ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

misik1
23. nov 2008

a pregnyl???? do 36 hodin po jeho podani dochadza k uvolneniu vajicka...preto to tak nacasuju a 19 mm je dost, neboj...ja ti drzim palce na uspesny tehu test...

karkulka522
23. nov 2008

ahojte,Sylvi pomaly sa doma učim aspon značky a križovatky,v utorok mam dalšiu hodinu.Strašne mi vadi ked ta 17 ročna mladež vyrušuje.Po celej triede je šum a nemožem sa sustredit na profesora.Znie mi to tak divne " pan profesor" ale čo už mam robit ked som začala tak musim bojovať 😉

scarlette
23. nov 2008

ahojte kocky

marikalc vitaj

silvi ja som si sobotu uzila na ibacoch a popri tom prala a zehlila..
dnes sme boli nakupovat a kupili sme si konferencny stolik, stolik pod TV a konecne umiestnili barovu skrinku do jedalne, poskladali novy botnik na schodiste a upratali kopu veci a teraz tu sedim uuuuplne "vypluta"

zajtra ma caka este oslava brachovej 30tky a v utorok urad prace a potom asi oddychujem do piatku 🙂

inak kocky otazka, beriem estrofem, mam rozpis na 15 dni, pricom medzi 15 - 18DC mam prist na ultrazvuk, ibaze marsik robi utorky a stvrtky a 15 dc je piatok a 18dc pondelok, myslite ze sa mozem objednat na stvrtok? to budem 14DC

jajka12
23. nov 2008

Ahojte baby,
pekne prosím o miniradu... Uživam utrogestan, zatiaľ som užila 4 tabletky, - užívam ich orálne, dúfam že je to správne, lebo dokina mi nakázala užívanie 2 x denne a až v letáku som sa dočítala, že sa užívajú buď orálne alebo vaginálne... No ale moja otázka - ak ste ho niektorá užívali, pociťovali ste miernu dezorientáciu, horšiu koordináciu, mihotanie pred očami - ťažko prečítanie textu....? Užila som ho ako som uviedla 4 x a z toho 2 krát cca 1,5 h po užití sa mi dostavili uvedené účinky.
Som rada, že máš rovnaké skúsenosti s dokinou, potešilo ma, že k nej chodí aj niekto iný z tých, čo sem píšu.
Dík za odpoveď prajem krásne sníčky.

Marikalc, na čo sa chystáš?

Misik, dik za vysvetlenie, zajtra som sa chcela ozvať mojej pôvodnej dr., je superná, chcela som aby mi urobila ultrazvuk nech mrknem v akom štádiu to je... ale ak je to takto, tak asi nemusím... mala by som na to prestať myslieť. Pregnyly som užila 2 - je to OK???, lebo dokina pri tom odvolaní na sálu nestihla určiť množstvo a sestričky rozhodli, že si mám dať pichnúť dve ampulky.

scarlette, ja som bola plvodne objednaná k dr. Ďurekovej, tá tam nebola a automaticky ma fukli inej. Podľa mňa by si mala tiež ísť k niekomu inému, mne raz keď som sa pomýlila pri DC tak ma upozorniki že musím dávať pozor, lebo je ton veľmi dôležité, nemôžem povedať deň hore-dole.
čaute 😉 a tým čo počítajú dni - ich rýchle ubiehanie 😉

pointka
24. nov 2008

Ahojte dievcata.
Ako sa mavate?
Vsetkym tehulkam a cakatelkam prajem vsetko dobre a tie, co oddychuju, nech naberu vsetky sily do dalsieho boja.

Jajka ty si po transfere? Moja dokina je zasadne za uzivanie utrogestanu vaginalne, neviem preco na tom tak trva, aj ked mi to dost vyteka, ale radsej mi este dala k tomu duphaston oralne, ale chce aby som utros brala vaginalne.

misik1
24. nov 2008

jajka ja som ho brala tiez vaginalne, doki tak povedala a aj ine baby to tak maju od svojich lekarov, ze ak sa caka na tehu, tak vaginalne....a tie priznaky co spominas mozu byt,je to aj v letaciku, tak prave preto aj vaginalne...radsej si ho davaj tak
ano 2 pregnyly sa pichaju, to bolo o.k.
pointka,tehulka z egypta ahoj...uy mas aj nejake nevolnosti, ktorymi ti babo sprijemnuje den?
scarletka urcite by som radsej uz vo stvrtok isla, nech to pozrie a povie ti co a ako...18 je predsa len neskoro..mne moja vravela dojst 14 15 den..... 🙂 🙂 🙂

pointka
24. nov 2008

misik, nie nastastie som ta zo stastnejsich 🙂 iba obcas mi byva na vecer tazko, inak nic 🙂

misik1
24. nov 2008

tak to je super, mozes si to v klude uzivat...tesim sa aj za teba....a co vlastne povedala doki, ked po tych pokusoch v car sa podarilo samo???

pointka
24. nov 2008

ono som za, ze treba klud a mne iste nepomahali ani tie hordy liekov a inak je to priroda 🙂

jajka12
24. nov 2008

misik, pointka, aj ste ma trošku vystrašili, hneď zajtra volám dr že ako to mám vlastne užívať. Ale ona predsa vie, že ich užívam prvý krát, tak by ma snáď upozornila, že ich mám užívať ináč ako duphaston...

pointka, som po iui. Ktorá dokina je Tvoja??

pointka
24. nov 2008

ja chodim k petrovej. Po iui ti staci 2 x denne, ale to vaginalne s nou prekonzultuj. Ono ucinok by nemal byt iny, len to dost drazdi zaludok a preto sa odporuca vaginalne a moja dokina ma teoriu, ze cez vaginu sa to lepsie vstrebava a tam dole pri tehu to ucinkuje na babo... no neviem 🙂 krvny obeh mame tiez rovnaky s babom, ale je pravda, ze niektore zeny maju horsie travenie a nemusi dobre spotrebovavat tvoj zaludok liek a nemusi ho davat dostatocne mnozstvo do obehu. neviem, ved sa popytaj.

sylvia21
24. nov 2008

Misik - no mas toho strasne vela na jeden tyzden - viem si to zivo predstavit. 😉

Jajka - niketorym kockam sa po ET ukaze uz slabulinka ciarocka 7 den a niektorym vobec a krv ukaze pozitivne. Je to individualne. Ale hlavne nech to vyjde a budete zase vacsia rodinka 😉 Drzim palce.

Marikalc - ahoj 😅

Karkulka - to mas super, popisujes tu tvoju autoskolicku ako Marecku podejte mi pero 😀 😀 Neboj, to dobojujes hravo. Cakaju Ta narocnejsie boje v zivote ako je obycajne jednoducha autoskola 😉

Scarlettka - kde si si to uzila " na ibacoch " ? Inak si si krasne makla. DO Vianoc budes mat total vzorovu domacnost. Este mas dobre, ze Ti muz nefrfle s prenasanim nabytku 😀 Inak, ja by som si do Iscare zavolala, ked tam bude Marsik, nech Ti povie, co mas presne robit. Za telefon nic nedas. Aspon budes mudrejsia 😉

Jajka - ja so tiez utrogestan uzivala vaginalne. Radsej volaj doki co najskor 😉

scarlette
25. nov 2008

ahojte, tak volala som dnes marsikovi skor ako som Vas citala a dohodli sme sa ze pridem vo stvrtok buduci tyzden, to budem 14DC tak sa opatrne tesim a som zvedava co povie,.

Silvi uzivala som si doma v krcikoch ale do pol hodinky po tabletke mi bolo super a to som rada ze sa spotreba ibacov znizila, som ich mala dva dni vzdy rano obed vecer po jednej tabletke 😀 na mna nezvykle male mnozstvo. Na prenasanie nabytku nemoze frflat lebo vsetko kupujeme nove a hned vieme kam to ide, ani na nakupy nefrfle 🙂 a aj dnes ideme ale do rakuska kuknut tak uvidime ci nieco ulovim alebo nie

sylvia21
25. nov 2008

Scarletka - tak sa budem tesit, ze prides vo stvrtok s dobrymi spravami 😉

anielik
25. nov 2008

ahojte, tak som tu opat 🙂
ako sa mate? Co mate noveho?

Ja idem stvrtok na odber vajicok a potom sa uvidi. Mame len 4, tak dufam ze sa aspon pochlapia.

zatial pa pa

sylvia21
26. nov 2008

anielik a prve dietatko , co mas, to sa Vam podarilo prirodzene, alebo je to uspech pri ivf?
Drzim Ti na zajtra a na dalsie tyzdne palce, nech drobci zabojuju 😉

scarlette
26. nov 2008

anielik tak vela stasticka na zajtra 😉

zz12
26. nov 2008

Ahojte kocky, davno som tu nebola co mate nove, kukla som to len jednym okom... my sme boli na prvom ixi a nevyslo to, tak sme trochu smutni, lebo cela rodina si myslela ze to uz akosi aj bude na prvy krat, ale nepodarilo sa, takze ideme asi vo februari do druheho kola,
Ahoj Marikalc

pointka - to je super ze mas take prijemne tehulkovanie..to preto lebo sa drobcekovi u teba velmi paci a vie ze budes najlepsia mamina, mne tu naokolo vsetci hovorili vsak uvidis ako ti bude zle rano, takze to tak nemusi byt a aj preto sa tesim ze sa nam to uz coskoro podari

kocky ktore prave stimulujete, doki vam urcite odporucali aby ste vela pili, vela pite, to hovorim aj jaj lebo je to potrebne az 4-5 litrov, pre mna to bolo nepredstavitelne, a az neskor som pochopila ze je to nevyhnutne.
drzim vam palce nech vam vajka pekne rastu 😀 😀 a vsetko sa podari

vodicak je super, hlavne treba vela soferovat a pamatam si ze nas pred 10 rokmi vobec neucili cuvat, ze to zvladneme aj sami ked to budeme potrebovat, dufam ze dnes to tak uz nie je... 🙂
ahojte kocky a drzte sa ja sa idem ucit(na stare kolena 😀 , som zacala chodit do skoly a akosi to uz neide do hlavy tak lahko,
takze majte sa a DRZTE savela stastia ,nech sa vsetko podari!!!! ako sa ma

pointka
28. nov 2008

diky moc 🙂 uvidime, ci to tehulkovanie prijemne bude, zatial len strach pocitujem, ale uz sa blizi koniec 1.trimestra, tak bude snad vsetko OK.

aj ty sa drz a prajem vsetko dobre 🙂

pointka
28. nov 2008

ozaj mirindaaaaaaa akoooooooooo????????

jajka12
28. nov 2008

no caute babenky 🙂 som po služobke, robotky bolo dosť, spánku málo 😝 takže sa chystám dobehnúť spánkový deficit 😔 . Cesta tam bola krásna, čerstvo nasnežené, nádherná snehová perina ako v rozprávke...
Tak som sa teda dovolala najprv mojej dokine mimo centra, a tá že presne tak ako ste mi radili vy, vkladať. Potom sa mi podarilo dovolať aj dokine z centra a že som ju správne pochopila, mám ich papať jednu ráno a jednu večer. Že keby som vkladala tak dve a dve, ale že nech pokrečujem v papaní... Tak uvidíme, či to nejaké ovocie prinesie 🙂.
Na koľký deň by ste si robili testík doma po tom mojom iui??? Začínam o tom premnýšľať, dnes som 8 deň vrátane zákroku.... myslíte že 10-11 je skoro????
čaute kočky, držte sa 😵

anielik
28. nov 2008

ahojte,

tak mame 4 vajicka a spravili sa nam 3 embrijka 🙂 zajtra nam ich daju 😉 Ale skoro som im tam vykrvacala :((( Mi skrabli nejaku cievu a ta tiekla ako zmyslov zbavena. My ju musel valky nejako pricvaknut aby netiekla. SOm tam rano sla na 7:30 a odhcadzali sme o 13:30 hladni jak certi lebo s takouto alternativou som neratala ☹ ☹ Nastastie matko sa nadzka hocicoho, takze vcera mal na ranajky suchy rozok na desiatu tiez a na obed zmena, dal si suche piskoty 🙂 Tato zabudol vyzivu v aute a kedze si myslel ze uz pojdem tak mu ju ani nedal 😉 ale doma sme to dobehli 🙂

sylvia21...prve je tiez takto 🙂 IVF

scarlette dakujeme 🙂

dakujem za drzanie palcekov. Zajtra na nas myslite este viac 😉

Pointka krasne tehulkovanie prajem a nestrachuj sa vsetko bude OK a nezabudni dietatko sa ma tak ako ty. Ked sa bojis aj ono sa boji. Hlavne daj pozor aby sa ti v zime niekde nesmyklo. Drzkajte sa.

sylvia21
28. nov 2008

ZZ12 , je mi to luto, ale vo februari, mozeme zabojovat spolu 😉

POintka- len teraz si bola v Egypte a uz pomaly konci prvy trimester, zda sa ze to bezi rychlo 😅 Uz Ti rastie i brusko ? 😅

aielik - na zajtra a buduce dva tyzdne Ti drzim silnoooooooooo palce 😉 Nech uz sa i Matko tesi sestricke alebo bracekovi 😅 Idu Ti vlozit vsetky tri embryjka ? 😵 😵 😵

Ahoj Scarlettka 😵

Ahoj Jajka 😵 Na jedenasty den, by Ti uz testik mohol nieco potesujuce ukazat 😉 Z tych tabletiek Ti uz nie je zle? Co Ti povedala doki, preco je v tvojem pripade lespie lieky papat ?

Tak kocky , zajtra ideme do Prahy na vylet, tak som zvedava. Pridem az v pondelok vecer 😉

Krasny vikend 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

marikalc
30. nov 2008

ahojte.V stredu som mala 2.ket a chcela by som vás opýtat, že ked ste mali ket či vám bolelo brucho.Lebo mi trošku pobolieva.Inak chodím do Iscare k Maršíkovi. 🙂

scarlette
30. nov 2008

ahoj marikalc,
ja tiez chodim k marsikovi ale na KETko sa len pripravujem tak ti neporadim 😅

pointka
1. dec 2008

Ahojte, dobre ranko.

Tak som po kontrole, vsetko je ako ma byt, krpcek ma 35 mm, spocitali sme nozicky, rucicky a krpec bol hore, tak sa krasne vrtel, hlavickou mykal a nozickami kopal, to bolo tak uzasne 🙂
Zobrali mi na vsetky testy krv, vo stvrtok budem mat tehu knizku aj s vysledkami 🙂

Ach jaj, ja sa tak tesim, to ked sa babo prvykrat hybe je nadherny pocit 🙂

Sylvia, rastie 🙂 uz to zacinam citit a aj trochu vidiet. Hlavne pri zohybani sa si pripadam ako take teliatko 🙂

anielik, ja viem, ze to preziva, uz som omnoho kludnejsia, ked sa blizi koniec trimestra, uz s vacsim kludom chodim aj na kontroly.

Babenky, strasne vam vsetkym prajem, aby ste uz tehulkovali aj vy, velmi vam to prajem zazivat tento krasny pocit 🙂

sylvia21
1. dec 2008

Ahoj kocky, tak som sa dnes vratila z Prahy, v UPMD su velmi prijemne sestricky i lekari.
Pointka - tesim sa s tebou 🙂
Scarletka, kedy ta to teraz caka?
Maricalc - radsej zavolaj dokimu, pre istotu 😉 Drzim palce, nech je vsetko v poriadku.

scarlette
1. dec 2008

ahoj sylvi,
vysledky budes mat kedy?
ja sa este len chystam vo stvrtok na kontrolu, potom budem hadam mudrejsia

jajka12
2. dec 2008

ahojte,
tak som si teda testík urobila na 11 deň a 😢 . Ani sa mi v piatok nechce ísť na krv...
Sysa, tabletky už v pohode, a neviem prečo som ich mala užívať inakšie ako vy všetky... z Prahy máš dobrý pocit aj mimo lekárov?? drž sa, výletníčka 😉

Kočky, akými vyšetreniami vám zistili vaše problémy??? Mne okrem laparoskopie a krvi nerobili nič...začínam mať obavy, či nemám okrem nepriechodného vajcovodu ešte niečo iné... 😖

Akurát mi prišla schválená žiadosť z poisťovne, tak vás asi v januári poprosím o rady čo a ako.

Pointka, Tebe sa tehulkovanie podarilo bez pomoci lekárov?

pointka
2. dec 2008

jajka, ja mam za sebou neviemkolko iui, jedno neuspesne ivf a dva KETy, vsetko negativne, snazili sme sa 12 rokov a nic, rok som chodila do centra a podarilo vlastne prirodzene, ale ovulacia mi bola navodena liekmi aj vajicka, lebo mi nezreli vobec.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre