ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

misik1
4. feb 2009

ahojte...
andy kasli na to, mas tam v brusku pokladik, tak nech sa pekne deli a nestresuje....cakame netrpezlivo na test
scarlette ako tvoje injekcie?
sylvi u nas zatial vsetky deti v pohode, tak mozno nas chripka obide...
insolka, tak nech cim skror pokracujes...
dievcata, inak myslite,ze len merional ma taketo vedlajsie ucinky?ja som ich tiez mala, ale len kym si telo nezvyklo na tu davku.... asi aj ine, ved hormony su hormony a vobec to nie je sranda...

scarlette
4. feb 2009

andy chapem ale aj tak verim ze to uz bude 🙂
a s tou starou...zboznujem ked rozmyslaju az prilis dopredu,radsej keby sa starali o seba ochechule...

insolka
4. feb 2009

Silvia : musim ist k lekarke povedala že ked z poistovne nedostanem úpapier do 15 tak sa mam u nej zastaviť tak uvidim ale hovorila že hned mam doist a že mi da lieky tak uvidím čo bude mrcha stale nechodi .Ešte jednu vec mam taky problem že od vtady čo sa to nepodarilo mi začalo rasť brucho!Kamoška mi hovorila že možem byť zavodnena ale ja neviem .... 😖 😖

scarlette
4. feb 2009

insolka dufam ze ti rychlo pride schvalenie a bude moct zacat 🙂
misik zajtra mam kontrolu ale este si picham.
a ucinky vedlajsiemaju vsetky, pri menopure som nemala ziadne blbe pocity aspon si na ne nepamatam, ..

misik1
4. feb 2009

tak nas zajtra scarlette urcite informuj ake foliky ti vyrastli... 🙂

scarlette
4. feb 2009

neboj napisem, len neviem kedy pridem domov odlekara, este mam nejake stretnutia s kamaratmi 🙂

andy26
4. feb 2009

scarlett, zajtra ráno na teba myslím... a pozdravujem Maršíka 😀

scarlette
4. feb 2009

andy 🙂

andy26
4. feb 2009

Scarlette, ozvi sa..

scarlette
4. feb 2009

andy pokusim sa dostat k netu skor ako pojdem domov ale neslubujem kedy to bude 😅

scarlette
5. feb 2009

ahojte, uz som doma...
takze dalej picham merional, v pondelok idem na kotrolu, mamdva foliky jeden ma 13 a druhy 11 😉 endometrium je zatial len 3 ale som iba 6DC

andy26
5. feb 2009

Ahoj Scarlette, no tak to je fain, oni pekne dorastu.. budú to kvalitné vajka.. tak pfuj pfuj pfuj...

scarlette
5. feb 2009

andy aj ja som rada, len opat bude pb s odberom,kvoli tomu mojmu vajecniku... v pondelok idem k marsikovi opat nakontrolu, bude robit jednu OPU a tak si ma aj kukne co a ako

andy26
5. feb 2009

neboj, dobre dopadne.. verím ... vajíčka sú pekné... budú aj kvalitné
Tak v pondelok držím palce zase.. budem na Teba od rána myslieť.. ja budem mať ťažký utorok - krv 😅
Cez víkend testnem.. od toho bude zavisieť aj môj program na víkend.. chcem isť na Fed Cup do NTC.. aj sobotu aj v nedelu.. ale ked test nebude pozitívny.. budem doma sááám s mojim pesanom, bude ma liečiť z toho smutku.

scarlette
5. feb 2009

daj potom vediet, budem cakaaat
a inak s marsikom sme sa dohodli ze pouzijeme aj orgalutran a pregnyl co mi ostal z minula, sa potesil ze este mame 🙂

misik1
5. feb 2009

scarlette pekne to vyzera, foliky krasne porastu uvidis a doki s ak nim aj dostane a vydoluje ich aj keby co bolo a bude dve embryjka....
andy tak tomu ver, ze budes doma len nagauci aj s psikom a pozitivnym testikom anie kdesi na tenise....nie ze by som ti nepriala sportovy zazitok, ale to druhe ti zelam viac...
😉

andy26
5. feb 2009

Orgalutran... som nemala.. tak ani neviem, k čomu slúži? Pregnyl ostal aj mne, dve celé krabičky....

Scarlett, asi si dokážeš predstaviť, aké obavy z testu súú, však?

Sylvuš, Saxo, Misik.. ahojte... ako sa máte?

andy26
5. feb 2009

Mišik, som práve myslela na Teba.. . 🙂 🙂

no ak bude pozitívny tak od samej radosti asi vyletím z kože.. a potom to pojdem rozdýchať na tenis.. teda by som chcela.. no.. a ked nie.. tak si poplačem, ale aspon to cez víkend prehltnem. Ked ja ale chcem, aby vyšiel... dokelu.. mne sa to všetko nechce znovu podstupovať.

Mišik a čo porábate Vy? Ako pokračujete, aké sú plany? ty si bola v Isc.., však? Prestup do Fer. bol fpoho?

misik1
5. feb 2009

andy velmi ti to prajem...
ja som zatial oficilane v is. ale bola som na vstupny pohovot vo fc., ktory bol v poho ano... najblizsie ma caka laparoskopia, podla toho ako dojde ms, pocitam bud posledny februarovy utorok alebo prvy marcovy utorok mi ju urobia a nasledne sa uvidi podla nalezu, ktory ale dufam bude negativny a to by sme skusili tak 2 mesiace prirodznene, kedze hovoria, ze je tam vtedy vacsia pravdepodobnost otehotniet...co myslis?

andy26
5. feb 2009

ano, hovoria o tom, že to tak je.. no my sme skúsali po laparke prirodzene a šťastie sa neusmialo..
Budem držať palčeky nech je to v poriadku a nech ta to veľmi nebolííí. Den - dva to trošku citiť... pod rebrami a na lopatke.. také pichanie ako ked beháš a pichá v boku.. tak bud silná.. zvládneš a potom snažilkovať a snažilkovať. Inak možete skusiť aj iui po laparke... bez hormonov, len tak.. taká poistka.

misik1
5. feb 2009

no iui mam za sebou dvakrat, ale uvidim este co a ako...ty si mala aj iui pred ivf-kami?

andy26
5. feb 2009

nie, nemala som, IUI sme podstupili myslím len raz ak sa nemýlim.. a to hned ako prvé pri prichode do Is., len to nevyšlo, potom zaraploval spermiogram.... tak nám doporučujú len icsi.. aj ked sa podarilo cez leto prirodzene, len radosť netrvala dlho, po týždni tesenia to šlo samovolne.

scarlette
5. feb 2009

andy ano viem o tych obavach ale ja ti verim 😉
misik musia do pondelka narast tak akurat, cca vo stvrtok o tyzden bude OPU, v pondelok sa presne uvidi

misik1
5. feb 2009

aha......ale vidis povedia ze zly spermioogram a predsa sa moze zadarit, skoda, ze sa stava, ze to nevydrzi dokonca..........a my mame super spermiogram a predstav si,ze sa ani pri ivf neoplodnili prirodzene ale len icsi, ktore nam ani nechceli dat, ale akosi som intuitivne povedala, ze nech daju polovicu tak a druhu polovicu icsi..to bola zahada...a nikto ju ani nevyriesi, lebo pripadne imunologicke faktory su vylucene, vsetko mame negat. takze tomu nerozumiem a asi aj pri dalsom pokuse bude musiet byt icsi, takze nase iui a vsetko je uplne zbytocne...vajko a spermijka sa nechcu spojit a my nevieme preco ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

andy26
5. feb 2009

Scarlett, a ja zase verím, že vajká budú ukážkové... sa teším, že aj u Vás sa to pohlo dopredu a začínate uspešne.

andy26
5. feb 2009

Misik ☹ ☹ ☹ ☹ , hm.. veru.. zvláštne... no ale ešte že môžu tomu pomocť lekári.. dobre že žijeme v tejto dobe, keby sme boli takéto mladé pred 30 rokmi.. takéto možnosti nemáme.

takitak
5. feb 2009

scarlette - držím palec, uvidíš že budú krásne ... len nech pomaličky rastú ... ešte majú časuuuuu

andy - ako sa cítiš??? ja som sa tak bála testovať, ale v tomto Tvojom čase som to už cítila ako to je ... držkám palce ...

misik - kde si bola na imuno?

misik1
5. feb 2009

ved hej, ale aj tak je to divne u nas, rozumiem, ked su organicke veci v hre ale ak nic, tak tejto idiopatickej neplodnosti neporozumiem asi nikdy...
vy dve sa prosim drzte..andy 🙂 , scarlette 🙂

andy26
5. feb 2009

takitak ahoj, no citim jedine trochu vaječníky a začínam citiť aj prsia.. a to po ET som necitila ešte.. takže tak trochu dúfam, že to vyšlo, ale bojím sa tešiť a ešte viac sa bojím robiť test..

takitak
5. feb 2009

bude to ok 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre