ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

andy26
28. jan 2009

vitaj mamartinka,

ceny v Is. sú v porovnaní s inými centrami vraj najvyššie, ja som zatiaľ v inom centre ako v Is. nebola..
Mám pred sebou uplne aktuálny cenník, len neviem, ktoré zákroky budete potrovať, takže ti sem neviem napísať presne cenu, ktorá by platila pre Teba...
všetko záleží od toho, čo Vám budu robiť, aké lieky ti nasadí, ako budeš reagovať na lieky, prípadne ako bude prebiehať oplodnenie, či budú mraziť embryjka, je tam veľa možností..
môžeš mať 8 pekných vajok, z toho sa podarí oplodniť 5, tri embryjka si môžete dať na predlženú kultiváciu.. vieš.. je veľa možností.. a teda sa aj za všetko platí... a každú to stojí rôzne.

andy26
28. jan 2009

Scarlett, ja ho mám tiež doma aktuálny.. 😀 😀 😀 😀 😀 , však tam chodíme skoro aj v rovnaké dni a pomaly aj v rovnaku hodinu.. 😀 😀 😀 😀

mamartinka
28. jan 2009

to ale mi nechceme ist hned na oplodnenie umele.zatial len vysetrenie a az po vysledkoch urcia ako a co dalej.to car nieje umele oplodnenie.aspon co viem.

scarlette
28. jan 2009

andy hej, aspon sme sauz videli 🙂
inak martinka ten cennik je rozdeleny na ivf pre samoplatcov a pre tych co idu cez poistovnu a doplnkove sluzbysu spolocne ...

misik1
28. jan 2009

mamartinka presne ako pise andy....kazdy podla jeho priciny a poskytovanych sluzieb....ale su na tom podobne s cenami aj v gynfive....fc je najlacnejsi............ale vazne zalezi aj od pripadu.......a este komu co vyhovuje

andy26
28. jan 2009

neviem teda čo od centra asis. reprod. očakávaš ty.. aké vyšetrenia všetky možné... mne napr. robili len to, že mi pozerali do maternice a chceli ju prečistiť..ale to až po 2 neuspešnom pokuse..
Manželovi sa robil len spermiogram.. Ak teda nemáš laparoskopiu, asi ta pošlu ku gynekologovi, aby ti ju urobil.. neviem, či to robia v Iscare.

scarlette
28. jan 2009

martinka aviete kde je pb?

misik1
28. jan 2009

andy a ty mas laparku? to co pises je hysteroskopia,ze?
a inak ako sa mas druhy den po et?

mamartinka
28. jan 2009

andy26 a ty mas aky problem?misik1 a ten gynfiv je co?to je tiez v bratislave?

andy26
28. jan 2009

a ešte čosi..
naša prvá navšteva v Is. bola u pani doktorky Durechovej.. urobili manželovi spermiogram, zistili, že je dobrý, tak navrhli IUI, to je vyčistené spermie dajú do maternice a tam sa čaká na vajko, ktoré príde prirodzenou cestou. Nám to nevyšlo, tak sa spermiogram opakoval po mesiaci a zistili mierny pokles a miernu morfologiu.. a tak navrhli hned IVF. Takže žiadne vyšetrenia.. typu.. pani pojde na krv, pán na liečbu spermií... . Tiež som myslela, že nás budu najskôr nejako liečiť, vyšetrovať.. a nie že hned o mesiac pojdem na umele.

V prípade, že ste komplikovaný prípad, že mate napr. v rodine nejaké genet. problemy.. tak v tedy navrhujú iné genetické vyšetrenia.. ale tiež to nerobia v Is.

scarlette
28. jan 2009

martinka v ba su tri centra, iscare, gin-fiv a ferticent

andy26
28. jan 2009

Mišik, presne.. laparoskopiu mi robili ešte v Sanatorium Koch.. ked existoval.. to ma pani doktorka pripravila pre Iscare.. aby som mala všetko... Laparka dopadla ukážkovo dobre, a čistenie maternice mi navrhol Maršík v Iscare, vola sa to hysteroskopia.. správne. Ja som dnes vlastne len prvý den po ET, raz to beriem športovo, potom mám zase chvílu zmiešané pocity - strach, radosť, keby som mohla nazrieť na 2 sekundy do maternice, že ako sa to tam vyvýja asi by som dala za ten pocit aj nemožné 😀

mamartinka
28. jan 2009

a neviete mi poslat neake linky?su tie vysetrenia drahe?no mi sme z manzelom zdravy.on mal spermio ok.unho ze niet co riesit a ja ze som tiez stale v poriadku.aj teraz som bola na prehlidke.chcela by som ale ist na neake este vecsie vysetrenia.zatial na umele nie.

andy26
28. jan 2009

no, neviem aké očakávaš vyšetrenia.. ale asi budeš musieť podstupiť najskôr IUI, to je 1500 Sk, ak sa vám to nepodarí, skusia IVF.. no ak ani to nie.. potom doktor s vami bude riešiť nejaké dalšie vysetrenia.
Napr. my len teraz po 3 pokuse rozmýšlame nad imunolog. vyšetreniami v Prahe, nikde inde to nerobia... lenže myslím že aj tam berú len pacientky, ktoré majú za sebou už pár neuspešných umelých..
Neviem, no dúfam, že najdeš pochopenie v Iscare... ale to čo očakávaš od nich sme očakávali aj my ... len realita je trošku iná..

misik1
28. jan 2009

ja viem andy, to som zazivala v septermbri po softe...a transfere...dockas sa... 🙂
mamartinka co ja viem posudit je, ze v iscare ti budu chciet v tomto pripade robit inseminaciu a ak to nevyjde 2krat, tak umele.....a zas vo ferticente ti bez laparoskopie nebude robit nic...
dalsie vysetrenia su u bezneho gynekologa ako hormonalny profil, vyterna chlamydie a mykoplazmy, folikulometria, co je sledovanie vajecnikov, ci sa tvoria vajicka.....a potom spominana laparoskopia, ak je teda muz o.k.

mamartinka
28. jan 2009

teraz neviem ci sa dat dalej vysetrit alebo cakat.neviem co spravit ked sme zdravy.

andy26
28. jan 2009

misik, napísala si to uplne presne.. toto všetko Ta čaká, ak to nemáš, mamartinka. Je toho dosť, ale v Is. toto nerobia.. takže ak to nemáš.. skôr si dohodni stretko so svojim gynekologom, nech ti urobí všetko toto a potom je posledná stanica Is.

Misik, ked ti vkladali embryjka, koľko mali buniek.. mne dali 6 bunkové a myslím,že by malo byť 8.. tak mam obavy, či to zvládneme.

andy26
28. jan 2009

Mamartinka, ja by som na tvojom mieste isto skusila IUI. Prečistené spermijky dajú do pripravenej maternice.. a ked ste obaja v poriadku.. občas stačí iba toto.. a budete čakať baby..takže to skuste..

mamartinka
28. jan 2009

a ta laparoskopia je co?no ja mam vysetrenia u svojho gynekologa vsetky v poriadku.len este mi bude nieco ked sa nezadari robit z vajickovodmi.neviete co sa robi?sa mi zda ze neaky prefuk lebo co.

misik1
28. jan 2009

mamartinka, pises, ze sa snazite 2 roky a 4 mesiace, co je dost...ja som bola presne ako ty, ze ved este pockat....tak pomaly sa to rozbiehalo...tie vysetrenia co som pisala siu ale vlastne take bezne u gynekologa, to podla mna treba....a ak budu v poriadku,tak nemusis ponahlat do centra.....mas uz nieco z toho zistovane?

andy...moje boli dve a mali tiez 6 buniek....maju mat tak 6 az 8 myslim, neboj poobede uz malo 8...a tretie sa slabsie delilo uz na druhy den ale potom ho predsa zmrazili...vlastne ma to nastvalo....ked nebolo teke ukazkove ako tie dve tak naco mrazia? pre peniaze......

mamartinka
28. jan 2009

co myslis zistovane misik1.

misik1
28. jan 2009

myslim odber krvi na hormonalny profil, vyter na chlamydie, folikulometriu.

andy26
28. jan 2009

Tie prefuky.. je laparoskopia.. či su priechodné vajcovody..., či nemáš zrasty a tak....

andy26
28. jan 2009

baby... lučím sa.. ideme do hajan..
bruuu noc 😵 😵

misik1
28. jan 2009

dobru

mamartinka
28. jan 2009

to mam za sebou.a vsetko ok.a ta laparoskopia je nieco bolestive narocne?

scarlette
29. jan 2009

martinka laparoskopia je operacny diagnosticky zakrok, robi sa v narkoze...

inak babule moja mrcha nie a nie prist 😠

andy26
29. jan 2009

Scarlett, ešte stále nič? Ja verím, že príde čoskoro.. a ozaj.. tehotná byť nemôžeš? 😵 😵 😵

scarlette
29. jan 2009

andy stale nic a ani standardne PMS nemam, len ma trosku pobolieva brucho ale to je proti mojmu pms cajovy odvar... to inak povedal aj Marsik a tak som povedala ze ja isto nie, pri mojom stasti... ale ak nepride do nedele mrcha mam prist do CARka a vraj mrche nejak pomoze, pytal sa ci mam interne vysetrenie tak uvidime, ale pre istotu sommuzovi nakazala kupit jeden testik, ak mrcha nedojde tak v sobotu rano chcem testnut...
vsak aj motyka moze vystrelit...

mamartinka
29. jan 2009

no caute.dnes som im pisala do toho CAR.ze prve sedenie je zdarma.tak uvidime o com to potom bude a co nam povedia,poradia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre