ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lily311
2. máj 2016

@ssegra takže ideš na Ket? ja musím stimulovať, bo sme nemali mrazáčikov ☹

ssegra
2. máj 2016

Ano lebo kvoli pgd som nebola na cerstvom tak idem na ket.lekar hovoril ze tak je to este o cosi lepsie lebo pre telo to je prirodzenejsie kedze budem mat len minimum liekov
@lily311

kaciatko1104
2. máj 2016

@lily311 no som zvedavá dúfam že sa zvýši šanca že sa chytí aspoň jeden keď sme dali dve

melmel78
2. máj 2016

@dorotka2013 dakujem pekne, dam vediet, zajtra vecer sa hlasim, ze ako sme dopadli 😉 . Inak po tej Divine mi doktorka hovorila, ze sice reaguje sliznica pomaly, ale aspon reaguje a momentalne mala v stredu 5mm, este musi narast. No tiez hovorila, ze predomnou co robila ultrazvuk ma dve pacientky, ktore tiez maju nizku sliznicu a brali Divinu a su tehotne....taaak uvidime co je to za medicinu 😲

melmel78
2. máj 2016

@kaciatko1104 ozaj a po vklade ti kazali nejaky speci kludovy rezim? Lebo toto neviem ako vlastne je....mne pri prvom IVF hovorila doktorka, ze v pohode normalny rezim ako som mala, akurat moc nezatazovat brucho, neskakat, neplavat, nesaunovat. Teraz mam take otazniky v hlave, ze ci si nemam polezat radsej 2-3 dni a nebehat.

melmel78
2. máj 2016

@lily311 dakujem a aj tebe drzim palceky, nech zacnes stimulovat co najskor. Ja som si od prveho pockala presne rok. Nieze by som chcela, ale riesila som kadejake hlupe problemy, co sa okolo vyskytli.

kaciatko1104
2. máj 2016

@melmel78 no ja som pn nebudem nič riskovať Dr ma V pohode vypísala a ostanem pn celé tehu ak teda bude vies ak sa chytia obe babatka tak si neviem predstaviť že by som chodila do práce 😊 určite by som si zobrala voľno 3 dni najlepšie vklad V stredu a bola by si doma 5 dní a len ležala

sasa1983
2. máj 2016

@kaciatko1104 baby, lezat je ta najvacsia hovadina. Zo skusenosti boli uspesnejsie zeny, ktore okrem sedacich kupelov vo viac teplej vode robili normalne vsetko a nijak sa neobmedzovali. Samozrejme dake kardio fitness neratam. Nie je dovod lezat.

melmel78
2. máj 2016

@kaciatko1104 tie tri dni vydrzim, ale dlhsie by ma mrle žrali asi 😀 . Uvidime, ako to cele bude prebiehat, aj žena cíti, čo je pre ňu najlepšie. Niektorej je lepšie sedieť, inej chodiť. A dobre že si sa nechala vypísať, čo sa budeš stresovat 😉 . Ja by som tiez nerada riskovala, kedze mam svoj vek a nerada by som si kvoli nejakej hluposti vycitala tieto veci. Aj nieco citis v podbrusku? Nejake steklenie, atd?

melmel78
2. máj 2016

@sasa1983 tak ano, nie je podmienka ležať v postely a isť sa len vycikať, najesť 🙂 . Vieš, len keď čakáš prvé bábo, pred tým ti už nejaké pokusy nevyšli, tak to inak berie každá z nas. Ani ja nebudem vyslovene ležať, pokiaľ mi to doktorka nedá vyslovene príkazom, ale tiež nebudem robiť nejaké náročné túry. Milujem bicyklovanie, tak isto neviem, či je to vhodné. To si ešte preverím. Pred tým čo som bola po vklade, som robila normálne v záhrade. Akurát ťažké veci som nedvíhala.....

sasa1983
2. máj 2016

@melmel78 tak ja som po ivfku a som lekarka. Maternica sa ma normalne prekrvovat, akoe uznavam ze najdolezitejsia je kvalita a nidacia embrya.

sasa1983
2. máj 2016

Kvalita a stadium embrya pri ivf a nidacia vajicka pri normalnom otehotneni/iui, aby som sa upresnila.

lily311
2. máj 2016

@sasa1983 Hej, to je pravda, ja som po ET fungovala normálne, hoci ET bolo negat., ale je to pravda, treba normálne fungovať, potvrdzujú to aj výskumy.

lily311
2. máj 2016

@ssegra prečo ste dávali pdg?

sasa1983
2. máj 2016

@lily311 akoze nie je to uplne tak smerodatne, pretoze ak sa vklada embryo nekvalitne, ak je dg ktora pri hociakom zazraku neumozni uspesne uhniezdenie, tak lezanie ani behanie vysledok nezmeni. Na druhej strane, pokial je vsetko ako tak zmanagovane, lezanie je zle. Psychicky (lebo baba je zavreta v byte a premysla nad hovadinami a neuspechom) a jednak prekrvenie maternice tiez zavazi. Ja som po vklade spacirovala Brnom po shopoch (manzel mi kupil na co som ukazala☺) a pred vkladom pekne masaz na uvolnenie, vinko byt nemusi, ale nijak neublizi, ja som pila na uvolnenie a pohodovy vecer s muzom cca 2dcl par dni pred vkladom a este 2-3dni po vklade, nelezala ani pol dna a zrala kvanta ananasovej duziny a ciarky boli. Ale ziadnu patologiu okrem PCO a horsieho spg sme nemali a aj to je pri vklade uz bezpredmetne. Takze tak. Nech si kazdy spravi svoj zaver, byt psychicky v pohode nezaskodi. Doma sa to tazko, lepsie normalne fungovat, pokial kocka nema fyzicky narocne povolanie v dakom vacsom extreme. Ja som fungovala na oddeleni a ani som si nevsimla ako rychlo tych 9-10dni od vkladu ubehlo.

lily311
2. máj 2016

@sasa1983 no ja mám endometriózu, takže aj keď bude dobré embrijko, maternica ho nemusí prijať, toho sa bojím najviac, aj keď sa snažím na to všemožne nemyslieť, ale stále mi to tam nejako chodí...

sasa1983
2. máj 2016

@lily311 a endometriozu v akom stadiu a stave? Mas aj kliniku, ci Ti to nasli az pri zistovani pricin pripadnej neplodnosti? Ale vzdy radsej endometrioza a uz nic ine, nez komplikovany koktail imunologicko-hematologickych diagnoz.

lily311
2. máj 2016

Ozaj baby, neviete mi poradiť ako je to pri uhniezďovaní pri endometrioze, dr. mi povedala, že endometrioza uhniezďovanie neovplyvňuje. Skôr spôsobuje nekvalitné vajíčka, ale zatiaľ čo som čítala, tak práve endometrióza znemožňuje uhniezdenie..., nie? Tak ako to vlastne je???
@sasa1983

lily311
2. máj 2016

@sasa1983 Nebola som na LSK, ultrazvukom mi pred 2 mesiacmi ( mesiac po prvom ET) dr. zistila malú endo cystu na vaječníku, cca 11 - 12 mm, ževraj malinká a nerastie, keď som sa Dr. pýtala, či pred druhým IVF netreba radšej LSK alebo aspoň HSK povedala, že pri takomto malom náleze sa to nerieši, že radšej hneď otehotnieť, ale neviem, či som neurobila chybu a nemala by som si to dať radšej pozrieť....

lily311
2. máj 2016

@lily311 imunologiu mám len základnú, čakám na výsledy

sasa1983
2. máj 2016

@lily311 samotna endometrioza v primarnej zalezitosti nerobi tazkosti pri uhniezdeni embrya, co sa gravidit tyka, spaja sa najma s mimomaternicovymi graviditami (co byva pri ivf nie zriedkavo). Pokial ale je endometrioza v pokrocilom stave a su uz napr. generalizovane cysty, tak pridruzene komplikacie mozu robit tazkosti aj so samotnym otehotnenim, ale urcite by som sa toho nebala tak, ako spominanych iminologicko-geneticko-hematologicko bohvieakych tazkosti. Otehotniet sa aj preto odporuca, ze sa endometriozny progres na chvilu zastagnuje a cele sa to akoby stiahne pod koberec (nie ale vzdy). Pred ivf by som odporucila a sama som nesla, pokial som nemala uplne vsetko vysetrene, inak je to potencionalne vacsi risk, ako ta endomerioza.

sasa1983
2. máj 2016

Pokial to mas v takom stave ako si pisala, pusti to z hlavy. Spekulovat sa da nad vselicim, ale okrem nutnych veci si tam este pridavat netreba. Aspon zatial nie. Idem k malemu. Pa

ssegra
2. máj 2016

@lily311 partnerovi zistili translokaciu chromozomov 13 -14 a ak neni embryo geneticky zdrave moze to branit uchyteniu pripadne hrozi potrat..

lily311
2. máj 2016

@sasa1983 No ďakujem za rady, tak teraz neviem, čo robiť, lebo stále som mala pocit, že treba vedieť, ako na tom skutočnosti som, ale povedala som si, že už nič neštudujem a budem veriť lekárke, a tá povedala LSK netreba a teraz tu na MK stretnem lekárku a tá povie opak 🙂 🙂 🙂 🙂 tak čo robiť? V čom presne je ten risk, keď nemám LSK?

lily311
2. máj 2016

@sasa1983 OKi, utekaj, ďakujem za rady, pa

lily311
2. máj 2016

@ssegra a dali ste robiť aj fragmentáciu DNA, nám vyšla 32% fragmentovaných

sasa1983
2. máj 2016

@lily311 nie, ja som myslela nedorobene vysetrenia pred stimulkami, imunita, hematologia a sndokrinologia, plus minus genetika (nemusi byt). A dostatocne vysetrenia, komplet vsetko (nalr.nielen ja imunologia, ale ja plus partner..) atd. To, c myslis Ty by som nateraz pustila z hlavy, netreba. Tak ako povedala Tvoja gyndoska.

lili007
2. máj 2016

Doktorku Grossovu Michaelu jednoznacne odporucam. Je priatelska, ma osobity pristup a vysoku profesionalitu.

lily311
2. máj 2016

@sasa1983 Imunologiu mám len základnú, čo mi robili v ISCARE, čakám na výsledky, hemato nemám, lebo hematologička, kde chodím od 10. rokov kvôli zníženému počtu trombocytov povedala, že mi hemato netreba, endokrinologiu mám a tá je OK, takže ešte raz ďakujem.

ssegra
2. máj 2016

@lily311 nie to nam nikto neodporucil

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre