ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sweetrevenge
23. feb 2017

@tinka881 nie nemáme teda aspoň o nich zatiaľ netušíme, len sa nám už rok nedarí.🙄

tinka881
23. feb 2017

@sweetrevenge držím palceky, aby vam pomohli

inka_f
23. feb 2017

@gabiii22 ja som to presne tak robila, rano o 9 a vecer o 9 🙂 nech to je rovnomerne.

sweetrevenge
23. feb 2017

@tinka881 tak už to máme za sebou zobral nás p. Dr. Hlinšták, bol veľmi príjemný, spravil gynekologické výšetrenie, odber krvi obom na rôzne vyšetrenia a priateľ ešte stihol spermiogram 🙂 a o týždeň ideme po výsledky...

tinka881
23. feb 2017

@sweetrevenge supis,verim,ze vam pomoze.aj mne v ISCARE pomohli.Teda dosli na pricinu

lele1989
27. feb 2017

ahojte, s manzelom sme sa objednali do iscare k pani Mudr. Reismullerovej, chcela by som sa opytat, ako prebieha prve vysetrenie. Dnes tamideme prvykrat a nevieme, co mame cakat. Kolko ste platili za spermiogram, folikulometriu a hormonalny profil, pretoze na ich web stranke, to nemaju v cenniku uvedene. dakujem

alexa933
27. feb 2017

@lele1989 Ahoj spermiogram stoji 30 eur .Vzdy v utorky robia spermio zadarmo ale len 1x .K ziadosti pre poistovnu ti treba mat 2 spermia . Za Hp sa neplati nic ani za folikumetriu neplatis 😉

lele1989
27. feb 2017

@alexa933. Ahoj, cize, ak moj manzel pojde na spermiogram v utorok, napr. zajtra, tak nebude zato nic platit a treba sa na ten spermiogram objednat? mohol by si doniest vzorku so sebou, ci ako to funguje, lebo on ma z toho strach.... To je super, ze sa za tie vysetrenia neplati, no mi zatial chceme skusit len prirodzene, bez umeleho oplodnenia, s tym, ze by nam naplanovali, kedy sa mame snazit😉

tinka881
27. feb 2017

@lele1989
@alexa933
My sme mali prvu konzultaciu v piatok a na spermiogram isiel priatel v utorok a platil. Neviem ci sa to rata tak, že prva konzultacia musi byt tiež v utorok alebo len moj priatel nepovedal že dosiel 1x

alexa933
27. feb 2017

@tinka881 No utorky byvali vzdy zadarmo tak ako pisem ale len prvy spermio ci to od januara zmenili neviem .My sme tu moznost nevyuzili a sama dr nam to ponukala .Len my to mame 180km tam a spat a koli tomu sme nesli utorok a spravili sme to vzdy den ked sme tam boli .😉

tinka881
27. feb 2017

@lele1989 cca 2-3 dni musi byt bez sexu a objednava sa. Musi sa tam spravit, je to taka miestnost ako by bol u seba doma v obyvacke. Sedacka, tv, casopisy. A potom len zazvoni, otvori sa mu male okienko a vlozi to tam.

tinka881
27. feb 2017

@alexa933 on tam bol ešte v oktobri, ale asi nepovedal, ze ide 1x.

alexa933
27. feb 2017

@lele1989 opytaj sa na to lekarky ze viem ze utorky byvali vzdy zadarmo co sa tyka spermio. Ale ako pisem len jeden bol zadarmo. Co sa tyka vzorky to si myslim ze asi nie ze to robia vacsinou tam tak ako ti opisala tinka 😉

lele1989
27. feb 2017

@tinka881 no tak to ma asi zastreli, ked mu to dnes poviem, ze ako to funguje 🙂 ale tak prezije to, ked treba tak treba, lebo on je na taketo veci dost citlivy🙂 a vy ste tam uz kolkokrat boli? aj vam zistili pricinu, preco sa Vam nedari? nam sa nedari cca polroka a preto som sa rozhodla ist sem.

alexa933
27. feb 2017

@tinka881 zrejme asi nepovedal lebo viem isto ze do decembra to bolo tak.

tinka881
27. feb 2017

@alexa933 no chlap, co by povedal, radsej zaplati😀

tinka881
27. feb 2017

@lele1989 moj chlap je zas opak, ten si to aj pofotil,aby som videla miestnost😀tak mu nehovor o tom ako to tam funguje, len mu povedz, ze ho caka spermiogram a nic viac. Ja tam chodim od oktobra a pomaly kazdy týžden. Ja som mala 2x kyret a az v tomto centre zistii pricinu potratu, vraj mi zobrali viac sliznice ako mali, tak nedorasta a tym padom sa nam nedari otehotniet.A ku komu ides?

lele1989
27. feb 2017

@tinka881, @alexa933 a vy idete na umele oplodnenie alebo sa snazite este prirodzene?

lele1989
27. feb 2017

@tinka881 ideme k Reismullerovej, sme objednanani na dnes o 16:30, chcela som ist az po praci, aby som nemusela vynechat v robote kvoli tomu a nechcem, aby vedeli na zaklade priepustky, ze chodim do centra asistovanej reprodukcie, ze sa snazim otehotniet a ze sa nam nedari a dovolenku si zas nechcem minat kvoli tomu, tak som ich poprosila az tak navecer a bola volna uz len reismullerova.

tinka881
27. feb 2017

@lele1989 o tom mi hovor, stale si musim v praci vymyslat kam si musim odbehnut, ja si vzdy vybehnem na hodku, ze ani priapustku nepotrebujem. Tiež nechcem v praci o tom hovorit. Potom by mal kazdy milion otazok. Nam v januari schvalili ziadost o umele,ale nemozeme ho podstupit, lebo nie je dobra sliznica. Takze len cakame a doktor povedal, ze treba umele aj ked tomu nerozumiem, lebo 2x sa nam to normalne podarilo. Povedal, ze si chce embryo najprv vyhyckat a potom mi ho vlozia. ale pri moje sliznici sa asi tak skoro nedockam a mozno nikdy

lele1989
27. feb 2017

@tinka881 tak to mi je luto, ze vam to 2krat nevyslo :( ale ja si myslim, ze netreba vzdavat nadej, treba verit a raz sa to urcite podari, najskor ti daju do poriadku tu sliznicu a a potom, ked uz budes v poriadku, tak sa vam to podari, uvidis 🙂 a ty sa do hodinky vzdy vybavis? ja by som chcela chodit bud vzdy skoro rano uz na osmu, ak sa bude dat, pripadne az po praci, lebo cez obednu prestavku si nemozem vybehnut na hodinu niekam :( to je dlho na obed.... a nevies co nahodou znamena S- Anti Mullerian hormon v pmol/l mala som vysledok 22,99 ked mi robil moj gynekolog hormonal. profil a pri tomto nemam napisane ze je to ok, tak neviem.

tinka881
27. feb 2017

@lele1989 neviem co to je, ale teraz som to vygooglila:
http://www.podpora-plodnosti.cz/amh-anti-muller...
asi nejaky hormon, pri kt. dozrievaju foliky.
Ked si objednana na presny cas, tak si za chvilu vybavena, obcas sa stane, ze treba chvilku cakat. Ja robim od 06-14 hod. a moj gyn robi len doobeda, tak preto len odbieham. Akurat dnes tam budete dlhsie, lebo doktorka sa vas bude na vsetko mozne pytat a asi vam aj krv zoberu. To ta do tohto centra poslala tvoja gynekologicka?

lele1989
27. feb 2017

@tinka881dakujem, uz som si to stihla aj precitat. Ano, som objednana na presny cas, ideme tam dnes prvykrat , tak preto som chcela vediet ako to tam chodi.... nie, to centrum som si vyhladala na internete, ja mam gynekologa v NMnV a byvam v Pezinku, nemozem k nemu chodit na folikulometriu ani na ine vysetrenia, lebo je daleko a kedze pracujem v BA, nedari sa nam otehotniet uz dlhsi cas, tak preto som sa rozhodla ze pojdeme do iscare i ked manzela presvedcit bolo umenie, povedal, ze tam pojde iba raz a koniec.... a ze tam budem komunikovat s nimi iba ja, no mam to ja tazke s tym mojim muzom

dorotka2013
27. feb 2017

@lele1989 no oni skusia par cyklov folikulometriu a planovany styk, ale ked sa nepodari tak potom IUI 2-3x a potom IVF... Pokial aj muz chce dieta mal by prehodnotit svoj postoj a spolupracovat 😉... Urcite tam bude treba ist viac krat ako raz... Budu Vam obom brat krv, muz na spermiogram pojde...

lele1989
27. feb 2017

@tinka881no ved uvidime ako to dnes dopadne, samozrejme aj moj muz chce dietatko, len on si mysli, ze to pride samo, ale ja si myslim opak. skusam si merat aj bazalnu teplotu aj ovulac. testy robim, a podla merani a testov mam ovulaciu, len moze byt niekde inde problem napr. on moze mat zly spermiogram alebo ja mozem mat problem, ze sa mi vajicko neudrzi, no neviem, uvidime, mam velke ocakavania od tohto centra, tak uvidime. a co to znamena IUI 2-3x? to je umele oplodnenie?

katka17044
27. feb 2017

Ahojte prosim vie mi niekto povedat aký je rozdiel medzi soft a ivf klasickym? Stalo sa vam ze ste isli na soft a potom ked trebalo platit vam to zmenili ze to je klasicke ivf? Dakujem

alexa933
27. feb 2017

@katka17044 A mala si poistovnou schvalene uz ivf ?? Pytam sa preto ze soft hradis cely sama tak keby si nemala schvalene ivf tak nechapem ako ta mozu zo softu prehodit. Mne sa stalo ze ja som mala schvalene ivf a neviem na akom zaklade sa dr rozhodla mi dat sof total s uplne nizkymi davkami co som zistila az neskor.Preto sa to pytam .

katka17044
27. feb 2017

@alexa933 ja som uz ako samoplátca a preto to uz riesime len softami a zrazu mi ho teraz pri konci zmenili ze kvoli vysokym davkam to je klasicke ivf a je to o dost viac penazi tak to nechapem

alexa933
27. feb 2017

@katka17044 Jaj no preboha a ku komu si chodila ☹ tak ved dr vie kolko treba s akymi davkami robit soft a klasicke ivf ved to je velky rozdiel v cene Mna skoro trafil slak ked som sa dozvedela ze mna dala do softu aj som odisla a zmenila centrum .Kedze ja som mala schavlene ivf .

katka17044
27. feb 2017

@alexa933 tak to je neskutocny bordel som z toho dost v soku. Ja chodim k doktorke Reismullerovej. Nic nevraveli neupozornili este sme na zaciatku riesili, ze mne uz len softy odporuca a boli sme tam na prvom tak isto trvala stimulacia 12 dni len boli nizsie davky teraz to iste len vyssie a zrazu, ze platit ako ivf je to skoro raz tolko suma. Ty si bola u koho? Ked si mala schvalene ivf to ti mali urcite to spravit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre