ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

xenkyyy
9. okt 2018

@stvorlistok81 Áno, to chodenie hore, dole je hrozné. V robote nikto nevie, snažím sa to maskovať...priepustkami, dovolenkami.
Mne moc nevyhovuje, že sa nemôžem dohodnúť/poradiť telefonicky s lekárkou, ale všetko sa rieši cez recepciu. Aj teraz som v takej situácii. Mám sa objednať cez MS. Zavolám, dohodnem si konzultáciu a aj tak ma Dr. len objedná na iný deň. Preto to chcem teraz prvýkrát risknúť a prísť cca 12 deň MS. Tak uvidíme, čo na to povie...
Progesterón teraz neužívam, ale od 3. dňa MS Letrozon. Predpokladám, že Progesterón mi predpíše na najbližšom stretnutí...a popravde, ja ani neviem či toto je alebo nie je stimulácia.
To je fajn, že ste sa zabavili a vytancovali, určite Vám to obom dobre padlo 😉👍
A obdivujem Ťa, že tortu si nevyskúšala, ja by som určite nevydržala. Som maniak na sladké 🙊 )

stvorlistok81
9. okt 2018

@xenkyyy joooj,ja by som veľmi chcela ochutnať z tej torty, ale ked nikto ju nezačal krájať a ja som nechcela byť sama pažravá :D 🙂 a veľmi dobre mi to padlo, naozaj, dobre som sa odreagovala, bolo fakt super! Brala by som aj každý mesiac tekéto niečo 🙂
Letrozole mi dávala pri SOFTe, ale k nemu som si potom ešte dopichovala Meriofert, čiže ona ťa stimuluje, ale pravdepodobne nie kvôli následnému OPU, ale zrejme ti počas ovulky pichne Pregnyl na prasknutie folikulov, preto ťa chce vidieť v ten 12ty deň cyklu. Teda myslím si to 🙂
Ja si tiež v práci vymýšľam všeličo možné aj nemožné, no pri druhom neúspechu, keď mi sestrička volala, že test je negatívny, som mala veľmi zlú plačlivú náladu a kolega-nadriadený ma trochu rozčúlil (on je občas rád uštipačný), tak som na neho dosť hnusne vybehla a vtedy som myslela, že mu to celé vysypem, ako to je. Ale potom som sa išla vyplakať na wecko a uľavilo sa mi, takže tiež nikto nič nevie.
A neskúsila by si si vypýtať na lekárku aspoň email? Možno by to bolo tiež fajn, lebo s recepčnými sa naozaj veľmi nedá všetko riešiť.

xenkyyy
15. okt 2018

@stvorlistok81 Ahoj, čo máš nové??
Ja som bola o5 v BA a zopakovali sme postup z minulého mesiaca. T.j. brala som ten Letrozole, potom som si pichla injekciu Ovitrelle a od zajtra Progesteron....hormónov a hormónov, keby to aspoň vyšlo 🙏🙂.
A dobre si mi poradila, spýtala som sa Dr. na kontakt a môžeme fungovať cez mail a Messenger 🙂.
Spomínala si toho kolegu, asi v každej práci sa niekto taký nájde. U nás v robote sú momentálne celkom fajn vzťahy, tak snáď to nezakríknem. Ale Iscare tam s nikým neriešim...a nebola by som rada, keby sa to prevalí.
A Ty ako v Ba? Už si bola na konzultácií?

stvorlistok81
16. okt 2018

@xenkyyy ahoj 🙂 ja nové ešte nemám nič, iba včera som dostala menštruáciu, takže dnes sa chcem objednať na konzultáciu. Ale mali sme super víkend, boli sme vo Vysokých Tatrách na túre, tak som sa výborne zrelaxovala a uvoľnila 🙂
Takže vy opakujete rovnaký postup, ako minule? Páči sa mi, že to takto skúšate, koľko folikulov si mala na poslednom sone? Držím silno palčekyyyyy ;)
Ja momentálne neužívam okrem vit. D3 nič, normálne sa podchvíľou zamyslím, či som na niečo nezabudla, či nemám niečo užiť alebo si pichnúť 😀
Idem ešte skúsiť včeliu materskú kašičku, minimálne posilní imunitu, ak už nič iné.

aniko33
18. okt 2018

Ahojte, zostalo mi jedno balenie Cetrotide 0,25mg s datumom spotreby 5/2019 a tiez Menopur 600 IU (do 7/2019). Obe su nerozbalene

xenkyyy
21. okt 2018

@stvorlistok81 Ahojky, kde ste boli v Tatrách ? 😉 My sa chystáme cez víkend...
Kedy máš termín u Dr.?)
Áno, opakujeme rovnaký postup. Mala som len 2 foliky. 26.10. by som mala ísť na krv, či sa zadarilo 🙏. Dohodli sme sa s Dr., že na krv pôjdem k môjmu lekárovi do PN, tak ma to celkom potešilo - to by mohli byť tak 2 hoďky z práce. A ďakujem za podporu 🌹.
Kašičku užívaš prvýkrát? Pozerala som na nete, že je dobrá pre muža aj ženu na plodnosť...a kopec iných vecí...ani som nevedela ).

stvorlistok81
22. okt 2018

@xenkyyy ahoj 🙂 boli sme u drahého maminy v L. Hrádku a v sobotu sme odtiaľ išli na Kôprovský štít, v nedeľu sme si dali len takú kratšiu prechádzku po Liptove 🙂 Každoročne chodíme do Tatier, tento rok nám to skôr nevyšlo, no počasie bolo špičkové aj teraz v októbri, aspoň nebolo tak horúco 🙂 a vy sa kam konkrétne chystáte? Pôjdete aj niekam wellnessovať? 🙂
no...včelia materská kašička...neviem, či som až taka citlivá na chute (od malička som bola a nejedla som všetko, ale vekom sa to zlepšovalo), no chuť kašičky je hrozná 😨 prvýkrát som si dala predpísanú dávku a hneď ma z toho naplo (našťastie to bolo nalačno), takže teraz užívam iba malinké množstvo na špičku lyžičky a aj tak je to zlé :( mrzí ma to, lebo je to naozaj výborné prírodné liečivo, ale nedokážem si na tú chuť zvyknúť.... ale budem sa premáhať a jest ju aj nasilu, verím,že pomôže 🙂
Takže ty v piatok budeš vedieť, čo a ako 🙂 bolo by úúúúúžasné, keby vám to vyšlo 🙏🙏🙏 a je skvelé, že pôjdeš ku svojmu lekárovi, ušetríš čas aj peniaze. Ja mám termín až 2.11., lebo tento týždeň má moja Dr. dovolenku a budúci je tiež taký "polovičný", ja budem v BA až od stredy. Ale neprekáža mi to, lebo teraz aj tak nechcem nič riešiť a žiadne lieky užívať. Posledný novembrový týždeň už máme rezervované ubytko v Rakúsku, pôdeme na tú lyžovačku a už sa horzne teším 🙂 👏

monka_brumka
23. okt 2018

@stvorlistok81 ahoj - mozem sa spytat na tu kasicku, aky mas druh? Pytala si sa doktorky, co ona na to? Ja chodim k dr. Reissmullerovej v Ba a ona mi hovorila, ze tieto prirodne veci ona az tak moc neuznava, lebo vedia zamavat cyklom...Dakujem 🙂

stvorlistok81
24. okt 2018

@monka_brumka ahoj 🙂 ja tiež ku nej chodím 🙂 ja som sa jej na to nepýtala, ale povedala som si, že to skúsim, keďže mi lieky doteraz nepomohli, skúsim prírodu. Vieš ako sa hovorí, že topiaci sa aj slamky chytá ;) Užívať som ju začala hneď po skončení menzesu a budem ju brat až kým nedostanem, potom počas menzesu si dám pauzu a začnem opäť keď skončí. Čítala som, že pri ženských problémoch by sa mala užívať takto. Ja verím tomu, že pomôže, minimálne na imunitu v tomto škaredom počasí 🙂 veď celkovo med, propolis a ostatné včelie produkty ľudia užívali od nepamäti a považujú sa za prírodné liečivo. Samozrejme, nemôžeš to s ničím preháňať a ak má človek na niečo z toho alergiu, nesmie užívať vôbec... neviem, či tu môžem napísať konkrétny názov, ale kupovala som čistý produkt, na tejto stránke si o tom môžeš aj viac prečítať a tu som si ju aj objednala http://vceliamaterskakasicka.sk/pouzitie-a-davk...
Veď si o tom niečo prečítaj a urob si sama svoj názor, ja osobne si myslím, že uškodiť neuškodí a ak pomôže, budem najviac happy 🙂

monka_brumka
24. okt 2018

@stvorlistok81 ani mi nehovor 🙂 ja som uz tiez toho vela vyskusala a musim potvrdit napriklad kotvicnik - bral aj tabletky aj iba cajik, ten mne riadne ovplyvnil cyklus...rozmyslam aj ja nad touto kasickou...a si spokojna s doktorkou? my sme predtym boli v gynfive a tam som veru vobec nebola spokojna...informacie aj pristup neboli bohvieco...ona sa snazi viac, len sa vraj vydala, tak sa bojim, aby nam nesla coskoro na matersku...resp skor ako my 🙂

stvorlistok81
25. okt 2018

@monka_brumka ahoj 🙂 a ako ti ovplyvnil cyklus? Zlepšilo sa ti to alebo naopak zhoršilo? Ja som s doktorkou spokojná, nikde inde sme neboli, toto je zatiaľ jediné centrum, v ktorom sme boli, odporučila mi ho sesternica. Podľa mňa je doktorka veľmi ľudská a príjemná, snaží sa pomôcť, trpezlivo si ťa vypočuje a všetko vysvetlí a myslím si, že je aj dobrý odborník. Áno, vydala sa niekedy v máji tuším, takže je možné, že pôjde čoskoro na materskú.... ale myslím si, že keby sa to stalo, tak aj ostatní lekári sú fajn, ja som už prišla do kontaktu aj s Dr. Grossovu a aj Belušákovou. A v Gynfive si aj podstúpila liečbu, alebo si sa hneď po konzultácii rozhodla odísť? A ak sa smiem opýtať, aký máš/máte problém? U nás mám ja veľmi nízke AMH, preto sa nám nedarí...

monka_brumka
25. okt 2018

@stvorlistok81 jaaaj...kde zacat? no ja som mala 2 potraty a jedno mimomaternicove tehu, vsetko v priebehu jedneho roka, takze celkom psycho...pomedzi to som absolvovala hematologiu a imunologiu, kde mi aj zistili problemy...po mimomaternicovom nasledovala laparskopia - teda takymto sposobom odstranili vajcovod, ked na to prisli a odvtedy ja mam nacisto rozhadzane hormony...bud nemam ovulku - mam folikul, ale mi nepraskne a odide az pri kramoch - toto mi napr zistila az tato doktorka alebo ak som aj ovulku mala,tak na strane, kde nie je vajcovod...ale toto nie je nic, co by bolo neriesitelne, mozno by trebalo pockat, ale mna tlaci vek...sli sme do gynfivu, kde mi vysiel ukazkovy hormonalny profil a hned tlacili do IUI, lebo sme nesplnali podmienky na IVF..ale boli nedosledni, nepocuvali ma, ked som im hovorila, ze podla mna ovulka nebola atd...a s IUI mas dalsie hormony, kt. mi nepomohli...po 2 IUI sme uz podmienky na IVF splnali, tak sme sli do toho...doktor ale stale mi neodsledoval prirodzeny cyklus - vacsinu vajicok co vybrali, bolo nezrelych...az tato doktorka mi prisla na to, ze mam ja o dost vacsi obal, nez zvycajne zeny mavaju, takze mi treba pozerat hormony z krvi a nie velkost folikulov...po neuspesnom IVF v gynfive sme sli hned dalsi mesiac na konzultaciu do iscare, ze co s nami...a vtedy mi ona nasla polyp na maternici...co je pruser, lebo to moc IVF neulahci...vajicko sa nevie dobre usadit...polyp sme odstranili - bola sa na mna pozriet osobne pred aj po operacii (uplny opak toho co v gynfiv) a planovali sme druhy pokus...medzitym odsledovala prirodzeny cyklus, kde mi dokonca az 2 pregnly pichala, aby presklo vajko, aby zistila, pri akom rozmere praskne...vsetko sama, iniciativne ona...ale polyp sa mi vratil, takze nevieme, ako dalej...co sa tyka kotvicnika - to som skusala este v casoch prirodzene otehotnovania 🙂 daval mi ovulaciu presne tusim na 12/13 den..kazdy cyklus...predtym som mavala raz 12, raz 14, niekedy aj 15...tak cca ale stale ok...kotvicnik na hodinu presne 😉 aj kramy 🙂 ked som vysadila po cca 4 mesiacoch, tak dalsie 2 mesiace boli uplne ine...ovulka prisla prvy raz az 21 den, potom dlho 17/18...sorry, za taky dlhy prispevok...

stvorlistok81
25. okt 2018

@monka_brumka fíííííha, tak teda máš toho naozaj už vela za sebou.... je mi ľúto, že si si toľko toho už musela preskákať a za tak krátky čas :( tie dva potraty tvoj gynekológ neriešil, že prečo sa udiali? Takže prvé IVF sa ani celé neudialo, keď si nemala zrelé vajíčka? Ako to tu opisuješ, mám z toho pocit, že v Gynfive robia samí amatéri! Takto to celé pokaziť! A polypy si predtým nemávala? Nemohli sa začat tvoriť po užívaní hormónov? Mne zase robia problem cysty, môj gynekológ ma zo začiatku začal stimulovať Clostylbegytom a z neho sa mi urobila cysta, ktorá nešla zmiznúť, práve naopak, rástla a po pregnyle mi narástla dvojnásobne, tak mi ju už v Iscare prepichovali, no odvtedy sa mi už zase nejaké urobili, našťastie sa vždy same vstrebali. Už som bola na dvoch IVF, tretíkrát som mala nativ, lebo na kontrole našla Dr. 4 folikuly, žiaľ, boli prázdne :( tretí pokus už chcem dať niekedy začiatkom roka... tiež nás tlačí vek, ja mám 37, priateľ 45, aj keď u chlapa to nie je až taka katastrofa. A teraz si v akom štádiu? Polyp asi sám od seba nezmizne, však?

xenkyyy
26. okt 2018

@stvorlistok81 Ahojky 🙂 Na Kôprovskom som ešte nebola, koľko vám to cca trvalo?). My ideme na wellness pobyt...takže snáď bude z každého rožku trošku...prechádzky, turistika, relax 🙂. Len počasie nám hlásia upršané, tak uvidíme...určite to poznáš, v Tatrách je počasie nevyspytateľné 🌞🌧❄. Ubytovanie máme v Hornom Smokovci.
Kašička sa v poslednom čase skloňuje stále viac. Ja som ju ešte neskúšala, tak neviem posúdiť chuť. Ale ako píšeš, ak je šanca, že môže pomôcť a má toľko pozitív, asi sa oplatí sa premôcť a dostať do seba aspoň trošku.
Tak lyžovačka sa vám pomaly blíži, určite bude super 👍. My nelyžujeme, aj keď ja som sa to vždy túžila naučiť...
Toto som Ti písala včera a omylom neodoslala...

No a dnes? Už mám výsledky a fňuk...opäť nič ((. Tak sme dúfali, že sa zadarilo. Ešte na sone mi lekár hovoril, že tam vidí nejaký malý fliačik...no bol to len planý poplach ((.
Som smutná...snáď sa v Tatrách trochu odreagujem.
Idem sa Ťa spýtať na názor. Dr. nám navrhla v decembri druhé IUI. Netlačila ani nenaliehala, len navrhla túto možnosť. Keď sme boli na prvom, drahý nemal dobré výsledky...čiže takmer nulová šanca otehotnieť. Na ďalšom spermiograme nebol, vraj netreba. Zlé výsledky vraj mohli byť ovplyvnené psychikou, zdravotnou stránkou atď. Tak teraz váhame, čo spraviť...

stvorlistok81
27. okt 2018

@xenkyyy ahoj, och, skoda, že vam to nevyšlo 😔 zakaždým je to sklamanie, keď to nevyjde, to neustále očakávanie dookola je zle.... ale teraz v Tatrach prídeš na iné myšlienky, zrelaxujes sa a nadýchas sviežeho tatranského vzduchu 😊
Na Kôprovský sme išli 3 hodiny z Popradského plesa s asi polhodinovou prestávkou pri Hincovych plesach. A dolu o niečo menej. Teraz tam už hore sneží, ale v Smokovci je možné, že bude pršať... ale aspoň na nejakú krátku prechádzku určite budete môcť ísť 😉 my sme dnes mali oslavu, starka bude mat čoskoro 85 rokov, tak sme sa zišli cela rodina, bolo to super!
No čo si sa pýtala na môj názor, ja by som do toho nešla, pokial tvoj drahý nemal dobrý spermiogram, trvajte na tom, aby mu ho opäť urobili, veď ak by mal zle výsledky, IUI by bolo zbytočne! Stresy, vyhodené peniaze a zabitý čas... aj keď ako sa hovorí, že možno motyka vystreli, no pri horšom spermiograme je to asi zbytočne... celkom ma prekvapilo, že toto navrhla. Drahý čo na to hovorí?

monka_brumka
29. okt 2018

@stvorlistok81 potraty neriesil nikto len ja mijou iniciativou🙂 sla som na hematologiu, kde nasli leidena a este nieco..takze injekcie pocas celeho tehu treba..druhy krat ked som zistila, ze som tehu som pichala hned injekcie..takze som patrala po dalsej pricine..po dvoch potratoch by sa malo posielat na reprodukcnu imunologiu-tam je kopec diagnoz ale mne vysla len alergia na spermie..takze som brala lieky-aj kvoli ivf to odporucali..posledne vysledky bez liekov som ale mala velmi dobre-ziadna diagnoza🙂 tak ja ozaj neviem ako je to mozne, ale tesim sa🙂 co sa tyka polypu nikto nevie...doktorka hovorila ze musel byt uz skorej...a mohol sposobit aj potraty aj mimomaternicove..to ze sa vytvoril znova, moze byt aj z hormonov..zaujimave je ze v gynfiv nic take nikto nepovedal..den predtym, ako sme sli prvykrat do iscare, sme sa sli do gynfiv porozpravat, preco to ivf nevyslo..tam ma aj pozrel a o polype nic..nerozumiem, ake su ich motivacie😢 prachy nadovsetko?☹ ja som mala 11 oocytov ale len 4 zrele...co je velmi malo vzhladom na taky pocet..z tych 4 sa dve delili zle a druhe dve boli ok..tam ale odporucali hned po svoch dnoch kultivacie vlozit..lebo ze vraj nie je z coho vyberat..takze ja som sla na vklad vo velmi zlom rozpolozeni..samozrejme dve je fajn, vela bab mam trebars len dve, ale ja som mala povodne 11..oni sami to hodnotili ako zlyhanie cyklu takze vies si prefstavit nase rozpolozenie s muzom na vklade...a ze treba hned vlozit, lebo nie je z coho vybrat a preto netreba predlzeny kultivaciu...neujali sa nam..cely proces aj komunikaciu ja hodnotim velmi velmi zle...navyse ak to vlozili ked tam bol ten polyp tak..☹ prosim ta iscare robi nativ?co to presne je?

stvorlistok81
31. okt 2018

@monka_brumka no tak z toho, čo som si teraz od teba prečítala mi vychádza iba to, že im v gynfive ide fakt iba o prachy.... lebo je jasné, že keby ste išli do predĺženej kultivácie a vývin by sa zastavil, nebol by vklad a vy by ste si zaplatili "iba" za PK. Takto ste to uhradili celé.... čiže neviem, čo iné si mám o tom myslieť...
a teda z toho hematologického vyšetrenia ti vyšla tá porucha zrážanlivosti krvi? A dovtedy, keď si chodila na bežné odbery krvi ti na to neprišli? Či toto je extra vyšetrenie? Ja som darkiňa krvi, aj keď odkedy sa snažíme o bábo, nebula som, ale predpokladám, že krv mám v poriadku.
Nativ sa robí tak, že lekárka sleduje prirodzený rast folikulu/folikulov a keď dozrejú, vyberú ich a klasicky oplodnia, ako pri ivf, ale toto je bez hormonálnej stimulácie. Myslím, že sa pichá iba ovitrelle 36 hodín pred odberom. Mne to robila preto, lebo keď mi nevyšlo druhé ivf, išla som na kontrolu asi na 12ty deň cyklu a vtedy Dr. objavila 4 folikuly. Povedala, že by bola škoda to neskúsiť, keďže boli 4 bez hormńov, tak mi dala na 4 dni lieky a potom mi ich vyberali, no žiaľ, boli prázdne :( ale v podstate to brali ako natívny cyklus, keďže som minimálne stimulovala.
Inak super, že aspoň tá alergia na spermie ti prešla, zrejme z tých injekcií, čo si si pichala.. kedy ideš najbližšie na kontrolu?

monka_brumka
5. nov 2018

@stvorlistok81 vies co, praveze neviem, ty vlastne neplatis za vklad, lebo to plati poistovna..a gynfiv potom za to dostava prachy od poistovne priamo...takze skor myslim, ze ide o takuto motivaciu..tazko povedat co je lepsie, ci ti povedia, ze vklad vobec nejdu robit, lebo sa embrya nevyvijaju a zaroven usetris tym padom jeden cyklus IVF navyse, lebo nebol uspesny..alebo tam das dvojdnove embrya s malou sancou, ze mozno sa ujme...ano pri hematologii len toto..to ti nenajdu pri beznych odberoch...kedze si darca krvi, oni tam robia prave aj nebezne vysetrenia - viem, leboj moj muz daroval krv...tam by ti to povedali, lebyze to mas, takze neboj 🙂 ja napr nemozem darovat kvoli tomuto krv...alergia na spermie sa lieci medrolom/prednysonom...je to strasny hnus - kortikoid..beries polroka a potom musis vysadit...ja ked som to brala sa to minimalne zlepsilo...ale teraz neberiem a vyslo mi to uplne krasne 🙂 reissmullerova mi to vysvetlovala tak, ze to je imunitna zalezitost a ze by to v nejakom case vyslo polovici zien...zavisi od rozlozenia, rocneho obdobia, stresu...to je super ze si mala 4 foliky, len skoda, ze prazdne ☹ pojdeme spolu do IVF na zaciatku roka? 🙂 aj ja planujem...dovtedy idem cvicit, chudnut, meditovat a pracovat na psychike 🙂 a dufat, ze polyp dovtedy zmizne 🙂

stvorlistok81
5. nov 2018

@monka_brumka no veď presne, im je to vlastne jedno, či im to uhradí poisťovňa aleo klientka, hlavné je, že dostanú zaplatené....
tak to si ma potešila s tou krvou, snáď tam teda problem nebude... vlastne doktorka mi od začiatku tvrdí, že u mňa je problem ten, že sú vaječníky slabučké...
inak s tými kortikoidmi si ma dostala, to naozaj si ich toľko užívala a zlepšilo sa to iba minimálne? A ako si sa cítila počas ich užívania?
toto je fakt na zváženie, či vkladať alebo nevkladať pomalšie sa vyvíjajúce embryjká... čítala som, že prostredie maternice je vhodnejšie, ako inkubártor, aj keď aj tam sú podmienky vytvorené perfektne, no predsa v maternici je to prirodzenejši a embryo, ktoré by v inkubárote prestalo rásť, v maternici môže pokračovať... ťažko povedať...
Aj ty chceš počkať do začiatku roka? 🙂 tak to je super, možno tam budeme chodiť niekedy v rovnakom case ;) ja som v piatok bola na kontrolu, bol to už 19ty deň cyklu a mala som 2 folikuly, jeden cca 18mm a druhý myslím 16-17mm a už mali byť prasknuté (jedine, že by sa mi posunul cyklus, čo si ale nemyslím...), tak som dostala ovitrelle, aby mi ich praskol. Keď dostanem menses, mám ísťna vyšetrenie hormonálneho profilu a asi sa potom v decembri ešte objednám na kontrolu, či mi nevznikajú zase cysty...
no a v januári hor sa do ďalšieho IVF 🙂

monka_brumka
5. nov 2018

@stvorlistok81 vajenicky nedaju sa nejak posilnit? ja som bola na seminari hormonalnej jogy - lebo mam hormony v kely po vsetkych tych potratoch a ivf..zatial sice nic, ale kocky hovoria, ze velmi pomaha..skus este toto predsa...a ak by nic, je to podpora pre IVF...no ja som chcela uz v oktobri/novembri..ale nasiel sa zial ten novy polyp...takze u mna v januari predbezne stimulka s odobratim polypu...potom dufam zmrazenie a vklad o mesiac 🙂 ale tiez nesmiem mat predtym cystu ani nic..mavam zial, lebo mi nepraskaju foliky...az pocas menstruacie...takze stimulacia aj v zavislosti od tohto...a tiez neviem, ako dovolenky budu mavat v iscare..min rok v gynfive zacali robit az od nejakeho 15.1....ale idem do toho naplno 🙂 dovtedy budem fit, psychicky aj fyzicky 🙂 inak mne praskaju foliky az pri 24 mm+...na to mi prisla prave tato doktorka...preto mi zlyhalo prve IVF..teda foliky tolko nemaju, ale mam hrubsi obal alebo take nieco...

monka_brumka
5. nov 2018

@stvorlistok81 kortikoidy ti vlastne znizuju tvoju imunitu, takze som bola casto chora a prechladnuta...co inak velmi nebyvam..a pribrala som aj, resp bola som zavodnena...nie nejak velmi, ale trosku...a vlasy som muela ostrihat, lebo boli ako cisty chemlon...samozrejme, moze to byt vsetko dosledok aj inych veci..ale medrol ma strasny probalovy letak vedlajsich ucinkov..navyse je to strasny biznis...my sme chodili na reprodukcnu imunologiu do Nitry, kde vysetrenie stali 150 euri...a trebalo tam byt rano nalacno...no kopec penazi a komplikacii, tak som rada, ze toto uz mame za sebou 🙂

stvorlistok81
5. nov 2018

@monka_brumka och, tak ty si toho už dosť vela prekonala naozaj.... ale vďaka bohu, že teraz už máš imuno v poriadku, aspoň niečo... mne sa tiež robia cysty z neprasknutých folikov a tiež mi embryológ vravel, že v mojom veku už býva stena vajíčok hrubšia a spermia tam ťažšie prenikne.
Inak ja som tiež bola na seminári hormonálnej jogy :D ty si bola kedy? Ja v júni u Fridy, keď bola v Bratislave. Snažím sa ju cvičiť, aj keď malo by sa každý deň pri nejakom probleme, no nie vždy mi to vyjde, no aspoň 4-5x týždenne sa pokúšam... zo začiatku som to trocheu viac zanedbávala, bolo leto a dovolenky, teraz od októbra sa snažím pravidelnejšie.
a polyp sa aj zväčšuje?

ivan4ok
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monka_brumka
6. nov 2018

@stvorlistok81 neboj, dame to 🙂 mne sa tie cysty vzdy robili len po nejakom probleme/nerovnovahe..inak som s tym nikdy problem nemala...ja stale dufam, ze sa to upravi...pre telo su vsetky tieto veci velky sok..len kebyze nemam 35 tak sa do toho este tak rychlo nehrniem a pockam 🙂 ja som bola na konci augusta u Mirky Bartosovej 🙂 tiez necvicim to kazdy den - priznam sa, az tak ma to nebavi...ale odteraz mam zavazok 5x do tyzdna...a citis ty nejake ucinky? lebo ja zatial nic..som dufala, ze prave tie pre tie cysticky to bude prevencia...a kedysi davno som bola aj na Mojziske seminari, ale to je strasne nudne cvicenie, takze to necvicim vobe c☹ a popritom trosku joga...ale mohla by som cvicit viacej...ty si z bratislavy priamo? Tento tyzden stvrtok o 19.00 zacina fertility joga, kt. sa priamo cvici popri IVF v zahranici vraj. Tu ma na to certifikat jedna baba v studiu Miracle...mala skupina bab vraj budeme - so mnou 3 asi..idem skusit, co to bude 🙂 nedodjes? polyp neviem vobec ☹ stvrtok idem do iscare a aj konzultovat postup v januari, tak mi mozno pozrie aj ten polyp...ale je tam, lebo po kramoch som mala take este spinenie, viacej nez ma byt..inak akeho mas gynekologa? myslim mimo iscare..

stvorlistok81
7. nov 2018

@monka_brumka ja som k Mirke chcela ísť naopakovacie hodiny, ktoré robí v Kukučke, ale zatiaľ som mala vždy niečo iné a nedostala som sa tam. No myslím si, že si to zatiaľ pamätám dobre zo seminára 🙂 ja ti neviem, či to má na mňa nejaký účinok, najmä preto, že to troche zanedbávam, no najbližšie, keď dostanem menses, mám ísť na hormonálny profil, tak uvidím, či stúpol AMH ;) ale jedna kočka, ktorá so mnou bola na seminári hovorila, že bola presne rok predtým, ako sme ho mali na tom istom a tiež u Fridy a že mala myom na maternici. Cca po necelom roku takmer pravidelného cvičenia je gynekológ na prehliadke povedal, že na myom môže zabudnúť, ako keby ho nikdy nemala. Tak kto vie, či jej zmizol vďaka joge...? Ale čítala som, že niektorým ženám pomohla, no to tiež nevieš, či to bolo naozaj vďaka joge alebo niečomu inému... no myslím si, že pokiaľ veríme, že nám pomôže, tak nám pomôže 🙂 aj tebe na ten polyp.
O Mojžišovej som počula, ale neviem to cvičiť... nechcem zase všetko naraz skúšať, lebo potom na to vkuse myslím... Tá fertility joga môže byť super, pozrela som sa na stránku, čo si písala, škoda, že je to vo štvrtky, ja každý štvrtok doučujem do večera :( ale ak vyskúšaš, daj mi vedieť a možno v budúcnosti by som to skúsila. Inak ja som už podľa youtube fertility jogu cvičila, aj keď neviem, či to bola tá správna.
Gynekológa mám Dr. Kráľa. Neviem, čo si mám myslieť, zo začiatku na mňa super zapôsobil, príjemný, pokojný atď., no od kedy som začala riešiť tehotenstvo, mám pocit, akoby všetko bral na ľahkú váhu... neurobil mi židne extra vyšetrenie, len mi kázal, keď sa námvyše polroka nedarilo, aby som si merala BT, partnera poslal na spermiogram, ktorý potom ani nevedel vyhodnotiť. Na základe merani BT mi dal lieky a po nich sa mi začala tvoriť cysta a napriek tomu som ich mala užívať ďalej až kým nedosiahla nejakýc 5cm, potom ich kázal vysadiť a čakať... a čakať... a podľa neho by som čakal do teraz. Preto som sa rozhodla ísť do Iscare a tam hneď Dr. začala riešiť hormóny, punkciu cysty atď. A u doktora som od vtedy nebola... Netvrdím, že zvolil zlý postup, to by som si nedovolila, ale podľa mňa trochu podcenil situáciu... A ty si so svojím Dr. spokojná?
Ja nepochádzam z BA, ale žijem tu už skoro 10 rokov a ty? 🙂

monka_brumka
8. nov 2018

ja to cvicim zatial kratko a inak tiez si to dobre pametam zo seminara - jedine, co mi nejde su tie zadrze dychu a potom hrudnik vpred - neviem uz ako sa to vola 🙂 vies co tych fertilyty jog je tolko uz ze clovek sa v tom nevie vyznat - uvidim dnes a dam info 🙂 ja som predtym mala strasnu gynekologicku, potom som sla do Kochu ku Smolikovi v Ruzinove...ten bol velmi dobry ale po mimomaternicovom tehu ma poslal rovno do centra, ze on uz mi moc nepomoze ☹ lebo ze sance su velmi znizene...podla mna to uplne neplati...mne sa po case pekne nastartovala ovulacia aj na druhej strane, tam kde je vajcovod, takze mozno by to slo aj tak...ale v gynfive po ivf stimulacii mam teraz to telo uplne v keli...ku Smolikovi nechodim uz nieco vyse roka...poslednu prevetivku mi este robil v sept 2017. brala som to tak, ze chodim do gynfiv a tam ma vysetruju dost...teraz ale mi trebalo spravit dalsiu preventivku a v kochu sa bud zaviazes na rok, co je tusim 120 Eur, alebo ti urobia preventivku len tak za cca 200 eur..takze absurd...tak som poprosila v iscare a tam mi za 50 spravili...maju to aj v cenniku...ja tiez nie som z Ba ale z Kosic 🙂 ale zijem tu uz skoro 20 rokov...

xenkyyy
8. nov 2018

@stvorlistok81 Ahojky, dlhšie som tu nebola....mala som toho akosi veľa, aj nejakú zvláštnu náladu som mala...
Ale idem Ti trošku napísať o Tatrách. Počasie nám moc neprialo, skoro stále pršalo. Tak sme zvolili náhradný program - Spišský hrad a Belianska jaskyňa. Bola si tam ?? Ja som bola nadšená z oboch, ale hlavne ten Spišský ma očaril. A jeden deň sa nám podarila aspoň menšia túrička na Sliezky dom. Keďže bolo tak všelijako zamračene, ďalej sme radšej nešli. Ale celkovo bolo fajn, oddýchla som si hlavne od varenia 😀.
Včera sme boli v BA, tento mesiac opakujeme rovnaký postup...Ovitrelle, Pregesterone....PPS ( naordinovaný a neromantický 😇)....ale nad tým sa už ani nepozastavujeme ))). A ak by to o5 nevyšlo, mesiac pauza bez liekov a v januári IVF.
Rozprávali sme sa s Dr. o IUI a prišli sme k názoru, že nám to moc neodporúča. Tak neviem, prečo to pred tým navrhovala, ale teraz sme to zavrhli.
No a čo Ty??? V príspevku vyššie som si prečítala, že si bola u Dr. a mala si 2 foliky. Aký postup ste si dohodli??

stvorlistok81
9. nov 2018

@monka_brumka ahoj 🙂 ja som ani nevedela o tom, že robia aj preventívky a klasické vyšetrenia/ošetrenia v Iscare. Ja by som tam ina rada aj ostala, keby to šlo, mala by som si zistiť viac info... Na Koch sanatorium som počula iba chvály, preto som celkom prekvapená, že ťa poslal rovno do centra a nesnažili sa nejako pomôcť.... ale aspoň si natrafila na odborníkov v Iscare 🙂
no ako bolo včera na fertility? Bavilo ťa to? Bolo vás veľa?
myslíž zadržanie dychu pri tom "vákuu"? :D no to je celkom sranda, mne sa niekedy trochu aj hlava zatočí, asi sa veľmi odkysličujem pri tom :D :D najlepšie sú aj tak tie relaxačné veci, kedy si predstavuješ svetlo, ja pri tom častokrát tak relaxujem, že zaspávam a potom sa akoby preberiem, že v ktorej čakre som teraz?? :D

stvorlistok81
9. nov 2018

@xenkyyy ahoj 🙂 som rada,že si sa ozvala, myslel asom na teba, ako sa máš 🙂 V Tatrách je vždy super, tam keby si aj celý čas mala byť iba niekde na hoteli, už len tie výhľady a vzduch ti dodá energiu a urobí dobrú náladu 🙂 na Spišskom hrade som ešte nebula, teda ho odporúčaš? Dobre vedieť, ja radšej chodím na miesta, ktoré mi boli niekým odporučené 🙂
a te PPS si viem predstaviť, u nás to tiež občas tak berieme....ale čo narobíme?
A prečo je u vás nevhodné IUI? Zaujímavé, že najskôr tvrdila jedno a teraz opak... vysvetlila vám to?
Ja som bola na kontrole po neúspešnom OPU, čo som mala naposledy, bol to už 19DC a mala som neprasknuté dva foliky, preto mu dala Ovitrelle, aby pi praskli a nenarástli do cyst...lebo ja mávam zvyčajne 26 dňový cyklus (aj keď dnes je už 26. deň a menses nikde...), takže v tom case už mali byť prasknuté. Inak som teraz bez liekov, iba materskú kašičku užívam. Cez menses mám prísť na hormonálny profil a potom chcem ešte ísť na sono, či tie foliky praskli a v januári by sme začali s ďalšou stimulkou, takže budeme možno stimulovať naraz aj s tebou 🙂 čo si píšem ešte s jednou kočkou, tiež idú na to v januári a tiež v Iscare 🙂
A inak sa cítiš dobre? U začínaš s prípravami na Vianoce, či je ešte skoro? 🙂

daniel09
15. nov 2018

@marrilyn ako sa dari? Stale si u Belusakovej?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre