ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

karkulka522
6. nov 2008

ahojte, Macous co to tu sledujem 😀 to je slubny zaciatok 😉 ,len tak dalej..................................Sylvi-tak to mas fajn,imuno mas co chvila za sebou.Ja pojdem do stimulky az na buduci rok.Nic nestiham,ani dokinu ani imuno.Som teraz stale v strese v praci a vyzera to tak ze az do vianoc ma nechaju robit na tejto novej pozicii. 😒 Ani doma nemame klud,rozmyslame nad tym ze by sme postavili domcek,no musime vediet este nejake veci z obec.uradu a porozpravat sa so svokrou.Je to kompikovane a neda sa to tak jednoducho napisat. 😖 😖 😖 ..........................Scarletka budem drzat palce nech to dobre dopadne aj tebe aj ostatnym snazilkam 😉

pointka
6. nov 2008

mirinda, drzim palce, nech stimulka vyjde, ja chodim k Petrovej

macous
6. nov 2008

Ahoj holky,
Pointka - kdy máš další UTZ? jsem zvědavá jak opičák 😵
Mirinda - držim palečky při stimulce, ať to všechno uzraje jak je třeba 😉
Scarlettka - tak výborně, jen tak dál a brzy budou dvě // 😵
Karkulka - 😵 😵 😵 tak stavte domeček, alespoň budeš méně myslet na IVF a pak se to určitě zadaří 😵

sylvia21
6. nov 2008

mirinda - drzim palce i na pondelok, nech su dobre spravy.
scarletka- to mas uz za chvilocku, to je super
Karkulka - mas pravdu ,bezi to velmi rychlo, asi sa netreba stresovat kvoli casu, radsej si ten cas treba uzivat. Ty bud v klude, nenechaj sa vybervovat povinnostami, to v pohodke zvladnes. Ak ti mozem poradit, ja si v casovej tesni pisem plan uloh a poto muz len odfajkujem splnene. Vytvara to urcitu spokojnost, ze sa veci hybu dopredu 🙂
Pointka - ako sa mas nas a mila tehulka?
Macousku - ako sa Ti dari? Da sa to cakanie zvladnut?
Andy - tak si to krasne uzite 🙂 Aj Pointka takto skusala a pozri .... 😉
Adinam - mas pravdu, asi treba byt opatrny. A na nakupovanie je vzdy casu dost. Este si to krasne uzijes. Potom napis vysledky z poradne a troska nas potes par spravickami o malickom.
Tanyja - oplati sa investovat do Jonasa? Napisal Ti i nejake konkretnejsie veci, co robit, comu sa vyvarovat, alebo Ti vypocital konkretne datumy podla hviezd, alebo ako to vlastne je?

mirinda10
7. nov 2008

dakujem uz mam za sebou prvu injekciu a ubehne to rychlo ja som pichala minule iba 8 dni tak uvidim ako to bude teraz ale asi odber bude v pondelok to by bolo super nakolko je volno tak by nebol stres no ved uvidime len dufam, ze nebude v nedlu nakolko idem na vikend k rodicom a nic nevedia tak by som to musela zrusit ale teraz som si povedala ze sa nebudem ani nervovat nech vajka rastu v klude minule som bola chora

pekny vikend dufam, ze nebude prsat

inak baby po antikoncepcii mam taku slabu mrchu, ze som aj zabudla ze nieco take existuje a dufam, ze bude aj posledna na najblizsich 9 mesiacov

bostonka
7. nov 2008

Ahoj zienky-snazilky, chcem sa spytat, bola som na prvej konzuiltacii v Iscare u p.Dr.Durechovej.....mily dojem, ma s nou niekto skusenosti?? Este jedna otazka: nenajde sa tu niekto komu pri cisteni maternice znicili-zoskrabali aj sliznicu??? Dakujem, Zuzana

sylvia21
7. nov 2008

Ahoj Mirinda - zianky tu hovoria, ze ten druhy krat, ked uz vies do coho ides, sa vsetko lahsie znasa. A byvaju pozitivne vysledky.
Bostonka Zuzanka - IP 🙂

pointka
8. nov 2008

Mirinda gratulujem k prvej injekcii 🙂 presne ako pise Silvia teraz to vyjde urcite !!!!
Drzim ti velmi palce!
Bostonka mne to spravili pri kyretazi po missed ab. Mala som velke problemy s rastom sliznice

pointka
8. nov 2008

mirinda este jedna vec, pi uz aj pri stimulke vela vody, tak 4-5 l denne nech vajka pekne rastu

pointka
8. nov 2008

sylvi mam sa fajn, len trochu nervozna, do 18.11. je daleko tak dufam, ze vsetko je ako ma byt, vsetky priznaky mam, maternica pobolieva tak sa utesujem, ze ak su priznaky babo rastie 🙂 uz by malo mat nejake 2 cm na kontrole 🙂

sylvia21
8. nov 2008

Pointka- klud 😉 urcite baby krasne rastie 😉 a krsne si to uziva a pekne papka 😉 a raste 😉 a papka 😉 a rastie 😉
ty si najdi nejake relaxacne a pokojne aktivity a bude este lepsie. Nezabudni na prechadzky a vyhybaniu sa davom , kvoli virusikom 😉
Kocky - krasny dazdivy a lenivy vikendik 😀 😀 😀 😀

saska1
8. nov 2008

dobré ránko babulky 🙂
pointka bábo určite rastie 😵 😉 ani sa nenazdáš a 18 je za chvílenku...ved ten čas tak rýchlo letí...
chcela by som sa opýtať, nemáte na doc.Válkyho mobil??on mi ho napísal,, len akosi doktorské písmo neviem rozlúštiť...a hlavne čísllice 6,9 a 4 😕 tak keby náhodou máte, hodíte mi ho do IP??dakujem vám... 😉 🙂

laura6
8. nov 2008

Ahojte. Veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť, ak má niektorá z vás skúsenosti s nasledujúcim, nakoľko nás tieto veľmi zlé správy zastihli s manželom na víkend a nevieme čo s tým:
Manžel mal veľmi zlý spermiogram - diagnóza oligoastenozoospermia... cca v zornom poli 2-3 spermie, resp. 1 milión spermií... Nasadili sme všetky možné zlepšováky (vitamíny, trenky, zákaz kúpania, cvičenie, maca...) ale opakovaný spermiogram potvrdil zlé výsledky... (mierne zlepšenie... 3-8 spermií v zornom poli a 1-2 milióna spermií). Diagnóza ostala rovnaká. Následne nás poslali k urológovi, ktorý len na základe ultrazvuku a prehmatu diagnostikoval hypopláziu semenníkov (nedovyvíjané semenníky - majú len polovičnú veľkosť z priemeru) na čo povedal, že zrejme nikdy nebude môcť mať môj manžel vlastné deti... ani cestou asistovanej reprodukcie a máme uvažovať o darcovstve. Máte niektorá s niečim podobným skúsenosti, nakoľko sa nám to zdalo veľmi strohé, chladné a definitívne... Na spermiograme nám totiž povedali, že tam vidia spermie, ktoré vyzerajú zdravé a životaschopné... Samozrejme v pondelok sa nás chystám nahlásiť na vstupnú konzultáciu do ISCARE.... veľmi prosím o nejakú odpoveď... veľmi mi to pomôže.

misik1
8. nov 2008

lauri, ja tuto skusenost nema, ale ze nemoze mat vobec deti sa mi zda byt prehnane...ve ddnes pri metode isci staci jedna pohybliva spermia, ktoru priamo zavedu do vajicka a je to....samozrejme aj to nemusi vyjst kvoli inym faktorom,ale velka sanca je.....neboj...

sylvia21
8. nov 2008

Ahoj Lauri, Presne ako Misik spomina metodu, kde jednou spermiou oplodnia jedno vajicko. Tato metoda sa vola ICSI. Viac sa dozvies na web strankach www.neplodnost.cz, ale i na stranke iscare.sk, ci inde. DOkonca sa spermie odoberaju i postupne a zmrazuju sa, aby ich bolo aspon zopar a bol mozny vyber tej najlepsej a najzdravsej. Ja by som sa nebala. Pokial Ti informaciu, co mas po poslednom vysetreni nepotvrdia odbornici, co sa tym dennodenne zaoberaju, tak sa zatial velmi nestrachuj, urcite sa bude dat nieco robit.

macous
8. nov 2008

Ahoj holky,
jdu vás naskok pozdravit a všem popřát hezký víkend 🙂
Sylvi - to víš, že mi to pomalu utíká, krev bude až v úterý, tak mám trochu strach 🙂
Jinak mám albíčko, tak můžete, jestli chcete juknout na testíky, když na fotku 2xkliknete, tak se hodně zvětší 🙂
Všem držím palečky, stimulkám na krásná vajíčka a těhulkám ať miminka krásně rostou 😵

Lauri - nemám zkušenosti, ale taky myslím, že ISCI by vám mělo pomoci.... drž se

misik1
8. nov 2008

🙂 macous, pekne dve ciarocky, v utorok na napises krasne hcg, bude aj na dvojicky 🙂

majuska2
8. nov 2008

Ahoj Lauri, takze my mame presne taky isty problem ako vy a to ze manzel ma presne taku istu diagnozu, najskor mu nasli 6 spermii a pri poslednych troch spermiogramoch cistu 0. Chodili sme do Iscaru kde nam tiez odporucali darcu co sme ale odmietli. Chodili sme si do caru mrazit spermijky aby sme si nasporili. Celkovo sme nasporili nejakych 20 ks. Nakoniec sa nam podarilo rozmrazit nejake 4 zivota schopne spermijky a robili nam metodu ISCI. No zo 4 sa podarilo oplodnit 2 vajicka ale do transferu zostalo iba jedno. To mi napokon vkladali ale neuchytilo sa. Neviem ci som ta potesila ale nadej umiera posledna. Budem drzat palce tebe aj vsetkym ostatnym snazilkam. Ja dufam ze raz pride rad aj na mna a a splni sa nam nas najvacsi sen mat vlastne babatko.

macous
8. nov 2008

Majuska a Lauri - holky držte se a věřím tomu, že se zadaří, doktoři už toho dneska hodně umějí i se špatným spermiem 😉

laura6
8. nov 2008

Ahoj Majuska... ďakujem za podporu... chcem sa ešte opýtať, keď tam aj tie spermie sú, či sa nemôže stať, že všetky by boli nosičom zlého (poškodeného, alebo neúplného) DNA, keď je tam tá hypoplázia semenníkov. Ďakujem.

sylvia21
9. nov 2008

Ahoj Macousku - tak ty mas ale prekrasne dialnice, ked Ti to potvrdili tri testy, mozes byt spokojna. Potichucky pokial to krvicka nepotvrdi - velmi a hlavne srdecne gratulujem a tesim sa s tebou 😅 Teraz si nepamatam, mas vlozene dve alebo jedno embryjko?
Majuska, LAuri - urcite sa to podari. S pomocou ci bez pomocu, ale urcite 😉

Ohoj ostatne snazilky a tehulky - co porabate takuto zamracenu nedelu ?

majuska2
9. nov 2008

Lauri tak toto vobec netusim ale v care ti vsetko vysvetlia skus sa ich na to spytat. Drzim palce!

laura6
9. nov 2008

Neviete niekto v tomto poradiť, nemáte skúsenosť? Alebo ste o tom aspoň nepočuli? Ďakujem

majkaa
9. nov 2008

ahojte, neviete mi prosim poradit, kde v Zilinskom kraji existuju dobry CAR. Myslim tym, ze kde by sme si mohli overit spg ten co uz mame?

sylvia21
9. nov 2008

Majkaa v Martine je centrum. Tusim Helios. Ale este si to over, len tak hladam v spomienkach.

sylvia21
9. nov 2008

Sanatórium HELIOS SK, s.r.o.
Centrum asistovanej reprodukcie
Adresa: Daniela Michaelliho 2
Martin, 036 01 Telefón: 043/430 61 48
Fax: 043/430 61 47
Email: info@sanatoriumhelios.sk WWW: http://www.sanatoriumhelios.sk

macous
9. nov 2008

Ahoj holky,
u nás bylo dnes hezké sluníčko, tak jsme byli na procházce v lese a bylo to moc příjemné 🙂
Sylvinka - dostala jsem dvě embrijka 😵 😵 😵

přeji hezký nedělní večer

sylvia21
9. nov 2008

Macousku - takze Ti o chvilocku budu robit radost krasne dvojicky. Hned by som chcela byt i ja na tvojom mieste. DUfam, ze v utorok vsetk odobre dopadne a dalsich par mesiacov si budes uz len uzivat tehulkovanie a chystanie sa na najdolezitejsiu ulohu - na ulohu maminky.
Tak dobru nocku maminka Macouska a krasne sa vsetci traja vyspinkajte.

macous
9. nov 2008

Sylvinka - moc děkuju, já bych ty dvojčátka moc chtěla 😵 A neboj se, taky se brzy dočkáš - určitě, každá si musíme sice počkat, ale o to více je to potom radost 😉
Já mám malinko nervíky z úterka, aby bylo HCG dost vysoké, ale nemůžu to stejně ovlivnit, tak to musím jen čekat - a to už jsem zvyklá 😵 😵
Také přeji dobrou noc 😵

pointka
9. nov 2008

macous tak to mas v suchu 🙂 tehulka, to uz v utorok nemoze inak nez pozitivne dopadnut 🙂
gratulujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre