• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

8. decembra 2016 
@lusinda28 je to normalna davka, vacsinou sa tak berie...ja som brala uz aj 4xdenne... Ja som z neho dost priberala, zadrziavala sa mi voda v tele... Ale to aj ked som brala nizsie davky...
13. nov o 11:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja som brala 2x1,mala som mensie menstruacne bolesti a trosku spinenie.nic vazne
13. nov o 13:57  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj snažilky :slight_smile: Máte pravdu, že to IVF je dost drahé a mně to celé přijde takové... radši nebudu říkat co. Ale říkám si, jestli se takhle k lidem, kteří se snaží o děťátko dostane, že jsou taky jiné metody, jak se neplodnost dá léčit. Nevím, jaké možnosti máte vy na Slovensku, ale u nás v Brně je centrum Cenap (http://www.cenap.cz/), které dělá technologii Naprohelp, která léčí neplodnost a vede k tomu, abyste mohli počít děťátko přirozeně, ne ve zkumavce, ale tak, jak to má být :wink: Schválně se na to koukněte :slight_smile: Nebo můžete kontaktovat Hnutí pro život nebo Linku pomoci (http://linkapomoci.cz/) a tam vám třeba řeknou, jestli něco takového je i na Slovensku :slight_smile:
13. nov o 14:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Jinak, taky by mě zajímalo (spíš jenom teoreticky), jak psala babusik, co se stane s těmi ebryjky, která člověk nepoužije? To je jako můžou zlikvidovat? Přece jenom se mi zdá, že už to jsou živí tvorové, lidi, v určitém smyslu... :frowning2:
13. nov o 17:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@musichetta vcera som sa opytala.ak zmenime car,tak nie je problem prenos do druheho centra.
A to,ze kto pre kolko mrazacikov pojde,to je zavisi na kazdom zvlast.
13. nov o 18:04  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@musichetta tie embryjka su Vase, pokial si budete platit za uskladnenie tak ich nebudu likvidovat, v pripade ze by ste sa rozhodli ze uz dalsie deti nechcete tak vy rozhodnete o tom ze ich maju zlikvidovat... Inak neviem ci sa nedaju pripadne aj darovat... No s tymto sa zial treba zmierit, ak s tym mas problem, mozes ist do nativ alebo soft stimulacie, tak su vacsinou len 1-3 embryjka a tie sa hned aj vkladaju, takze sa nic nemrazi a teda ani nelikviduje, keby sa zadarilo...
13. nov o 19:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
myslim, ze @musichetta tu chce skor robit osvetu a vo veci ma jasno, kedze prispela za posledne hodiny s rovnakou retorikou do roznych IVF tém....

nadprodukcia zivotaschopnych a po rozmrazeni prezivsich embryjok je vzacna...a ano, jednou s moznosti je darcovstvo
a kazdy, kto sa na tuto torturu dal, v tom ma jasno tiez...poväcsinou nema na vyber, napr. z technickych dovodov
a kedze tieto temy navstevuju zienky s rovnakym osudom, odporucam @musichetta zalozit si novu temu, kde IVF snazilky nemusia obhajovat etiku rozhodnutia, pretoze trapenia maju dost aj bez toho
13. nov o 20:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to (6)
@babusik85 ahoj prosim ta kolko to trvalo cca kym ti to podpisali? Dnes som im zas pisala a napisali mi ze ziadost je schvalena uz tyzden ze caka na podpis ;) Dakujem ti ;)
14. nov o 13:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@alexa933 myslis z poistovne?pol hodinku.
Ale z Car mi nevolali,cakala som 4dni a zavolala som ja. A tak ma objednali.Schvalena ziadost uz bola u nics.mozno vtedy dostali,neviem
14. nov o 18:12  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@babusik85 jaj myslela som ze ti z caru volali ze mne povedala ze caka sa uz len na podpis ze schvalena je ze po podpise poslu do iscaru .
14. nov o 18:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dena22 Ano, osvětu, dá se to tak říct... Ale ne proto, abych tím někoho trápila, to bych skutečně nerada.
14. nov o 20:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tinka881 ahoj platila som okolo 180 EUR za hysteroskopiu, teraz v oktobri 2016
15. nov o 14:33  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@misiaciks a co si mala v sprave?lebo ja biopsia endometroza ci ako a platila som 14 eur,ze zvysok doplaca poistovna.To ti tiez robili kyretou?lebo ma zaujima,ze kedy sa budeme moct opat snazit
15. nov o 15:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby bol teraz niekto na opu alebo et?
16. nov o 22:48  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
A ještě k tomu, co jsem tady před pár dny psala o Cenapu, dneska jsem zjistila, že i na Slovensku je takové centrum, které léčí tou stejnou metodou: http://www.plodar.sk/kontakt/ :wink:
17. nov o 19:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tinka881 v sprave som mala ze vajcovody priechodne, bez patologickeho nalezu. dr. povedala ze mam maternicu ako s ucebnice a ze sa snazit mozeme hned... ale zatial nic tak chcceme vyskusat jedno IUI a uvidime.
uz som nedoplacala nic
18. nov o 11:17  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@misiaciks aha, teba asi len pozerali zvnutra, lebo mne aj brali vzorku sliznice a den dva som krvaca. V pondelok ma caka kontrola, tak som zvedava
18. nov o 11:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ahojte,je treba sa objednat na odber krvi v iscare na tehu test po iui?alebo staci prist rano?zabudla som sa spytat..dik
19. nov o 19:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pavlinakol objednať :wink:
19. nov o 20:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
19. nov o 20:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ještě se mi zdá, že vám trochu dlužím vysvětlení k těm svým příspěvkům. Byla jsem nařčena, že vám tu dělám osvětu, a v podstatě to přijímám, ano, je to pravda, ale jak jsem psala, nechci vás tím trápit, ale spíš vám nabídnout trochu jiný pohled na věc. Myslím si, že je škoda, že většinou lidem, kteří mají tyhle problémy, nabízejí ty všechny možné techniky umělého oplodnění a o tom, že existují taky jiné možnosti, mnoho lidí ani neví. Promiňte, že to říkám, ale mně se umělé oplodnění nezdá OK. Chápu vás, proč jste se rozhodly ho podstoupit, ale souhlasit s tím nemůžu. Připadá mi to proti lidské důstojnosti, že lidská embrya vznikají ve zkumavce (nebo jakkoliv jinak než tak, jak je to přirozené), zmražují se... A vy samy víte, že je to často neúspěšné, takže u toho mnoho embryí přijde o život. A když se u toho ještě použijí pohlavní buňky od dárce, to mi přijde ještě smutnější, protože potom to dítě ani není 100% vaše. Pokud jde třeba i IUI, tam aspoň nedochází k tomu mražení apod., ale pořád to není přirozené.
Nemyslete si, že vám nepřeju, abyste měly děti, moc bych vám to přála. Ale jsou zkrátka meze, které by se podle mého neměly překračovat. Nesoudím vás, mám s vámi soucit, ale mám ho taky s vašimi dětmi v zárodečném stadiu. A nepíšu to proto, abyste vy, co jste už umělé oplodnění podstoupily, se tím nějak trápily, chápu, že jste o tom z tohohle pohledu asi nikdy nepřemýšlely. A ani nechci, abyste opustily vaše zmražená embryjka, která možná máte ještě někde na klinice. Jenom bych chtěla navrhnout těm, které přemýšlejí, že (poprvé nebo znovu) umělé oplodnění podstoupí, aby uvažovaly taky o jiných možnostech. Jsou to ta centra, o kterých jsem tady psala, a kdyby se to nepodařilo, pořád existuje možnost adopce. Můžete namítnout, že chcete svoje vlastní dítě, ne adoptované. Ale z druhé strany adopcí byste aspoň pomohly dítěti, které nemá vlastní rodinu, a to je, myslím, pěkné.
A pokud byste třeba chtěly blíž pochopit moje stanovisko, můžete se podívat sem: http://hnutiprozivot.cz/nahledy.php?a=obeznik-2016_04#lg=1&slide=0 a sem (hlavně poslední odstavce): http://www.vira.cz/Texty/Knihovna/Priloha-2.html. (A nepozastavujte se nad tím, že jsem skoro stejný příspěvek napsala do vícero diskuzí, chtěla bych, aby prostě ženy tyhle věci věděly.)
Prosím, neberte si to ve zlém. Rozhodně jsem to sem nepsala proto, abych vám ublížila.
21. nov o 08:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte prosim nevie mi niekto napisat ak bol v iscare na ivf spolu s genetikou embryjok kedy bol ket? ja by som chcela zacat stimulovat soft cyklus okolo 21 januara to bude trvat asi cca tyzden potom zaciatkom februára výber vajíčok a potom sa 3tt caka na výsledok genetiky a teda stíham ket v marci pocas ovulácie okolo 10.3? Menzes mávam 21. Malo by to byt takto? Dakujem velmi pekne
22. nov o 10:01  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ako je to v Iscare Ba? robia aj vyšetrenia na vajcovody či su priechodné ?
22. nov o 17:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kvietok035 ano robia, mne to spojili spolu a hysteroskopiou
22. nov o 17:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@marrilyn mne nerobili nic take. Tebe ano?
22. nov o 18:03  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@babusik85 asi to zavisi od lekara, my sme sa na tom dohodli uz na prvej konzultacii, ze sa spravi ta priechodnost a prezre pri tom aj maternicu zvnutra, aby doktorka vedela s cim bude pracovat. Ona sama navrhla, taky postup
22. nov o 18:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte,uz 6 rokov sa nam nedari s priatelom spontanne otehotniet,tak sme sa rozhodli pre umele.
Viete nam podarit dobru kliniku v BA?kolko priblizne trva schvalenie poistovnou?
22. nov o 18:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Mam brat LETROZOL 2x denne, zabudla som si dat vecer, dala som si ju rano o 5 hod.teraz tu ranajsiu si mam dat na obed?nestretli ste sa s tym?
24. nov o 06:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@marrilyn ja som sa ju otvorene opytala, ci mi spravia tieto vysetrenia. ale ze nie, je to zbytocne. priechodnost nehra ziadnu rolu pri IVF. a laparoskopiou zbytocne by sme zatazovali moj organizmus.... tak ja neviem uz...
24. nov o 10:25  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@musichetta ahoj, citala som si ten link, co si poslala a musim zial nesuhlasit. Kedze lekarska veda postupuje stale dopredu a dava moznosti, ktore nedavala pred tym, je smiesne, aby niekto poukazoval dnes na umele oplodnenie, ako na nieco neeticke. Je tam vela pravd, co sa biznisu tohto typu tyka, zial to nie je lacna zalezitost a farma firmy z toho maju obrovsky biznis. Preco aj nie, je to sucast spolocnosti, takto to chodi. Ale neda sa tvrdit, ze to skodi, ze je nemoralne, aby zeny, ktore za normalnych okolnosti nemozu prirodzene otehotniet, tak by mali riesit radsej adopciu a nestavat sa proti prirode. Tam kde priroda zlyha, je tu lekarska veda a ja som za to rada. Myslim, ze mi vela ludi da za pravdu, aj ked urcite kazda z nas je zastanca co naprirodzenejsieho sposobu pocatia babatka. Ludia, co pisu tieto clanky, su silno veriaci a zrejme nezazili to, co zazivaju ludia, ktory tuzia po dietati. Zrejme ich nabozenske citenie je ovela viac, ako stastie dvojice, ktora marne caka, ze to pride. Na koho maju cakat? Ze mi pan boh pomoze? Zial, nechodi to tak...aj ked viera uzdravuje a pomaha v tazkych situaciahc, niekedy to vazne nejde. Nie som veriaca, ani to neodsudzujem, ale treba za tym hladat zdravy rozum a racionalne rozmyslat o veciach, ktore su pre nas dolezite. Drzim ti palce, aby si nikdy nemusela zazit to, co zazivaju mnohe pary
24. nov o 16:12  •  snaží sa  • Odpovedz  • Páči sa mi to (4)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok