ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

dorotka2013
8. mar 2016

@melmel78 super...takze ta Provera zabrala? Drzim palce nech to takto pekne pokravuje aj nadalej...😁😁😁

melmel78
8. mar 2016

@dorotka2013 vyzera to, ze Provera mozno zabrala a konecne sa telo nastartovalo 🙂 . Doktorka hovorila, ze vela lekarov predpisuje Duphaston a nie kazda to dobre znasa. Menzes som mala ako mladica, krasny ukazkovy, bez bolesti, bez dlheho spinenia pred a po nom. Akurat neviem co pomohlo....pred Proverou som brala Dheu a doktorka tvrdi, ze to moze byt aj z toho aj z tejto Provery. Bez stimulacie mam 5 folikulov, skoro som odpadla na ultrazvuku, ked mi to tam ratala. Dokonca aj ovulacia prebehla. Jedine co som bola nafuknuta ako balon, inak mi nic nebolo. Trochu minus je to, ze mi to pokazilo upravene hodnty stitnej zlazy a tie si musim dat do poriadku, inak nemozem na IVF. V piatok ma teda caka odber krvy na stitnu a tiez imuno. Ty si ako na tom zatial? Dari sa ? 😉

dorotka2013
8. mar 2016

@melmel78 no parada 😁😁😁...az na tu stitnu...to si aj ja liecim, teraz mam dobre hodnoty ale mala som kvoli nej 2 mesiace stopku, to by som nerada keby sa zopakovalo 😞... Ja som prave teraz uplne zufala zo svojho cyklu...dnes som 33dc a od 29dc spinim ale ms nikde...mala som ist na to KET ale zatial len cakam ci a kedy sa ms spusti...no hroza toto! A ta Provera je co vlastne? Antika? Ci nejake hormony? Pomohlo to aj na sliznicu?

cverna
8. mar 2016

Ahojte k liekom Estrimax mi dnes lekar predpisal liek Progesterone makke kapsule , kazal mi to uzivat 2x denne vaginalne ale v letaku je peroralne. Je to ok?

baculka262
8. mar 2016

Ahoj@cverna aj sa som tak isto uzivala 2x denne ..a tiez vaginalne ..je to ok 😉

melmel78
9. mar 2016

@dorotka2013 ved aj ja sa trochu obavam co povedia po vysledkoch z krvy tak este sa nechcem tesit predcasne. Ty mas dost dlhy cyklus ja mam tak 28 dni max. Provera su hormonalne lieky na liecbu nepravidelnej ms alebo ziadnej ovulacie, na prechod atd...proste na problemy s cyklom a maternicou. Ci dorasta sliznica tak ako ma zatial neviem povedat este to musim brat sj tento cyklus a potom sa uvidi. Vraj sa to nejako plynulo napoji na stimulaciu. To mi vcera hovorila. Vraj je lepsia po prvej davke co som dobrala

dorotka2013
9. mar 2016

@melmel78 no ja normalne mam praveze kratke cykly...22-26 dnove...teraz nechapem co sa to deje...od novembra beriem Dheu, zeby ona toto mala na svedomi? Dnes uz ani nespinim, vobec neviem co mam teraz robit...😞😞😞

cverna
9. mar 2016

@baculka262 dakujem

lilienkalilina
9. mar 2016

@alica311 nie nemam.to je co presne?kolko ste cakaly na fragmantaciu?aj sa to da neak liecit u manzela,alebo iba darcovske?

lilienkalilina
9. mar 2016

@melmel78 ahoj a ake mate skusenosti sDHA?tiez mi poradila dr.zacinam brat od zajtra 3*1

alica311
9. mar 2016

@lilienkalilina Ževraj sa to liečiť nedá, názory sú rozdielne, manžel berie vitamíny, folandrol a táák, darcovské nám zatiaľ neodporúčali, zajtra ideme na konzultáciu po neúspešnom ET, tak uvidíme, čo nám dr. povie...

lilienkalilina
9. mar 2016

@alica311 ku komu chodis,nam tiez folandrol predpisala a mne DHEA

alica311
9. mar 2016

@lilienkalilina K dr. Reismullerovej, a ty? DHEA nepoznám, na čo to je?

fatma1
9. mar 2016

@lilienkalilina Ahoj..z akeho dovodu ides brat DHEA, prosim? kvoli AMH, alebo?
A ku komu chodis v Iscare?

fatma1
9. mar 2016

Baby, prosim, robia v Iscare soft stimulaciu? ako pisu to na stranke, ze robia, ale robia ju naozaj? a koho odporucate ako lekara, odbornika?
dakujem

melmel78
10. mar 2016

@dorotka2013 aha tak to mas tou dheou. A beries okrem nej aj nieco ine? Menzes by ti vsak mal prist aj ked ju beries. Jedine zeby si ostala v druhom stave 😉 . Ako znasas dheu? Ja som mala akne z nej aj na chrbte inak nic ine.

melmel78
10. mar 2016

@lilienkalilina ahoj tak skusenost zrejme zatial dobra ale to sa uvidi pri odbere vajicok a ci vyjde tehu 😉 . Dobrala som ju pred mesiacom a pol a tesne po nej mi nasadili Proveru. Ultrazvuk zatial dobry mam vela folikov bez stimulky aj ovulacia dosla a menzes ako hodinky presny a ukazkovy. Dheu som brala 3x denne 3 mesiace. Nic sa somnou nedialo okrem akne na tvary a chrbte. Podla mna zbytocne strasia zeny s inymi vedlajsimi ucinkami 😉

melmel78
10. mar 2016

@fatma1 ahoj co viem robia soft stimulku tam. Preco chces prave soft? Inak aj ja som zastanca co najmenej chemie do tela no niekedy sa tomu nevyhnes. Asi by som nechala na lekarovi nech ti odporuci podla diagnozy co bude pre teba naj. Oni vedia co potrebujes. Ja chodim k Petrovej. Drzim palce 😉

lilienkalilina
10. mar 2016

@alica311 ahoj ja tiez k Lenke.teraz budeme mat pauzu 3 mesiace,kým budeme cakat na výsledky fragmantacie.tak poradila dr nech su vajicka pripravene do dalsiecho boja.vraj mala problemovu pacientku a otehotnela prirodzene,skusime uvidime
@fatma1

fatma1
10. mar 2016

@melmel78
@lilienkalilina Ahoj..no preto soft,lebo sme boli v Brne a navrhli nam soft z viarecych dovodov.Jednak moj vek-37,aby zbytocne nezatazoval organizmus,vraj lepsie sa na to lepsie reaguje,menej chemie je to.Ja som mala myom,som po operacii pol roka,vsetko je ok.Bol to podsliznicny,3 cm,radsej isiel von,lebo v tehu by mohol narast a mohol by robit problemy.Muz ma dost zly spermiogram,hlavne morfologiu.Ja mam menzes ako hodinky,kazdych 25-26 dni,ovulka prebieha..no zvazujem ci Brno RF alebo Iscare..

dorotka2013
10. mar 2016

@melmel78 ved doteraz som ju vzdy mala...minuly mesiac dokonca aj silnejsiu, co ja mavam len taku slabulinku, som sa aj potesila ze to pomaha...preto teraz ani nechapem...presne na 29dc som zacala spinit...4 dni, akoby to bola ms...ale uplne slabe to bolo, vacsinou len na wc ked som sa utrela...od vcera uz vobec nic...ale podbrusko stale citim, aj prsia citlivejsie...akoby mala ms este len prist...test som robila pondelok a negativny bol...

melmel78
10. mar 2016

@fatma1 no ked to mas odporucene od lekara z Brna, ale pokial zvazujes Iscare, skus zajst tam a mozno ti povedia zasa nieco ine. Vraj Reprofit Brno a Iscare spolu dost uzko spolupracuju, vela lekarov chodi tam a od nich zasa do Iscare. Ja mam tiez vysoky vek a soft mi ani omylom neodporucila, ale kazda sme ina. Ty si uz nejake ivf pred tym absolvovala? Super, ze mas tak pravidelny menzes a aj ovulku, to je dobre znamenie 🙂

melmel78
10. mar 2016

@dorotka2013 noooo mozno motyka vystreli a ked si spravis test o tyzden neskor, alebo o dva, tak tam budu ciarocky 😉 😅 Daj vediet a drz sa

dorotka2013
10. mar 2016

@melmel78 a myslis ze to je aj realne?? Ved baby tu maju ciarocky uz niekolko dni pred ms...ja som testovala 32dc, sice vecer ale to uz by mala byt aspon slaba ciarka...divne to je cele 😥...mala som ist na KET ale po takejto ms ci co to bolo radsej ani nejdem...mame este 2 mrazacikov ale nebudem riskovat...to radsej mesiac pockam...

melmel78
10. mar 2016

@dorotka2013 sa vraj hovori ze by sa malo testovat az ked meska ms. Nejaky tyzden dva po. Ved ak nepride skus a uvidis 🙂 . Ak by ciarky neboli tak to ries s doktorom asi bude iny problem. Ako dlho beries Dheu? Aj ona zvykne trochu pokazit ms. Moja prva ms po mesacnom brani dosla vcas ale bola kratka. Dalsie dve tak isto. Lenze ja s ktatkou ms bojujem dlho. Az Provera nastartovala. Telo este po dobrati Dhei reaguje rozne. Moje zacalo produkovat viac vajicok a ovulacia prisla tiez. Pred tym bola sem tam. Na KET urcite az ked budes mat dobranu dheu a v poriadku krvne testy chod. Ja riesim prave kvoli dhei stitnu ktora sa mi vyrazne pokazila. My nemame ziadnych mrazakov mala som len 4 vajka a z toho dve prezili a boli zavedene embryjka. Ale dobre dopadneme obe len vydrzat treba 😉

fatma1
11. mar 2016

@melmel78 Ahojky. To sa cudujem, ze ti to neodporucili. Mne ano, prave kvoli veku 37 a to mi odporucali cca pred rokom, ked som mala 36. Ja si tiez myslim, ze naco telo zatazovat velkou chemiou a vydolovat 10 a viac vajicok? naco? a z toho mozno 5 zrelych..takto pri soft je menej, mozno 2-3, ale kvalitnejsie..no uvidim..a mozno, vies, svoje hraju aj peniaze, penezi, penize ;) a take klasicke ivf s dlhym protokolom...tam preplati poistovna dost+pacient si doplaca aj..takze asi je to mozno aj o tom..neviem..
My sme boli raz na IVF, klasickom, v Gynfive, v roku 2009, neuspesne, nezostal ani mrazak. Odvtedy sme nic neskusali, v podstate sme sa ani nesnazili s muzom, az minuly rok sme sa zacali snazit ..a ty?

melmel78
11. mar 2016

@fatma1 asi zalezi aj dost od toho aky problem riesis a podla toho sa nastavuje stimulka. Ja mam 38 a tiez mam jedno neuspesne ivf za sebou presne pred rokom. Prve ivf je vacsinou take ze moze aj nemusi vyjst. Potom sa zistuje preco a nasleduje kolotoc dlhych mesiacov vysetreni az kym nezistia co sa stalo. Tiez nemame mrazaky lebo som mala pri max davkach len 4 vajka a z tych mi ostali len dve ktore zaviedli. Teraz ma caka stimulka uz dalsi cyklus s dlhym protokolom a vraj mi namiesa hormonalny koktejl 😀 . Som zveda ci bude a dufam ze ano lebo buduci tyzden idem na krv na rozsirene imuno a tiez musia upravit stitnu. Trochu sa mi pokazili vysledky tou liecbou 😉 Aj od doktora zalezi co ti da a ja tej mojej doverujem. My sme sa inak pred tym nejako extra nesnazili len nam bolo divne ze sa tak dlho nedarilo. Je pravda ze ivf je drahe no co narobime. Pevne verim ze ziadny treti pokus uz nebudem potrebovat a vsetko stiham do 39 lebo po tomto veku si to musim cele platit sama ziadna poistovna 😕 . Tak prajem nech ti vsetko vyjde a urcite daj vediet ako pokracujes 😉

kaciatko1104
30. mar 2016

@melmel78 ahoj ty máš problém S vajíčkami? Ja som bola na ivf V januári A mala som len jedno nekvalitné vajíčko A mám stres že ani teraz nebudem mať viac môžem vedieť viac O tom aký máš problém A ako to riešili?

kaciatko1104
30. mar 2016

Ahojte žienky pridávam sa K vám tiež chodím do iscare V Bratislave A moja Dr je reismullerova ale rozmýšľam že ju vymením.
Môj problém :
Bola som V januári na ivf mala som jedno vajíčko aj to nekvalitné A teda neoplodnili ho. Dr povedala že podá ďalšiu žiadosť na druhé ivf A do teraz sa mi nikto neozval. Volala som aj do caru A nikto mi nevie povedať čo je S tou mojou žiadosťou. Čakám na to ako na zázrak A oni robia toto.. Ale zasa čítam že veľa Z vás je S ňou spokojných tak neviem teraz či ju mám vymeniť

melmel78
30. mar 2016

@kaciatko1104 Ahoj ak sa mozem opytat robili ti nejake vysetrenia pred Ivf? Aky protokol ti dala doktorka? Neviem co vsetko ste uz resili ale ak nevyslo prve ivf bolo by treba urobit dalsie vysetrenia aby vedeli preco. U mna to tak aspon bolo. Jedno vajko je velmi malo a este k tomu nekvalitne. Tam sa mohlo stat cokolvek...Ja som tiez mala po prvom ivf podanu hned druhu ziadost a trvalo asi 2 tyzdne kym schvalili. Ale aj tak som ho neabsolvovala este lebo mi nasli kadeco a riesilo sa to. Mala som 4 vajka pri kratkom protokole a z toho dve zavedene no zial neuspesne. Zistilo sa ze u mna sice kvalita vajicok bola ale ich bolo malo pri tak vysokych davkach. Urobili mi kyret a vysledok silny zapal maternice. Liecila som sa asi 3 mesiace roznymi atb a na stastie zabralo. Druha vec bola nizka sliznica a hlienotvorba. Aj to sa museli liecit. No a ubehol rok a mna teraz caka konecne to druhe ivf. Urcite popros doktorku o dalsie vysetrenia aby zistili preco to nevyslo. Aby sa nestalo ze si minies aj dalsi pokus a ziadny vysledok. Drz sa 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre