ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

marrilyn
24. feb 2018

@kvietok035 dakujem za reakciu 🙂 myslela som, ze sa nejako overuje, ci vobec prebehla ovulacia. Ak sa mozem opytat, bola si na inseminacii aj niekde inde,alebo bol tento pokus uspesny?

kvietok035
25. feb 2018

@marrilyn pokus uspesny nebol. Absolvovala som Iui aj v Martine Helios ,ani tam mi nerobili sono v den iui, ale keby urobia zistili by ze sa mi z folikulu zacala robit cysta (silna reakcia z clostylu) a tym padom bolo iui zbytocne, ale aspon zarobili. V iscare ma stimulovali letrozolom, reakcia bola dobra ale nepodarilo sa

daniel09
21. mar 2018

Ahojte, mala ste niektora doktorku Belusakovu ?

marrilyn
21. mar 2018

@daniel09 ahoj, ja k nej chodim

daniel09
21. mar 2018

@marrilyn a aka je? Nenasla som na nu recenzie tak preto sa pytam. Bola som u nej prvykrat, zda sa byt mila, ale rada by som pocula nazor inych

marrilyn
21. mar 2018

@daniel09 ja ked som si hladala nejake referencie o nej,tak som sa dopracovala k menu Orosova/Oroszova - predpokladam, ze meno za slobodna. My zatial u nej riesime IUI a tiez mi robila HSG. Po HSG som mala popravde trochu zmiesane pocity,ked mi vysledky v podstate len odkazala po sestricke a na vedlasej izbe mal dve pacientky Valky a toho som tam niekolkokrat pocula, ze za nimi prisiel, vysvetlil, popytal sa ich ako im je atd. Prislo mi to ako nezaujem v tom momente, ale pravdepodobne to bolo len tym, ze nestihala medzi ostatnymi pacientkami a kedze ja som mala vsetky vysledky vtedy OK, tak vlastne ani nebola jej pritomnost nutna. Ostala som ale u nej, ona je mila, ked sa na nieco spytam, vsetko mi dopodrobna vysvetli, len mam z nej pocit, ze treba sa pytat inak toho vela nenahovori. Jej pristup ako lekarky je myslim tiez OK, ked sa jej nieco nezda, tak navrhne dodatocne vysetrenia pre istotu, mam pocit, ze nic nezanedba. Nerobi na mna natlak kvoli IVF, ako som pocula o niektorych lekaroch. Ako spyta sa, ci som si to nerozmyslela a nechcem namiesto IUI uz skusit IVF, ale ked jej poviem ze chcem dat tomu IUI este sancu, tak to len poznaci do karty a nenalieha. Mne jej pristup zatial vyhovuje.

daniel09
22. mar 2018

@marrilyn dakujem, dufam ze bude ok, a drzim palce nech sa zadari 🙂

marrilyn
22. mar 2018

@daniel09 dakujem a tiez ti drzim palce, nech sa cim skor podari 🙂

ivetakissova
22. máj 2018

Ahojte žienky 🙂 zajtra ideme na konzultáciu do BA Iscare ku Hladovcovej. Nepočula som o nej ešte. Máte s ňou nejakú skúsenosť alebo počuli ste už o nej?? Mimochodom držím palčeky všetkym snažilkám ☺️😘😘

vernazza
22. máj 2018

Ahojte, uz dlhsie temu necitam ale rada posuniem dalej co mi po IVF ostalo a nepouzijem.. Piste spravu alebo ma nasmerujte do spravnej temy pls. Vdaka.

vernazza
11. jún 2018

Ahojte, zostalo mi:
Menopur 600IU 4ks exp.9.18
Letrozol 2,5mg 6tb exp. 11.19
Medrol 4mg 40tb exp. 3.21
Estrimax 2mg 1bal=4x28tb exp.1.19ô 1bal=3x22tb exp.11.18
Clostilbegyt 50mg 5tb exp.6.20
Clexane 0,4ml 1balx10inj exp 8.19 3ks; 1balx8inj 0,2ml 2balx10inj exp5.19

xenkyyy
29. jún 2018

@ivetakissova Ahoj, môžem sa spýtať, čo hovoríš na pani doktorku? Som k nej objednaná...

ivetakissova
30. jún 2018

@xenkyyy ahoj 🙂 zatiaľ čo k nej chodíme ( som tesne pre stimuláciou) si ju neviem vynachváliť. Som s ňou veľmi spokojna 🙂 všetko podrobne vysvetlí (aj viac krát), rada si ťa vypočuje ak máš nejaké otázky rada odpovie. Je veľmi pozitívna a vidieť, že CHCE pomôcť. Vžy keď prídeme tak sa teší 🙂 ak čakáš na nejaké výsledky ona ti zavolá a všetko vysvetlí. Príjemná žena. Veľa ľudí (aj ja) sa boja toho, že aká môže byť, vie všetko tak ako ostatní skúsení odborníci na tej klinike; je pravda, že tam je len pól roka ale už má aj tehulky 🙂 aj liečbu nám nastavila takú, kde je väčšia pravdepodobnosť otehotnieť, tak som rada 🙂 kedy máte termín? Boli ste už u nej?

xenkyyy
2. júl 2018

@ivetakissova No super, potešila si ma týmto pozitívnym mailom 🙂 . Práveže sme u nej ešte neboli a ani na nete som o nej nič nenašla )). Termín máme 11.7.
Pôvodne sme mali ísť do Nitry na prvé vyšetrenie, ale tam dávajú termín až na koniec novembra.
Tak som celkom zvedavá ako to bude tu v BA 😉🙂

iwana92
13. júl 2018

Ahojte.Chodila som 2 roky do Iscare v Ba a tento mesiac som skončila.Snažíme sa už vyše 3 rokov.Na začiatku som mala Mudr. Tazberíkovu, s kt. som absolvovala insemináciu.Vždy bola milá, vysvetlila a dodala mi energiu,žiaľ odišla a pridelili mi Mudr. Belušakovú.Po prvej konzultácii boli dojmy dobré, no potom sa začali meniť. Manžel musel čakávať v čakárni lebo sa jej asi nepáčilo, že sa jej pýta "veľa" otázok.(Neviem , čo je na tom zlé, keď to prežíva všetko so mnou).Mudr. Tazberíková s tým nikdy nemala problém.Moja nová doktorka sa hneď pustila do umelého oplodnenia, že "načo máme čakať".V poriadku, je lekárka ,vie čo robí.Dohodli sme odber vajíčok a dala mi kopu receptov a mohla som ísť , že sa uvidíme na kontrole o pár dní.Došla som o pár dní na ultrazvuk ako reagujem, nič mi také nepovedala a rozlúčili sme sa.Po odbere som bola opäť na kontrole a pýtala sa ma, ako som dopadla a koľko je embryí a bla bla ,tak som jej povedala to málo, čo mi volali z labáku, tak sa musela "obťažovať" zodvihnúť telefón a zavolať do labáku sama.Na základe tónu v jej hlase a vety "mmm tak to nie je dobré" , sa ma zmocnil zlý pocit. Začala, že nevie , či nejaký transfer bude lebo , že to nevyzerá dobre, že sa nevyvíjajú ako majú , ale, že na druhej strane je to " škoda zahodiť " ,tak to vložíme a uvidíme ako to dopadne.Tiež ma tam zdeptala , že pravdepodobne mám nekvalitné vajíčka ( si to asi vycucala z prsta) a budem musieť absolvovať na novo odber s tým ich množstvom hormónov. Načo som sa jej spýtala , či je normálne v takom krátkom čase napchať toľko hormónov o kt. vieme, že sú rakovinotvorné a pod. mi povedala , že " v takom malom množstve sú neškodné".Keď toto sú malé množstvá tak...S gučou v krku a maximálne vycucnutá z energie som išla domov.Na druhý deň mi volali z labáku, že všetko je v poriadku a moje 2 nanučiky sú zmrazené.Na konzultácii pred transferom som jej povedala , že keďže sú "len" 2 embrya, chcem ich vložiť naraz.Nič zas ma odbila, že som mladá a že to musí vyjsť.Jasné...Po transfere mi naordinovala ďalšie kvantum liekov kt. si mám pichať do brucha.Nevyšlo to, nehovoriac o tom, že som mala dopichané brucho tak, že som si zapínala rifle s bolesťami.Druhý transfer o tých istých liekoch akurát mi ich nepredpisovala ona, ale nejaká iná doktorka lebo v Piatok tam nebola aj napriek tomu, že mi povedala, že sa mám k nej objednať a Pondelky nepracuje vôbec.Tá mi dala k tomu aj Prednison 5 a tiež bola "veľmi milá".Druhý transfer a nič.Napadlo ma potom, že prečo asi nechcela, aby sme vložili obi dve embrya naraz.Prvý transfer nás nestal nič, druhý už bol za 300e.Že by?! Som zhrozená prístupom. Berú vás ako nejaký kus, vôbec sa nevedia vcítiť, len do vás pchajú drahé lieky, kt. proste musia "predať".Takže som to vzdala a idem ešte skúsiť zabojovať do Brna do Reprofitu lebo z tejto "kvalitnej" slovenskej starostlivosti mám tak akurát rozhádzaný cyklus," aj keď hormóny v malom množstve sú neškodné",preto mám pomaly o 2 týždne skôr svoje dni už 2.krát.Teória v praxi.

tinka881
13. júl 2018

@iwana92 ahoj.tiez som od nich odisla.Za dva roky som prestriedala dvoch lekarov.Mala som OHSS co mi ani nepovesali a dokonca alergiu na lieky.To som sa dozvedela z vypisu co mi pri odchode dali.Tiez mam teraz rozhadzany cyklus.Chystam sa po novom roku do Brna reprogenessi.Chcem,aby si teraz moje telo oddycho.Tu na slovensku len biznis.Oni nas nechcu liecit,pomoct,oni chcu zarobit

iwana92
14. júl 2018

@tinka881 No,poviem ti,neviem ako to tam robia,že vôbec nejaká žena pri nich otehotnie.Takýto prístup ma normálne odrádzal,niečo riešiť, na druhej strane nechcem to vzdať bez boja al. čakať XY rokov,kým si to tam "hore" niekto so mnou rozmyslí.Najviac ma vytáča,že platíš nemalé prachy a jednajú s tebou jak s nejakým odpadom.To žene určite pomáha, keď má z toho psych.narušenú.Mala som to urobiť hneď , keď odišla tá lekárka s kt. som bola spokojná a pridelili mi túto, čo povedala, že je "škoda zahodiť" moje ešte nevyvinuté embryá .To čo je za prístup ku žene, kt.čaká pomoc.Vieš čo,tiež som chcela čakať,že po novom roku, ale v Brne na klinikách majú taký frmol a ten proces je tiež pekne zdĺhavý,že nebude to raz-dva a nebudú do teba pchať také kvantum rakovinotvorného svinstva.Ja som sa objednávala min.týždeň do Reprofitu a najbližší voľný termín majú 7.8.Netreba čakať, keď si ideš za svojím cieľom. 🙂

tinka881
14. júl 2018

@iwana92 ked ja verim este v zazrak,lebo 3x sa nam podarilo prirodzene aj ked nie so stastnym koncom.V auguste nas caka dovca a tak,este som pred tyzdnom zistila,ze mam problem so stitbou,tak sa musim dat najprv do poriadku.Pred mesiacom som skusila bylinkarku,tak cakam ci sa stane zazrak.Ak nie,tak po novom roku smer Brno

cristinna
17. júl 2018

@iwana92 @tinka881
No ako Vas citam uplne Vas chapem ze ste rozcarovane.. ☹ ale nevzdavajte sa este, neviem aku mate presnu diagnozu..ale mne sa konecne podarilo po 5 rokoch s prestavkami otehotniet nakoniec v Iscare.. Zo zaciatku sme skusili Iscare v roku 2013 (vtedy bolo este tam na Palisadach) u Valkyho, prve IFV unho, na dvakrat vklad (prvy ET s dvoma vajickami, druhy KET s jednym vajickom), nepodarilo sa a nasrala som sa presne pre pristup lekara plus s pocitom ze chcu zarabat, tak som rozhodla ze pojdem do Reprofit Brno 🙂 pauza a zacali sme sa liecit v Reprofite Brno, u lekara Koudelku a potom sa to striedalo. Prve ISCI v Brne ( dve vajicka, kazde zvlast a nepodarilo ani po Kete) tak ideme znova ako druhe ISCI tam uz aj geneticky vysetrene ( jedno vajicko ET neuspesne, ale druhe KET sa ujalo, lenze v siestom tyzdni odislo nieco ako anembryola atd.. Tak sme si dali pauzu rok a pol. Kedze mam tesne pred 39 r. tak som sa rozhodla ze este raz skusim opat Iscare kedze mi to poistovna moze preplatit (1 som vyuzila, druhy pokus skusime) tak sme isli v aprili 2018 opat, ale k doktorke Reismullerovej. Bola velmi mila a ochotna, sice mi na rovinu povedala ze mam uz slabsie AMH okolo 1,20 ale ze skusime...Kratky protokol 10 dni (liecba Dipherelline a Fostimon, vysli nam 3 vajicka. Po PK sa dve z nich neujali, zostalo nam jedno jedine vajicko ktore bolo v poriadku, tak som isla na ET. Predpisala mi Estrimax tabletky a Prolutex injekcie namiesto Utrogestanu. Uz som v stvrtom mesiaci tehotenstva tak uvidime. Nam pomohol ten novy test MACS ktory vyselektuje zdrave spermie od nekvalitnych. Moja diagnoza bola len ze mam nizke Amh v 38 rokoch a muz mal 95 percent spermii patologickych s diagnozou Teratozoospermia. Iscare patri pod Reprofit Brno, to mi vtedy hovoril Koudelka z Reprofit Brno. Drzim palce, chce to silne nervy a klud. Na moje stvrte IFV teda ISCI sa to podarilo..

melmel78
17. júl 2018

@cristinna super aj napriek usiliu si mala stastie, ale chce to asi aj tu trpezlivost. Do Iscare som chodila aj ja, tiez este do starych priestorov za dr Petrovou, u nej sme aj ostali a 2. pokus vysiel, zial neskoncil dobre. Teraz mam za sebou 4. pokus a bez uspechu. KETy co som mala tiez nevysli. U nas je problem vraj moja sliznica, ktora nespolupracuje napriek vysokym davkam estrogenov. Pri transfere sa ju podari vyhnat maximalne na 8mm viac nie. Udajne by to malo stacit, no potom druha vec je zasa moj vek a nizke AMH. Mam 40 a amh 0,75 co je zufalo malo. U mna je to uz taka loteria, ale tiez to zatial nevzdavame. Dufam, ze tento 5. pokus vyjde uz konecne, lebo sa mi to vazne nechce dlhsie natahovat. Tiez sme mali vsetky transfery s ICSI aj predlzenou kultivaciou, vzdy som mala dost vajoj, tak 5-6 a ku koncu ostali len dve. Teraz posledny pokus 8 vajicok a zostalo do 5. dna len jedno. Zrejme je to aj tou kvalitou vajicok. Partner ma dobry spermiogram, ale pri ICSI nie je istota, ze vyberu spravnu spermiu, lebo embryolog ju vie posudit len od oka, nevidi, aku ma geneticku vybavu, ci nie je poskodena. Tou MACS co si mala sa prave vyselektuju tie vadne. Tak aj my chceme teraz skusit toto. Ak to nevyjde, tak ideme zrejme do darovanych vajicok.

cristinna
18. júl 2018

@melmel78 Ano, mala som naozaj stastie, lebo som uz fakt ani nedufala ze to prejde, Tak som bola taka kludna, ze o nic nejde, ze sme skusili vsetko. Doktorku Petrovu poznam, boli sme u nej prvykrat, ale potom po konzultacii, nam volal znamy a mi odporucil, ze nech skusime Valkyho 🙂 a vidis nic. 😀 Zabudla som doplnit, ze vo februari som bola na konzultacii u pana gynosa, hoci mam svoju gynosku, a ten mi poradil ze ci som bola na priechodnosti vajicok, plus este ma vysetril a odobral...Priechodnost vajicok mi urobil ambulantne, mam ich priechodne. Nakoniec mi zistili ze mam mykozy a aj ureaplazmu, to mozes mat aj z kupaliska i viriviek, tak som s manzelom brala tyzden antibiotika aby sme boli fit a uplne cisti od parazitov, mykoz, kvasiniek atd. Ta metoda MACS mozno nam naozaj pomohla, lebo to sme vyuzili prvykrat v zivote a povedali sme si ze preco nevyuzit. Uz som odporucila aj znamej co tiez skusa umele ale v Cechach a uvidime.. este bola zmena aj v tom, ze som konecne nebrala Utrogestan, lebo vtedy mi vobec nepomohol a vsetko vytieklo...tak na ten Prolutex injekcie skuste informovat, je to drahe dost balenie injekcii je na sedem dni a stoji okolo 33 Eur a to som si pichala do bruska raz denne po vklade spolu s Estrimaxom. Takze naozaj este nevzdavajte a skuste este jeden pokus a hlavne tu MACS metodu. Lebo aj akoze zdanlivo zdrave spermie vysetrene embryologom nemusia prejst sitom. Tiez som nieco mala s sliznicou, ale to si uz nepamatam.. Plus kamoska spominala ze jej kamoske sa nedarilo tri roky ani prirodzene, isla na laparoskopiu a tam nakoniec zistili pricinu, a po operacii do mesiaca otehotnela, mozno by som uvazovala aj nad prevenciou laparky, ci nahodou tam nieco brani otehotniet.. DRZIM PALCE.

melmel78
18. júl 2018

@cristinna No vidis, osud to tak zariadil, ze si skoncila u Valkyho 🙂 . My sme s nim mali tu cest pri 3. IVF, lenze nedopadlo to dobre, co som aj predpokladala, lebo si zmenil stimulacny protokol podla seba a mal pokracovat v tom, co mu dr Petrova nechala. Neuznal to a ta zmena sposobila, ze mi nerastla sliznica a museli mi odlozit vklad, embryjko zamrazit. To ostalo mrazene skoro rok, pri KET to vsak tiez nevyslo. Lebo zasa v inom centre v Repromedike, kde teraz chodime, tak zasa mala Petrova dovolenku a iny lekar to domrvil. Ja uz som alergicka na to, ked ma Petrova dovolenku, lebo vzdy ked mam mat stimulaciu, tak ju ma. Teraz ked pojdeme tak silno uvazujem, ci vymenim lekara, ci ostanem u nej. Ona ma najlepsie pozna, vie ako reagujem na lieky, ale asi ostanem u nej este a vyskusame aj ten MACS. Ja som na prefuku bola mam priechodne a tiez ambulantne mi robila Petrova. U mna len ta sliznica a zial vekom aj tie vajicka mam uz menej kvalitne. Beriem vsak rozne vitaminy snad to pomoze. O tej laparoskopii som pocula, ale zatial som sa k tomu neodhodlala. Dufam, ze ani nebude treba a uz konecne otehotniem. Kamoske co zistili pri tej laparke? Nevies nahodou? Lebo ma celkom zaujima, ze co este mozu zistit, ak ta pozeraju vzdy pri vysetreniach. Ja som mala inak aj vysetrenie vnutra maternica pod narkozou kde mi brali kusok zo sliznice.

iwana92
19. júl 2018

@cristinna tak drzim palce.urcite ide o to akeho lekara dostanes a ako sa k tebe doktor chova.viem,se spada repro pod iscare,ale ide aj o pristup a recenzie maju dobre.idem skusit este tam

cristinna
20. júl 2018

@melmel78
Zial neviem presne info, co zistili pri laparke, ale hned to aj operativne odstranili. Uvidite, ze co vam povedia.. Co sa tyka vitaminov, spominam si, ze nam odporucili brat preventivne kyselinu listovu, nic viac.
@iwana92
Dakujem, doktorka Reismullerova bola naozaj k nam mila, ochotna ale aj taka prisnejsia, napr. normalne sa pytala manzela, ze preco fajci 😀 Pacilo sa mi to.. Jedna sestricka teda hlavna veduca sestier si ma pamata este z cias ked bol Iscare na Palisadach, tak ta je strasne fajn, aj zvysok personalu v pohode. Raz som bola na kontrole u doktora Hruzika a tiez ma prekvapil, ze je starostlivy fakt. Takze nevzdavat a skusat.

stvorlistok81
6. aug 2018

@cristinna ahoj, môžem sa ta opýtať, koľko dňové embryjko ti vkladali a ake štádium bolo? Ja chodíme tiež k Dr. Reismullerovej a prvýkrát nám nevyšlo, vložili mi morulu na 5.den po odbere. Teraz, keď sa vráti z dovolenky, ideme vyskúšať druhý pokus.

cristinna
7. aug 2018

@stvorlistok81 Ahoj, jasne kludne. Vkladali mi 5 dno e cize predlzena kultivacia a v stadiu blastocysty. Pozri, treba skusat a nevzdavat sa 🙏🏼 Toto je stvrte Ivf, teda Isci metodu sme mali plus k tomu MACs metodu a mozno to pomohlo. Drzim palce 👍

stvorlistok81
8. aug 2018

@cristinna dakujem 😊 naša bola 5ty den len morula, takze som aj tušila, že to zrejme nevyjde, ale dúfali sme, že áno... tiež sme mali ICSI a aj embryoglue, uvažujem teraz na MACS, možno to tiež zvýši šance. No uvidíme, čo teraz navrhne doktorka, ja som slabo reagovala na stimuláciu, mala som len 4 vajka, ale myslím pozitívne 😊

cristinna
12. aug 2018

@stvorlistok81
No ja som mala vo veku 38 rokov tuto liecbu: Kratky protokol 10 dni (liecba Dipherelline 0,1 mg jednotiek a Fostimon 300 jednotiek, vysli nam 3 vajicka. Mala som tiez morulu, ale ta odisla spontanne po PK, ked sme rozmyslali ze ju dame zmrazit. Takze ostalo jedno-blastocysta a nasledne ET transfer. Odporucim skusit MACS, mali sme fakt v tomto protokole prvykrat, v predchadzajucich ISCI sme mali aj geneticky osetrene a nepomohlo.

stvorlistok81
13. aug 2018

@cristinna super, dakujem za info aj za radu, idem zajtra na kontrolu a som zvedavá, čo bude, veľmi sa bojím, aby som tam nemala cystu, lebo bude celu situáciu iba komplikovať. Pre MACS ste sa rozhodli sami, alebo vam to niekto odporučil? Nám ICSI navrhol embryolog v den odberu, ale aj tak sme mali v pláne si to dat, no MACS vtedy ani nespomenul.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre