ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

dorotka2013
15. jan 2015

@ada83
@alexia17 kocky videli ste dnes Lenku v správach? Na markíze bola...v reportáži o prvom dieťati zo skúmavky, ktorá ma teraz 22 rokov a práve porodila svoje dieťa 🙂...

viktoria20066
16. jan 2015

@anielik ahoj dievcata
Chcem vam povedat,ze aj my mame krasnu dcerku z Iscaru od Doc Valkyho,ktoremu som nesmierrne vdacna.pomohlo geneticke predimplantacne vysetrenie ktore robili len v Iscare ,rok 2005,takze nevzdavajte to,mne to vyslo na siesty krat !!!Drzim vam palce.Katarina

dorotka2013
16. jan 2015

@viktoria20066 super...je dobre vedieť ze niekomu podarilo aj po viacerych neúspešných pokusoch...aj mne teraz Dr hovorila ze až počas ivf vedia vyšetriť aj vajicko...možno budeme zase múdrejší...

nikusa6
16. jan 2015

@nikadomi no ved uvidim pojdem za chvilu pre vysledky.najradsej by som sla do toho zajtra;) ale zas radsej nech som fit kedze to je taka zataz pre telo a najma aby sa to vydarilo ;) uz dlho chodi do centra? Daj vediet ako si dopadla a informuj postupne potesim sa;)

ada83
16. jan 2015

@dorotka2013 ahoj videla som aj valky tam kecal

nikadomi
16. jan 2015

@nikusa6 chodievam od septembra 2013... 3xIUI a 1x ivf mám za sebou s troma vkladmi. Internistku mám úspešne za sebou, už len čakať na krámuše, nejako sa im nechce, už aj na tehotenským testom začínam uvažovať, som si ráno chcela spraviť a normálne som zabudla :D tak čakám do zajtra, ale vidím to na IVF než na prirodzenú cestu 🙂 daj potom vedieť ako si na tom s výsledkami, držííí palce 🙂

alexia17
16. jan 2015

@dorotka2013 hej hej pozeral asom to. Same medialne hviezdy mame v CAR ;)

katkaklac
16. jan 2015

dievcata nemate na predaj Orgalutran? V lekarnach chyba☹((((. Alebo neviete kde by som ho kupila? Potrebujem surne.Vdaka.

dorotka2013
16. jan 2015

@ada83
@alexia17
dnes zle správy :(...žiadosť na ivf nám zamietli, vraj treba doplniť urologické vys. manžela a mne minule brala krv na AMH a vraj zle výsledky :(((((...keď mi to robili v auguste tak v poriadku a teraz ze úplne zle...ze za tých pár mesiacov take zhoršenie ešte nevidela...tak mi ho idu ešte raz zopakovat...je mi nanič...aj ďalšie IUI mi zrušila...vraj nemá význam...nechápem...co sa to deje???

alexia17
16. jan 2015

@dorotka2013 ale to snad ne. Aku mas poistovnu? No to je na porazenie, poistovne robia dako problemy. Aj ti povedala kolko je AMH? Takze navrhla pockat na vysledky a iba to IVF? Aj robila folikulometriu?

dorotka2013
16. jan 2015

@alexia17 Doveru mam... Žiadosť posielala len 5.1...rýchlo to zamietli :(...muž pôjde hneď pondelok k urológovi, len nevieme či ho zoberie či sa treba objednať...dnes sme tam uz nestihli ani zavolať :(...neviem kolko je AMH,nepovedala mi...ale vraj velmi veľký rozdiel oproti augustu...ze takmer nemožný...hej, teraz uz len ivf...uvidíme ako rýchlo schvália žiadosť, či to stihneme další cyklus alebo až potom...robila aj folikulometriu ale kedže som 3DC tak pozrela len vaječníky...hovorila ze nevyzerajú na take nízke AMH...ze sa jej to celé nezdá...nerozumiem ako je to možné!!

ada83
16. jan 2015

@dorotka2013 to nie. To musel byt nejaky omyl aby sa to tak zhorsilo a naco urolofa rasto este nebol a to mame 3 ziadost schvalenu na 1 krat

alexia17
16. jan 2015

@dorotka2013 ved urolog robi spm tak ako v Car, oni maju zevraj aj lepsi rozbor. Mojho poslal moj gyn urologovi. Objednal ho a predtym 4 dni nic a priniest vzorku. Kedy mas prist pi kontrolne vysledky? Je to fakt cudne

@ada83

dorotka2013
16. jan 2015

@ada83 vraj ma nižší spermiogram...a treba vylúčiť mozne ochorenie...hovorila ze to mu na 99% potvrdia...len vymýšľajú...

dorotka2013
17. jan 2015

@alexia17 ona nechce od urologa spm...ona chce aby vylucil ine mozne priciny...povedala ze keby urolog nieco nasiel tak to by bol manzel prvy...vraj na 99% nic nenajde...len to musi potvrdit a ona dolozit k ziadosti...no teraz tam mame ist az ked bude schvalena ziadost...ale to najskor musi ona znova poslat aj s vysledkami...teraz ju "neschvalili" ani nie za 2 tyzdne...tak dufam ze aj druhy krat to pojde tak rychlo...modlim sa aby moje vysledky boli lepsie...nieco taketo som necakala...vcera som bola uplne v soku...ani nechcem mysliet na to co to znamena ak by ten vysledok znova potvrdili :(...

alexia17
17. jan 2015

@dorotka2013 aha, no som zvedava co bude urolog este skumat. Snad vas objedna cim skor. Ty mas mat kedy vysledky? Ak sa rychlo dolozia dalsi cyklus by sa to mohlo stihnut. Ti verim, taketo spravy vedia cloveka polozit. Fakt by mohli mat v CAR aj dakych specializovanych psychologov.

dorotka2013
17. jan 2015

@alexia17 neviem kolko im trvaju tie moje...ale nespominala ze by sa na ne nejako cakalo,ale tie asi ani netreba k ziadosti,a ved tam moze zalozit tie co ma teraz,aspon nam to skor schvalia, s takym zlym vysledkom...mame hlavne vybavit toho urologa...ked by ho zobrali hned v pondelok tak lenka v utorok nerobi ale hned v stredu by mohla znova poslat tu ziadost...no uvidime...ale chcem sa objednat na buduci piatok k svojej obyc.gyn na folikulometriu...chcem si sama pre seba sledovat ovulku...

alexia17
17. jan 2015

@dorotka2013 to sa mozes aj Lenke na folikulometriu ci nexes? Drzim palce nech vas hned v pondelok vybavia a v stredu to poslete. Mas kupene OVU testy?

dorotka2013
17. jan 2015

@alexia17 nechce sa.mi len kvoli tomu do BA...nemam ovu testy..necakam ze by som otehotnela...len chcem mat prehlad o svojom cykle...kvoli tomu AMH...

alexia17
17. jan 2015

@dorotka2013 som zabudla ze nie si z BA ;) ja som stale chora a neviem co s tym.

klaudia84
17. jan 2015

caute baby,neviete kde by som vedela zohnat utrogestan,je to dost sure a nikde nemaju.na kriznej by som vedela zohnat? da sa aj bez predpisu

dorotka2013
17. jan 2015

@alexia17 neprechadza? stale tak isto? beries aj atb? co hovori dr? no je to na figu takto...ja som este od ivf dost daleko...ale ty uz mas vsetko schvalene a aj tak do toho nieco pride...:(

alexia17
17. jan 2015

@dorotka2013 je to lepsie ale stale kaslem a obcas teplota. Mam aj atb, neviem co mi to je. Uz je to 13 dni. No nevzdavam sa. Do odberu to zdolam ;) a verim ze tvoje vysledky aj mm budu OK a schvalia vam to.

dorotka2013
17. jan 2015

@alexia17 dakujem...ste tu kocky moja jedina podpora...znamym sa nezverujem,nechcem aby ma riesili.. kamoska a sestra ktore o tom vedia uz maju deticky takze to nikdy uplne nepochopia a kazdu vec im vysvetlovat sa mi uz nechce...tu napisem a hned viete o com hovorim 🙂...a jasne este manzel ale stale je to chlap...aj ked najlepsi na svete...

alexia17
17. jan 2015

@dorotka2013 clhlapi to tak inak vnimaju. Presne tak, ludom co to nezazlili sa to zle vysvetluje ;) mna sa moj pyta co si pises na konikovi. To nepchopia ;) nic ine ako optimizmus a nadej nam neostava. Musime verit a verit lekarom ;)

ada83
17. jan 2015

@klaudia84 ak nezozenies nieco mam

ada83
17. jan 2015

@dorotka2013 drzim ti palce aby tie vysledky dopadli lepsie

klaudia84
17. jan 2015

@ada83 skusim este pondelok,a ked nie tak by som to brala,kolko mas?inac ako sa mas,co nove?

ada83
18. jan 2015

@klaudia84 mam asi 2 krb musim kuknut. Ja sa mam fajn ideme za mesiac skusit 3 ivf dufam ze posledne 🙂 chcela som ist tento mesiac ale boli sme chory obaja

klaudia84
18. jan 2015

@ada83 ja mam piatok vklad,aj sa tesim,aj sa bojim.ale verim tomu ze uz bude posledný.aj tebe teda drzim palce nech to teraz uz vide.nevies ten utrogestan dostanem aj bez receptu?niektore baby pisu ze hej.ja som si myslela ,ze mam doma dost,ale na den mam osem,ked som to preratala som zystila ze je toho malo,nechce sa mi ist preto do Ba.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre