ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

petkaerdal
16. jan 2008

Ahoj a ides uz na odber vajicok?

tija28
16. jan 2008

Ano. A mam z toho vsetkeho obrovsky strach. A najviac ma desi to OHSS, co tu vsetky spominate, keby som aspon vedela co to znamena.

petkaerdal
16. jan 2008

OHSS je hyperstimulacny syndrom... hrozi väcsinou zienkam s PCO,ako som ja...ak nemas PCO nemas sa coho bat...nemusis sa vobec bat,nic to nieje,ja som uz bola 2x na odber...akurat ta bude mozno troska pobolievat brusko,ked sa zobudis...

tija28
16. jan 2008

Prosim Ta, budem velmi rada, ked mi este vysvetlis co je to PCO. A dalej by ma zaujimalo, kolko bude asi trvat ten zakrok, a ci budem schopna ist hned do prace.
Diky.

petkaerdal
16. jan 2008

zakrok sa robi v celkovej anestezii,ale trva to asi 10 min.,zobudis sa na izbe,kde si troska polezis a mozes ist domov...no,ty by si chcela ist hned zajtra aj do prace? ja osobne som sa citila uplne super,nic som necitila,ani som nevedela,ze som rano mala odber...ale asi by si si mala troska doma oddychnut,ved uvidis,ako sa budes citit...
PCO je syndrom polycystyckych ovarii...priznaky,nemam ovulaciu vobec a nedostavam menzes...vajecniky mam obalene drobnymi cystami...je to nieco hrozne inak...no ale co narobim...a kolko vajicok ti videl dr.na uzv?...manzel ma ake spermijky,budu vam robit aj ICSI?...

tija28
16. jan 2008

Diky za rady, vajicok mam asi 5, a co sa tyka manzela, tak tam je to trochu zlozitejsie. on ma tak-povediac neplavcov a asi nam budu robit ICSI - tuto jedinu skratku uz chvalabohu poznam. Zatial sme zaciatocnici, a kedze moja polovicka je uz starsia a so spermiami to ide rokmi dolu vodou, tak sme sa rozhodli konecne po 12-tich rokoch oslovit ISCARE. Neverim, ze by nam to hned na prvy krat vyslo, preto som moc nevenovala pozornost detailom celeho procesu, ale teraz zacinam byt predsa len uz trosicku nervoznejsia. Uz by som to chcela mat cele za sebou. A vy uz ako dlho bojujete ?

petkaerdal
16. jan 2008

hlavne musiiiiiiis verit,to mi stale tvrdi dr.,ale je to tazke,sama som niekedy na dne,niekedy je to lepsie...
si na tom podobne,ako ja...ja som mala v Iscare tiez 5 vajicok a oplodnili sa 3...vlozili mi dve,no neuspesne...pri druhom IVF som mala 6 vajicok a tiez sa oplodnili iba 3 a prezilo jedno ☹ ,robili nam predlzenu kultivaciu...tam je sanca zevraj vyssia,no ale mame len jedno...transfer som nemala,pretoze mi hrozil hyperstimulak,tak na transfer pojdem teraz,cakam uz iba na menzes...
ani ja som najskor nevedela vsetky skratky,nevedela som,co ma caka...nic...teraz uz viem,co a ako...ale poviem ti,niekedy je lepsie asi nevediet,cim viac mam ja informacii,tym viacej mam pocit,ze to bude vsetko strasne tazke...
my sa snazime asi 2,5 roka,ale ja som nestracala cas,nejako som to tusila hned od zaciatku,ze nieco nieje v poriadku,uz ako som nedostavala menzes a tak som po pol roku navstivila centrum a odvtedy som tam...
cim si stimulovala? akymi injekciami?...
ja som mala puregon a aj tak som mala malo vajicok... ☹

majuska81
17. jan 2008

Kamarátka drahá.....Petka, takto sa mám dozvediet, ze v septembri bude svadba??? Bojis sa, ze sa tam objavim, co??? 😠

Pointka, drzim ti palce v sobotu aby sa udrzali.....Dr. Petrovú nepoznám, preto sa neviem ani vyjadrit....Vies, kym nepoznás nic iné, nevies to prirovnat...mne sa to na zaciatku dalo tiez normálne, len uz tu mám kamosky, a ked oni porozprávajú, ako to mali.....napr. Petka... 😝

Je mi lúto Iscare hlavne kvoli tomu extra sexy embriológovi.....juuuj, milujem múdro vyzerajúcich vysokych a silnych chlapov.....Uz kvoli nemu sa tam oplati chodit....A ked som na to pomyslela, ze on mi robil dieta...(aj ked v skúmavke 😀 ) 😀 😀 😀

pointka
17. jan 2008

Ahojte.
No prave idem z centra, mam OHSS, bola som zase na infuzkach, ale este transfer rusit neidu, uvidi sa zajtra, ci transfer bude ☹
Nechcem na 1.krat mrazacikov vkladat :-/

Gabika, uz viem aj ja co je OHSS a viem aj aka bolest brucha to je ☹

petkaerdal
17. jan 2008

Ahoj pointka....tak mas teda ten ohss? tak to ti nezavidim...drz sa...inak,neboj,keby aj transfer nebol,lebo mozne tehotenstvo ti to este zhorsi,pockas mesiac a pojdes na KET... mne nerobili transfer,kvoli ohss,embryjko zamrazili...
Ahoj Majka...si ma tu odhalila,Erduso ma este nepoziadal o ruku,stale cakam....a mohla by si sa tam objavit,taku obrovsku svadbu si este urcite nikdy nevidela....poslem pozvanku... 😀
...aj ja som myslela,ze iscare je super,ked tam slovek pride prvy raz,ako teliatko...postupne som zistila,co a ako sa veci maju...nikdy viac...

pointka
17. jan 2008

Petra, no mam tam trochu vody, Doktor sa netvaril zatial katastrofalne, myslim, ze aj zadrzane plyny mi tam robia sarapatu. Nechcela by som KET :--( Som pocula, ze z cerstvych je vacsia sanca ☹
Doktor vravel, ze ak sa bude dat, daju mi len jedno, aby to bolo OK.

petkaerdal
17. jan 2008

z jednym by som nesuhlasila urcite,aby to nebolo zbytocne...aj ked moze sa zadarit aj s jednym,nikdy nevies...ale predsa 2 je vyssia sanca....
Aj po Ket su uz nejake deticky,ale cerstve je cerstve...ja by som si uz nedala dalsi raz zamrazit,ja som ohss nedostala...no ale co uz,ked je moje zmrazene,nemam na vyber...

pointka
17. jan 2008

no ja chcem 2 vlozit, ale ak bude OHSS a risknu vkladanie, tak isto len jedno, aby ma neohrozili.
Hej vidim, ze nemas na vyber, ja sa vsakovako snazim este do soboty, aby som na vyber mala. ☹

majuska81
17. jan 2008

Pointka, súhlasim s mojou Petusou, nechci v kazdom pripade ET ked ti hrozi OHSS
, aby si nemala potom zbitocne velké problémy....a s rozmrazenymi fazulkami je taktiez velká sanca.....Ved ber to tak, ze pri 2 embrijk. je sanca okolo 30%....tak vyrátaj, ze aká je sanca pri jednej..... 😒
Vela stastia

petkaerdal
17. jan 2008

Tija ako si dopadla,ako sa citis? daj vediet

pointka
17. jan 2008

majuska, to moja lekarka je prilis starostliva, aj keby som chcela ET a ona vidi, ze to hss nie je OK, mi ho tam neda 🙂
tak snad do zajtra bude lepsie, zajtra sa to rozhodne

gabika24
18. jan 2008

ahoj pointka. je mi to velmi luto. nechcela som ta strasit s tou bolestou brucha - skoda, ze to takto dopadlo.
ja som chcela za kazdu cenu ET, tvrdila som im, ze ma nic neboli (dnes by som taka nebola),aj som na ET prisla, no ked ma zobral doktor pod sono a zavolal aj Valkyho, hned som vedela,ze je zle... ani mi ho nerobili a mala som hrozny pocit, aj som si poplakala.
cestou domov ma ale tak strasne bolelo brucho, ze porod bol proti tomu ovela lepsi (a to som ho mala dost tazky) - ale ten bol lepsi hlavne kvoli tomu vysledku 😀 .
naozaj nechci za kazdu cenu ET - no dufam, ze to nebude tvoj pripad a pekne ti vlozia embr. a hlavne, ze to dotiahnes do stastneho konca 😉
ja som vcera dostala menzes, tak 1.2.zacinam s injekciami a potom s dalsimi a odber a pod... dufam, ze teraz nam dozrie viac vajicok, aj ked mam trochu strach z OHSS. vtedy sa ale pozriem na nase male slniecko a strach je prec, lebo viem, ze to stoji za to...
drzkam palce, daj vediet ako to dopadlo...

tija28
19. jan 2008

petkaerdal, dopadlo to cele v pohode, uz som aj po transfere, takze teraz mi uz ostava len vytrvalo cakat. Personal bol velmi mily, odchadzala som odtial spokojna. A teraz sa snazim robit vsetko mozne, aby som na to, ci to vyjde alebo nie, nemyslela. Esteze mam v praci stale vela roboty. 😉 . Diky moc za rady, a drzim vam palce.

gabika24
19. jan 2008

tija28 drzim palce.
hlavne teraz pohoda, nestresuj sa a ani sa prilis nezaval robotou...
a hlavne pozitivny vysledok 😉

petkaerdal
19. jan 2008

Ahoj Tija,som rada,ze je vsetko ok...a aky bol ten odber? ze to je v pohode?....a kolko mas oplodnenych vajicok? kolko ti vlozili? ty si uz hned v praci? ani troska si doma nepolezis? vela otazok 😝
drzim palce,nech to vyjde...nesmies stresovat,ako Gabika pisala...pa a napis

pointka
19. jan 2008

gabika no mne dnes stopli ET. mam tam vodu, valky kvoli mne dosiel do prace, bol pri UZV asi 3 sek. a hned nekompromisne povedal NIE! Nie gabika, nechcela by som to za kazdu cenu, mam dost velke bolesti a uz to chcem mat za sebou a brucho normalne ☹
Mam dost vajicok zmrazenych, dr. povedala, ze po menzese uvidi ake budem mat vajecniky, mozno este jednu men. pockame.
Gabika, kedy ti preslo to ohss? Kedy si dostala menzes? Kedy ti robili potom KET?

gabika24
20. jan 2008

Ahoj, je mi to fakt luto ☹
No a s tym Valkym to bolo ako pri mne. menzes som dostala niekedy po vysadeni liekov - neviem ci o 1 alebo 2 tyzdne. a my sme veru cakali este aj tu dalsiu menstruaciu. takze nejake 2 mesiace. kolko mas mrazacikov?
nam prvy ket nevysiel, z 2. bolo mimomaternicove tehu, ale podstatne je, ze ten treti bol ok a mame nas poklad. 🙂
chcem tym len povedat, aby si sa nevzdavala, hlavne sa upokojila, nestresovala, uvidis, ze to pojde... a nakoniec budes v naruci kolisat vase vytuzene babo. 😀
dufam, ze ta nebudu bolesti trapit prilis dlho. drzkaj sa a ozvi sa.

petka 🙂 - nestiham sa ozyvat - ved pozri, kedy toto pisem... isla si na vikend domov? ked sa mi podari, ozvem sa. papa

pointka
20. jan 2008

ahoj gabika, dakujem ya odpoved.
ako dlho ta potom este trapilo ohss? myslim po stopnuti ET?
ja mam 6 4-bunkovych mrazacikov, 3 pekne blastocysty a o 2 po PK sa este uvazuje, ako budu dobiehat do blastocyst., cize 9-11 mrazacikov.
Hej mne Dr. povedala tiez, ze uvidi po 1. menz ako budu vyzerat vajecniky, mozno tiez budem cakat az dva.
Tie KET si mala po mesiacoch alebo tam boli vacsie pauzy? Asi po mimomaternicovom ste museli cakat dlhsie ze?
Ja mam este trosku problem s endometriom, vcera som ho mala len 7 mm ☹ dufam, ze sa umudri.

majuska81
20. jan 2008

Pointka, lutujem, ☹ ....ale zase na druhú stranu takto to je mozno lepsie, aj ty naberes silu a ide sa do toho!!!! Uvidis, bude vsetko O.K. ....Keby som ja mala aspon 2 mrazácikov... ☹

pointka
20. jan 2008

majuska to mi je luto ☹
ano, silu naberiem a hlavne bolesti nech su uz za mnou ...

majuska81
20. jan 2008

Aj más silné bolesti???? A ono len tak znizne alebo más nejaké lieky?? Ja som mala ako som uz pisala takú nizku dávku, ze na OHSS som ani sancu nemala...

gabika24
20. jan 2008

mne sa tie silne bolesti myslim do tyzdna stratili...- je zaujimave ako rychlo clovek zabudne na to zle, ked ma doma nieco tak nadherne ako dieta...
my sme mali 16 mrazacikov. na prvom KET som bola v juni, neostala som tehotna, potom som mala dalsi v septembri, z toho bolo mimomaternicove tehu - bola som skoro mesiac v nemocnici, lebo hodnoty tehu som mala vysoke ako pri normalnom tehu - takze na konci oktobra mi babo vzali, uz som bola v 9tt a v ohrozeni zivota... - len pre vysoke hodnoty cakali, ci sa predsa objavi niekde v maternici, lebo taky pripad nemali - ale to som nebola v BA. prave, ze Valky bol nahnevany, ze ma neoperovali hned, pretoze jasne napisali, ze ide o mimomaternicove tehotenstvo.
no a potom som vo februari bola na konzultacii (19. 2 som dostala normalnu menstruaciu) a na zaciatku marca som mala posledny ket - uz nam neozstali ziadne mrazaciky (pretoze pri tolkom rozmrazovani sa niektore nepodarilo zamrazit ci ako) - na tom poslednom mi vlozili 3 embryjka - nemala som ani predlzenu kultivaciu. no a jedno sa chytilo a dnes je z nej krasna 2rocna slecna, ktora je nasim najvacsim pokladom
😀
neboj, aj tebe to urcite vyjde, potom na tu vsetku bolest zabudnes - sice aj ja som hovorila,ze som asi vacsiu nezazila. ale zvladnes to...

pointka
20. jan 2008

majka, hej mam velke bolesti, v pondelok mi budu vodu z brucha vytahovat pod narkozou.
gabika, ano, v mozgu to mame nejak tak nastavene, ze na bolest clovek zabuda a to je dobre.
No si si preskala pekne ☹
Dufam, ze ja nebudem musiet tolko cakat, ale ano, neda sa to uponahlat.
Dakujem za rady.

lorry
20. jan 2008

ahoj pointka

tija28
20. jan 2008

Ahoj petkaerdal, vajicok som mala nakoniec 5, podarilo sa im oplodnit len dve - jedno cez ICSI a druhe spontanne. Takze mi ich vlozili dve. Doc. vravel, ze lezat nemusim, tak som hned robila vsetko mozne co sa dalo. Ja proste nedokazem lezat v posteli, to ma uplne nici. Teraz ale citim chvilkami trosku slabe pichanie na lavej strane podbruska, tak neviem....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre