ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

xenkyyy
3. sep 2018

Dievčatá, chodím do ISCARE v Bratislave. Bola som tam 4 krát a 4 krát u inej lekárky. Teraz by som tam chcela zavolať a niečo sa popýtať.
Len koho si pýtať, keď ani presne neviem, ku komu tam chodím...?)
Poraďte pls 🙂

stvorlistok81
3. sep 2018

@xenkyyy ahoj 😊 a s čím si chodila, keď ta stále dali k niekomu inému? Ja som stále u tej istej, u ktorej sme boli BA prvej konzultácii
Podľa mna len zavolaj na recepciu s povedz, že si bola u viacerych lekárov a že potrebuješ nejaké info. Oni ta už prepoja ku niekomu možno z tých štyroch 😊

xenkyyy
3. sep 2018

@stvorlistok81 Práveže nič zvláštne a neobvyklé, všetky tie prvotné vyšetrenia + IUI.
Len som asi bola v "zlom" čase, júl - august, dovolenky...takže som spoznala 4 lekárky...
A Ty si ako dopadla...?

xenkyyy
12. sep 2018

@stvorlistok81 Ahoj...ako sa darí ? Dúfam, že všetko v poriadku 🙂

stvorlistok81
12. sep 2018

@xenkyyy ahoj 😊 pozerám, že si mi písala aj minule a nevšimla som si, prepac... ja som dnes 9. den po et a cítim sa dobre, vlastne nič necítim, len som nafúknutá, to je asi všetko... zajtra ráno chcem skúsiť otestovať, tak už viem, že tuto noc sa dobre nevyspim, lebo budem netrpezliva a napätá... a ty ako? Ku komu ta prepojili v Iscare? Dozvedela si sa, čo si potrebovala? 😊

xenkyyy
12. sep 2018

@stvorlistok81 Ahoj, vôbec nevadí. Juj, to verím, tiež by som asi moc nenaspala...a netrpezlivo čakala na ráno. Veľmi Ti držím päste, aby to vyšlo a testík bol pozitívny 🙏😇.
V Iscare sme to nakoniec vyriešili so slečnou na recepcii, asi moc nemajú vo zvyku pacientky prepájať 🙂. Jeden deň som mala prísť na krv kvôli výsledku IUI a druhý deň na konzultáciu, tak mi to nakoniec spojila do jedného termínu.
Inak, to IUI nám nevyšlo, ale tušila som to. Tak sme sa hneď pýtali na IVF....a na naše prekvapenie, lekárka nás "jemne"presviedčala, aby sme ešte aspoň mesiac, dva počkali...a skúsili to prirodzene. Zaskočilo ma to, nakoľko mám svoj vek a ostatní lekári, ktorí zastupovali moju v Iscare, nám hneď bez čakania naordinovali IVF (a vraj čím skôr).
Zajtra máme ísť do Ba, na 12.ty deň...kvôli ovulácii...a ešte niečo dr. hovorila. Ale ja som vždy taká roztržitá v tej ambulancii, že polovicu vecí pozabúdam 😀 .

stvorlistok81
13. sep 2018

@xenkyyy ahoj, tak testík bol úúúplne biely... vôbec ani len náznak niečoho iného,a ko len jednej čiarky tam nebol... ale skúsim možno aj zajtra, alebo až v sobotu, to už bude 12. den od ET a vtedy už musí niečo ukázať, ak sa embryjko uchytilo...
Takže teraz ste v BA? Som zvedavá, aký postup lekárka zvolí, čo vám navrhne. U ktorej si nakoniec "zakotvila"? 🙂
Nám navrhli hneď na prvej konzultácii IVF, ja som mala zlý hormonálny profil, mám veľmi nízky AMH, čiže prirodzene iba ak zázrakom...
Som trochu smutná, že to s nami takto je, tentokrát sme mali aj embryjko veľmi dobrej kvality, tak ak sa to nepodarilo, neviem, kde môže byť chyba. Ale ako sa všade píše, výsledky krvi sú smerodajné, takže v pondelok už budem na 100% vedieť, na čom som.
Daj mi vedieť, keď pôjdeš od lekárky, čo a ako, zaujíma ma to 🙂

xenkyyy
14. sep 2018

@stvorlistok81
Juj, nooo....možno trošku priskoro na testík....ale úplne Ti rozumiem, tiež by som nevydržala. Aj dnes si skúšala??
Som u Mudr. Hladovcovej...poznáš?
Keďže ja som vraj mala (mám) dobré výsledky, tak nám dr. navrhla skúsiť to ešte prirodzene. S pomocou Ovitrelle a Progesteronu. Ale priateľ nemal naposledy dobrý spermiogram, tak neviem....ale poslúchli sme a uvidíme teda...
Ak sa nepodarí, tak by sme sa už dali na IVF.

Keď bolo embryjko dobré, verím, že sa to podarí. Pozitívne myslenie je veľmi dôležité. Veľmi Ti držím päste...
Koľko sa už snažíte o bábenko?

stvorlistok81
16. sep 2018

@xenkyyy ahoj 😊 Mudr. Hladovcovu nepoznám, zatiaľ som mala tú česť stretnúť sa s 3 lekárkami a žiadna z nich sa takto nevolala. Bodaj by vám to vyšlo prirodzene, držím vám palce, celý proces ivf je náročný na psychiku, čakáš, ako budeš reagovať na stimuláciu, koľko bude vajíčok, koľko z nich sa podarí oplodniť, ako sa budú deliť a po vklade či sa uchytia... a stále nemáš vyhraté... aj keď verím, že vo veľa prípadoch sa to podarilo na prvýkrát 😊
Ja som testovala včera a zase nič, zajtra pôjdem na krv, kde mi všetko potvrdia. Už som sa s tým ako-tak zmierila, v novembri pôjdeme na lyžovačku a po novom roku skúsime opäť 😊
My sa snažíme dva roky, prvý rok aj nieco sme skúšali prirodzene, neskôr mi môj lekár dal clostylbegyt a duphaston, no z clostylu sa mi vytvorila cysta, ktorá rástla ako divá a doktor to nijako neriešil, tak sme sa rozhodli ísť rovno do CARu, kde ma dali hneď do poriadku a začali sme s ivf.
A ty si odkiaľ? Máte do ďaleko do BA?

xenkyyy
16. sep 2018

@stvorlistok81 Ahoj)) Myslím, že Hladovcová tam nie je moc dlho. Je mladšia a veľmi príjemná. Páči sa mi na nej aj to, že nás netlačí do IVF...práve naopak, povedala, že ak by bola v našej situácii, skúsila by to ešte prirodzene (vzhľadom na moje výsledky). Tak uvidíme, ak by to tento mesiac nevyšlo, asi sa ešte posnažíme prirodzene.
A ako píšeš, IVF je veľmi náročné hlavne psychicky.
My sa snažíme cca rok a pol, do Iscare chodíme od júla. Aj Ty sem chodíš??
Som z Piešťan, máme to cca 50 min do Ba, ak je dobrá premávka...čo však nebýva tak často. Najhoršie to je s prácou, vybavovať si voľno a vymýšľať, kam idem...asi to poznáš )).

Neboj, nič nie je stratené, zajtra môžeš byť milo prekvapená. Veľmi Ti prajem, aby to tak bolo 🙏.
A ak náhodou nie, tak si si to super naplánovala...s lyžovačkou...s malou pauzou....a potom opäť "doboja".
Ešte raz, veľa šťastia zajtra 🍀🍀🍀.

stvorlistok81
17. sep 2018

@xenkyyy ahoj, ďakujem pekne, si zlatá 🙂 už mám za sebou krvné testy a nedopadli dobre, hneď po menzese mám ísť k lekárke a dohodneme sa, čo ďalej, keďže nám už druhý pokus nevyšiel... možno budú potrebné aj nejaké ďalšie vyšetrenia.
Áno, chodím do Iscare k Dr. Rybánskej, ona je tiež mladá a veľmi zlatá, taka ľudská, mám z nej veľmi dobrý pocit. Prvýkrát sme mali klasické IVF, teraz sme skúsili SOFT, tentokrát bolo embryjko lepšej kvality, no aj napriek tomu to nevyšlo.
Navyše už nie sme najmladší, ja mám 37 a priateľ 45 rokov, tak o to je to zložitejšie. Presne ako píšeš, v robote je to najhoršie, ja mám síce kliniku blízko, no počas stimulácie bolo treba takmer každý druhý deň chodiť na sono, medzitým si urobiť predoperačné vyšetrenie, odber v narkóze, potom vklad. Mne sa tvoria cysty, tak som to doteraz kamuflovala tým, že mi ich sledujú a vyberajú atď., ale tretíkrát už fakt neviem, čo budem robiť. Och, som z toho dosť smutná... :(

xenkyyy
17. sep 2018

@stvorlistok81 Ahoj, mrzí ma to, úprimne...a to som sa za Teba aj večer pomodlila. Neviem, či to je dostatočná podpora, ale ja si vždy hovorím, že všetko sa pre niečo deje. Čítala som krásny príbeh.
V skratke: veriaca žena, veľmi dobrý človek, mala nastúpiť do novej práce. Modlila sa večer pred tým, aby to tam prvý deň zvládla a všetko dobre dopadlo. Mala 2 deti, prácu súrne potrebovala.
Cestou do práce sa však zasekla vo výťahu. Pohovor nestihla a prácu dostala iná žena, ktorá tam bola načas. Večer keď sa opäť modlila, plakala a pýtala sa: Bože, prečo si mi nepomohol, keď som to tak potrebovala kvôli deťom?? Odpoveď našla v ranných správach. Presne v čase, keď mala vystúpiť z výťahu a ísť do práce , nejaký šialenec vletel na chodník a zabil 2 chodcov...mala obrovské šťastie, že sa zasekla vo výťahu, čo jej zachránilo život.
Bolo tam kopec iných príbehov a vysvetlení a mne osobne to celkom pomohlo. Keď mi niečo nevýde, tak si poviem, že asi sa to pre niečo stalo. Aj keď...nie vždy to je jednoduché prijať.
Mudr. Rybánska je skvelá, mala som tú česť byť aj s ňou a veľmi som sa k nej chcela dostať. No náhodou sme sa dostali k Mudr. Hladovcovej a tiež nás zaujala ako lekárka, tak sme to viac neriešili. Veď všetko sa pre niečo deje a možno je nám súdená 🙂 ))).
Určite ste v dobrých rukách a verím tomu, že Mudr. spraví všetko pre to, aby sa vám to podarilo 🙏🙏.
Inak, ja som ešte staršia od Teba, nedávno som mala 40...čiže dosť veľké riziko spoliehať sa na prirodzené otehotnenie. Napriek tomu...ako som Ti spomínala, IVF asi odložíme na január. Ak dovtedy veľmi nespanikárim 😲 .
Viem, že si smutná a sklamaná, ale keď si zvládla už dve IVF, tak určite zvládneš aj tretie a so šťastným koncom. Ten výsledok na konci stojí za všetko to trápenie .
Posielam Ti aspoň takto na diaľku veľa pozitívnej energie ❤

stvorlistok81
17. sep 2018

@xenkyyy ďakujem Ti veľmi krásne, veľmi si ma povzbudila! A za Tvoju motlitbu za mňa Ti veľmi ďakujem ❤ až mi podskočilo srdiečko, keď som si to od Teba prečítala.
Potrebujem sa poriadne vyplakať a v práci to nejde, ale čoskoro už pôjdem domov a potom sa mi určite uľaví.
Hm, my sme sa doma rozprávali, že ak nám to nevyjde teraz, tretie skúsime asi až v januári, ako som spomínala, v novembri chceme ísť lyžovať a potm sa nechcem stresovať sez Vianoce. Tak sa možno aj stretneme v Iscare niekedy 🙂
Ale veľmi vám držím palčeky, aby ste to nemuseli podstúpiť, nech vám to vyjde prirodzene 🙏
vieš, prvýkrát, keď to nevyšlo, povedala som si, veď embryjko bolo slabé, pomaly sa vyvíjalo, tak trochu som to aj tušila, že to nevyjde. A mali sme pred sebou letnú dovolenku, slniečko, oddych. No tentokrát bolo embryjko vo veľmi dobrej kvalite, preto som verila, že to musí vyjsť. A aj tak nič. Možno preto ma to tak veľmi zobralo. Ale ako píšeš, všetko sa deje pre nejaký dôvod a my musíme fungovať ďalej.

xenkyyy
18. sep 2018

@stvorlistok81 Ahoj, je Ti trošku lepšie..? Dúfam, že áno...🙂.
Podľa mňa ste to dobre vyriešili, trošku si oddýchneš, prídeš snáď na iné myšlienky...proste odreaguješ sa.
Ďakujem Ti, bola by som šťastná, keby sa podarilo prirodzene a nemuseli by sme absolvovať IVF a všetko to okolo. A už by sme si to museli aj platiť, keďže mám svoj vek. Dohodli sme sa s priateľom, že to ešte tento rok budeme skúšať prirodzene a keby sa nepodarilo, tak od nového roku šup do IVF.
A nesmúť, veď vieš čo sa hovorí...do tretice všetko dobré...❤.

stvorlistok81
20. sep 2018

@xenkyyy ahoj 🙂 vies čo, už sa cítim lepšie, trochu som sa "nakopla" a idem ďalej. Práve som sa objednala na kontrolu budúci týždeň, som zvedavá, či mi Mudr. navrhne ešte nejaké ďalšie vyšetrenia. Začala som cvičiť hormonálnu jogu, neviem, či si o nej počula, ale vraj sú po nej dobré výsledky, no je potrebné sa tomu venovať pravidelne. Musím sa zamestnávať vecami, aby som na to nemyslela, lebo občas ešte pride taka slabá chvíľka, kedy mi je smutno, no keď som zaneprázdená, nemám čas sa ľutovať 🙂
Užívaš aj nekaé prípravky na podporu, alebo ani nie? 🙂

xenkyyy
22. sep 2018

@stvorlistok81 Ahoj, to som rada, že Ti je lepšie 🙂.
Tak uvidíš, aký postup Mudr. zvolí, či ešte dáke vyšetrenia...takto "ďaleko" som ešte nebola, tak som zvedavá ako sa to rieši...
O hormonálnej jóge som veru nepočula, ale pôjdem si to pozrieť na nete. Super, že si sa na také niečo dala. Určite Ti to len prospeje, prídeš na iné myšlienky, spoznáš nových ľudí.
Cvičila/športovala si aj pred tým? Ja mám celkom rada turistiku a chodím na biku. Ale nie je to pravidelné. Bike častejšie, ale skôr len tak pre zábavu a relax, žiadny Sagan zo mňa nie je ))).

Niekedy si pripadám ako babička, toľko všeličoho užívam. Na štítnu sa liečim, tak tam mám dosť vysoké dávky liekov. Na hematológii mi nasadili železo a pyridoxin. V Care mi dali Progesterón a anopyrin. Okrem toho užívam kyselinu listovú, vitamín D a vitamín E. A keďže robím s deťmi, ktoré sú stále choré, nasadila som si aj vitamín C a probiotiká ProbioFix.
No je toho vcelku dosť, každý liek sa užíva inak - na lačno, počas jedla, po jedle.
Ty niečo užívaš?
A inak, prajem Ti pekný víkend aj keď počasie nie je moc pozitívne 😉 .

stvorlistok81
24. sep 2018

@xenkyyy ahoj 🙂 mala som celkom fajn víken, bola som doma na strednom Slovensku navštíviť rodinu, zmenila som vzduch, prišla na úplne iné myšlienky 🙂 len ten víkend taaak rýchlo ubehol.... nevadí, pride ďalší ;) o dva týždne ideme na svadbu, plánujem piecť, tak si pripravujem pomaly zoznam, čo ešte treba dokúpiť a v práci mám toho tiež celkom dosť a nemám čas rozmýšľať toľko nad sebou.
Ty pracuješ s detičkami? Si učiteľka, či? 🙂
Prosím ťa a tie vitamíny D a E ti odporučil lekár? Ja som si nasadila Inofolic a D3, inak neberiem nič. Progesterón užívaš tiež denne?
Turistiku mám aj ja veľmi rada, dosť ma mrzí, že nám tento rok nevyšli Tatry, po minulé roky sme dali niekoľko túr vo Vysokých Tatrách, aj nejaké štíty, tento rok nič :( teraz sa už aj počasie pokazilo, takže nás s najväčšou pravdepodobnosťou čaká až tá lyžovačka v novembri. Okrem toho sa snažím/som sa snažila pravidelne cvičiť vo fitku, no teraz som si dala "jogovú pauzu" 🙂 Vo fitku som sa totiž nešetrila a cvičila som silové tréningy (mám opačný problem, ako väčšina žien - chcela som pribrať, ale tak zdravo), ale tam sa telo dosť vyčerpáva, čo možno v mojom prípade nie je vhodné, preto som s tým teraz prestala, cvičím namiesto toho každý deň jogu a take menšie "tréningy" si dávam doma s TRX. Inak bicykel ma veľmi láka, keby mal deň aspoň o 10 hodín viac, aby to človek všetko stíhal 🙂
Kam chodievate vy na turistiku?

xenkyyy
27. sep 2018

@stvorlistok81 Ahoj, ono vždy ten víkend tak rýchlo preletí....ale našťastie, pred nami ďalší 🙂. A čo pečieš, tortičky ?)
Progesterón užívam 2krát denne (vkladám). Hneď som z neho aj pribrala, fňuk. Stále som hladná. Tiež náladová, precitlivelá, unavená a nafúknutá(.
A vitamíny mi poradila jedna milá pani bylinkárka + aj nejaké čajíky.
No tak Ty si aká športovkyňa 👍. TRX som si musela vygoogliť 😅 . Ukázalo mi to rôzne závesné systémy, na ktorých cvičíš. Je to ono?
Čo sa turistiky týka, tak väčšinou Tatry...cca 2 - 3krát ročne. Boli sme v zime aj v lete. V zime to bol zážitok, išla som prvýkrát v mačkách a hneď na Téryho chatu. Super zážitok.
Teraz chcel ísť priateľ na Rysy, ale je dosť divoké počasie. A neviem, či je dobré sa v "čase snaženia" nejako moc namáhať, siliť. Spýtam sa Dr, zajtra ideme do BA.
A Ty si ako dopadla u Dr. ??

stvorlistok81
27. sep 2018

@xenkyyy ahoj, zajtra budete na klinike? Ja mám tiež zajtra kontrolu u lekárky, možno sa tam uvidíme 🙂 objednaná som o 9:40, ty tam budeš kedy?
Ja sama neviem, čo je dobré a čo nie, počas stimulky mi doktorka hovorila, aby som radšej necvičila, nech sa šetrím, viem, že niektoré baby otehotnejú aj pri maximálnych športových výkonoch, ja som len taký amatér :D, ale na druhej strane keď už má žena problém s otehotnením, myslím si, že by sa mala trochu viac šetriť... možno je to blbosť, fakt neviem.
Každopádne som zvedavá, ako zajtra dopadnem, teda čo mi doktorka navrhne.
Áno, TRX sú tie pásy, ktoré si môžeš zavesiť a cvičiť s nimi, je to fajn pomôcka a dajú sa precvičiť všetky partie tela.
Téryho chata je moja srdcovka, minulý rok sme sa tam s mojim drahým zasnúbili 🙂 ale v zime som tam nebola, ešte som nešla na žiadnu zimnú turistiku v mačkách, môže to byť super v snehu 🙂 ja sa už na zimu teším, samozrejme, na lyžovačku a nie "mestskú" zimu.
Budem piecť tortu, pečenie ma celkom baví, viem pri ňom vypnúť a zrelaxovať, tak dúfam, že mi to o týždeň vyjde ;)
Inak čo sa tých byliniek týka, ja keď som mala cystu, užívala som gynex 2 mesiace, ale cysta nezmizla, možno to bola krátka doba a mala som ich brat dlhšie, ale potom mi ju prepichli a bolo 🙂
Zajtra ti držím palce u lekárky, čo ti vlastne bude robiť?

xenkyyy
28. sep 2018

Ahoj, my sme boli až poobede o 13,10. Zobrali mi krv a robila mi sono. Výsledky budem mať až v pondelok. Ale Dr. mi dala tehu test, ktorý som si priamo tam robila, no žiaľ, bol negatívny. Takže už tomu moc veľkú šancu nedávam, aj keď nádej umiera posledná 🙏. No popravde, nemám ani žiadne tehu príznaky...
A čo Ty ?? Ako si dopadla ?? (Chodievaš sama či s drahým...?)

stvorlistok81
2. okt 2018

@xenkyyy ahoj 🙂 no ako včera? Volali ti ohľadom výsledkov?
Ja som v piatok aj s doktorkou ostala prekvapená, lebo na sone mi na pravom vaječníku našla jeden folikul a na ľavom boli tri, a to som už nebrala žiadne lieky. Doktorka navrhla ich trochu nastimulovať, včera som bola na krv a sono, tak ten pravý pekne rastie, tie vľavo trošku pomalšie, no vo štvrtok mi ich vyberú a uvidí sa, či v nich budú nejaké zrelé vajíčka. Tak zase čakám... 🙂 Môj drahý sa obáva, či to nie je skoro, najmä kvôli tomu, aká som bola naposledy zrútená z toho, že to nevyšlo, no lekárka tvrdí, že by bola škoda to neskúsiť, keďže mám slabé vaječníky a počas vyšších dávok hormónov mi vyprodukovali iba 4 folikuly, ktoré mám aj teraz bez hormónov. Tak sama neviem a som z toho zmätená, no lekárke dôverujem. Inak ja chodievam sama, s drahým iba vtedy, keď aj on potrebuje prísť na krv a vo štvrtok pôjdeme spolu, lebo odbery máme obaja a mňa po narkóze smu aj tak domov nepustia.
No zvedavá som na teba, tak píš, ako dopadol testík 🙂

xenkyyy
3. okt 2018

Ahoj, no volali...zase nič ((. Aj som to očakávala, ale stále som trochu dúfala. V piatok u Dr.to vyzeralo vraj dosť nádejne...sliznica sa mi zvýšila z 9 na 16 mm a ešte nejaký hormón (teraz mi nenapadne aký) som mala zvýšený, tak lekárka stále dúfala, že by sa to mohlo podariť.
Mrzí ma to, ale nestrácam nádej a ideme ďalej...
Nevieš, ktorý deň cyklu by som sa mala objednať? Zdá sa mi, že 11. alebo 12., aby mi pozrela ovuláciu...
Tak to je fajn správa, asi by bola naozaj škoda, nechať folikulíky len tak. Tak Ti držím zajtra palce, aby boli zrelé vajká 🙏 a nech Vám to obom dobre dopadne. 🙂

tana9
3. okt 2018

Ahojte zostalo mi jedno cele balenie Prolutex s datumom spotreby 5/2020 ak by mal niekto zaujem (za polovicnu cenu 15€)

stvorlistok81
4. okt 2018

@xenkyyy moja je mi to ľúto, no nejako nám to nevychádza 😔 my sme tiež nedopadli dobre, nemala som ani jedno vajíčko... možno to bolo predsa len dosť skoro, veď len pred mesiacom som mala vklad a dnes mi už robili ďalšie OPU. Tiež mám ísť po menstruacii na ďalšiu kontrolu, vraj do 7 dni by som mala dostať menštruáciu, tak potom.
Aký dlhy mávaš cyklus? Ovulacia býva zvyčajne v polovici, takze ak máš 28 dňový, mala by byt na14ty den +-. Myslím si, že keď tam pôjdeš aj na 12ty den, Dr. už bude vidieť, čo sa deje, veď foliky dorastajú postupne.
Ja sa idem pustiť do pečenia, dufam, že aspoň toto sa podarí ;)

xenkyyy
7. okt 2018

@stvorlistok81 Ahoj...Veru nevychádza, fňuk...ale my sa nevzdávame, že...?🙂
Cyklus mávam 30 dňový...zajtra skúsim zavolať do BA, kedy tam bude moja Dr. a asi aj tomu sa trochu prispôsobíme...
Ako dopadlo pečenie a svadba? Podarila sa tortička 🎂 ??

stvorlistok81
8. okt 2018

@xenkyyy presne tak, nejlepšie bude, keď sa poradíš s lekárkou, veď ona je odborník 🙂 ty si ale asi musíš brat vždy dovolenku alebo lekára, keď sem chodíš na kontroly, že? V práci v pohode? Vedia, čo riešite?
Svadba bola výborná, super sme sa zabavili, vytancovali sme sa, som spokojná 🙂 dávno som už nikde nebula "žúrovať" :D Torta sa mi vydarila, síce som mala málinko inú predstavu, no v piatok, keď som ju plnila a zdobila, bolo dosť teplo a teplota krému stúúúpala veľmi rýchlo, tak som musela mať rýchle ruky 🙂 ale vraj im chutila, ja som z nej nejedla.
Inak ty teraz chodíš na folikulometriu len tak, bez stimulácie? Užívaš len Progesterón, čo sa hormónov týka?

ddanaa
8. okt 2018

ahojte, ked vam na 12den po transfere ukazal biely test vysadili ste uz prolutex a frixiparin? zda sa mi to zbytocne pichat a test by urcite uz ukazal. v stredu mam ist na krv co je za dva dni

stvorlistok81
8. okt 2018

@ddanaa ahoj, mne sestrička vyslovene zakázala robiť si domáci test (aj keď ja som to nevydržala 🙂 ), ale viem, že vo viacerých prípadoch sa stalo, že domáci test bol negatívny a krvný test vyšiel pozitívny, takže určite nič nevysadzuj a užívaj lieky ďalej, držím place!

ddanaa
8. okt 2018

@stvorlistok81 dakujem ale neverim tomu, ze by test ukazal inak ako krv, uz som bola par krat tehu aj ked to nevyslo dobre potom ale test nikdy nesklamal

stvorlistok81
8. okt 2018

@ddanaa mne to tiež ani raz nevyšlo, ale radšej tie dva dni ešte vydrž, aby si si to potom nevyčítala....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre