ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

andy26
5. jan 2009

Sylvi, ahoj

no túto noc som toho teda veľa nenaspala, draheho zmohla chripajzňa a teda poriadne, takže celú noc potil. Asi chytil nejakého zákeráka v Parndorfe. Boli sme v sobotu, a teda ludííí .. fuhhh, ako keby zadarmo dávali.
Len v piatok sme prišli z lyžovačky, takže asi oslabený organizmus.. tak sa tam bacilko pekne usadil, len mám trošku strach o spermijky, čo to s nimi urobí - tie antibiotiká a vysoké horučky. Opýtam sa dokiho vo štvrtok, či nemáme radšej mesiac - počkať, než sa dá ako tak dokopy.
A ty Sylvi, aké plány máte na najbližšie dni? Čo vysledky, všetko dopadlo na výbornú?

scarlette
5. jan 2009

andy ja tiez idem rano ale neviem presne cas, bud odeviatej alebo o pol desiatej... a mne nic ta baba nespominala ze by tam nemal byt...

karkulka522
5. jan 2009

andy,ja by som pockala,nech sa organizmus vrati do starych kolaji 😉 .Samozrejme ak ta nesury cas 😅 ..................Sylvi,skušky mam 3.3.2009,aspon zatial je to tak.Ak by im niekto vypadol alebo ochorel tak ma presunie na 17.2. .Cele sviatky som si robila testy a bolo celkom dobre (z 10 testov som mala 3 pod 50 bodov).Na to aby som prešla potrebujem mat 55-50 bodov.Do knihy nam pišu znamky,no lepsiu jak 3 som este nemala ☹ .Muz mi hovori,že to davaju kazdemu kto zacina tak uvidime dalej.V marci si chcem dohodnut terminy a vysetrenia a do aprila by sme to skusili.Najviac čoho sa bojim je ustna skuška ☹ ,tam sa bojim ze sa mi pomiesaju odpovede a poviem nieco zle.Tam uz odpoved A, B,C neexistuje.

scarlette
5. jan 2009

karkulka z tvojho popisu by som teraz uz mala riadny gulas v hlave so skusok 😅 som rada ze som si autoskolu spravila este za starych podmienok...
ako to je vlastne teraz rozdelene v autoskole? my sme mali teoriu, trenazer, prva pomoc a jazdy, tie boli bez kuzelov a inych blbin...

karkulka522
5. jan 2009

Scarletka,od novembra mavame 2x tyzdenne teoriu,v decembri sme mali jednu vyucovaciu hodinu venovanu prvej pomoci.To nas najprv učili,potom na figurine kazdy podal prvu pomoc a napisali sa testy.Potom sme mali cvičisko(jazda po parkovisku+ cuvanie+osmičky+šikme a pozdlzne parkovanie).teraz cez sviatky sme mali teoriu len raz do tyzdna,no a od buduceho tyzdna znovu 2x.Uz pišeme aj testy a planujeme jazdy.Prve 2 jazdy su mimo mesta a potom sa jazdi len v meste aby sme si zvykli na križovatky a preradovanie.Da sa to zvladnut,len uz je toho viac ako pred niekolkymi rokmi 🙂 .Uz su nove znacky,novelizovane zakony,atd........Ked niecomu nerozumiem pytam sa muza ale niektore otazky zaskočia aj jeho 😀 😀

scarlette
5. jan 2009

no neviem ci by som si chcela teraz robit vodicak... 😅 ale niektorym vodicom by som ho kludne dala zopakovat 😠

karkulka522
5. jan 2009

Veru,to aj ja.Ale az teraz si uvedomujem,ako mnoho chodcov robi vodicom na ceste problemy.

scarlette
5. jan 2009

hej je ich dost... priznam sa ja tiez obcas chodim mimo prechodu ale vzdy tak aby som neobmedzovala vodicov... vsak ja to tiez nemam rada... hlavne ked sa bojim ci toho tupca co mi skace ku kolesam nezachytim...
asi tak pred mesiacom mi takto jedna zenska skocila na prechode pod kolesa, ja som mala zelenu a zrazu predomnou chodec a cela v ciernom... som ju vytrubila a ta koza riskovala zivot kvoli tomu abz jej nezdrhol autobus... 😠

adinam
5. jan 2009

Ahoj Andy-som rada,že si sa ozvala.Dúfam,že si oddýchnutá a pripravená na tehu 😉 .No,aj drahý musí byť fit 😉 .
My sme stále 2 v 1 🙂 /našťastie/.Ale poctivo ležíme,lebo nám tvrdne bruško ☹ .Tento týždeň máme poradňu,tak Ti napíšem,koľko vážime a či je všetko O.K..Inak už sa nám to blíži,tak začíname mať trochu obavy 😒 .
Pozdravujem všetky bojovníčky a želám Vám,aby tento rok bol pre Vás a Iscare mimoriadne plodný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

sylvia21
5. jan 2009

Andy - IP 😉
Karkulka - hod do placu kludne nejaku otazku , co ste riesili, ench si troska osviezime i my vedomosti, ja sa potesim. 😉
Adinam, vidim, ze uz uplne rozmyslas skupinovo 😉 je to velmi mile 😵 😵 Drzim palce, nech to krasne doiahnete dokonca. Ked tvrdne brusko, co to znamena?

adinam
6. jan 2009

Ahoj Silvi,ja nezbúdam na Vás,sledujem Vás síce len občas,ale veď som jedna z Vás 😉 .
Tvrdnutie bruška znamená,že maternica už začína pracovať,pripravuje sa na porod...Ak je to v častých intervaloch/čo je moj prípad/,tak sa može začať otvárať krčok a hrozí predčasný porod. ☹ .Ešte musíme troška pribrať,tak sa snažíme,aby sme vydržali do 38tt,kedy je už dieťatko donosené.Takže stále je to o tých obavách,ktoré tými dvoma // len začínajú...

sylvia21
6. jan 2009

Ahoj Adinam, dakujem, ze si mi to vysvetlila . Malinkemu odkazujem, nech sa este pekne drzi u maminky v brusku a nech krasne rastie 😉 Davaj si na seba pozor, potesime sa, ked sa ozves castejsie. 😉

misik1
6. jan 2009

dievcata vsetko dobre v tomto roku, tehulka adinam nech krasne dotehulkuje v termine a ostatnym nech sa podari otehulkovat....
ahoj sylvi,
januar je v plnom prude a pomalicky pride aj februar....tak teda idete znovu na to? A vysledky z Prahy uz pridu kazdu chvilu,ze?????
🙂 🙂 🙂 😉

sylvia21
6. jan 2009

Ahoj Misik, ako sa mas? Presne si to odhadla. Vysledky z Prahy mi dnes prisli. Zajtra volam do caru, kvoli novemu receptu na prednison. Uvidime, kedy sa podari nastupit na stimulku , este riesime vysetrenia stitnej zlazy, nadobliciek a genetiky. Tak snad vo februari, zacneme znova, uvidime.

misik1
7. jan 2009

sylvi, tak to je super, ze uz ich mas a mozes ist dalej.....a nenapisali ti ako dlho treba uzivat prednison, nech pojdes dalej? Natreba tak 3 masiace?
Ja uvidim ako pride ms a potom chcem ist konzultovat....na mojich imuno vysetreniach sa nic pozitivne nenaslo, takze som vlastne rada....ale nadalej je mi pricina neznama.... 😒

scarlette
7. jan 2009

andy tak ja idem zajtra na pol desiatu... opat sa zjavne miname

sylvia21
7. jan 2009

Misik - uzivam prednison uz mesiac v davkach po 5mg, v odporucaniach mam neskor znizit davku na 2,5mg a pokracovat s uzivanim az do 14 tt. Pred otehotnenim by sa mal prednison, ako vravis uzivat 2-3 mesiace, co urcite bude, len aby som otehotnela, tot este vo hviezdach. Este cakam na vysledky vysetreni nadobliciek a tie budu az za 3 tyzdne, tak uvidime, co povie doki na vysledky a kedy sa nam podari nastupit na stimulku. Na pondelok som objednana do Iscare, tak sa spytam doki, co povie, kedy by sa dalo nastupit. Mozno povie, ze uz vo februari budem moct zacat, mozno az v marci.

Andy , Scarlet - dobre vybavte 😉 Potom napiste o dalsich planoch 😵

andy26
7. jan 2009

ahojte,

tak ja zajtra na pol 9, volala som tam a vraj nevolal Maršík nikomu, takže s ním počítajú, že príde....tak ja tiež.
Inak ma zase poriadne dosť vytočil, už som presvedčená, že po tomto neuspešnom IVF odídem od neho.
No ved uznajte.. na poslednom stretnutí mi chcel dať antikoncepciu, že si ma chce akosi pripraviť hormonálne. Hovorím mu, že by som nechcela antikoncepciu, nakoľko budem doma 3 týždne, ideme na lyžovačku a chceli by sme sa pokúšať aj prirodzene.. tak mi dal tabletky, že na odialenie mrchy. Ze aj tam sú akesi hormony, ktoré ma pripravia na IVF či čo. No ja som ich pekne a poctivo užívala... snažilkovali sme tiež dosť pekne.. a po priichode že prečítam si letáčik... a tam, že tabletky bránia tvorbe ovulácie. No takže všetko bolo zbytočné. Je to fakt odborník.
Som zvedavá, ako mi to zajtra zase vysvetlí, ked sa na to opýtam.

Sylvi, ten prednison je na čo ? Budem na teba v pondelok mysliet, nech dobre vybavíš a nech ideš čo najskôr na stimulku. Ale čakanie veci zlepšuje... takže si počkame a bude to fantastický pocit... nikto si to tak nedokáže užiť ako práve my - čo sme tu.

Scarlett, tak sa pravdepodobne o pár minutiek minieme... ale aj tak .. držím palečky.. dobre vybav.

sylvia21
8. jan 2009

Andy - ozvi sa ako si vybavila . Ten prednison mi ma pomoct znicit protilatky, ktore su neziaduce pri otehotneni.

pointka
8. jan 2009

Ahojte dievcata.
Tak vcera sme sa vratili konecne po 15 dnoch z nemocnice uz dufam, ze az do porodu. Zatial je vsetko OK, zistili mi akurat trosku nizsie polozenu placentu, ale to je vraj ok a erozny krcok, ten sposobuje to krvacanie.
Inak je vsetko OK, babo rastie ako ma a ma sa k svetu.
6.2. som objednana na 3D/4D utrazvuk 🙂

sylvia21
8. jan 2009

Pointka, prave rano som na teba myslela, tak vy uz ste 17tt, to je uzasne, ako ten cas krasne bezi. SOm rada, ze ste vporiadku. Co to znamena ten erozny krcok? Ako moze ohrozit mimco nizsie polozena placenta?

pointka
8. jan 2009

diky silvi 🙂
erozny krcok je asi taky, co je silno prekrveny a je na nom vela praskajucich ciev
ta placenta neohrozi, lebo je to vraj normalne zo zaciatku tehu, ona ako babo rastie bude stupat, ale ak nebude moze to vyvolat velmi skory porod, resp. potrat lebo sa zacne odlupovat.

sylvia21
8. jan 2009

Pointka, takze este mate do toho spravneho casu prichodu babatka cas, tak sa krasne opatrujte 😉 .

pointka
8. jan 2009

neboj, opatrujem, tak si davam na svoje pohyby pozor, este do pondolka som doma, ale uz musim zacat fungovat pomaly, tiez nezijeme zo vzduchu 🙂

sylvia21
8. jan 2009

takze ides do prace?

pointka
8. jan 2009

musim ☹

sylvia21
8. jan 2009

hmm, ved ako sa citis. Sama najlepsie vies, na co si mozes trufnut. Drzim plce , nech sa Ti vsetko podari co najlepsie zvladnut.

pointka
8. jan 2009

mam pohodovu pracu, takze by to malo byt OK. diky

sylvia21
8. jan 2009

kocky - ako robite spenat ? MOj neviem stale nejako dochutit. A nemate nejaky dobry recept na jablkovy kolac?

sylvia21
8. jan 2009

Andy , Scarlettka - ako bolo dnes v CARE ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre