ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kaciatko1104
14. máj 2016

@ssegra ďakujem krásne za odpoveď tak pôjdem domov 😊

ssegra
14. máj 2016

@kaciatko1104 za malicko 🙂 drzim paste aby to bola najkrajsia sprava tvojho zivota 🙂

lily311
15. máj 2016

Ahojte dievčatá, idem sa poradiť. Tento mesiac som brala HAK pred stimuláciou, vraj aby si vaječníky oddýchli pred stimuláciou a aj na cystu. Po dobratí HAK som mala začať stimulovať. Ale 16 DC, 17 DC, 18 DC som začala špiniť a už aj trocha krvi, bola som u DR. v CARE a povedala, že ak to neustane do dr. dňa treba HAK vysadiť a čakať na ms a začať so stimulkou. Včera prišla 22 DC prišla ms, tak sa ešte len rozbiehala a dnes som ju čakala v plnej paráde a akosi je zatiaľ ešte slabšia ako včera, čerstvá krv síce je ale, akosi menej ako včera, a veľa špinenie, teraz neviem, či už mám začať brať clostil, či už je po ms alebo čooooo???? bože pomóoooc, mám volať dr??? mám volať Lenke???? alebo to už rátať ako 2DC a dať ten clostil.

melmel78
15. máj 2016

@lily311 podla mna kludne cinkni Lenke, radsej ako nieco podcenit. Inak za prvy den ms sa povazuje , ak krvacas ( nie spinis) cely den cize od rana. Ak by prisla ms poobede cize po tej 12h tak az ten dalsi den beries ako prvy den ms

lily311
15. máj 2016

@melmel78 hej to viem, začala mi včera doobeda, len tá intenzita je strašne slabá, dnes stále čerstvá krv, ale už málo, no neviem, taký krátky ms som nikdy nemala, možno tou HAK je to spôsobené

melmel78
15. máj 2016

@lily311 tazko radit 😉 Lenka ti povie presne co mas robit aby si nieco zle neurobila. Hnevat sa urcite nebude ak jej zavolas, je to jej praca a rata s tym, ze sa taketo situacie stanu

lily311
15. máj 2016

@melmel78 No volala som jej 2 krát, ale nebrala, volala som o 9.30 a 10.00 a už bolo dosť hodín, tak som si dala clostil lebo ten sa berie ráno a večer, snáď som nič nepokazila, ms stále je, len strašne slabá intenzita oproti tomu čo som zvyknutá, možno je to tou HAK, možno dr. ešte raz brnkem na večer, kontrola skôr by v tomto prípadne padla vhod, bola by som pokojnejšia

melmel78
15. máj 2016

@lily311 aj slaba ms sa rata, tak by som bola v klude, ak si to mas dat ako pises. Vecer jej pre istotu zavolaj a ak by nebrala tak zajtra. Ja som z HAK mala ms ako vzdy, tiez mi ju davala pri prvej stimulke. Teraz uz nie.

lily311
15. máj 2016

@melmel78 ok, ms sa stále drží som sa bála, aby neustála, clostil spapaný a už len čakať na vajká, ty si už po vklade, však? držím palčeky

lily311
15. máj 2016

@kaciatko1104 zajtra držím palčeky, budem na teba myslieť... 🙂

kaciatko1104
15. máj 2016

@lily311 ďakujem krásne ja uz blaznim už to chcem mať za sebou

lily311
15. máj 2016

@kaciatko1104 ja viem, to čakanie je strašné, ale už do zajtra musíš nejako vydržať, ja som práve začala so stimulkou....no uvidíme, čo to dá na druhý pokus...

kaciatko1104
15. máj 2016

@lily311 drzim veľmi palce aby to rýchlo ubehlo

melmel78
15. máj 2016

@lily311 ano ja som po vklade a uz 25 idem na krvicku 🙂 . Zatial ziadne speci tehu pocity, sem tam niekde pichne a prsia bolia stale menej. Radsej sa ani testovat nebudem nechcem sa stresovat. Drzim palceky aby ti vsetko dobre dopadlo

melmel78
15. máj 2016

@kaciatko1104 akurat som sa zapla aby som ti napisala ze velmi silno drzim palceky. 😉

lily311
15. máj 2016

@melmel78
@kaciatko1104 ďakujem dievčatá, prajem Vám, aby ste si našli tie krásne vytúžené //. Pre mňa bude tento mesiac nekonečný...snáď so šťastným koncom.

kaciatko1104
15. máj 2016

@lily311 ani nevrav ale spätne to ubehlo rýchlo. Ja sa ani nebojím zlej správy ako toho ako to zvládnem. To sklamanie. A ako to poviem partnerovi lebo on to berie ako hotovú vec ale no to budem zajtra riesit ľutujem že som si robila tie testy bola som si tak istá a zrazu po / na teste som sa úplne opustila.. Ďakujem za podporu a prajem ti zo srdca šťastný koniec/ začiatok 😊

@melmel78 ďakujem budem písať hneď ako sa ozvú 😊 ako sa cítiš všetko ok?

ssegra
15. máj 2016

@kaciatko1104 tiez som si pri prvom et robila test a ked som videla len jednu ciarku bolo mi smutno,ale stale som verila. Pri druhom som si uz nerobila povedala som si ze ked to ma byt zla sprava aj tak sa ju dozviem. Prvykrat ked mi volali a povedali ze krv je negativna strasne som plakala,myslela som ze to nedam. Bude ta to den dva mrziet ale zvladnes to. Aj tak stale verim ze budes mat pozitivnu krv. Pevne tomu verim

kaciatko1104
15. máj 2016

@ssegra mám dosť kŕče V podbrušku a nikdy pred tým som nemala a sem tam aj pichne tak dúfam že to je ono lebo inak si to neviem vysvetliť. Dnes som mala dostať MS ale lieky ju zrejme zastavili. Hneď napíšem ako budem vedieť a kedy sa po pozitívnej krvi ide na sono alebo čo sa deje ďalej?

ssegra
15. máj 2016

@kaciatko1104 mozno to je z liekov a mozno sa tam fazulky uhniezdili. Beries len utrogestan ci aj ine? Neviem co sa deje po pozitivnom teste, tak daleko som sa nikdy nedostala :/

melmel78
15. máj 2016

@kaciatko1104 ok potom napis hned ako budes vediet . Ja mam asi rovnako ako ty ze ma sem tam pichne, prsia sice bolia no stale menej. Inak mi nic nie je. No skor to pripisujem Pregnylu a Utrogestanu co mam. Davam si ho 4 rano a 4 vecer, co je podla mna dost. Od piatku picham aj Fraxiparin do brucha. Vraj to pomaha na uchytenie tak isto aj Pregnyl ak ti dopichnu este dodatocne pocas cakania po et. Akurat si hovorim ze snad toto vsetko na nieco bude. Zajtra idem zasa na ultrazvuk uz tam chodim kazdy 3 den. Ach jo, ty budes mat to nekonecne cakanie zajtra za sebou a ja este tyzden pred sebou. Nech uz to dopadne akokolvek, raz budeme tehuly. 😉

melmel78
15. máj 2016

@ssegra a ty tiez teraz stimulujes ci uz mas po vklade? Kolkaty pokus?

ssegra
15. máj 2016

@melmel78 nestimulujem cakam na ultrazvuk pred KETom. Toto bude moj treti pokus a dufam ze do tretice to vyjde. Tentokrat nemam ani estrimax dostanem len pregnyl utrogestan tak som na to velmi zvedava...baby ja vam tak strasne drzim paste aby vam to vyslo..cim viac pozitivnych zprav tym lepsie...

melmel78
15. máj 2016

@ssegra jaj tak a kedy mas planovany Ket? Kolko mas snehuliacikov v mrazaku? Mne z tohto posledneho ivf ostalo len jedno. Pred tym sa u mna nemrazilo lebo nebolo co. Tak do tretice hadam vsetko vyjde drzim palce aj tebe samozrejme 😉

lily311
16. máj 2016

Baby, ak vám počas stimulky víde kontrola ULZ alebo vklad fazulky cez víkend, kedy dávajú v ISCARE termín ráno, doobeda alebo poobede? Potrebovala by som vedieť, lebo manžel cez víkend robí... aby sme sa vedeli zariadiť skôr.

melmel78
16. máj 2016

@lily311 ahoj transfery robia vzdy doobeda , rano skor. Aj cez vikend ak je nutne

lenka0402
16. máj 2016

Ahojte chcela som sa Vas len opytat som po prvom IVI jedno babulo uz po IVI mame tak skusame surodenca🙂)Vzdy mi davala utrogestan a teraz mi pre zmenu dala progesteron 200mg..to je to iste??Uz nedavaju utros ci to je len na lekarovi..

kaciatko1104
16. máj 2016

@lenka0402 ahoj je to to isté 😊

lenka0402
16. máj 2016

Dakujem🙂))

melmel78
16. máj 2016

@kaciatko1104 este ti nevolali? Som si na teba rano spomenula, ked som sla na ultrazvuk. Mne stale pozera tu sliznicu, momentalne je 7mm a na stastie Hss mam zazehnany, ale pre istotu v stredu zasa na kontrolu. Neviem, mam z toho taky divny pocit, ze asi tehu nebudem, sice som len 7 den po transfere. Nic mi neni, nic ma neboli, sem tam nieco pichne a pocit ako na menzes a prsia bolia akurat z Pregnylu. Inak aj dnes mi dopichnu 2500IU.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre