ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lily311
30. máj 2016

@melmel78 Hej, budem dávať priebežne info, dúfam, že nám zostane čosi aj na mrazenie, z tých piatich embryjok by aspoň jedno-dve mohli byť 🙂 Snažím sa byť v pohode, ale veľmi sa bojím neúspechu, no čo už psychika si s nami robí čo chce... dnes ma trošku začalo bolieť hrdlo, dúfam, že to neovplyvní uhniezďovanie, užívam preventívne medrol, tak asi z toho...

zuzanita444
30. máj 2016

@melmel78 dakujem za odpoved, pomohla 🙂 No mne robili imuno testy a mam zvysene cytokiny takze pravdepodobne niekde zapal, lenze lekari nic nenasli. Tak som bola u akupunkturistky a ta mi povedala, ze mam zapal sliznice maternice. Povedala, ze ona to vie vyliecit, aj som uz absolvovala liecbu u nej. Ale aj tak chcem ist na HSK pre istotu.

melmel78
30. máj 2016

@lily311 inak ja som pri ET bola uplne prechladnuta, soplava a pytala som sa sestriciek, ci to nevadi a vraj nie, pokial nemam nic vaznejsie, nejaku virozu, infekciu. Tak drzim palceky 😉

melmel78
30. máj 2016

@zuzanita444 ja som tiez absolvovala imunologicke pred vkladom, chvala bohu tam nic nebolo, Akurat mam ist na hematologiu este, vraj su tam hranicne hodnoty. Doktorka mi to v care pozerala a udajne to nie je nutne podla nej. Takze ty chodis na akupunkturu? No drzim palce, aby pomohla, ja s tymto skusenost nemam, ale zrejme na tom nieco bude, stara cinska medicina je dobra 🙂 . Na tu HSK chod tiez si myslim, ze ako istota pred ET je to dobra volba, aj ked clovek musi do narkozy, nevadi, radsej takto, ako riesit nieco co je len dohad.

pupa_obtecta
30. máj 2016

@melmel78 @zuzanita444 inak tie zapaly su svine. clovek ani nevie, ze nejaky moze mat. mne jak doktor robil laparku koncom februara, tak objavil silny zapal panvoveho dna. poslal vzorku zvnutra na kultivaciu a v labaku nic nenasli. nechapala som, ze z coho, kedy, kde, co. doktor tiez nevedel, tak som mesiac brala antibio, dufam, ze zabrali, lebo mne ziadnu kontoru nerobili. doktor hovoril, ze to pokojne mozu byt dake prechodene infekcie a z toho vznika potom taketo nieco chronicke. najlepsie na tom bolo, ze ja som necitila ziadne potiaze. doktorke v car som to hovorila a mala to aj v prepustacej sprave napisane, ale moc na to nekladla pozornost a zeby to isla nejako riesit. tak dufam, ze to bude fajn.

zuzanita444
30. máj 2016

@melmel78 No ked ty si 3mes brala atb tak som trochu na pochybach ci akupunktura to moze vyliecit za 3tyzdne :/ Isto pojdem na HSK ....a kolko po HSK si mohla riesit dalsi Et/Ket?

melmel78
30. máj 2016

@pupa_obtecta ved prave, ze vobec nic necitis, alebo ta sem tam nieco zaboli, pichne, ale nie je to taka bolest, zeby si hned utekala k doktorovi. Keby ta bolest trvala povedzme par dni, riesis to, ale inak nie. Su to zakerne ochorenia, vela krat prechodime zapaly a potom z toho vzniknu tieto chronicke zalezitosti. Snad to mas vyliecene uz, uvidis, ked sa zadari, tak bude vsetko v poriadku 😉

melmel78
30. máj 2016

@zuzanita444 neviem, nezatracujem tieto alternativne liecby, myslim si, ze vzdy je lepsie vyskusat najskor toto a ked nezaberie az potom pristupit k tymto veciam ako je HSK a podobne. Myslim, ze si urobila dobre, uskodit ti to nemoze 🙂 Ale pokial mas pochybnosti, urcite sa pobav s doktorkou o HSK. Po HSK som mohla ist v dalsom cykle, vraj sa to aj odporuca, lebo sa tam zvykne ako keby poskrabkat sliznica, ktora sa tymto ako keby aktivuje a tvori novu lepsiu sliznicu. Ja som vsak v dalsom nesla, prave kvoli mojej sliznici, nebola dostatocne vysoka na vklad. Tak som este brala 2 mesiace lieky, ktore vsak uplne nezaberali. Sli sme teda na stimulaciu a pri tych konskych davkach zacala sliznica mierne rast, ale stale nebola dostatocne dobra. Potom po vklade zacali dopichovat Pregnyl asi kazdy 3 den a sledovala sa sliznica, ako rastie. Toto celkom zabralo, aj ked nie uplne na 100%. No a od tej dobrej spravy som s Dr este nebola, tak som zvedava co mi povie. Dufam, ze len dobre spravy.

zuzanita444
30. máj 2016

@melmel78 Ano za pokus to stalo, len neviem ci naozaj pomohlo kedze som nemala ani predtym ziadne tazkosti. Tak s tou sliznicou ste sa potrapili, ale vidis stalo to zato. Drzim silno prsty nech je vsetko v poriadku 🙂

lily311
31. máj 2016

Baby, tak ja si idem pre našu fazulku 🙂

ssegra
31. máj 2016

@lily311 drzim paste aby sa na teba nalepila...ja mam moju pri mne uz od vcera 🙂

melmel78
31. máj 2016

@lily311
@ssegra drzim silno palceky obom nech vam to vyjde, iba jednu vkladali? 😉

melmel78
31. máj 2016

inak ja som na nervy, lebo ma menej bolia prsia ako na zaciatku, ani zle mi neni, ani neviem ze som tehotna. Nikdy som nebola tehotna pred tym, tak to neviem porovnat a samozrejme som si precitala skarede veci ohladne straty tehu priznakov....ani nechcete vediet, ako som sa citila 😨 Ja dnes idem na krv ci hcg stale stupa ako ma. Bojim...

pupa_obtecta
31. máj 2016

@melmel78 moja, verim, ze secko bude fajn a hodnoty len stupat! ziadne take ani pomyslenie. tehotenske priznaky nemusia byt citelne. som zase ja citala. citat zle veci nam nikomu nerobi dobre. ja som bola rano na krvi a cakam teraz, kedy mi zavolaju. zostala som cely den doma a zamestnavam sa vecami, co mam rada. nech to rychlejsie ubieha. drzim paste a ziadne negativne myslienky. 😇

ssegra
31. máj 2016

@melmel78 ano len jednu mi vkladali

ssegra
31. máj 2016

@melmel78 a dakujem 🙂

ssegra
31. máj 2016

@melmel78 neboj vsetko bude tak ako ma byt. Malicke sa urcite vyvija pekne dalej. Mam kamaratku ktorej tiez nebolo vobec zle, prsia ju neboleli a ani necitila ze je tehu a teraz je v skoro v piatom mesiaci. Hlavne si necitaj negativne skusenosti druhych dievcat, len ta to vyvedie z miery. Daj vediet ako si dopadla

pupa_obtecta
31. máj 2016

@melmel78 moja predchvilou mi volali, zatial to vyzera, ze som tehu. neveriiim! 🙈😎😍 len doktorka hovorila, ze mam hranicne vysledky, ale zodpoveda to dnu cyklu. dufam, ze su to neni len dake pozostatky tej konskej davky pregnylu. 7/6 idem zase na krv a potom o dva tyzdne sono. uz sa viem viac vciti do tvojich obav. dufam, ze nam to vyjde. nasliapnute mame fajn. 😉😊

fatma1
31. máj 2016

@pupa_obtecta Jeej, super..gratulujem....kolky den si cyklu? a mrcha sa ti spustila ci? a test bol robeny kedy a bol uplne biely?
ja som vo velmi podobnej situacii ako ty, preto sa pytam..na krv som mala ist dnes, nesla som..lebo mam spinenie..a test biely..;(

melmel78
31. máj 2016

@pupa_obtecta jupiiiii moc ti gratulujem a samozrejme nadalej drzim palce aby si si nasla na sone bijuce srdiecko. Su to riadne nervy asi ako cakat po ET ci to vyslo. Inak som citala ze nizsie hodnoty mozu znamenat chlapceka a vyssie dievcatko. Kolko si mala hcg? Mne vyslo 1934. Ako sa inak citis?

pupa_obtecta
31. máj 2016

@fatma1 dakujem. 🙂 dnes som 31. DC. prvych pat dni som brala clostil, ale odozva nan "nahodne" zistena az 17. DC, kedy vecer pichnuty pregnyl 10.000. potom sme sa po 34-36 hod mali rozhodnut bud pre iui alebo prirodzene. tak sme skusali prirodzene. uz som to nevydrzala do dnes cakat na krv, tak som si v eli rano robila test a bol uplne biely. spinenie ani mrchu som nemala, aj ked sa viac menej tak citim, lebo ma bolia prsia a som nafuknuta. len na s tym mojim pcos ani neviem zhodnotit svoj bezny cyklus a kedy by mala prist dalsia. a uz vonkoncom nie, ked som nabombovana hormonami.
podla mna urcite by som sla aj v tvojom pripade na krv, lebo sak kolko bab malo este prve mesiace naznaky mrchy a boli v tom. krv je najpresnejsi test a nadej umiera posledna. ved aj ja som dnes na tu krv viac-menej sla s tym, ze nic z toho nebude a motyka vystrelila. kazdopadne drzim paste a vela sil! 😇😉

pupa_obtecta
31. máj 2016

@melmel78 dakujem moja. 😘 ked ja vobec neviem, doktorka spominala cislo 9. ziadne taketo velke cisla, tak sa aj obavam teraz, ci nedala nejaky blud.🙈 mna ten telefonat zobudil v najlepsom a najtvrdsom poobednom spanku, tak si to vies predstavit. buduci tyzden ked pojdem znova, tak to tam vyguglim, ze jake cisla boli a verim, ze budu stupat. ☺️ ja som taka rozvlacna, este tomu stale neverim. inak ma bolia prsia a mam ich naliate. brucho uz o nieco menej nafuknute, sem tam ma picha podbrusko a nohy mam tazsie a opuchnute. jedine jedny sandale ma neotlacaju.
ty ako? uz si bola na krv? kedy budes mat vysledok? myslim na teba a drzim paste!

melmel78
31. máj 2016

@pupa_obtecta akurat idem od doktorky a chvalabohu je to vnutromaternicove a videla zltkovy obal. Srdiecko az o 2 tyzdne. Tak isto som bola zvedava ci jedno ci dve lebo mam vysoke hcg. Dnes krv nebrali vraj o 2 tyzdne.

dorotka2013
31. máj 2016

@melmel78 super...len tak dalej 😉

pupa_obtecta
31. máj 2016

@melmel78 jejooo ☺️ tak to sa tesiiim! ja som trochu studovala o tych hodnotach hcg a veru ja ho mam tak na hranici a ty riadne vysoke na to, v ktorom tyzdni si. vy ste davali dve fazulky? ☺️ ale tak fajn, som rada, ze si o nieco mudrejsia a pokojnejsia. dufam, ze to secko dopadne na jednicku. 😎

lily311
31. máj 2016

@melmel78 ďakujem, snáď sa fazuľka už uhniezduje 🙂 máme aj jedno na mrazenie, je to len B-blast., ale aj tak som rada🙂 neboj, nevadí, že prsia menej bolia, mňa tiež menej boleli pri prvom tehotenstve prsia, dokonca sa v 7 tt aj zmenšili, ja som vtedy presne takto stresovala a zbytočne, tak pokoj a užívaj si to 🙂

lily311
31. máj 2016

@ssegra ďakujem, aj ja tebe 🙂 to čakanie bude strašné...ale musíme vydržať 🙂

ssegra
31. máj 2016

@lily311 neboj rychlo nam to zbehne 🙂

melmel78
31. máj 2016

@pupa_obtecta ano davali sme dve fazulky a doktorka tu druhu tam dnes usilovne hladala, sa jej nezda to vysoke hcg 🙂 Vraj sa jej stalo, ze neskor sa ukazalo aj to druhe, ze boli za sebou schovane a nebolo ich na zaciatku vidiet. No ale hladala aj mimo, ci to druhe neskocilo inde nez do maternice a nastastie nenasla, tak dufam, ze to tak aj ostane 😕 Takze som kludnejsia ale zasa budem na ihlach o 2 tyzdne ci bude bit srdiecko 😝 . Ty si potom zbehni o par dni na nove krvne testy, ci sa ti hcg zvysuje, nech mas istotu tak isto 😉

melmel78
31. máj 2016

@lily311 uff si ma upokojila, som sa zlakla ze co to je.....mam hnede bradavky, dvorce, ale prsia bolia ovela menej ako minuly tyzden. Akurat na tlak a silnejsi dotyk citim. A ty sa citis v pohode po vklade? Urcite informuje ake mas pocity atd..... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre