ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

marrilyn
16. nov 2018

@daniel09 ahoj, no momentalne som uz v starostlivosti svojho gynekologa - som v 11 tt 🙂
Ale co sa tyka Iscare, tak som mala stastie na to, ze vzdy sa nieco riesilo zrovna, ked mala Belusakova dovolenku, takze som relativne casto bola u dr. Reismullerovej (teraz uz Rybanskej) - ona mi robila aj vklad a tak som sa na posledne kontroly uz potom objednavala k nej, viac mi vyhovoval jej sposob komunikacie a pristup.

marrilyn
16. nov 2018

@daniel09 pozerala som staru komunikaciu a my sme sa bavili o tom, ze k nej chodim na IUI, ale pokus sme mali realne len jeden, prestala som potom reagovat na lieky a kedze mi uz chcela Belusakova predpisat na IUI injekcie na stimulaciu ako sa pouzivaju aj pri IVF (len teda v mensom mnozstve), tak som si povedala, ze kaslem na to a idem do IVF-ka.

daniel09
18. nov 2018

@marrilyn vdaka za odpoved a gratulujem 🙂

marrilyn
19. nov 2018

@daniel09 dakujem 🙂

xenkyyy
20. nov 2018

@stvorlistok81 Ahojky 🙂)
Tak nás čaká v piatok konzultácia v BA, resp.idem na krv.....že či náhodou motyka nevystrelila 🙏. Ale nemám žiadne príznaky, cítim sa ako vždy. A dohodli sme sa s DR., že ak by to nevyšlo, tak si dáme v decembri pokoj od všetkých liekov a v januári spomínané IVF.

Čo Ty? Čo nové? Bola si na tom hormonálnom? A robili Ti v Ba už predtým hormonálny profil?
Prípravy na vianoce u mňa ešte nevypukli. Začínam väčšinou aj začiatkom decembra....s výzdobou aj pečením ? Ty si sa už do toho pustila ? ❄☃
A Vám sa už blíži aj lyžovačka, super 😉. Chodievate s nejakou partiou?)

xenkyyy
20. nov 2018

@stvorlistok81 Ešte dodatok, písala som Ti pred pár dňami a neviem, čo sa udialo, ale správa sa vyparila....😵

stvorlistok81
21. nov 2018

Ahoj @xenkyyy 🙂 vies čo, ja tu mám zase taký problem, že mi občas upravuje slová po svojom a neskôr, keď sa pozriem na to, čo som napísala, je z toho niekedy celkom vtipný text 😃
Tak vravíš, že v piatok ides na krv? To by bolo úžasné, keby vám to vyšlo bez ivf 👏 Menštruáciu máš mať kedy?
Ja som bola na hormonálnom v pondelok, celkom neskoro som dostala menses, až na 32.deň, tak som aj v kútiku duše dúfala, či náhodou nevyšlo tehu, ale nevyšlo... nevadí, aspoň si užijem lyžovačku naplno 🙂 ideme iba my dvaja s drahým, na jar chodíme viacerí, takto na jeseň iby my. Dúfam, že nám vyjde počasie 🙂 Ale hormonálny mi v CARe robili pri oboch IVF a aj pri tom natívnom, ale stale som mala nízke AMH 😞
Chcela som ísť ešte pred lyžovačkou na sono, či je všetko ok, ale Dr. nemá termín, lebo tento týždeň dovolenkuje a v pondelok má plno a my v utorok cestujeme. Ale myslím že budem OK, aj keď krvácam už siedmy deň, čo je u mňa tiež nezvyklé, no nie je to silné krvácanie, snáď už čoskoro prestanem. Takže na kontrolu pôjdem 3.12. a uvidím aj, čo hormóny.
A teraz cez víkend sa chystám piect medovníčky, tie sa môžu už aj takto skôr 🙂 Už sa na to teším, celá príprava okolo Vianoc ma veľmi baví
Vy plánujete nejakú dovolenku ešte do konca roka, alebo ani nie?

ivan4ok
22. nov 2018

Ahojte dievcata😊Chcela by som sa opitat ako prebehla vstupná konzultácia v BA ISCARE? Či sa dá spraviť aj vyšetrenie v ten istý den? Alebo len tak informačné s doktorkou to prejde?

marrilyn
22. nov 2018

@ivan4ok ahoj, na uvodnej konzultacii som bola aj s manzelom. Viac menej to bol rozhovor s dr. - popytala sa nas na celkovy zdravotny stav, rozne choroby (aj pripadne v blizkej rodine), presli sme vysledky vysetreni, ktore sme mali so sebou, manzelov spermiogram. Mna potom pozrela na ultrazvuku a dohodli sme sa na dalsom postupe. Dohodli sme sa, ze skusime IUI, takze nam vysvetlila ako to prebieha a dohodli sme sa, ze mi spravia hysteroskopiu a priechodnost vajcovodov.

ivan4ok
23. nov 2018

@marrilyn dakujem pekne za odpoved. Chystame tam 3.12 na uvodnu ale vysetrenie checeme tam urobit. Chcem pocut co nam tam povju, mam PCOS, bola pred tum na vysetreni a jedna povedlala ze dalo by sa to aj prirodne a ina ze chodte na umele a tak. Snazime o babatko 1 rok. Ako ste dlho snazite o babatko?

marrilyn
24. nov 2018

@ivan4ok no u nas to bude pomaly 6 rokov, co sme si povedali, ze chceme mimco. V centre sme boli prvykrat zhruba pred 2,5 rokom, ale po nejakom case sme si dali vyse pol roka prestavku skrz zdravotne problemy. Ja mam tiez PCOS, anovulacne cykly. Mne tu ovulaciu obcas ani liekmi nevedeli vyvolat.

monka_brumka
26. nov 2018

@stvorlistok81 robia aj preventivky, ale za 50 ecok 🙂 hej, koch bol fajn, ale ma nahneval ten doktor..stale ten argument, ze som stara a to som mala vtedy cerstvych 34..fertility joga je celkom fajn, ale je to trosku drahe na to, ze sa dost keca a cvici pomenej, navyse precvicujuca dava cviky dost tak intuitivne podla nalady, takze ktovie kolko % je to z tej original fertility jogy...a tie cviky, ktore su odtial maju velky prienik z hormonalkou...ale inak celkom fajn 🙂

xenkyyy
27. nov 2018

@stvorlistok81 Ahoj moja, aspoň v skratke Ti napíšem pred lyžovačkou ))
V piatok sme boli na krv, výsledky žiaľ nič nepotvrdili. Tak ako som písala, v decembri som bez liekov. Moja dr. tam v piatok nebola, tak idem k nej budúcu stredu.
Dúfam, že u Teba všetko ok.
Prajem Vám krásnu lyžovačku, užívaj si plnými dúškami (ale opatrne 😉), pa pa.

No, ako vidíš pred lyžovačkou som to nestihla 😅

stvorlistok81
3. dec 2018

@xenkyyy ahoj 🙂 tak my sme sa včera vrátili, ale vôbec sa mi nechcelo ísť naspäť do reality.... no čo už.. zarezávam v práci, trochu sa mi toho tu nakopilo, ale dá sa to zvládať 🙂
Takže nič? Nevychádza vám to? :( to mi je ľúto, ani neviem, čo na to povedať....
Ja som bola dnes na sono a Dr. ma privítala s tým, že pre mňa nemá dobré správy, hormóny už mám veľmi zlé, s najväčšou pravdepodobnosťou sa nám to nepodarí s mojimi vajíčkami, AMH veľmi nízke 0,01 a FSH zase vysoké.... predtým som mala FSH dobré, teraz sa už zvýšili hodnoty a AMH sa ešte viac znížilo... takže som odišla v dosť smutnej nálade od nej... ešte to potrebujem spracovať
Ale v januári pôjdem a uvidíme, zese mi budú robiť horm. profil a podľa toho sa rozhodne, či ešte poslednýkrát skúsime, albo pôjdeme rovno do darovaných vajíčok...
ty teraz v stredu ides na aké vyšetrenie?

szkatuska
13. dec 2018

@natinka1988 Ahoj! Chodíš k Dr. Rybánskej?? Aká je?? Aj ja pojdem k nej na konzultáciu preto sa pytam. Na co sa mám pripravit .... Ďakujem Ti za odpoveď

szkatuska
13. dec 2018

@ivan4ok Ahoj! U kt.doktora si bola?? Prvý dojem??

natinka1988
14. dec 2018

@szkatuska ahoj, chodila som k nej a pomohla nám k vytúženému synčekovi ❤ je to úžasná dr a veľmi milá osoba, bola veľmi ľudská, ochotne poradí, a zopakuje odpovede aj 100x keď niečomu nerozumieš 😊 chodila k nej aj moja kamoška a tiež si ju nevie vynachváliť, priprav sa na skutočnu odborníčku 😊 držím palce 😉

szkatuska
14. dec 2018

@natinka1988 Ďakujem Ti veľmi pekne za odpoveď!! Potešila si ma! Dúfam, že všetko dobre dopadne! U Vás v čom bol problém? Na prvý šup sa Vám podarilo??

natinka1988
14. dec 2018

@szkatuska neboj, budeš v dobrých rukách 😊 u nás som ja mala ( stále mám) endometriózu a muž má málo a pomalé spermie, takže sme " ideálny pár" 😂 ešte máme 4 mraziacikov a pomaly uvažujeme nad druhým babom tak asi sa tam znova objedname aj my čoskoro 😁

xenkyyy
30. dec 2018

@stvorlistok81 Ahoj...ako sa máš ? Dlhšie si sa tu neukázala 😕

stvorlistok81
3. jan 2019

@xenkyyy ahoj 🙂 písala som ti správičku 🙂

ywana8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
szkatuska
9. jan 2019

@xenkyyy Ahoj! Prepáč, že ruším ale mám otázku. Kde si vybrala lieky a injekcie?? Pri ISCARE je lekáreň a tam treba alebo môžem aj inde?

vanda83
9. jan 2019

@ywana8 ahoj, kontaktuj priamo CAR co ti prislo. To by mali riesit oni kedze posielali ziadost

ywana8
9. jan 2019

@vanda83 volala som hneď a ma odbila, že ja to nemám riešiť, že im to pride tiež a vtedy sa na to pozru..l3n aby nebolo pozde ak nam treba este teda opakovaný spermiogram.... :-/

xenkyyy
9. jan 2019

@szkatuska Ahoj, nerušíš 🙂
Väčšinu liekov si vyberám v spomínanej lekárni v Iscare. Skúšala som aj v iných lekárniach, ale vo väčšine ich mali len na objednávku alebo nemali vôbec. Tak už idem radšej na istotu.
A čo sa ceny týka, nepostrehla som nejaký cenový rozdiel pri Iscare a inde.

vanda83
10. jan 2019

h
@ywana8 aha taj to je divne. Ja by som sla osobne teda (doh9dla termin) aby si to stihla ked uz si v stimulaciu. Velmi zvkastny pristp. Vzdy tam boli ochotni :(

szkatuska
11. jan 2019

@xenkyyy Ahoj!! Ďakujem 😉! Brala si nejaké vitamíny počas stimulácie??

ihned13
16. jan 2019

@iwana92 ahoj, skoda ze si neskusila aj mudr Valkyho, ak si nebola spokojna s lekarkami, my mame doma dceru 7r a syna 3r, absolvovala som 3x IVF, prve uplny neuspech, druhe po xxl vkladoch mrazacikoch dcera, a 3tie,na 4ty x vklad mrazaciky syn.spolu 12 vkladov, z toho sa chytilo 4x , a vysledok dve deticky.Ja som si sla tvrdo za tym ze chcem a buem mat a hotovo, a to s endometriozou sme to dali. Akakolvek kontrola, partner bol vzdy pri mne a neskor aj dcerka ktora si tam peciatkovala papiere u docenta za stolom, kym cakala na mna. no Teraz uz su v novom prestore, a cenik raz tak drahy. a spolupracuju z Reprofitom Brno od roku 2015. To ze sa berie vela liekov, hormonov a vsetko mozne, to berie kazda zena co chce podstupit umele oplodnenie, pre lekarov je to samozrejmost, len asi zalezi ako ti to ktori lekar poda, ja sa nemozem stazovat, mudr Vakly fakt topka, je to sice starsi pan, ale teda odbornik, aj ked sa mi zda ze niekedy vela nerozpraval ale hlavne ze povedal dolezite informacie, a nikdy nezavadzal.

xenkyyy
19. jan 2019

@szkatuska Ahoj, odpisujem Ti až teraz, nakoľko stimulujem 1.krát a dnes ešte len 2.deň. Čiže nemám moc skúseností. Ani som tu nenašla skupinu, kde by sa to nejako viac rozoberalo...
Takže ja užívam kyselinu listovú a vitamíny E a D.
A ešte som sa niekde na nete dočítala, že treba dostatočne piť tekutiny, jesť ryby a bielkoviny (ale zas nepreháňať to).
Aj Ty stimuluješ ?? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre