ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

melmel78
17. máj 2016

@pupa_obtecta som rada ze mas z nej dobry pocit a verim ze aj nadalej budes mat. Ona dokaze dodat nadej a clovek ma chut bojovat. Drzim palce nech sa podari babo prirodzene 😉

pupa_obtecta
17. máj 2016

@melmel78 dakujem moja. mna tam dnes uplne nakopli a este ked aj dobre spravy som videla a pocula. uz pol roka chodim k mojemu gyneko jak na klavir plus laparka, a ked mi pred tyzdnom povedal, ze jedine umele, tak sa mi nachvilu zrutil svet... a dnes takato haluz. bodaj by vyslo, to by bolo super. ak nie, ideme dalej... ja tak kazdej z vas fandim, nech to secky date dame, lebo je to nespravodlive. 😞 ale verim, ze potom sa nam to stonasobne vrati. 😇

lenka0402
17. máj 2016

Ahojte kocky chcem sa vas opytat kvoli mojej kamaradke ci neexistuje aj ina metoda trebars v Iscare na urcenie priechodnosti vajecnikov okrem laparky...nemam v tomto vobec prehlad...a ak ano kolko toto vysetrenie asi stoji???ci sa to da iba laparoskopicky??

cervenakarkulkabezvlka
17. máj 2016

@lenka0402 ahoj ja mam za sebou realizovananu HSK+hysterosalpingografia,,mam vzp,, platila som 150e plnu sumu...

lenka0402
17. máj 2016

Dakujem za info-ani som netusila ze nieco take existuje😀a to ti robili priamo v Iscare alebo niekde inde??mozes mi aspon strucne napisat ako to prebiehalo-a aspon kolko to asi trvalo a ci to bolelo?🙂)

cervenakarkulkabezvlka
17. máj 2016

@lenka0402 ano priamo iscare v BA ,,prisla som rano,,odovzdala papiere,,sestricka mna zaviedla na izbu,,kde som sa prezliekla do nocnej koseli,,,cakalo sa na doktora ktory meskal,,prisla sestricka posledny krat cikat,,zaviedla mna na operacnu salu,,tam uz vsetci pripraveny,,vyliezla som na stol,,napichli mna ...a viac si nepamatam.....zobudila som sa na izbe ,,zakrok trval cca 20-30minut,,co hovorili,,po zakroku hlavne pit,,a cikat,,lezala som na izbe 30-40 minut,,,,spravu som dostala hned do ruky,,,isla som dovom v sprievode manzela,,,nebolelo mna to,,skor som bola otapena z narkozy...

lenka0402
17. máj 2016

Tak dakujem za info-no kamoska hladala nieco kde sa nemusi uspat,ci existuje nejaky ultrazvuk alebo nieco podobne ako by mohli zistit priechodnost..ale nic take som zatial nenasla takze bez narkozy to asi nepojde☹

vernazza
17. máj 2016

@lenka0402 ahoj, mne robil tento istý zákrok (hysterosalpingografiu) môj gyndos na Kramároch bez narkózy a zadarmo. Zhodou okolností Dr.Hruzik, ktorý pôsobí aj v Iscare. Nehovorím že to bolo príjemné, ale trvalo to chvíľku a nebola to ani bolesť, skôr taký nepríjemný tlak a nafuknutie maternice. Takže nech si kamoska zváži, čoho sa bojí viac. Ci narkózy alebo nepríjemných pocitov pri zákroku. Inak tej krátkej narkózy za fakt nemusí báť, z tej ju zobudia za par minút. A ešte som počula o zákroku zvanom Hycosy, ale ten neviem co obnáša, pozri na nete.

melmel78
19. máj 2016

Ahojte, neviete kolko sa drzi 2500IU Pregnylu v tele? Lebo v pondelok - utorok by som mala ist na krv na hcg a mam obavu, ze ak mi este v piatok dopichnu dalsich 2500IU tak to tam bude skreslene. Dakovala 😉

melmel78
19. máj 2016

@lenka0402 Ahoj mne tak isto robili priechodnost vajickovodov a ambulantne, bez uspatia. Neviem ako sa to odborne vola, ale viem, ze pustia do dutiny maternice a vajickovodov kontrastnu latku, ktoru pozoruje doktor na monitore a podla toho vie, ci to mas priechodne, alebo nie. Neboli to, akurat je to taky neprijemny tlak, nic viac.

fatma1
19. máj 2016

@melmel78 Mozem sa spytat, ze to ti naco tolko vela toho pregnylu - hcg pichaju? ma to nejake odovodnenie?

melmel78
19. máj 2016

@fatma1 vraj to podporuje uhniezdenie a rast sliznice maternice. Tak som si po vklade dala asi kazdy treti den 2500IU podla toho ako doktorka kazala. Vzdy som potom unavena a nafuknuta a snad to k niecomu bude. Akurat sa obavam ze tie vysledky budu skreslene

pupa_obtecta
19. máj 2016

@melmel78 podla mna to uz budes mat fuc. ratala som to podla mna. mne 17.5. vecer pichli naraz 10.000 a 31.5. mam ist na krv, ci to vyslo.

pupa_obtecta
19. máj 2016

nemate niektora v BA Lutinus pozicat? Obavam sa, ze mi fakt nepride dozajtra. :/

melmel78
19. máj 2016

@pupa_obtecta aha no riadnu konsku davku ti dali. Tak dufam ze to uz bude fuc nech viem na com som. Dakujem

melmel78
19. máj 2016

@pupa_obtecta nemozes to nahradit Utrogestanom aspon zatial?

pupa_obtecta
19. máj 2016

@melmel78 podla mna to bude ok. sak hadam vedia, co robia. davka riadna, ale ja to nejako necitim praveze. mozno trochu nafuknute brucho, ale to mavam aj tak obcasne. dufam, ze ta konska davka plni vnutri svoju funkciu. 😉 no na zajtra mam tam v lekarni pri iscare ten lutinus objednany, ale mam si ho dat uz rano, tak neviem neviem... ked tak sa budem musiet nejako inak zariadit. pripadne pojdem hore si dat narychlo predpisat ten utro.

lily311
20. máj 2016

ahojte dievčatá, som už v stimulácii a robili mi testy na pohl. choroby a vyšla mi hepatitída C, ale len slabá rekcia, či čo a pred mesiacom ma očkovali na tetanus, môže to byť spôsobené tým....čo teraz,keď už stimulujem...

melmel78
20. máj 2016

@lily311 neviem ako dlho sa lieci hepatitida C, urcite dostanes na nu lieky a tam moze byt problem, ktory nemusi ladit s injekciami na stimulaciu. Ze sa nemusia lieky navzajom zniest. Na tvojom mieste idem za svojim lekarom v CARE a poradim sa co dalej

lily311
20. máj 2016

@melmel78 Tie testy mi robili v CARE, Lenka povedala, že to nevadí, ale ona to hovorí na všetko....

melmel78
20. máj 2016

@lily311 tak snad by to nepovedala len tak 🙂 Toto je vazna vec, pokial by to bolo naozaj zle, tak by to stopla. Aj ti dali nejake lieky na to v CARe?

lily311
20. máj 2016

@melmel78 Nie nedali, lebo to je vraj veľmi slabé, na výsledkoch bolo napísané, že skontrolovať o 6 - 8 týždňov, Lenke som povedala, že ma pred mesiac očkovali proti tetanu a povedala, že to môže byť z toho, tak dúfam, že sa len nejaké protilátky spravili pri tom zaočkovaní...

lenka0402
21. máj 2016

Ahojte kocky som rada ze konik existuje aspon sa mozem poradit zas a znova kedze som v tomto neni moc zabehnuta🙂)ako som u vyssie pisala som po iVI(vcera to bol 8 den)vecer ma priserne zacalo pichat v podbrusku ze som da ledva vystrela takato intenzivna bolest skoncila cca pol pol hodine..,taketo pichanie ale vajecnika som citila len v den ovulacie ale nie podbruska a v takomto zneni..,,toto neviem co bolo a neviem si to vysvetlit...nemate skusenost??prave ze sa absolutne nesledujem ale toto bolo fest intenzivne ze co sa mohlo po.....😀 ak mate skusenost budem rada za odpoved..uzivam len progesteron 200..

melmel78
21. máj 2016

@lenka0402 ahoj ty myslis asi IUI ze mas za sebou a si 8 den po inseminacii? Lebo ta sratka mi nic nehovori. Kedy mas ist na krv? No moze to byt cokolvek mozno aj uhniezdovanie . Nemam s tym vsak skusenost. Mne IUI nevyslo ale ani nic podobne som necitila . Snad to bude v pohode keby moc bolelo zbehni k lekarovi

lenka0402
21. máj 2016

@melmel78 ano myslela som inseminaciu🙂)a 8 dni mam od nej🙂na krv az buduci tyzden cca vo stvrtok🙂 nam sa uz jeden chlapcek s touto metodou podaril a vzdy som citila len bolest ako pred menstruaciou ale toto bola velka bolest posbruska skor pichanie a dost intenzivna a po pol hodke utpenia to hned preslo...A dnes ako keby nic😀 nase telo si fakt a nami zahrava ako sa mu zachce😀

melmel78
21. máj 2016

Ahojte obavam sa ci nemam OHSS...uz sa mi viac krat stalo ze som sa v noci zobudila ze mi je zle a moje brucho bolo ako kamen 😒 .Prsty mi zacali trpnut na rukach a nohy tiez. Hucalo v usiach. Vzdy sa musim ist vycikat a napit veeela mlieka a potom to postupne ustupi. Este sa mi to nikdy nestalo pred tym a ci to nemam z toho Pregnylu. Som 12 den po ET a v utorok idem na krv. Fakt nic prijemne ked sa v noci nevyspim kvoli tomu. Mali ste podobnu skusenost?

kaciatko1104
22. máj 2016

@melmel78 ahoj ja áno nespala som celý čas kým som nevysadila lieky brucho sa mi zväčšilo tak O 10 cm a fakt to bolelo neboj veľa pi rob všetko ako do teraz a V utorok sa na to opytaj a drzim ti silno palce. Hadam ti nejako poradia čo S tým. Teším sa že to cakanie mas už za sebou.. Hadam dopadnes lepšie ako ja 😊

dorotka2013
22. máj 2016

@melmel78 nemam osobnu skusenost, ale viac krat som tu citala ze ohss sa zhorsuje tehotenstvom...preto sa ani nerobi vklad ked mas ohss, lebo by sa mohol este zhorsit...takze by som to brala ako dobre znamenie, ze to vyslo 😁😁😁...drzim palceky

melmel78
22. máj 2016

@kaciatko1104 pri prvej stimulke som nic take nemala preto ma to vystrasilo. V utorok idem aj na krv aj k doktorke do CARu tak som zvedava. V podbrusku ma stale pobolieva aj vela pijem no vzdy v noci ma prekvapi takato vec. O zvacseni pasa ani nevravim vcera som si nevedela obliect kratasy z minuleho roka 😕 Joooj tiez dufam ze to dopadne dobre, fakt nic nie je horsie ako toto cakanie. A ty si sa ako rozhodla dalej? Ides na KET alebo das teraz pauzu?

melmel78
22. máj 2016

@dorotka2013 no bodaj by si mala pravdu 😉 . Zatil som netestovala som srab, nemam odvahu a obdivujem vsetky baby co testuju bez problemov aj viac krat. Zatial to beriem v pohode a zijem v nevedomosti ze v utorok nejako bude. Necitim sa tehu ☹ a vsetko je u mna to iste ako pred tym akurat tie nocne bolesti ma trapia navyse. Ty ako pokracujes?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre