ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

dorotka2013
13. nov 2016

@lusinda28 je to normalna davka, vacsinou sa tak berie...ja som brala uz aj 4xdenne... Ja som z neho dost priberala, zadrziavala sa mi voda v tele... Ale to aj ked som brala nizsie davky...

babusik85
13. nov 2016

Ja som brala 2x1,mala som mensie menstruacne bolesti a trosku spinenie.nic vazne

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babusik85
13. nov 2016

@musichetta vcera som sa opytala.ak zmenime car,tak nie je problem prenos do druheho centra.
A to,ze kto pre kolko mrazacikov pojde,to je zavisi na kazdom zvlast.

dorotka2013
13. nov 2016

@musichetta tie embryjka su Vase, pokial si budete platit za uskladnenie tak ich nebudu likvidovat, v pripade ze by ste sa rozhodli ze uz dalsie deti nechcete tak vy rozhodnete o tom ze ich maju zlikvidovat... Inak neviem ci sa nedaju pripadne aj darovat... No s tymto sa zial treba zmierit, ak s tym mas problem, mozes ist do nativ alebo soft stimulacie, tak su vacsinou len 1-3 embryjka a tie sa hned aj vkladaju, takze sa nic nemrazi a teda ani nelikviduje, keby sa zadarilo...

dena22
13. nov 2016

myslim, ze @musichetta tu chce skor robit osvetu a vo veci ma jasno, kedze prispela za posledne hodiny s rovnakou retorikou do roznych IVF tém....

nadprodukcia zivotaschopnych a po rozmrazeni prezivsich embryjok je vzacna...a ano, jednou s moznosti je darcovstvo
a kazdy, kto sa na tuto torturu dal, v tom ma jasno tiez...poväcsinou nema na vyber, napr. z technickych dovodov
a kedze tieto temy navstevuju zienky s rovnakym osudom, odporucam @musichetta zalozit si novu temu, kde IVF snazilky nemusia obhajovat etiku rozhodnutia, pretoze trapenia maju dost aj bez toho

alexa933
14. nov 2016

@babusik85 ahoj prosim ta kolko to trvalo cca kym ti to podpisali? Dnes som im zas pisala a napisali mi ze ziadost je schvalena uz tyzden ze caka na podpis ;) Dakujem ti ;)

babusik85
14. nov 2016

@alexa933 myslis z poistovne?pol hodinku.
Ale z Car mi nevolali,cakala som 4dni a zavolala som ja. A tak ma objednali.Schvalena ziadost uz bola u nics.mozno vtedy dostali,neviem

alexa933
14. nov 2016

@babusik85 jaj myslela som ze ti z caru volali ze mne povedala ze caka sa uz len na podpis ze schvalena je ze po podpise poslu do iscaru .

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misiaciks
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinka881
15. nov 2016

@misiaciks a co si mala v sprave?lebo ja biopsia endometroza ci ako a platila som 14 eur,ze zvysok doplaca poistovna.To ti tiez robili kyretou?lebo ma zaujima,ze kedy sa budeme moct opat snazit

babusik85
16. nov 2016

Baby bol teraz niekto na opu alebo et?

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misiaciks
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinka881
18. nov 2016

@misiaciks aha, teba asi len pozerali zvnutra, lebo mne aj brali vzorku sliznice a den dva som krvaca. V pondelok ma caka kontrola, tak som zvedava

pavlinakol
19. nov 2016

Ahojte,je treba sa objednat na odber krvi v iscare na tehu test po iui?alebo staci prist rano?zabudla som sa spytat..dik

nikadomi
19. nov 2016

@pavlinakol objednať 😉

pavlinakol
19. nov 2016

@nikadomi ok,dik 😉

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka17044
22. nov 2016

ahojte prosim nevie mi niekto napisat ak bol v iscare na ivf spolu s genetikou embryjok kedy bol ket? ja by som chcela zacat stimulovat soft cyklus okolo 21 januara to bude trvat asi cca tyzden potom zaciatkom februára výber vajíčok a potom sa 3tt caka na výsledok genetiky a teda stíham ket v marci pocas ovulácie okolo 10.3? Menzes mávam 21. Malo by to byt takto? Dakujem velmi pekne

kvietok035
22. nov 2016

ako je to v Iscare Ba? robia aj vyšetrenia na vajcovody či su priechodné ?

marrilyn
22. nov 2016

@kvietok035 ano robia, mne to spojili spolu a hysteroskopiou

babusik85
22. nov 2016

@marrilyn mne nerobili nic take. Tebe ano?

marrilyn
22. nov 2016

@babusik85 asi to zavisi od lekara, my sme sa na tom dohodli uz na prvej konzultacii, ze sa spravi ta priechodnost a prezre pri tom aj maternicu zvnutra, aby doktorka vedela s cim bude pracovat. Ona sama navrhla, taky postup

januss2310
22. nov 2016

ahojte,uz 6 rokov sa nam nedari s priatelom spontanne otehotniet,tak sme sa rozhodli pre umele.
Viete nam podarit dobru kliniku v BA?kolko priblizne trva schvalenie poistovnou?

tinka881
24. nov 2016

Mam brat LETROZOL 2x denne, zabudla som si dat vecer, dala som si ju rano o 5 hod.teraz tu ranajsiu si mam dat na obed?nestretli ste sa s tym?

babusik85
24. nov 2016

@marrilyn ja som sa ju otvorene opytala, ci mi spravia tieto vysetrenia. ale ze nie, je to zbytocne. priechodnost nehra ziadnu rolu pri IVF. a laparoskopiou zbytocne by sme zatazovali moj organizmus.... tak ja neviem uz...

melmel78
24. nov 2016

@musichetta ahoj, citala som si ten link, co si poslala a musim zial nesuhlasit. Kedze lekarska veda postupuje stale dopredu a dava moznosti, ktore nedavala pred tym, je smiesne, aby niekto poukazoval dnes na umele oplodnenie, ako na nieco neeticke. Je tam vela pravd, co sa biznisu tohto typu tyka, zial to nie je lacna zalezitost a farma firmy z toho maju obrovsky biznis. Preco aj nie, je to sucast spolocnosti, takto to chodi. Ale neda sa tvrdit, ze to skodi, ze je nemoralne, aby zeny, ktore za normalnych okolnosti nemozu prirodzene otehotniet, tak by mali riesit radsej adopciu a nestavat sa proti prirode. Tam kde priroda zlyha, je tu lekarska veda a ja som za to rada. Myslim, ze mi vela ludi da za pravdu, aj ked urcite kazda z nas je zastanca co naprirodzenejsieho sposobu pocatia babatka. Ludia, co pisu tieto clanky, su silno veriaci a zrejme nezazili to, co zazivaju ludia, ktory tuzia po dietati. Zrejme ich nabozenske citenie je ovela viac, ako stastie dvojice, ktora marne caka, ze to pride. Na koho maju cakat? Ze mi pan boh pomoze? Zial, nechodi to tak...aj ked viera uzdravuje a pomaha v tazkych situaciahc, niekedy to vazne nejde. Nie som veriaca, ani to neodsudzujem, ale treba za tym hladat zdravy rozum a racionalne rozmyslat o veciach, ktore su pre nas dolezite. Drzim ti palce, aby si nikdy nemusela zazit to, co zazivaju mnohe pary

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre