ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

monka_brumka
14. aug 2018

@babusik85 ak sa mozem spytat, kolko si mala tsh hodnotu? dakujem

gagik
14. aug 2018

Iscare je uplna katastrofa, stratila som tam 4 roky s nulovym vysledkom,potom som sla do reprofitu v brne a z dvoch vkladov mam dve deti.

tinka881
14. aug 2018

@gagik vau,krasa.Aj nas caka Brno.Iscare uz nikdy viac.Ku komu si chodila?len nas vycucali z prachov a roky som stratila

tinka881
14. aug 2018

@gagik a este gratulujem k detickam😁

babusik85
14. aug 2018

@monka_brumka ahoj,ja som mala 2,5. Po stimulke 4.
Ale v Brne mi tak vraveli,ze sice 2,5 je v norme,ale ak chcem otehotniet,tak hodnota ma byt pod 2.

cristinna
14. aug 2018

@stvorlistok81 Odporucila nam hned pri uvode doktorka Reismullerova, ze je taka moznosti separacie zdravych schopnych spermii, kedze manzel mal az 95 percent patologickych a embryolog mohol vybrat akoze zdanlivo zdravu spermiu ktora sa nakoniec nevyvijala dobre. Takto aspon sa vyselektuju aj tie zdanlivo zdrave, len tie najschopnejsie prejdu sitom 😀 Drzim palce a hlavne nestresovat. Treba dat do kolonky, ze si prajete aj MACS alebo ako vam povedia na zaklade vasich vysledkov.

melmel78
14. aug 2018

@gagik ja tiez uz do Iscare nejdem, hoci mi tam vysiel 2.vklad aj som otehu, ale to vdaka lekarke, ktora tam uz nerobi. Je to vsetko o ludoch a z Iscare sa bohuzial stala masovka, kde si len cislo. Robi tam vela mladych sikovnych lekarov, ak ma clovek malo rokov a je realativne zdravy, bez nejakych diagnoz ktore brania tehotenstvu , nema co stratit lebo aj zdanlivo obycajne ivf mu moze vyjst na prvy sup. Ale ak tam pride par, ktory ma okolo 40 rokov, tak to radsej nech ide do Brna...Ja idem do Reprogenesisu vo stvrtok na konzultaciu, tak uvidime co dalej

gagik
14. aug 2018

@tinka881 chodila som k valkymu,on sa chudak aj snazil,ale velakrat som mala dojem, ze netusi ani aky je den a ani kde sa nachadza, ani ako sa volam a preco som tam a ani ako s vola on.ale moja chyba,mala som odtial odist skorej. Tie ivf maju celkovo malu uspesnost,lenze ked to este v centre v celkom procese ivf dodrbkaju na kazdom kroku ,tak uspesnost je nulova. Ja som tam zacala chodit mlada mala som 28 rokov,dg. dokopy ziadne,trapila sam sa tam 4 roky ...no cele zle tam.

stvorlistok81
15. aug 2018

@cristinna ahoj, tak včera som bola u dr Reismullerovej, inak prednedavnom sa vydala 😊 a navrhla mi soft stimuláciu, vraj pri nízkom AMH je to vhodne, od zajtra začínam stimulovať. Pýtala som sa jej aj na MACS a povedala, že môžeme skúsiť, ale keď pozrela na výsledky spermiogramu, povedala, že je v poriadku, len nejaká mala odchýlka... ale pouvažujeme o tom tak či tak, tých “pár” EUR navyše pri tom všetkom, čo zaplatíme, už nejako ozelieme..😉

monka_brumka
16. aug 2018

@babusik85 fuha ja mam 3..nikto to so mnou nidy neriesil...a oni to v centre nejak specialne riesili liekmi? alebo na endokrynologii priamo?

babusik85
16. aug 2018

@monka_brumka v Iscare tiez absolutne neriesili.. Ach skoda reci..
V Reprofite ma poslali k endokrinologicke. Aj cele tehu som brala lieky a vlastne este aj teraz.
Urcite sa ich opytat a nenechaj sa odbit

monka_brumka
16. aug 2018

@babusik85 a ako pls prisli/ty si prisla na to, ze je problem so stitkou? ja som bola na endokrinologii nahodne pred rokom po odporuceni alergologa...nemalo to suvis s otehotnenim...resp. tie dovody neboli taketo...dkopy tam nemam nic, len to tsh hodnotu a to som len nedavno citala, ze pre otehu by mala byt pod 2...preto ma to zaujalo..my sme pred tym boli v gynfive a tam som im tu spravu ukazala ale nikto nic nepovedal...tuto v iscare sa nikto nic nepytal zatial...aku si mala pls doktorku/doktora?ja som zacala chodit ku Reissmullerovej..ale druhe ivf planujeme az naberem sily..mozno az po novom roku..

babusik85
16. aug 2018

@monka_brumka mne nato brali krv v ISCARE,isto aj Tebe.
Nic mi nevraveli,len ked sme odchadzali,vypytala som.od nich moje vysledky. A s tymi som isla do Brna. A oni tam hned,ze zbytocne som stimulovala,najprv treba doriesit stitnu.
Ja som mala Tazberikovu,vobec sme neboli spokojni.
Ja som po prvej stimulke cakala len tri mesiace,dovtedy som dala doporiadku aj stitnu.
Neviem ako ini,my sme radi ze sme odisli od nich.cele zle.
Drzim Ti palceky 🙂

monka_brumka
18. aug 2018

@babusik85 dakujem za info..no my sme tak boli v gynfiv-velmi zle..teraz som u Reissmulerovej a snazimsa dat dokopy...na tu stitku sa spytam a drzim aj ja tebe palce🙂

kvietok035
19. aug 2018

Ahojte baby neviete dokedy dokedy je doc. Valky pn??

slava_1
21. aug 2018

ahojte,

ako väčšina z Vas aj ja mam problem otehotnieť, dnes mi moj gynekolog odporučil isť na nejaku kliniku. Mam už 37 rokov, moj manžel 46. Nemam žiadne dieťa. Problem je u mňa, on je v poriadku. Mam veľmi nizke AMH. Ktoru kliniku by ste mi odporučili?

stvorlistok81
21. aug 2018

@slava_1 ahoj, no my sme na tom takmer rovnako, tiež mám 37, priateľ 45 a ja nízke AMH,chodíme do Iscare v BA, sú tu rôzne názory, ale ja mám zatiaľ dobrý dojem. Práve stimulujem druhýkrát, prvé ivf nevyšlo... nikdy som nemala problém s termínom či čakaním, aj keď občas sa stane, že dr. nestíha, ale vždy sa mi venuje koľko potrebujem, trpezlivo všetko vysvetlia, na všetko odpovedia. Ja by som ich nemenila 😊

janula12345
21. aug 2018

@slava_1 kazdy si chvali tam, kde im to vyslo.. tazko povedat. Kazdopadne beznadejnejsie alebo komplikovanejsie pripady idu do brna a je vela zien, ktorym to na sk nevyslo a nakoniec v brne sa podarilo.

janula12345
21. aug 2018

@melmel78 ahoj ako bolo v reprogenesise? Ja idem tento stvrtok tam, po 3 neuspesnych ivf v ba. Teraz pozeram, ze si tam bola min stvrtok si pisala. Spokojnost?

melmel78
21. aug 2018

@slava_1 ahoj ak ti mozem doporucit nestracaj cas a dobre vyberaj komu sa zveris. Urcite navstiv viac klinik a urob si vlastny nazor lebo ty sa tam musis citit dobre. Zbytocne ti bude niekto odporucat ak ti tam bude nieco vadit. Psychika robi velmi vela. Ty si zrejme este nebola v ziadnom centre vsak? Neviem co mas najblizsie no podla toho sa aj rozhoduj lebo ked budes stimulovat a behat kazdu chvilu vystresuje ta to. 3 roky sme chodili do Iscare z toho nejaky cas ked boli v starych priestoroch. Vsetko bolo v pohode az kym sa z toho nestala masovka a v cakarni to nevyzeralo ako pocas chripkovej epidemie. Ak si jeden lekar zobere privela pacientov potom nestiha a aj tu svoju robotu odflakne. Je a vzdy to bude o ludoch. V Iscare odporucam dr Grossovu..neviem ci tam este robi. Inak nikoho ineho. Je tam mlady personal ktory pendluje medzi klinikami a nemocnicami a ucia sa na pacientoch. Aby si sa nestala pokusnym kralikom. My teraz chodime do Repromediky a mali sme konzultaciu aj v Brne Reprogenesis. . Aspon mame prehlad a vieme kto co ponuka. Drzim ti palce aby si si nasla kliniku ktora sa o teba postara ako by mala.

natinka1988
21. aug 2018

@slava_1 ja som bola v Iscare a ak môžem odporučiť tak DR. Reismulerova- ževraj sa vydala ale neviem ako sa volá teraz. Samozrejme nie každému to bohužiaľ vyde, ale s touto DR. mám aj ja aj kamoška osobnú skúsenosť a je veľmi milá, vzdelana a ľudská doktorka.

stvorlistok81
21. aug 2018

@natinka1988 @slava_1 ja mám tiež Dr. Reismullerovu, teraz po svadbe je Rybanska, ale ja keď sa objednávam na recepcii, vždy ju volám jej dievčenskym menom 😊 presne ako píšeš @natinka1988, je veľmi ľudská a vie, o com hovorí, ale neviem to porovnať s inými, nikde inde som neskusala ísť. Tiež si tam chvália Dr. Grossovu. Konzultácie sú všade zdarma, tak vyskúšaj viac centier a rozhodni sa podľa svojho pocitu, choďte obaja s manželom a uvidíte, kde sa vam zapáči 😊 držím palce, nech si správne vyberiete a aby vam pomohli ✊🏻

melmel78
22. aug 2018

@janula12345 ahoj mne sa celkom pacilo, prijemna klinika, aj personal od recepcnej az cez lekara a koordinatorku 🙂. Ku komu ides zajtra? Ja som sa vsak rozhodla pokracovat tu v centre kde sme chodili. Zratala som si cas, peniaze a vyhody, nevyhody. Zatial stale mi to vychadza najlepsie....pre Repregenesis som uplne novy pacient, nemaju mi co viac ponuknut a robili mi na mne pokusy, ktore si rozhodne financovat nemozem dovolit. Daj vediet, ako sa ti pacilo a co ti povedali. Drzim palce

xenkyyy
27. aug 2018

Ahojte dievčatá....som po 1. IUI v Iscare BA.
4.9. si máme ísť pre výsledky, teda prísť ráno na krv. Výsledok sa dozviem hneď v ten deň alebo treba prísť ešte v iný deň??
Vďaka za odpoveď 🙂

stvorlistok81
27. aug 2018

@xenkyyy ahoj 😊 mne volala sestricka v ten den popoludní, takze tebe asi tiež bude. Držím silno palce, aby to vyšlo ✊🏻

xenkyyy
27. aug 2018

@stvorlistok81 Ďakujem, si zlatá...😇
A ako to dopadlo, ak sa smiem spýtať...?)

stvorlistok81
28. aug 2018

@xenkyyy ahoj 😊 nemáš za čo. Nám to, žiaľ, vtedy nevyšlo, ale skúšame ďalej, dnes som bola na OPU, mala som síce iba dve vajka, no verím, že budú dobre. Prvýkrát sme mali klasické IVF a vajicka len 3, teraz SOFT metódu a boli 2.. daj vedieť potom, ako si dopadla 😊

xenkyyy
29. aug 2018

@stvorlistok81 ozvem sa, aj keď výsledok viacmenej tuším už teraz. Začínam si čoraz viac zisťovať a čítať o IVF.
Držím moc, moc päste, aby ti to vyšlo 🙏🙏🙏

stvorlistok81
29. aug 2018

@xenkyyy ahoj, dakujem veľmi pekne, z dvoch sa oplodnilo iba jedno, dnes mi volali, tak uvidím, ako dopadnem... a čo myslíš, vyšlo vam to? Ako sa cítiš? 😊

xenkyyy
29. aug 2018

@stvorlistok81 No práveže nie, myslím, že to nevyšlo. Viem, že by som mala myslieť pozitívne...ale tesne pred IUI mi lekárka povedala, že partner nemá dobré výsledky (spermiogram). S takými výsledkami vraj treba ísť na IVF, nie na IUI.
Preto mi ten zákrok prišiel v tom momente trochu zbytočný, len na to už bolo asi neskoro.
A cítim sa normálne, netehotne ). No aj napriek vyššiemu veku to beriem statočne a budem/e bojovať ďalej 🙂 .
Aj jedno vajko úplne stačí 👍 Najsilnejší bojovník...🙏👍

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre