ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

levandulkasedem
9. feb 2019

Ahojte, prosím vás ako dlho trvá ten proces od prvej konzultacie po vklad? Mám trochu obavy...ďakujem

tanusenka
10. feb 2019

@deniska1982 ahoj Deniska ako čitam mala si stimúlaciu to trvá mesiac a potom ta caka odber vajicok? čaka ma prvá konzultacia zajtra a vobec neviem co ma čaka sice som čosi naštudovala na nete ale tak skusenosti žien ma viacej zaujímaju...

stvorlistok81
10. feb 2019

@levandulkasedem ahoj, ono je to rozne, zalezi od toho, ci mas nejaky problém, ktory treba najskor vyriesit (cysta, polyp..), alebo si v pohode a vtedy sa zvycajne z krvi vyšetruje hormonalny profil a stimulacia zacina od cca 3 DC, kedy budeš uzivat hormony, bud injekcie alebo tabletky, k nim sa po par dnoch pridaju dalsie a cca po 12 _14 dnoch sa robi odber vajicok. Medzitým chodis na ultrazvuk, vybavis si interne prdoperacne vyšetrenie, lebo odber sa robi v celkovej anesteze. Odber mate s partnerom v ten isty den.V rovnaky den dochadza k oplodneniu vajicok a vklad sa robi na treti alebo piaty den. No a potom ides o 2 týždne na krvny test a vtedy zistis, ci to vyslo alebo nie 🙂

deniska1982
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deniska1982
10. feb 2019

@tanusenka Ahoj, u nás to našťastie išlo celkom rýchlo. Po všetkých vyšetreniach sme začiatkom januára začali zo stimuláciou ( 2.den menštruácie), potom odber, oplodnenie, vklad a za 14dni potvrdenie tehotenstva. Každej ktorá túži po bábätku by som to takto želala. Držím palce.

levandulkasedem
10. feb 2019

@stvorlistok81 Ahoj, ďakujem veľmi pekne za odpoveď

monka_brumka
11. feb 2019

dievcata, mimo temy, ale nie je najhorsia rada/veta, co vam hovoria, vsak, ze nemysli na to a ono to pride 🙂 to ja uz az kypim pri tom 🙂v kazdom pripade, drzte palce, zajtra posledna konzultacia a kontrola pred zacatim IVF...

stvorlistok81
11. feb 2019

@levandulkasedem nemáš za čo 🙂 ja som mala problem s cystou, ktorú mi museli najskôr odstrániť a až potom som mohla začat stimulovať. Ale potom od začiatku až po vklad to išlo celkom rýchlo, teda aspoň mne to tak pripadalo, najhoršie je podľa mňa na tom celom čakanie, či to vyjde.... Kedy ides na konzultáciu?

stvorlistok81
11. feb 2019

@monka_brumka presne ako píšeš, ja sa už o tom radšej ani s nikým nerozprávam, prvé 2 IVF som "riešila" aj s pár kamoškami, ale teraz, ak pôjdem do tretieho, budem radšej pred všetkými ticho 🙂 držím palce 🙏 🙂

daniel09
11. feb 2019

Ahojte, caka ma od buduceho mesiaca ivf ak sa teraz nevydari iui... Dr mi povedala ze sa o postuoe dohodneme, no chcem sa opýtať na vasu skusenost - podavali ste ziadost do poisťovne a hned ste zacali aj stimulovat? Alebo najprv cakate na schvalenie a potom zacnete?

miniedomi
11. feb 2019

Ahojte kocky, nema nahodou kontakt na dr petrovu ( jej mobil). Pozeram ze uz nerobi v iscare a chcela by som s nou nieco skonzultovat. Dakujem

vanda83
11. feb 2019

@miniedomi ahoj uz robi v Repromedice. Ake kontakt nemam. Pozri https://www.repromedica.sk/o-nas/tim/

monka_brumka
25. feb 2019

baby, ktore ste mali kratky protokol...pichal niekto orgalutan a meriofert? potrebovala by som nieco skonzlutovat..dakujem

stvorlistok81
25. feb 2019

@monka_brumka ahoj, ja som dnes pichla posledné

monka_brumka
25. feb 2019

prosim ta - oraglutan a meriofert ti povedali, ze treba pichat do roznych miest? ja som to nevedela, a prve dva vpichy som dala na tu istu stranu. Na kontrole potom doktorka bola dost znepokojena, ze ci si tie injekcie picham spravne, lebo rast folikulov sa akoby zastavil. uplne som spanikarila, cista hysteria, no vies si predstavit..sestricka potom pichla dalsiu davku a rozdelila to na dve rozne strany...tak som sa jej pytala, ci to mohlo sposobit, ze sa rast zastavil, a ona ze nie, ze vpichy sa maju oddelovat hlavne kvoli reakcii na kozi...ze tie latky sa navzajom nezneguju..uz si to picham spravne, ale doktorka musela zvysit davku a trosku sa mi posunul odber...asi az 14/15/16 den cyklu..

stvorlistok81
25. feb 2019

@monka_brumka ja som pichala na rôzne strany a tiež som striedala aj po dňoch, že jeden den vpravo meriofert a vľavo Orgalutran a potom opačne. Ale tiež si nemyslím, že by si si tým, kam pichas, mohla zapríčiniť pomalší alebo rýchlejší rast folikov, veď to sa dostane do obehu a účinne latky fungujú normálne. Podľa mna sa kvôli tomu vôbec nemusíš stresovať, podľa mna to vôbec na rast nemá vplyv. Ty si u ktorej doktorky?
Ja som dnes zase vyviedla takú vec, že meriofert som už pichnúť nemala a pichla som. Bola som na kontrole a doktorka že už mám pekne foliky, že meriofert už pichat nemusím, no už bolo pozde... v stredu mám OPU, snáď foliky do vtedy neprasknu 🙏🏻

monka_brumka
25. feb 2019

@stvorlistok81 ja tiez uz tak sriedam, len tie dva dni som to pichala naraz vsetko..bojim sa, ci som si to nepokazila tymto..☹ bozinku, tolkymi vecami si musime prejst...ja som u doktorky Rybanskej, aj dnes som tam bola...doktorka ma potesila, ze uz to rastie pekne, ale ze teda odber neskor...tak ja dufam, ze bude vsetko ok...robia oni odbery aj sobotu? lebo neviem, ci mi to nahodou nevyjde az na sobotu...neprasknu, na to davas ten orgalutan..neboj nic..dnes teda pichas ovitrelle?

stvorlistok81
25. feb 2019

@monka_brumka áno, dnes večer Ovitrelle a v stredu ráno ideme na to. Toto je už môj tretí pokus, tak dufam, že som si to nepokazila, ale tiež si myslím, že s Orgalutranom to nepraskne.
Raz som bola na OPU v sobotu a bolo to super, vtedy aj môj drahý mohol prist za mnou na izbu a bolo nás viac párov vtedy. Takze ak Ti to vyjde na sobotu, mozes byt rada, aspoň budeš mat nedeľu na oddych 😊Ty teraz kolky den stimulujes?
Tak Dr. Rybanska ma z nás “radosť”, keď jej to takto “komplikujeme”, ale naozaj si myslím, že si si to určite tým pichanie nepokazila 😊

monka_brumka
25. feb 2019

@stvorlistok81 tak drzim palce silno!!!pozitivne mysliet treba..ja si to furt hovorim a potom takto hystericim🙂 ja som den 11 aktualne

stvorlistok81
26. feb 2019

@monka_brumka dakujem pekne 😊aj ja tebe držím silno palčeky ✊🏻✊🏻✊🏻Verím, že to čím skôr dobojujeme do úspešného konca 😊 Inak sme na tom rovnako, ja som dnes 12. DC

natinka1988
3. mar 2019

Ahojte baby, na tú niekto skúsenosť s kyretazou kvôli príliš vysokej sliznici po pôrode? Máme už jedno bábo vďaka Iscaru, ale chceme druhé a dr má pozrela a povedala že keď aj budúci mesiac budem mať takú vysokú sliznicu tak bude musieť urobiť kyretaz 😮

stvorlistok81
7. mar 2019

@monka_brumka ahoj, no ako si na tom? Bola si na OPU? 😊

veroni2606
4. apr 2019

ahojte baby, nemate niekto orgalutran alebo cetrotide a ovitrele alebo pregnyl? potrebujem na maj. dakujem moc!

romanka923
12. apr 2019

Ahojte babule.Chcem sa spytat co sa tyka iscare BA a iui.ma niekto aktualnu skusenost? Za co vsetko sa tam plati? Boli sme tam na spermiograme, prekoncepcnej starostlivosti, dalej mam hormonalny profil aj cyto od mojho gyn...bude im to stacit? Chcem usetrit cas, nech nam to tam nezacnu vsetko robit odznova.ma niekto skusenost? Dakujem 😊

sestinka3
13. apr 2019

@tinka881 ahoj prosím ťa nevieš mi náhodou povedať koľko stoja v iscare odbery na reprodukčnú imunológiu?

romanka923
13. apr 2019

Ahojte babule.Chcem sa spytat co sa tyka iscare BA a iui.ma niekto aktualnu skusenost? Za co vsetko sa tam plati? Boli sme tam na spermiograme, prekoncepcnej starostlivosti, dalej mam hormonalny profil aj cyto od mojho gyn...bude im to stacit? Chcem usetrit cas, nech nam to tam nezacnu vsetko robit odznova.ma niekto skusenost? Dakujem 😊

tinka881
14. apr 2019

@sestinka3 ahoj.Neviem,lebo tam to neriesila.ja som isla sama do Nitry a tam nam spravili komplet testy

sestinka3
14. apr 2019

@tinka881 a boli ste samoplatcovia?

tinka881
14. apr 2019

@sestinka3 v iscare nie.Ale v nitre si musis vsetko hradit

sestinka3
14. apr 2019

@tinka881 a koľko vás to stálo ak sa môžem opýtať?lebo mi musíme ísť do iscaru ako samoplatcovia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre