ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ssegra
5. apr 2016

@evelka81 poznam jednu holku co otehotnela po KET ale v januari

lilienkalilina
5. apr 2016

@alica311 a co vám povedali,dá sa stým niečo spraviť?manzel mál spermiogram v norme,lenze ja som mala et vo feb.oplodnilo sa 8 vajicok .vklad bol negat.a mne nic nezostalo na zamrazenie.sliznica bola ok,vsetko dobre.vajicka vraj dobre,podla embryologa.tak nam poradili toto vysetrenie.tak som zvedava

alica311
5. apr 2016

@lilienkalilina odporúčajú nám darcovské ☹ ☹ ☹ , mm berie vitamíny, folandrol, ale vraj sa s tým nedá nič robiť, neboj, ak máte spg v poriadku aj DNA býva zväčša poriadku, ale dobre, že ste dali robiť, aspoň budete mať istotu, ja som tiež po neúspešnom ET a žiadny mrazáčikovia ...

bocianoviny
5. apr 2016

Ahojte baby. Máme dobrá správy. Volajú sa project Najcennejší dAR a na rok 2016 sme v Občianskom združení Bocian dali dokopy pomôcky na otehotnenie a tiež exkluzívny cyklus umelého oplodnenia v celkovej cene viac ako 7000 EUR (a stále nám to rastie). Možno pomôžu práve vám, pretože šťastných párov, ktoré hľadáme bude päť. Budeme však potrebovať aj pomocnú ruku, tak ak máte záujem či už získať balíčky plodnosti a IVF cyklus zdarma alebo pomôcť šíriť info na Modrom koníku alebo fb, pošlite info buď ako odpoveď, alebo do Bocianieho fb, alebo na bocian@bocianoviny.sk.

neznama0
9. apr 2016

@fatma1 Neviem ako to doriesila v CARe, ale tu moznost si nevycerpali. Isli do Brna ako samoplatcovia a je tehotna.....Ja som samozrejme dopadla rovnako, test negativny. Kaslem uz na slovenske polikliniky, aj my uz ideme do Brna....

bocianoviny
10. apr 2016

@alica311 môžem sa spýtať, kto vám odporučil folandrol a prečo? Ďakujem. 🙂

melmel78
11. apr 2016

@kaciatko1104 od zajtra idem stimulovat 🙂 . Ty uz si zacala? Rano idem na kliniku, nech mi povie doktorka co a ako a uvidime co dalej....daj vediet, ako pokracujes. Dostala som Dipherelin a Menopur. Vysledky z imuno boli v celku ok, akurat jedna hodnota sa jej nezdala a tak ma poslala za imunologickou. Ibaze ta ma cakacie doby mesiac a ja som potrebovala len prekonzultovat ci je ta hodnota v poriadku, nic viac. Sestricka sa nedala ukecat, musim najst inu imunologicku.

kaciatko1104
11. apr 2016

@melmel78 ahoj ja idem V stredu na kontrolu a pre recepty a asi od piatku začínam stimulku bože bojim sa a vôbec sa mi do toho nechce

melmel78
12. apr 2016

@kaciatko1104 neboj, zvladnes to, musis pozitivne mysliet a verit, ze to vyjde 😉 Vies aky protokol ti da? Kratky ci dlhy? Mne dala dlhy a maximalne davky, tak pevne dufam, ze to nejako ustojim. Uz dnes som si pichla prvu davku. Po 2-3 tyzdnoch moje brucho bude vyzerat ako keby si z neho niekto spravil kopaci trenazer....sama modrina. Ty chodis k Lenke, ci ku komu? Nejako sa mi to tu straca v tej komunikacii, je nas tu dost. Drzim palce

kaciatko1104
12. apr 2016

@melmel78 áno chodím K lenke a neviem aký protokol mi dám minule som mala krátky a ledva som to prežila neviem si predstaviť že budem pichať dlhsie.. Aj ja ti držím palce zajtra idem na kontrolu a uvidím čo mi povie dám vedieť

bocianoviny
12. apr 2016

Aktuálne máme v projekte Najcennejší dAR prihlásených asi dvadsať párov a ďalšie pribúdajú, tak ak by ste mali chuť získať liečbu, prípadne aj cyklus UO zdarma, píšte a mrknite k nám na fb (Občianske združenie BOCIAN). Veľmi vám všetkým držíme palce a tešíme sa z každého bruška a bábätka. 🙂 Tfuj, tfuj, tfuj.

kaciatko1104
13. apr 2016

@melmel78 tak dala mi clostil na začiatok V pondelok idem znova a uvidíme čo dá gonal nie ten som mala minule upokojila ma že niečo vymyslí že sa nemám báť že vybabre nejako S neposlusnymi vajickami 😊

melmel78
13. apr 2016

@kaciatko1104 no vidis tiez si myslim ze to dobre dopadne. Drzim palceky 😉 . Ja uz druhy den picham a cakam na menzes potom k tomu pridam dalsiu davku. Zatial som v pohode akurat vahu z dialky obchadzam lebo tie hormony dokazu divy 😝

kaciatko1104
14. apr 2016

@melmel78 obchadzaj lebo naozaj robia divy 😊 ja tiež čakám MS zajtra.. Možno pôjdeme spolu aj na odber teda ak bude čo odoberať drzim ti moc palce

alica311
15. apr 2016

@bocianoviny Lekárka v CARE na zlú fragmetnciu dna spermií

lily311
15. apr 2016

@kaciatko1104 Ahojky, už sme si spolu popísali, ale som tu pod novým nikom, lebo ma tu niekto (kto nechcem aby, všetko vedel) objavil, tak som zmenila. Pri poslednej stimulke som mala tiež len dve vajká, tiež chodím k Lenke. Čítala som, že ti dala clostil, mne ho tiež navrhla, ale neviem, čo ďalej lebo naposledy mi našla aj endo cystu a AMH mi kleslo z 1.56 na 1,19 za 4 mesiace 😝 Zvažujem, či rýchlo neutekať do Brna....????

kaciatko1104
15. apr 2016

@lily311 ja zostanem u nej ešte jeden cyklus ja O AMH mojom neviem nič asi je to V poriadku keď mi nič nepovedala mám kolegu ktorého žena bola naozaj na odpis nikto jej nevedel pomôcť isla K lenke a teraz je V 5. Mesiaci. Uvidíme čo bude ale keď nevyjde ani teraz pôjdem aj ja do Brna ale neviem si pomôcť ja jej nejako verím je to na tebe treba sa veľa pýtať jej akože čítať toto tu je tiež fajn niekedy užitočné ale ona pozná tvoj stav a vie čo robí

lily311
15. apr 2016

@kaciatko1104 Tiež uvažujem presne ako ty, že už pozná môj stav a máme to tu cez poisťovnu, tak skúsime ešte tu a uvidí sa, každopádne držím palčeky 🙂

melmel78
15. apr 2016

@kaciatko1104 je to pravdepodobne, ze pojdeme spolu na odber ak sa nejako nase protokoly co predpisu doktorky stretnu v rovnakom case 😉 . O stimulacii ste sa nebavili, ze kedy by si mala zacat? Zatial len Clostyl a nic viac? Daj potom vediet, co ti este dala a aku stimulku budes mat. Som strasne zvedava, ako na mna zaberie tato stimulka. Ona mi ju vraj nastavila podla veku a problemov co mam. Lebo sa ma stale dokola pyta, kolko mam rokov a nieco cita v tych svojich papieroch medzi tym. Tiez ti drzim palce a veeeela hlavne kvalitnych vajok prajem.

kaciatko1104
15. apr 2016

@melmel78 ja začínam V pondelok

kaciatko1104
15. apr 2016

@lily311 ešte jej treba dať šancu vies ona prvý raz nevedela ešte čo nebude fungovať teraz vie kde to zlyhalo a môže S tým niečo robiť. Ona mi to pred prvým ivf hovorila že to bude len taký pokus a keď to nevyjde aspoň bude vedieť S čím bojujeme

lulinka2015
18. apr 2016

Na základe svojej osobnej skúsenosti by som Doc. Valkyho neodporúčala.

melmel78
18. apr 2016

@lulinka2015 a co sa ti stalo? Inak je pravda, ze aj mne vizualne pride uz taky, ze mu to je jedno 😉 . No osobne som s nim nemala skusenost

melmel78
18. apr 2016

@kaciatko1104 držím palčeky a čím stimuluješ?

kaciatko1104
18. apr 2016

Fostimon na 10 dní potom by mal byť odber

inka_f
18. apr 2016

@zuzanita444 ahoj, ja k nej chodim od zaciatku marca. Ty si ako spokojna?

zuzanita444
18. apr 2016

@inka_f ahoj, nie som spokojna, ona je mila ale vsetko z nej musim tahat, strasne malo rozprava a mam z nej pocit, ze sa vsetko iba uci. Chcem ju vymenit. Ty si spokojna?

melmel78
18. apr 2016

@kaciatko1104 to nepoznam. Cize kratky protokol? Ja zatial neviem kedy bude moj odber. Som len teraz zacala ale po menzes zacnem pichat Menopur.

inka_f
18. apr 2016

@zuzanita444 mam rovnaky pocit, tiez mi sama nic nepovie... co je vsak dobre, ze po prvom IUI, ktore nevyslo ma poslala na hysteroskopiu (vysledok nepriechodne vajcovody) cize nemusim zbytocne skusat este IUI. Takze mam ist na IVF, lenze mi povedala,ze posle ziadost a az po par dnoch mi napadlo, ze asi bude potrebovat nieco odo mna podpisat (samozrejme, ze ano), keby som jej dnes nenapisala, tak neviem dokedy by som zbytocne cakala :(

kaciatko1104
18. apr 2016

@melmel78 hej ja mam krátky protokol bože tak rýchlo to ubehlo od januára keď mi to prvý raz nevyšlo ako by to bolo včera len vtedy som bola plná nádeje a očakávania a teraz som plná strachu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre