ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

dorotka2013
11. okt 2015

@luciatrencin nie mne nic take nerobila... to skrabkanie co mi robila sa robi len za ucelom nabudenia sliznice...nic sa pri nom nevysetruje,neberu sa ziadne vzorky...

melmel78
11. okt 2015

vidím, že tu riešite hysteroskopiu 🙂 . Mne ked ju robili, tak mi brali zo sliznice na analyzu a tam prave zistili, ze je nizka. Brali ju cca. v 20den cyklu a jej vyska nezodpovedala danemu dnu v cykle, takze asi tak.

ada83
12. okt 2015

@alica311 ahoj ja som dala za lieky okolo 250 e co som doplacala

luciatrencin
12. okt 2015

@melmel78 tiez si myslim ze tu vzorku brali. Ja som bola na pozretie priechodnosti vajcovodov a myomu 8den MC. Dorotka2013, aj ked som mala priebeh ok dobrovolne by som sa do vysetrenia v narkoze nehnala. Dnes som bola v praci, teda 4 den po v praci a skoro som sebou sekla. A ako som nekrvalcala tak teraz hej ☹

dorotka2013
12. okt 2015

@luciatrencin tiez sa do toho nehrniem dobrovolne...ale ked ta sliznica stale nerastie tak asi to ma nejaku pricinu...od marca som to skusala uz s liekmi na vsetky sposoby, bez liekov...uz 6 krat 😞...myslim ze je cas zacat hladat pricinu...kazdy mesiac mnozstvo liekov a vysledok ziadny...a pocas toho skrabkania co mi robili mi urcite ziadnu vzorku nebrala...vyslovene som sa na to pytala...a robi sa to pocas vysetrenia v ambulancii tak by som to snad videla a citila...doverujem dr, viem ze sa snazi ale uz nevladzem 😪...kazdy mesiac znova a znova to iste...😞😞😞

melmel78
12. okt 2015

@dorotka2013 urcite sa na opytaj na odber vzorky, to je istota dokonca ani cez sono to neni az tak dokonale vidiet. Jasne ze narkoza neni nic prijemne, no ak to inak nejde. Navyse ti pri hysteroskopii mozu prist aj na ine veci a rovno to za pochodu riesit. Ja som rovnaky pripad, o zapale som ani netusila a o zrastoch tiez nie. Tie neboli vobec vidiet na sone. Az pri tomto zasahu sa na to prislo, cize rovno odstranili a bolo po probleme. Ja som dlho bojovala s bolestivou menstruaciou, s nevolnostou a po tomto ma to preslo, nic mi nie je chvalabohu 🙂

luciatrencin
12. okt 2015

Dorotka2013, bylinky si neskusala? Ja rozmyslam zacat varit mojzisovej cajovu zmes. (Mimo ine si davam inofolic). Ja mam ale problem s anovulacnymi cyklami. Skusala si uz vyssie davky vitaminu E? Sa mi zda ze je to taka babkovska pomoc na peknu sliznicu.

luciatrencin
12. okt 2015

@melmel78 asi mas pravdu. Ved aj mne nasli polyp, ktory sonom nebolo vidiet. Snad to pomoze a buduci mesiac sa konecne zadari.

dorotka2013
12. okt 2015

@melmel78 nabuduce sa na to popytam este raz...
@luciatrencin skusala som aj inofolic, femibion,pol roka som pila alchemilku,vitamin D... E-cko som este nepocula, ani ten mojzisovej caj...skusim si o tom nieco pocitat a vyskusam...

melmel78
12. okt 2015

@luciatrencin najhorsie je na tom je, ze niekedy ti to doktor ani nenavrhne, ale clovek doveruje, ved co mu ine ostava. Tiez dufam, ze toto odstrani problem a zadari sa 🙂 Ibaze co s tou sliznicou ze? Problem je jedna vec a riesenie druha. Takze pises, ze vitamin E? Skusim nieco precitat na nete o tom. Inak k cajikom.....na upravu cyklov je vraj dobra Alchemilka, Mysi chvostik a celkovo vceli pel, materska kasicka. Tiez beriem, pre istotu 😠

alica311
13. okt 2015

@ada83 Ďakujem pekne za odpoveď 🙂

alica311
13. okt 2015

Baby, nechcem sa nejako vypytovať, ale je tu niekto, ktorej manžel/partner ma diagnózu nižší počet spermií a ich 100% patológia, čo sa týka morfológie, rozmýšľame, že dáme spraviť aj MACS separáciu spermií, ale stojí to ďalších 250e, tak neviem, pomohlo to niekomu pri IVFcykle?

nisa_666
14. okt 2015

Ahojte kočky. Zajtra ma čaká hysteroskopia a chcela by som sa spýtať, ako dlho ste čakali na výsledky z hystologie. Chcela by som začať hneď v novembri stimulku. Vraj je to najlepšie hneď po hysterke. čo vy nato. Ďakujem

melmel78
14. okt 2015

@nisa_666 Ahoj, no co sa tyka vysledku, bolo to asi o 2 tyzdne, kedze to islo na skumanie. Ale pri tom zakroku ta doktorka dokonale pozrie a po narkoze ako sa preberies hned povie co je vo veci ak tam nieco najde. Ak nie, tak potom cakas len na ten vysledok 🙂 Drzim palce

dorotka2013
14. okt 2015

@melmel78
@nisa_666 dnes som sa na to pytala dr...ci mi ju nemoze urobit...a ona ze este to skusme inak...nechajme si to ako poslednu moznost...lebo zbytocne uspavanie a zakrok do organizmu...a po hysteroskopii sa 2-3 mesiace odporuca pauza...

nisa_666
14. okt 2015

@dorotka2013 uf, no mne povedal Valky, že vtedy je práve najlepšie ísť o mesiac na vklad v mojom prípadne na stimulku a ET, lebo že je najlepšie pripravená maternica s krásnou novou výstelkou. Lebo ja chcem ísť v novembri na ET.

dorotka2013
14. okt 2015

@nisa_666 no tak to je zaujimave...mne to dnes hovorila reismullerova...bola som na kontrole a mam cystu...takze tento mesiac ziadna stimulka...tak som chcela nech mi urobi tu hysteroskopiu...nech nestracam dalsi cyklus...a ona ze ked mi ju urobi tak potom sa neodporuca stimulka takze by som nakoniec stratila viac ako jeden cyklus...asi sa budem musiet na to este popytat...no drzim ti palce... ☺

dorotka2013
14. okt 2015

@nisa_666 idem sa na to opytat v IVF skupine...dufam ze ti to nebude vadit...uz mi to zacina byt divne ze preco ma od toho moja dr stale odhovara...😞😞😞

nisa_666
14. okt 2015

@dorotka2013 videla som a nevadí, aj mňa to zaujíma

luciatrencin
14. okt 2015

@dorotka2013 cozeeee? Tri mesiace? Ja mam brat v novembri od 3dna clostyl, ved to je tiez forma stimulacie, aj ked nie injekcna. Cele je to zvlastne, clovek uz nevie co je spravne. Idem aj ja pozriet tu diskusiu
K vysledkom z hysteroskopie: mne vraveli ze budu za dva tyzdne

dorotka2013
14. okt 2015

@luciatrencin no som tiez v uzase co citam od ostatnych kociek... A teraz mozem rozmyslat co mam urobit... Nechat to tak? Opytat sa jej na to? Vymenit dr? Bozeeeee...

melmel78
14. okt 2015

celkom ste sa rozpisali baby 🙂 dorotka2013 @ nie je to nahodou tak, ze ti ju nechce spravit kvoli cyste? Mozno najskor prelieci cystu a potom urobi hysteroskopiu. Kde mas tu cystu? Lebo si hovorim, ze mozno je v tvojom pripade zbytocne robit v narkoze toto, ked ti nasli rovno cystu 😖 . Ked ta prelieci, zrejme bude inak reagovat....Mne odporucila hysteroskopiu preto, lebo si nebola ista so sliznicou, cystu nemam. Takze to bolo u mna jedine riesenie, ako potvrdit to, co si doktorka myslela. Mne inak povedala, ze po hysteroskopii by mala prist normalna menstruacia a potom na tu dalsiu mozeme riesit stimulaciu. Je to zrejme pripad od pripadu a zalezi od lekara, kazdy z nich ma iny postup, ale urcite by som jej doverovala, podla mna vie co robi a preco to robi. Ale ak si neni ista, normalne sa jej opytaj, ze si sa toto dozvedela tu na fore a ona ti povie 🙂

sin
15. okt 2015

Ahojte dievcata. Bol niekto v Iscare kvoli problemu s ovulaciou? Co Vam nasadili? Pomohlo?

zuzka56
15. okt 2015

@sin
ahoj, jasne, ze bola nasadili mi clostil, potom ovitrelle - injekcia.

sin
15. okt 2015

@zuzka56 a mala si ovulaciu? Aj sa ti podarilo otehotniet?

dorotka2013
15. okt 2015

@melmel78 no nemyslim...cysta je reakcia na clostil 😞...je na vajecniku,velraj prestimulovany folikul...ze neskodna...nejde s tym ani nic robit...vraj zmizne pri dalsej ms...dokonca mi povedala ze ak by bola sliznica nejakym zazrakom dobra tak mi urobi KET...verim ze ma nejaky dovod len mi je to divne ze dvaja dr z toho isteho centra maju take odlisne postupy...a hlavne ked podla toho druheho dr by mi hysteroskopia dokonca pomoct k lepsej sliznici...a moja dr to odklada kym sa da...nerozumiem tomu 😞 Ale asi s tym aj tak nic neurobim...sama si ten zakrok nenaordinujem...dr nechcem vymenit...ostava mi len sa na to najblizsie opytat...

zuzka56
15. okt 2015

@sin
z prvej davky clostilu sa mi vytvorila cysta, z druhej davky som mala 2 foliky, potom som si pichla injekciu, kedze mi dr. nerobila sono tak neviem ci ovulka prebehla, spravili mi IUI, neuspesne. Teraz mam brat tretiu davku clostilu a kedze som mala tento mesiac anovulak ms sa nechce prist ☹
mam pco

sin
15. okt 2015

@zuzka56 aj ja mam pco a dal mi gynekolog clostil a preto som chcela ist do iscare ci nevedia dat nieco ine na tu ovulaciu ale vidim ze asi vsade ten nestastny clostil :( no uvidim co mi tam povedia...a aku davku si brala pri prvom cykle ked sa ti spravila cysta?

dorotka2013
15. okt 2015

@sin ja som minuly cyklus brala clostil 2x1 od 3dc a tiez sa mi urobili cysty...😞 ak z nejakeho dovodu ale nechces ci nemozes clostil tak ti v car vedia dat aj ine...mne tiez dr povedala za buduci cyklus skusime ine dat ked som na clostil takto zareagovala...

sin
15. okt 2015

@dorotka2013 aha dakujem ;) no mam problem s pecenou tak som chcela radsej nieco v injekcnej forme...aby to mezatazovalo pecen co clostyl robi...tak uvidim co mi povedia 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre