

@ada83 och...to riadne napina....🙂..noú uz aby tu boli🙂..potom hod fotku🙂

evadek
14. okt 2014

@ada83 mne povedali,ze do 1300...aj s liekmi

ada83
14. okt 2014

@evadek mna to tolko cca stale teraz v iscare aj s icsi

ester1710
14. okt 2014

@ada83 Ahoj Adka, nikdy som sa ti neozyvala, ale niekolko mesiacov sledujem tvoj osud. Tusim v rovnakej dobe sme mali vklad v Iscare, nam sa zadarilo, tebe vtedy nie. Odvtedy sme v siestom mesiaci o dietatko prisli. Velmi som ti teraz drzala prsty. Ak ti mozem poradit, utekaj co najdalej od Iscaru. Navyse tolkokrat sa nezadarilo a ani len nespomenuli genetiku? Ked som musela moje dietatko porodit, geneticka na Kramaroch zasla, ze este pred prvym IVF nas tam neposielaju na geneticke vysetrenia. Valky mi do oci povedal, ze s mojim manzelom nikdy prirodzene neotehotniem, taky ma katastrofalny spermiogram, ziadna nadej na zlepsenie. Ze moze dojst maly posun k lepsiemu, ale nikdy to nebude ani len na IUI. Natlacil nas do IVF, teraz sme sli do Brna a cuduj sa svete, spermiogram nie je vobec taky hrozny, z nemozneho sa zrazu stalo mozne, videli to 50:50 dokonca na prirodzene otehotnenie. Mame si oddychnut od stresov, co sme zazili s pohrebom a tak dalej, popritom mame skusat sami, a ked sa po par mesiacoch nezadari, mame prist. Keby boli ako v Iscare, hned by nas tlacili do dalsieho cyklu... Ja osobne by som v Iscare nestracala cas.

evadek
14. okt 2014

@ada83 Adka tak nad tym porozmyslaj..my sme tiez z Ba..je to hodinu a pol cesty autom...idem sa tam 3- 4 krat....a ten pristup..uvidis sama...ja som strasne smutna,ze mi zatajili veci..uz davno som sa mohla liecit...len oni to nepovazovali za dolezite...

ester1710
14. okt 2014

@evadek Jej, ahoj. Ty mas tiez konzultaciu v Brne za sebou 🙂 Ako si dopadla, na com ste sa dohodli? Verim, že teraz všetko dobre dopadne 🙂

evadek
14. okt 2014

@ester1710 ahoj..teba si pamatam🙂Ja uz mam konzultacku za sebou..28-ho idem stimulovat..ak pride nacas menzes🙂
Ďakujem ti..trosku sa bojim tych zvysenych cytokinov....ale verim im..dali mi lieky ktore uz vyse mesiaca beriem...tak uvidim🙂Kazdopadne komunikacia je super...odpisuju mi na kazdy mail a kazdu moju ( mozno aj hlupu ) otazku🙂
Tak ze vy sa snazite prirodzene?...drziiim palce🙂
Ja som zvedava na nas spermiogram..lebo nas strasili, ze mame velmi zly:(..tak sa bojim...

alexia17
14. okt 2014

@evadek zevy predsa boli cesi a taliani najlepsi v umelom ;) je to dost daleko Brno. Uz teraz mam pocit ze ma sleduju v praci ze vela xodim po dr a do Brna to je na cely den. Nikto v praci nevie ze chodim do Car. Pockam na vysledky genetiky a co povie dr, co a ako dalej a ked nic tak potom

evadek
14. okt 2014

@alexia17 tak Česko je daleko pred nami..ved v Brne bolo prve cesko-slovensko dieta zo skumavky....Ćesi maju aj lepsie pristroje a hlavne pk- robia bez priplatku...
A naozaj embryologovia su tam spickovi..a idu velmi do hlbky...riesia veci, co nas SR neriesia....
A odkial si?

ester1710
14. okt 2014

@evadek Dakujem.. no, ani nas nenapadlo po tych katastrofickych scenaroch co nam v Iscare povedali, ze my sa mozme este snazit prirodzene. Bud sa v tom Iscare fakt hrozne pomylili, hoci to boli opakovane odbery, alebo zamerne to zhorsili alebo sa stal u manzela zazrak 🙂
Hlavne ze viete, kde je problem a riesi sa, to je obrovsky posun. Fakt verim, ze to vyjde, medicina pokrocila, dolezite je poznat, preco to nejde. Velmi vam drzim palce. A dufam, ze sa v centre neuvidime, to nam povedal aj Machac 🙂

alexia17
14. okt 2014

@evadek od Trnavy, uz do Ba to mam na 2 hodky z prace. Si ma celkom zneistila . Som bla v Iscare celkom spokojna ;) zatim

evadek
14. okt 2014

@ester1710 oni to zhorsili..echcem byt zla ale v spemiogramoch hlavne patologii sa moz zazraky nedeju....
Ale vies co je sila..ze keby idem do Iscaru na ivf..nikto by to neriesil...Teraz je to moj najhlavnejsi problem na ktory beriem lieky...
Dakujem...aj ja im velmi verim🙂
Aj ja tebe...a dufam,ze vam to cim skor vyjde..🙂

evadek
14. okt 2014

@alexia17 tak to je dolezite..pokial nemas velky problem vyjde to v hocijakom centre...🙂To mi povedala jedna baba...a ked mas problem..musis ho riesit🙂
Takze nestresuj dopredu...ono to moze vyjst hocikde...🙂...

alexia17
14. okt 2014

@evadek no problem je ze ziadny dr nevidi problem a uz 2 roky xodim k dr z toho 7 mes Car a nic. Predtym sme sa snazili asi 3 roky a nic. Pri IVF sa vajka neoplodnili ze maly zlu kvalitu. Tak neviem

evadek
14. okt 2014

@alexia17 a nemas ziadne ine problemy...nejaku chorobu..a podobne?...spermie su ok?...to je zvlastne...inak tohoto sa bojim i ja..:(

ada83
14. okt 2014

@ester1710 ahoj dik za rada asi skusime to brno mozno sme boli spolu nA vklade neviem a to je mi luto ze to tak dopadlo

alexia17
14. okt 2014

@evadek spermie su relativne v pohode, dake miliony. Nikto mi nikdy ziadnu chorobu nespomenul. Dokonca sa dr v Car cudovala po IUI ze vsetko uplne idealne a nic. Po IVF tie vajka sa jej nezdali. Teraz cakame na genetiku. Xystam sa tam buduci utorok na folikulometriu, tak sa jej xem popytat co este a ci mi nieco je. Co mi v Car robili testy tak nic, vsetko dobre

ada83
14. okt 2014

@evadek no ja to budem mat aspon o 10 min menej 😉 byvam na konci ba smer brno

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre