ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

scarlette
16. feb 2009

ak to prepocitame na koruny tak 6,6 vyjde 1 zloty, co je super lebo naposledy co som bola v PL tak 1ZL bol 8,4sk...
no mas toho dost, ja som piekla vcera bosme malinavstevu...dnes sa len pojdem vonku prejst do obchodu - drahy chce dvd Oggy a Svaby 🙂
ten decapeptyl uz mas objednany ciho maju stale? ja som mala pb s liekmi na stimulku... som potrebovala orgalutran a nikde ho nemali lebo bol vraj vypadok v zasobovani a tak mi ho lekarnicka zhanala a nastastie zohnala 1 kus co som potrebovala 🙂

sylvia21
16. feb 2009

no to je fajn 🙂 s tym zlotym 🙂
Ja asi budem piect baklavu s orieskami a medom.
Kvoli dekapeptylu som volala do lekarne, malo by mi to este dnes prist. Tak uvidime 🙂

scarlette
16. feb 2009

to je super ked sa to da aj telefonicky 🙂 baklavu som raz jedla ale bolo to na mna prilis sladke ...
idem na prechadzku zatial pa 😉

sylvia21
17. feb 2009

AHoj Scarlett - ako bolo vcera na prechadzke?
Ja som dnes bola v care, tak som zacala prvu injekciu dekacu. Asi to zvladnem pichat si i sama, nie je to take tazke.

sylvia21
17. feb 2009

AHojte kocky - co dnes lyzujete?

andy26
17. feb 2009

Ahojte kočky....

som tu dlhšie nebola.. fu.. tu sa toho popísalo... Som bola celý víkend v Praze.. varovať bratovu malú no a v pondelok som odpadla od unavy.. čo som za víkend nič nespala. Takže preto až teraz...

Sylvuš.. tak vidíš.. týžden prešiel ... a nebolo to také hroznéé.... však? Teraz máš aspon kľud na tie injekcie... ti to dobre vyšlo.. rovno na prázdniny.. krásne nam to nasnežikovalo..
Joj, moja.. tak začínaš aj ty.. už... fuuu.. len nech ide všetko ako po másle.

Scarlette, tak ty už máš v domčeku dve krásne embryjka.. no pekne fazulky.. ani nevieš... ako ti to želám.. nech to tu konečne niektorej už výjde. Dávaj na seba pozor.. a nepremáhaj sily..nechaj sa rozmazlovať mužíčkom čo najviac. Budeš aj testovať? Alebo odoláš testom a počkáš?

Dámy, my zajtra ideme do toho Brna.. tak silno dúfam, že sa to niekam pohne.

a pekný den želám všetkým...

macous
17. feb 2009

Ahoj holky,
dlouho jsem tu nebyla, tak vás -co mě znáte, jdu na skok pozdravit a hlavně popřát hodně štěstíčka.
Scarlettka - koukám, že jsi v čekání na výsledek, tak držím palečky, ať se zadaří 🙂
Sylvi - tak tfuj, tfuj, tfuj, ať je hodně krásných vajíček 😉
Miška - ahojky, jestli se tu ještě objevuješ nevím a ani nevím, jak na tom teď jsi..... 😵

Andýsku, tak ty jsi byla tady u nás v ČR a já si říkala, že nějak nepíšeš 🙂 To to uteklo jak voda a zítra už frčíte do Brna, taky hodně štěstíčka a hlavně mi pak dej vědět, jak jsi dopadla.

sylvia21
17. feb 2009

Andy - tak nech sa to uz v Brne troska niekam pohne. 😉 Davajte si na cestach pozor. Pomaly dalej zajdes 🙂
Andy, super mi to vyslo na prazdniny, ale mam pocit, ze kopec inych problemov, necakanych sa objavilo. Mam teraz pocit, ze lepsie by som mala, keby som sa asi doteraz s nikym nestretla a nic som nemala naplanovane. Tak by to bolo asi jednoduchsie. Ale vysli nam same rodinne akcie - divadlo, oslava doma. A do toho ta hrozna chripka, co sa potuluje dookola. Mam obavy ci som teraz dost pripravena, aby som to po psychickej stranke zvladla, vsetko ma vie rozrusit a vsetko riesim a vsetkeho sa obavam. Vsade sa obajvuju problemy. Od oktobra mi trci schvalena ziadost v CARE a az teraz sa zistilo, ze tam nemam schvalene vsetko, co potrebujem. Schvalili mi len jeden gonal a nie tri ako sme ziadali. Tak sa to teraz vybavuje na poslednu chvilu.Nikto to doteraz neskontroloval. Dnes mam ist do divadla, a obavam sa , ci je to fakt rozumne v takejto chripkovej dobe. MM ma prehovara, ze nech idem, ze si dam vela CC a ze bude dobre, ale mne to nejako nesedi. Ktovie kolko ludi s chripkou tam bude. No normalne mi sibe 😀 😀 😀 😀
Ondrejcak mi neodovzdal spravu o vysetreni, tak ako slubil, takze ho teraz nahanam. Vcera, ked som bola u obvodacky, tak na mna skoro zacala kricat sestricka, ze ako si dovolujem povedat, ze manzela by som chcela objednat na zajtra, ze ci ja viem , ci tam nema uz plno, napr. ze 10 ludi. 😝 V sobotu mi povedala moja mudra teta, ze mam velku hlavu ( dosledok prednisonu) , a ze jej dcera by uz teraz mala mat deti, pozerajuc na mna, ze lepsie skor ako nikdy. No jedna sranda za druhou. Tak mam teraz z toho v hlave galimatias. A potrebovala som sa len vyrozpravat. Dufam, ze vam to nevadi 😉 A ze ma tu niekto pochopi 😉

andy26
17. feb 2009

Sylvi, máš toho riadne teda, ked si to napísala takto v skratke..... mooooja... mrzí ma, že máš práve teraz takéto ťažké obdobie.. divadlo by som asi radšej odložila... je to predsa len v chrípkovom období...a máte pred sebou to, na čo ste tak dlho čakali.. nič by som asi nenechala na náhodu a nepodcenovala by som vôbec nič. Aj ked kultúrne sa vyžiť padne dobre na to všetko, čo máš za sebou a ešte aj pred sebou...ale ked sa aj rozhodneš isť, tak mysli skôr pozitívne a nepripušťaj si hlúpu chrípku, lebo si ju akurat privoláš.
Odpočin si a vypni .. všetko dobre dopadne.. uvidíš.
Ti poviem ale .. s tým Gonalom by ma tiež pekne nahnevali.. akože nechcem ani komentovať, vieš, že si myslím o tom svoje. Celé to zdravotnictvo stojí u nás za houby. Už len teším na tie Cechy..

Macoušku, veru.. bola som v Prahe... a cestou som ti chcela aj napísať.. že kde to tam bývaš.. či ideme cestou ..ale zistila som, že bol tel. v kufri auta no a potom začala práce pestunky, som sa nezastavila do nedele.
Ako sa mi máš? Zajtra ti napíšem isto IP... pocity z Brna... a ozvi sa tiež.. čo máš nové.. či ste zase vačší.. a tak

🙂 🙂 🙂

scarlette
17. feb 2009

ahoj sylvi, prechadzka bola fajn som sa stavila na cajik a salat a sla som domkov prijemne unavena 🙂
tak drzim palce do stimulky a peknu urodu prajeme 😉
inak to si mala fakt zaujimave hlavne s tou sestrickou...

andy dakujem, s testom este uvidim nie som rozhodnuta... hlavne ti drzim palce na brno a zajtra napis, budem cakat co na nich povies 🙂

macous dakujem 🙂

szilvia31
17. feb 2009

Ahoj Sylvia21,to máš teda riadne veľa toho,mal by Ti dať každý pokoj stres Ti nepomôže.Držím Ti palce nech máte silnú úrodičku a nech sa embriá potom silno držia a vyrastú z nich zdravé detičky 😉 Ja sa chystám 27.02.k Petrovej a v marci začíname,trochu sa toho bojím,ale aj teším. 😒 Scarlet držím ti palce 🙂

misik1
18. feb 2009

ahojte baby......pekny ale rychly pozdrav z chorvatska posielam.....nestiham citat, len som tak preletela, ked sa v piatok vratim precitam vsetko......drzte sa... 🙂

sylvia21
18. feb 2009

Ahojte kocky - Andy, szilvia, Scarlett, Macousku - vdaka za pochopenie a za priania 😉 Ste zlatunke 🙂 Vcera som nakoniec v divadle bola, s pomocou CCCcka snad chripku obideme. Ale velmi mi to hlavne pomohlo odreagovat sa od beznych problemov. Tak nakoniec sa mi podarilo i ukludnit sa.
Misik- krasne sito v CHrorvatsku uzi 🙂
Szilvia, v marci budeme tak asi mozno i narovnako 🙂 lebo ja mam teraz dlhy protokol, tak nez sa dostanem ku klasickej stimulke, tak sa mozno i stretneme 🙂

Macousku - ty uz si v krasnej polovicke. Ten cas tak rychlo leti. Za chvilocku uz bude miminko na svete 🙂
Budeme radi, ked sa ozves castejsie.

Ahojte vsetky dalsie kocky , co sme dnes mrknete - Krasny den 🙂

scarlette
18. feb 2009

ahojte babulky,
tak som volala do CARu a nadalej sa pekne delili este dvaja drobci, tak ich zamrazili v stadiu blastocysty 😵 😵 😵

sylvia21
18. feb 2009

Scarlettka to je dalsia vyborna sprava 🙂

szilvia31
18. feb 2009

ahojte kocky.to je super same dobre spravicky tu mame 🙂
szilvia21 tesi ma ze sa ti zlepsila nalada,ved co nas nezabije nas posilni 😉 dam ti vediet kedy idem do iscaru mozme pokecat osobne 🙂 tiez sa napchavam vitaminmi,nieco na mna leze(priatel to nie je 🙂 )
misic zelem ti super oddych 😎
scarlet to je dobra sprava,drzim palce velmi 🙂
prajem vam pekny vecer

sylvia21
18. feb 2009

szilvia = ak na teba lezie chripka, tak sup do postielky, nasad CCCCecko a Paralen a vela vela tekutin 🙂 Nech si v marci v poriadku. Teraz sa musime velmi chranit, lebo virusy su teraz v plnej sile a skocia nakoho sa len da 🙂

sylvia21
18. feb 2009

Este som Vam chcela povedat, ze dnes mi volali s CAre, ze uz mam pripravene recepty na chybajuce Gonaly. Tak sa tesim, ze sa to takto rychlo dalo doporiadku.

andy26
18. feb 2009

No ahojte, tak sa hlásim.

Baby.. Čechy môžeme iba DOPORUČIT. Nás prekvapil hned od dverí prístum, empatia, pochopenie, hlavne KOMUNIKACIA a CENA.

Neviem ako s Vami.. s nami v Iscare prvé sedenie bolo vybavené do 15 min. a už vypisovali žiadosť na IVF..
Tu... hodinový rozhovor s tým, že vieme 10 x viac informácií ako za ročné chodenie do Iscare.

VRELO DOPORUČUJEME !!!!

MIA, ĎAKUJEM ZA TYP.. stálo to za to... a ľutujem, že sme tak neurobili už dávno.

Bohužiaľ.. naše zdravotníctvo má ešte veľa čo robiť, aby dobehlo uroveň zdravotníctva v Čechách.

Scarlette, držím moc palčeky.. aby vyšlo.. rada by som sa tešila s tebou...

Sylvi, som rada, že si sa divadlom odreagovala.. verím, že to dobre padlo na to všetko, čo si mala za sebou a ešte Ťa čaká.

Pozdrav letí aj do Chorvátska... 🙂 a všetkým koho som nespomenula.. Saxo, Adyn, Mac..kuk IP

Pekný večer...

szilvia31
18. feb 2009

dakujem,snazin sa vyliecit 🙂 to ja super ze sa poponahlali.
andy prajem ti aby ti to vyslo v tych cechach.s tym iscarom mas pravdu na prvom pohovore hned chcela dr vypisovat ziadost 😒 ,no nedala som sa a vypytovala som sa tak sa dr rozrozpravala a podala mi informacie 🙂
idem sa vypotit.............. 😀

scarlette
18. feb 2009

sylvi to je super ze tak rychlo vybavili chybajuce lieky, tesim sa s tebou 😉

andy a som rada ze si v brne bola spokojna, vsak ked budes mat cas daj vediet co navrhli a co to bude stat. drzim palce 😉

sylvia21
19. feb 2009

Szilvi - tak to halvne poriadne vylez 🙂 a vypot 🙂 Budes teraz na PN?

Scarlettka, kolky den si dnes po ET? Kedy ides na krvicku? Pekny vikend a nezabudni si thermo pradielko 🙂

Andy - si dalsia , kt. potvrdila spokojnost s Cechami. Aj Ti nejako pomenia liecbu? Navrhli Ti i nejake nove vysetrenia?

Misik - uzivas si v CHorvatsku ten uzasny primorsky vzduch?

andy26
19. feb 2009

Ahojte...
ano, navrhli nam dalsie vysetrenia ma hematologii a aj na imunologii aj genetike... imunologiu sme podstupili vcera a na genetiku sme uz objednani... dr. sa potesila,ze aky sme sikovny a, ze aj nas predchadzajuci dr... len potom sme ju vyviedli z omylu,ze to nie nas dr. ale to my z vlastnej iniciativy a informacii z internetu sme sa tak rozhodli... 🙂 ked sme jej porozpravali nase postupy a vysetrenia v isc. tak len poznamenala s usmevom na tvary,ze to komentovat nebude...maju ine postupy ako v iscare po prvom neuspesnom ivf uz posielaju na genetiku a imunologiu podla jej slov je to velmi dolezite vylucit vsetky moznosti neuspechu... sama povedala a to sme poculi prvykrat a boli sme z toho aj milo a prijemne sokovany,ze neuspech nemusi byt len v prirode a imunologii alebo genetike ale aj car v lekarovi aku liecbu a lieky nasadi ale aj v embryologovi, ktory manipuluje s embryami... a pacilo sa nam,ze jednala s nami na rovinu... povedala nam aj veci,ktore by si sa v iscare nedozvedela a hlavne po prvej navsteve dr.Vitouskovej verime a doverujeme a to je zaklad... a keby sa to aj nepodarilo hned na prvy raz tak nemame dovod nadavat a komentovat ich postupy lebo ten pristup je iny a ked nam povedia,ze emybryo je dobre tak fakt je dobre a ked povedia,ze je zle tak je zle v iscare som ten pocit nemala skratka je to aj dovere...a cena? v iscare-soft,icsi,lieky,cca 30000 v brne-soft,icsi,lieky cca 15000 a pri dnesnom kurze nie o com... 😀 😉

mayka
autor
19. feb 2009

Ahojte babulky, sem tam si vas precitam . Aj ja som cohdila Mudr Marsikovi do IScare - doverovala som mu a on ma uplne odflakoval. Vela krat sa stalo ze som cakala v cakarni a on neprisiel lebo rodil a co ja viem co este. pametat si ma zacal asi po roku a pol matne.
Teraz chodim do Gynfivu a som maximalne zatial spokojnas s pristupom aj liecbou. Teraz stimulujem na 1 ivf, pretoze v iscare sme sa az tak daleko nedostali - mozno aj chvalabohu. Podla mna maju otrasny pristup a vobec nestihaju a navyse ich to ani netrapi. je to dost smutne ked si predstavim cim vsetkym kazda z nas musi prejst.

mam na vas otazocku ak mate niektora PCO ako ja ako ste reagovali na stimulaciu ? Ja som teraz sice len treti den cyklu,mam dlhy protokol zacala som decapeptylom pred tyzdnom a zajtra picham aj puregon a od pondelka k tomu este menopur.
Mate niektora skusenosti s tymito liekmi?

Prajem vsetko dobre a uspesnu liecbu ... 😉

scarlette
19. feb 2009

ahojte,
Sylvi som 5den poET, krvicku mam az 2.3 🙂 ale bol by to super darcek k narodkam 😀
a neboj bez termopradla tam nevystrcim ani nos z dveri 😉 ked som pocula ze vcera rano bolo v poprade -16stupnov ach jaaaaj, vcera som bola dat namiesat nemrzku do chladica radsej na -30stupnov...bohvie co bude v noci...

andy tak to je super sprava...a aj ta cena ze "tykokos"... a cobudete doplacat za tie dalsie vysetrenia? ci uz nic?
podla toho co pises ak to nahodou nevyjde tak ukecam muza aj ja na cechy 😅

ahoj Mayka, ja som brala menopur ale nemam PCO, mozno by ti viac povedali kocky v teme o PCO...

mayka
autor
19. feb 2009

Scarlet dakujem . 😉

andy26
19. feb 2009

Scarlet- za imuno sme doplacali v brne 6000 a ostatne by malo byt ok... imuno sa da na slovensku urobit aj zadarmo ale vela testov a vysetreni tu nerobia a tie vysetrenia,ktore robia aj u nas si dame urobit tu...aspon budeme vediet na com sme...ci uz to bude pozitivne alebo negativne...napr. ja som sa vcera dozvedela v brne,ze vela zien je alergicka na obycajnu muka ani o tom nevedia a brani to otehotnenie...

sylvia21
19. feb 2009

Andy - alergia na muku ???? A v com je problem? Ako sa daju zistit tieto alergie, ked sa Ti neprejavia ziadne priznaky alergie? A co si sa este dozvedela, co este brani otehotneniu? Rozmyslam, ze i ja skocim na tu hematologiu. Sice, geneticke mutacie na trombofiliu sa u mna nepotvrdili, ale clovek nikdy nevie. Nas v Prahe vysli imuno vysetrenia lacnejsie. CCA o 2000 SK. Ale tie ostatne ceny, co spominas su neporovnatelne.

Mayka ja som brala Menopur, ale tiez nemam PCO. Ja som na menopur skoro vobec nereagovala. Mayka, dostala si MS nacas pri uzivani decapeptylu? Ja mam dnes decapeptyl 3 inj.

Scarlettka - ides si po vikende vyskusat i tehu - testik ?

szilvia31
19. feb 2009

ahojte.nie som pn iba man 2 dni dovolanku.dnes mam super den,rano som sa stala tetou 😀 bratovi sa narodila dcera hura hura 🙂
to je poriadny rozdiel oproti cecham,a nielen financny.................
prajem vam pekny den 🙂

sylvia21
19. feb 2009

tak gratulujem tetuska szilvinka 😵 😵

Ja som dnes zase behala kvoli liekom. Uz to malo byt v poriadku, ale nakoniec DOcent musel prepisovat celu ziadost, lebo lieky, o ktore sme ziadali v takej gramazi na SLovensko ani nedovazaju. Tak som rychlo bezala do Poistovne. DNes nemaj ustrankove dni, tak tam musim bezat zajtra, neastastie zajtra maju strankove dni a ja mam dovolenku. Keby som chodila do prace, tak neviem ako sa mi to podari takto flexibilne vybavovat. Takze v povodnej ziadosti, bol zle uvedeny pocet baleni i gramaz liekov. Ale nastastie sa to da dufam doporiadku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre