ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lily311
26. máj 2016

@melmel78 Ani je po prvom OPU, a teraz hej, volala som sestričke v ISCARE a povedala, že ak to nie je veľa, tak nevadí a malo by to prestať do zajtra, ak nie mám sa ukázať... tak dúfam, že to prestane.

lily311
27. máj 2016

Tak nakoniec oplodňovali 7 vajok a dnes máme 5 embryjok 🙂 , dúfam, že po PK nám ostanú aspoň 2 🙂

melmel78
27. máj 2016

@lily311 uplne super neboj aj viac ti ostane 😉 . Kolko planujes zavadzat? 1 alebo dve? Ja mam len jedneho mrazacika. Mala som 5 co oplodnovali a po PK ostali 3 a 2 zaviedli.

melmel78
27. máj 2016

@lily311 ozaj este krvacas?

lily311
27. máj 2016

@melmel78 Už našťastie nie, doobeda už len slabé špinenie a aj to prestalo. Budeme vkladať asi len jedno, lebo malého som ledva donosila, v 26 tt som začala mať kontrakcie a otvárala som sa, tak sa dvoch bojím, aj keď tam je vyššia šanca je sa aspoň jedno chytí.

lily311
27. máj 2016

@melmel78 To je dobre, že máte mrazáčika, potom si pôjdete po súrodenca, Merali ti sliznicu pred vkladom, lebo mne pri prvom vklade nič nemerali, resp. o tom neviem, robí sa to štandardne? Teraz pri poslednej kontrole pred OPU som na 10 deň mala len 5,5 cm, tak sa bojím či dorástla aspoň do tých 8 mm.

lily311
27. máj 2016

Ozaj baby, vždy býva vklad v Iscare okolo obeda, alebo aj ráno? pýtam sa kvôli tomu, aby manžel vedel zariadiť prácu....

pupa_obtecta
27. máj 2016

ach baby ja vas obdivujem za to vsetko a ste mi dobrym prikladom a motivaciou... my sme to umele oplodnenie este poriadne ani nezacali riesit. iba moja stimulacia hormonami a nechajme to zatial este na prirodu, ale tie hormony a cakanie zle znasam. do teraz mi to aj celkom slo, ale dnes nastal nejaky blby zlom u mna, hlavne co sa psychickej pohody tyka a bojim sa, ze sa to do utorka, kym mi nezavolaju jak dopadla krv, bude len zhorsovat. test ma aj laka, ale este pregnyl v moci a neviem, ci mi to zrovna doda sil. najradsej by som len lezala ticho v posteli, nikam nechodila, s nikym nekomunikovala. jedine s kym som schopna byt a vie ma pochopit je partner, za co som mu velice vdacna. ale dnes som nedala ani to. uz v pyzame cakam, kym zaspim. 😢 drzte sa! 😘

vanda83
27. máj 2016

@lily311 myslim ze okolo obeda to byva pri ket lebo "rozmrazuju" pri cesrtvom neviem ako ti byva. Ja som sa priviezla aj odviezla sama len ja to mam 10 minut z domu.

melmel78
27. máj 2016

@lily311 vklad pri cerstvom je vzdy rano. Pri KET netusim ako. No ten mrazacik ma drzi nad vodou ako moja nadej a istota ze nemusim podstupit znova cele ivf. Mne vkladali dve a neviem ci aj dve ostali alebo jeden. No podla hcg asi len jeden. Ale aj tak dom rada a este stale nemam vyhrane...bojim sa prveho ultrazvuku. Prvy krat som tehu a teda zmeny na tele su pre mna nove a obavam sa kazdeho pichnutia v brusku.

melmel78
27. máj 2016

@lily311 ozaj tu sliznicu mi pozerali pred vkladom. Bola okolo 6mm no nie vsade. Inde bola nizsia. Ale niekde som citala ze staci 5,5 az 6mm pri vklade ona potom narastie ak sa to uchyti

melmel78
27. máj 2016

@pupa_obtecta kazda to mame zlozite a sme silne zeny tak to urcite zvladneme a aj ty 😉 . Hormony su potvora aj na psychiku ja som z nich tiez bola nervozna a vselijaka len nie normalna. Malo kto ta pochopi uplne ale je dolezite mat spravnych ludi okolo seba. Inak ak mam porovnat ze ci je lepsie urobit test pred krvou alebo si ho nerobit vobec tak u mna vyhrava urobit den pred krvou. Aspon sa clovek nejako nastavi na vysledok. Drz sa a vydrz to ved raz to vyjde neboj 😉

pupa_obtecta
28. máj 2016

@melmel78 dakujem za povzbudenie. 😇 v pondelok teda skusim test. dobre som sa konecne vyspala, tak hadam si aj vikend uzijem. ty sa ako citis? ☺️

melmel78
28. máj 2016

@pupa_obtecta urcite daj vediet ako si dopadla 😉 . Tak toto pisanie je najmenej co jedna pre druhu mozeme spravit. Uz som bola 2. krat n krvy a zatial hcg stupa. V utorok po testoch v care bolo 1934 a v piatok nieco vyse 4000. Neviem ci je to dobre ci zle ale v utorok idem zasa na krv. Dost sa bojim ci sa nieco nestane je to tiez pekne psycho toto cakanie na prve sono. Tam sa dozvies ci bije srdce ak ano bojujes dalej ak nie tak......mo nechcem na to mysliet

pupa_obtecta
28. máj 2016

@melmel78 joj tesim sa, ze stupa hcg. 👍 dufam, ze secko ti dobre dopadne a budes sa este viac tesit. 😊 ja idem v utorok bud o 8:00 alebo 8:30 na krv. 😎 sak ale celkom to leti ten cas, to je na jednej strane aj fajn pre nas. 😉

lily311
28. máj 2016

@vanda83 No len my nie sme z BA, máme to tak hodinku autom, a MHDčkou a vlakom by som nechcela veľmi ísť, viem, že sa treba po ET normálne hýbať, žiadne vyložené nohy a pod, ale predsa len vlakom nechcem ísť.

pupa_obtecta
29. máj 2016

@melmel78 tak som to dnes uz nevydrzala a urobila si test: negativny. slza mi vybehla. uz asi nie je sanca, ze krv bude pozitivna, ci? no bude to este dlhy boj. 🙄😢

melmel78
29. máj 2016

@pupa_obtecta este nestracaj nadej vela zalezi nie len na testoch ktore si pouzila ale aj na inych veciach. Krv je vzdy najistejsia a citala som neraz ze tehu test doma bol negativny pritom krvicka pozitivna. Mozes byt tehu lebo hcg v krvy sa ukaze ovela skor ako v moci. V moci je to zvycajne o par dni oneskorene. Ale aj tak nech to dopadne akokolvek raz to vyjde 😉 . Ak by sa ti teraz nezadarilo patraj co sa stalo. U mna to bol silny zapal maternice, zla kvalita vajok a alergia na spermie.

lily311
29. máj 2016

@melmel78 Mala si zápal maternice, ako sa to prejavuje, resp. ako si to zistila?

lily311
29. máj 2016

@pupa_obtecta Neboj, ešte určite choď na krv... a ak nie, treba ísť ďalej, raz to musí víjsť 🙂

pupa_obtecta
29. máj 2016

@melmel78 @lily311 dakujem baby za povzbudenia. pojdem pojdem urcite. mozno motyka zas vystreli. 😎 a ked nie, tak zaciname odznova standardnou cestou - vsetky tie odbery a spol., ktore zodpovedia zas na dalsie otazky. teraz to bolo cele tak narychlo a doktorka chcela to jedno vajko vyskusat. verim, ze to na dalsikrat vyjde. len ma odradza ta iui, lebo co som pocula, tak to neni az tak ucinne. mna strasne na tom odradzaju tie konske davky hormonov, ked si predstavim, ze ich budem musiet brat zase a este viac, tak ma chyta uzkost. do toho ja som este psychiatricky pacient a beriem antidepresiva, resp. momentalne pomaly vysadzam, ale je to velky boj. lebo jak moj chlap hovori, niekedy som jak jezibaba a neviem ja so sebou vydrzat. ale kazdopadne je to velka skola toto cele, urcite mna a aj jeho a vztah to cele posilni a posunie dalej. ja to tak seckym nam prajem. verim, ze za tymito nasimi strastiplnymi cestami, bude velka odmena. 😇

melmel78
29. máj 2016

@lily311 praveze ziadne priznaky som nemala ziadne bolesti co je divne. Mozno ma davnejsie sem tam nieco pichlo v brusku ale nic viac a nepoletela som s kazdym pichnutim hned k doktorke. Zistili to cez hysteroskopiu ked sme patrali preco to nevyslo. Zapaly byvaju aj taketo zakerne a ja som to mala zrejme dlhodobe prechodene z minulosti. 3 mesiace som brala kombinovane rozne antibiotika. Chvalabohu je to fuc

lily311
30. máj 2016

@melmel78 No ja hysteroskopiu nemám spravenú, po prvom neúspešnom ET mi dr. našla malú endo cystu na vaječníku. Keď som sa jej pýtala, či netreba preistotu spraviť HSK, povedala, že nie. Ale bojím sa, či v maternici predsa len niečo nie je, čo by bránilo uhniezdeniu...

lily311
30. máj 2016

Baby, zajtra (utorok) mám vklad. Prvé tri dni po vklade, som chcela byť doma, nie ležať z vyloženými nohami 🙂 ale predsa len mať troška pokoja. Deň po vlade si beriem dovolenku ale ten ďaľší máme v práci jedno zasadnutie a musím tam byť, navyše do práce cestujem vlakom + Ba MHDčka, teraz neviem, čo robiť, zavolať a oklamať, že som chorá alebo ísť do práce??? Inak mám sedavé zamestnanie...tak fakt neviem...

pupa_obtecta
30. máj 2016

Baby otazocka. V Iscare sa kolko plati za odber krvi b-hcg plus partner krvny test na pohlavne choroby? Pripadne tie secky tradicne krvne testy, co sa tam robia (hp, imuno...). Uz sa mi tam nechce znova volat. 🙄 Dikesko. 😉

lily311
30. máj 2016

@pupa_obtecta Za imuno som platila 50e

ssegra
30. máj 2016

@pupa_obtecta za odber krvi na hcg a testy na pohlavne choroby sa neplati nic pokial si v slovenskej zdravotnej poistovni

melmel78
30. máj 2016

@lily311 mne na vajecnikoch a cez sono nic nenasla a preto navrhla doktorka spravit HSK, je to podla mna dobra vec, lebo nie vsetko sono ukaze. Dokonca mi brali na analyzu vzorku zo steny maternice a tam potvrdili jednak zapal a jednak to, ze je sliznica velmi nizka, co som vlastne tu uz pisala. Ale dufam, ze to nebudes uz potrebovat a vyjde vsetko 😉 . Drzim ti palce. Po ET som aj ja cca 3 dni len tak chodila po byte ako duch, sem tam nieco spravila, ale inak som nesedela a nelezala. Podla mna to neni potrebne, mne sa to chytilo aj tak a ja beham od rana do vecera, mam stresovu pracu a jazdim autom dost casto. Na treti den som sla von, nevydrzim dlho doma, ked je takto krasne. Nebehat, neskakat, nedvihat tazke, nerobit prudke pohyby a nenapinat brusko....kludne mozes vsetko robit a nestresovat samozrejme 🙂 . Daj vediet, ako potom pokracujes, ake mas pocity, atd....som zvedava.

zuzanita444
30. máj 2016

@melmel78 ahoj, prosim ta ohladom toho zapalu maternice, ked si dobrala vsetky antibiotika tak ti robili nejaku kontrolu ci sa zapal vyliecil?

melmel78
30. máj 2016

@zuzanita444 Ahoj ano robili mi znova kontrolu po 2-3 mesiacoch od dobratia antibiotik, mala som ist po atb na druhe IVF a neboli sme si isty, ci je zapal vylieceny, tak sme sa dohodli na druhej HSK. Nechcela som zbytocne vycerpat vsetky IVF cykly bez rozmyslania a tak sme sli. Oplatilo sa, pretoze zapal bol fuc, ale stale nizka sliznica a tak doktorka mohla pracovat uz len s tymto problemom. Riesis tiez nieco podobne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre