ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

alexa933
27. feb 2017

@katka17044 Tak ako ty u nej som bola ona nastavila stimulku kontrola u doc valkyho a povedal mi total zla stimulka .Pichala som len 75 menopur a 3x na den letrozol .Ten riadne nadaval kto toto nasadil ze total zle ze on by to stopol ze skoda penazi a ziadosti.Potom som sa dozvedela ze ma dala do softu ale ja som stimulku stopla.Potom som mala ist v january do novej ale medzitym som sla inde do centra zo vsetkymi vysledkami a ostala som tam
teraz v marci zacnem stimulku inde . Ako nechapem tomuto a co ti povcedala oa ze co toto ma znamenat ?? Ved to neni mala suma ona to nastavila tak je to jej problem kedze si mala mat soft nechapem co uz sa tam deje .

sweetrevenge
27. feb 2017

@lele1989 ahoj, my sme boli vo štvrtok prvý krát, najprv sa s nami porozprával doktor, mňa vyšetril, potom nám zobrali krv a nakoniec môj išiel na spermiogram, teraz vo štvrtok tam idem pre výsledok, ale doktor mi hneď povedal že zatiaľ sa mu na mne zdá všetko v poriadku tak navrhuje aby som išla na prefuk vaječníkov čo ok ale spomenul niečo so sliznicou že vzorku a toho sa bojím aby mi niečo nepoškodil

alexa933
27. feb 2017

dorotka2013 precitaj si od katka17044
Mozu jej v care zamenit soft za ivf a nauctovat len tak ??Kukni prispevky

katka17044
27. feb 2017

@alexa933
no som z toho dosť sklamaná, inak prvé soft co som tam bola tiez som mala davku 75j. a letrozol a velmi zle :( mala som len dve vajicka a nakoniec len jedno embryjko aj to zle takze nic... a teraz chodis do ktorého centra?

lele1989
27. feb 2017

@sweetrevenge a vy chodíte k akému doktorovi? ved ked sa mu zda vsetko v poriadku tak naco mas ist na prefuk vajecnikov? uz si na tom bola? bolelo to? a co ti robil so sliznicou? a ako dlho ste tam boli?

alexa933
27. feb 2017

@katka17044 Ja som presla do Za k dr Galovi .On robil v Mt aj v heliose potom v iscare v mt a teraz je v ZA v gin fiv.Ja som tam presla hlavne koli nemu ze ma velmi dobre recenzie a kocky si ho strasne chvalia.Je ozaj mili vsetko vysvetli super pristup.
Dnes som citala toto na diskuzii bab co chodia do za okopirovala som ti koli cene . Ak si samoplatca a chcela by si nahodou zmenit.
suhlasim s tebou🙂...bola som tam aj ja vo stvrtok, vyzera to tam ok a j pristup dobry...ja som tiez chodila ku galovi do mt, teraz je v mt v iscare jeden velky chaos. nebola som tam spokojna, bola som tam v oktobri a za nativ si vypytali 880.-eur. v ziline je to 350.-eur. to keby viem, ani do mt nejdem uz. a drzim ti velmi palce, aby sa ti podarilo babo tiez🙂). u na to bolo tiez po dlhsom case a nie na 1 krat, ale som rada, ze som to nevzdala...

alexa933
27. feb 2017

@dorotka2013 precitaj si od katka17044
Mozu jej v care zamenit soft za ivf a nauctovat len tak ??Kukni chodila k dr ako ja

alexa933
27. feb 2017

@katka17044 Skus sa opytat na skupine ivf .Chcela som ti poslat pozvanku ale si v nej 🙂 tam chodia baby do roznych centier mozno sa skor dozvies co robit v takejto situacii ze to neni rozdiel 5 eur

katka17044
27. feb 2017

@alexa933 dakujem velmi pekne skusim to pozriet... Mam za sebou 3ivf v gf potom 2 softy v Brne jeden soft v iscare a po mesiaci sme sli hned na dalsi a caka ma opu, dufam sa to uz podari, lebo je toho uz na mna dost uz to skusame vela rokov a stale nic

alexa933
27. feb 2017

@katka17044 to ti verim a drzim ti vsetky prsty nech vam to vinde 🍀🍀 ja by som sa ale informovala ze nemozu ti len tak nauctovat co sa im zachce ved kde sme .

katka17044
27. feb 2017

@alexa933
dakujem velmi krasne. Urcite sa s nimi este o tom porozpravame, lebo fakt sok taký prístup. :(

sweetrevenge
27. feb 2017

@lele1989 že musia sa skontrolovať vajcovody kontr.látkou a inač sa to nedá iba takto, že môže byť tam zadrhel tak načo čakať, nie ešte som nebola na tom vo štvrtok mi povie kedy a to by mi naraz spravil aj ster tej sliznice, keď sme boli na tej úvodnej konzultácii tak sme boli na 10.30 obj., a odišli sme o 12.20 :D lebo jedna pani sa šupla na moje meno 🙂

dorotka2013
27. feb 2017

@katka17044
@alexa933 no nemali by inak uctovat...ved ste sa na niecom dohodli...je to divne... Este si to neplatila? Urcite by som to riesila... Zda sa mi ze coraz vacsi chaos tam maju 😕...

katka17044
27. feb 2017

@dorotka2013 Ano neplatili, v den opu mame zaplatit a zrazu ze ako klasicke ivf dovtedy sme boli v tom, ze ide o soft ako pred tym, tak nam bolo povedané akurát sa zvýšili dávky ako bolo pri softe pred tým... tak sme z toho veľmi sklamaní :( je to taký nie pekný prístup.

dorotka2013
27. feb 2017

@katka17044 no skus sa s dr este porozpravat...ze nie takto ste boli dohodnuti...a bez vasho vedomia a suhlasu ako mohla zmenit soft na IVF?

alexa933
27. feb 2017

@dorotka2013
@katka17044 Podla mna tiez ti to nemozu len tak nauctovat.Ked bola dohoda soft a ta sama dr neinformovala ze ide zvysit davky ako pri ivf tak to je potom jej velky problem.Neviem ja by som to tak nenechala vobec .Ona zrejme tak ako mne mohli ste pokracovat je to skoda ale chapem vas.Neviem co chcela chapat ked este docent valky povedal ze na 4 den 1 vajce tak asi by som nebola na dalsej kontrole pri tych jej davkach ako velkonocna slepica .Ved co zacvakali by sme soft ziadost na ivf neviem potom k comu mala sluzit .Nechapem tomu co sa tam deje ako moze prist k takymto omylom .

katka17044
27. feb 2017

@dorotka2013

@alexa933

mne to pride akoby sme my mali pochopiť, že zvýšila dávky tak proste to už nemôže byť soft, ale ja som to tak nebrala, proste aj keď dali teraz vyššie dávky, ale je to stále soft, veľmi ma šokli akoby nič, raz toľko suma hore dole... tak uvidíme ako to dopadne čo s tým budú vedieť spraviť.

dorotka2013
27. feb 2017

@katka17044 no stoj si za svojim...ved za tu sumu mozes mat dalsi pokus pripadne... Kolko ta vlastne vyjde soft?

katka17044
28. feb 2017

@dorotka2013 600 sme im platili soft bez vkladu lieky nas vysli tusim vyse 400 teraz nas lieky vyšli vyše 700 eur. a chcu teda 1100 za ivf ze to kvoli davkam nebol soft

dorotka2013
28. feb 2017

@katka17044 no riadna suma to je veru... Snad sa s tym bude dat nieco urobit...

katka17044
28. feb 2017

@dorotka2013 ano dufam potom napisem ako som dopadla 🙂

alexa933
28. feb 2017

@katka17044 No dufam ze to dopadne dobre .😉 Daj potom vediet 🙂 Ale tak snad by malo kedze vas neinformovala a bola to jej povinost.Myslim si ze su aj pary ktorym keby sa to takto navysi a nemaju na to a neinformovali ich snad by si nesli brat pozicku .Je to ich povinost.

katka17044
28. feb 2017

@alexa933 presne tak, urcite vam pisem a dakujeeem

katka17044
1. mar 2017

@alexa933
@dorotka2013
Ahojte tak nakoniec to dobre dopadlo boli ústretoví zaplatili sme ako za ivf, ale dajú nam nejakú zľavu. 🙂 inak mala som 9 vajíčok tak veľmi dobre.

alexa933
1. mar 2017

@katka17044 tak super tesim sa s tebou 😉 Peknu urodu si mala 😉👍

dorotka2013
1. mar 2017

@katka17044 9 vajicok je krasne, to uz asi naozaj nebola soft stimulka... Ale asponze ste sa nejak dohodli...
Drzim palceky nech sa ich co najviac oplodni ✊✊✊...a potom aj pekne deli 🙏🙏🙏...

katka17044
1. mar 2017

@alexa933
@dorotka2013
ano boli aj oni milo prekvapení, tak uz len nech sa podaria zdrave embryjka. Dakujem vam velmi pekne.

fatma1
1. mar 2017

@katka17044 Ahoky..mozem sa opytat akymi liekami a davkami si stimulovala? a kolko dni? inak, kraasna uroda, gratulujem!

katka17044
1. mar 2017

@fatma1 dakujem velmi pekne 🙂. Menopur a orgalutran a na 12 den opu
menopur najprv 150j potom 225 a orgalutran 4 balenia

fatma1
1. mar 2017

@katka17044 Dakujem. No mne predpisala Menpour 600 5 baleni a Orgalutran 7 baleni!!
Normalne sa bojim takej davky...a to mam hormonalny profil dobry, v norme, Amh okolo 1... hmmm..predpisala mi to Reissmullerova z Iscare..ideme na to v lete.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre