ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

andy26
19. feb 2009

Sylvii - tu alergiu na tu muku mi povedala dr. na imunologii a ona mi aj urobila testy na tu muku...inak poviem dobre si sa dnes nalietala je to obdivuhode co si dnes vsetko postihala 🙂... no vidis aj obycajnu ziadost v iscare popletu ja uz nemam slov a potom to vsetko za nich musime davat do poriadku... 🙂

scarlette
19. feb 2009

andy tak budeme len cakat na tvoje pokroky 😉

sylvia neviem asi nie, mozno az ten dalsi, zda sa mi to skoro testovat teraz...a ak by tam neboli dve bola by som smutna a takto sa mozem este tesit ak by nahodou...

szilvia gratulujem

sylvia21
19. feb 2009

Andy - to je fakt sranda, na co vsetko moze byt clovek alergicky a ani o tom nevie, ake vsetko problemy moze mat, kt. mozu tehotenstvo ovplyvnit. Ja som tiez toho nazoru, aby sa najprv zistili vsetky problemy. Ja som si tiez vlastne svojpomocne, bez toho , aby nas tem lekari poslali, dala zistit imunologiu aj tormbofilie aj stitnu zlazu i nadoblicky. Nemam zistenu listeriozu ani kompletnu hematologiu akto vie koko dalsiech veci. Ale dufam, ze tieto vysetrenia, co mame nam budu stacit k uspechu. Predstav si Doc. Ondrejcak, hovoril, ze on mi tie moje vysledky z Trombofilie odovzdal, ale ze ich tam niekto nezalozil do karty. No co na to povies?

Scarlettka - prajem Ti ,aby si sa netesila len do testu, ale halvne po teste 😵 😵 😵 😵

andy26
19. feb 2009

Sylvi, veru je to tak.. keby nebolo internetu, koníka a iných dobrých stránok, kde sa človek vlastne dozvie čo má robiť... tak o tom ani nevieme a plne dôverujem lekárovi, ktorý by z nás vycucal všetko čo máme.
Vieš, zaráža ma to, napr. .. v Brne doktorka jednoznačne povedala, že dávajú embrya 3 dnové alebo 5 dnové.. no v našom prípade ich dávali v tedy, ked robil Maršík. Teda sme všetky baby dozrievali iba v utorok alebo vo štvrtok alebo cez víkend. Tak ako si to on naplánoval.. bolo dobre. Strašne ma to rozčuluje, ked si spomeniem na jeho prístup. Dokonca nám povedala doktorka v Cechách.. že na 4 den embryolog nedokáže posúdiť či je embryo dobré, pretože je nevýrazné. Výrazné je na 3 den a na 5 ked je to už blastocysta.. no a podľa toho dávajú ET.. povedia kvalitné alebo nekvalitné a proste žiadna nádej. Žasla nad tým, ked videla že mi na 5 den dávali na ET 2 morule. Pýtala sa že prečo.. ja že hovorili o krásnych morulkách.. a ona.. ale to nemohli byť krásne morule, ked boli spomalené na 5 den. No a zaražala ju dalšia vec.. dozrievanie embryí v našom prípade.. že prečo to neriešil doktor.. ked boli len moruly, a v tento posledný pokus.. 6 bunkové, ked mali byť jednoznačne 7 - 8 bunkové.
No je toho veľa pre porovnanie.. by som písala a písala. A tých vyšetrení je naozaj neskutočne veľa. Som myslela že urobia len trofoblast a pritom menovala niekoľko ďaľších. Presne aj listeriozu, hematologiu a vraj aj toto je dosť dôležíte.. ak sa tam niečo zistí.. tak sa celé tehotenstvo prísne sleduje.

Na Iscare odo mna nebudeš počuť dobrý názor.. jediné s čím som bola spokojná, boli sestričky.. Ja si teda nemôžem sťažovať ani na jednu. Každá čo pichala.. pichla dobre aj napriek mojím praskajúcim žilám... no a ich prístup bol vždy fain.
No nedívím sa, že postrácali tvoje výsledky... pretože celý Iscare posobí veľmi chaoticky. Je tam strašný bordel vo všetkom . Nás tlačili platiť za spermiogramy, ktoré sme už zaplatili... no tak ma to ani neprekvapuje.
Ale to je môj názor... Sylvi.. ja ti moc držím palce, aby ti to teraz vyšlo.. a neriešila už nič iné a mala hlavne pokoj od Isc., od lekárov a vytešovala sa z bruška...

Scarlette, veru moja.. tešiť sa s tebou teším aj do testu... a chcem aj po teste.. tak ma nesklam.. ano?

szilvia31
19. feb 2009

andy o tych 3 a 5 dnovych embryach som citala aj ja uz neviem kde ale zaujalo ma to.Na iscare pocujem poslednu dobu zle veci ☹ malo kto ich pochvaly,ale man take kamosky ktorym to vyslo na 1krat,tak dufam,ze budeme k nim patrit,ak to nevyjde zmenim car.
Držim ti palce 🙂

scarlette
19. feb 2009

sylvi,andy tak sa budeme potom tesit spolu 😉
ale tentokrat tomu verim ovela viac, prsia su stale bolave a v maternici niekolko krat za den citim take "popichnutie, zasklbanie" tak verim ze jetodobre 🙂

andy a na teba som veeeelmi zvedava coaako bude dalej

sylvia21
19. feb 2009

Scarlettka - to vyzera u teba velmi nadejne 😉

Szilvi, Andy - musime to dokazat, nejako uz ten maly chaos pomozeme upratat. A ked nie, no tak stale je vela moznosti.

Andy - budem rada, ak sa Ti podari napisat, vsetko, na co ta doki v Brne upozornila, velmi nam to vsetkym pomoze, v com mame byt viac opatrne.

Ja som teraz zvedava, ako budu ragovat moje vajecniky. Naposledy sa vajecnik, u kt. nemam vajcovod skryl za maternicu a doki sa nepodarilo z neho vybrat ziadny folik, tak som teraz zvedava. Bola som medzi tym i u mojho obvodaka na prehliadke a hovoril, ze sa zdaju podla palpacneho vysetrenia oba vajecniky pohyblive. Tak som sa troska upokojila. No uvidim, ako dopadne realita.

scarlette
19. feb 2009

andy pls este info pre nas o ktore CAR v brne sa jedna?

sylvi ja mam tiez pb ze moj vajecnik je za meternicou schovany, je v zrastoch takze tam je a aj bude uz asi na trvalo. Podla toho comi marsik ukazoval na uzt tak pri odbere mal asi hokejku ci co...kedy budes mat info o schvaleni tych injekcii?

scarlette
19. feb 2009

andy uz nic, uz som to podla mena lekarky nasla, ze sa jedna o reprofit 😉

mayka
autor
19. feb 2009

SIvlia 21, ano dostala som menzes nacas. A mam ho silnejsi nez obvykle.
Od kolkoeho dna si pichas decapeptyl? ja od 21 dna cyklu. CIm potom pokracujes?

andy26
19. feb 2009

Szilvi- ano je to tak su baby,ktorym to vide na prvy raz a tie nemaju dovod nadavat ale len kvoli tomu,ze priroda a stastie to tak zariadili a vsetko to zle sa schova za tym uspechom tak funguje ludska psychika...ale co mi,ktorym to nevide na prvy raz tak tam by sa mal dr. a cele car spojit a vynalozit svoje usilie aby ti pomohli len v iscare sa mi zda
to tak nefunguje ☹

Scarlet - ano je to reprofit 🙂

Sylvi- budem vas informovat ked si spomeniem alebo sa ma na nieco opytas na com som zabudla 🙂

flock
19. feb 2009

ahojte vsetky 🙂 🙂

flock
19. feb 2009

uz tu nikto nie je? alebo pozerate ordinaciu?

sylvia21
19. feb 2009

Scarlettka, a ako Ti marsik vyberal foliky? Asi poviem Doki, nech sa s nim poradi 🙂 Ty mas len jeden vajecnik, alebo dva?

Mayka - ja si picham od utorka, co bol tiez 21DC. POtom pokracujem Gonalom. A ty cim pokracujes ?

Andy - tak troska spovedacka na spomienky 😀 😀 😀 ?
😉 POrozpravaj ako Vas tam prijali, kolko ste cakali , ako vyzeralo uvodne zapisovanie 🙂 Po
😉 Takze navrhli Ti genetiku vratanie trombofilii, Listeriozu, hematologiu... a este nieco?
😉 Ake lieky na podporu navrhli, alebo nekaku vitaminoznu liecbu, ci detoxikacnu, spomenuli neico take?
😉 Ako prebiehalo gynekologicke vysetrenie? SPG ? Ako to dopadlo? Mala si dobr pocit, boli dokladni?
😉 Paci sa mi, ze maju skuseneho embryologa, dnes som prave v Docentovej pracovni, alebo tam, kde sedava Marsa, pozerala, ake su chudatka tie embryjka jemnucke a tak zlozite. Ta blastocysta i to 16 bunkove vyzerali tak zranitelne. Staci mikro nespravne uchytenie, narusenie prostredia a mozeme sa rozlucit s uspechom. Mne este pri PiDG budu brat z nich bunky. Tak mam strch ako to zvladnu.

Ak mi este neico napadne, urcite Ti napisem 🙂 Ale ty si urcite na vsetko spomenies, mas vybornu pamat 😉 Si velmi zlata, ze nam takto pomahas s informaciami 😉

szilvia31
19. feb 2009

Andy mas pravdu,ved tym lekarom doverujeme a verime im,ze nam pomozu,ved je to ich praca ,ktoru si sami vybrali.Dufam,ze ma nesklamu,dr Petrova je zatial v pohode,aj nam vysvetli veci a ja sa pytam,vela citam a ak my to sama nepovie opytam sa na veci ktore ma zaujimaju.

sylvia21
19. feb 2009

ahoj flock ako sa dari?

sylvia21
19. feb 2009

szilvi a co si sa dozvedela od p.Dr? Budeme radi kazdej infoske i od teba 🙂

sylvia21
19. feb 2009

musim ist vyvesat pradlo, o chvilocku sa vratim 🙂

scarlette
19. feb 2009

Sylvi netusim ako sa mu to podarilo ale vybral ich, totiz moj vajecnik je v zrastoch za maternicou a matne sa mi zda ze aj spominal ze je k nej prirasteny...a len viem ze k nim mal velice zly pristup...ja uz tie "komplikacie"pocuvam skoro trubkovym efektom, registrujem ale zvlast sa uz nezamyslam...

szilvia31
19. feb 2009

Yatial nemam vele informacii,27.02.bude mudrejsia potom vam hned napisem 🙂

sylvia21
19. feb 2009

No asi poprosim moju doki, ak budu nejake problemy, ci by si ho nemohla zobrat na pomoc 🙂
27.2. szilvinka ocakavame 😉

scarlette
19. feb 2009

sylvi vsak sa jej skus na to popytat 🙂

szilvia31
19. feb 2009

Urcite sa ozvem,tesi ma ze som sa k vam mohla pridat 🙂 ,je dobre sa vyrozpravat hlavne ak ste spolubojovnicky 😀

andy26
19. feb 2009

Sylvi, takže prvé stretnutie v Reprofite:

sedeli sme tam my dvaja s manželom a ešte jeden pár. Inak vôbec nikto.. teda mi to pripadalo, že každeho si objednavajú na určitu hodinu.
Najskôr mi dali milé recepčne dotaznik, ten som vypísala. Recepcia aj lekári, ktorí tadial prechádzali na nás niekoľko krát pozreli a vždy s úsmevom....
Potom prišla p. doktorka, zavolala nás pekne po mene a obom podala ruku. Sedeli sme v ambulancií, kde bol maximalny kľud a ticho.. žiadne otvorené dvere k sestričkám, prechod z jednej ordinácie do druhej, prázdny stol.. no to v Is. nezažiješ.
Ja som teda pripravila pre doktorku taký stručný popis všetkeho čo sme už prežili, od kedy sa liečim, ako sa liečim, kde ma liečili, čím ma liečili, potom som tam priložila zaznam z laparoskopie.. no proste všetko, na čo som si spomenula som dala na jeden papier a rozpisovala. Veľmi sa tomu potešila.. takže baby.. ak zvažujete .. tak sa takto pripravte.. človek si v tej rýchlosti nevie spomenuť na detaily, ktoré sú dôležité.
Napr. dosť dôležité.. čo si všimla bolo... ešte v sanatoriu Koch mi doktorka nasadila takú mini stimulaciu Clostilbegyt a Pregnyl.. ak to poznáte viete o čom hovorím.. pri tejto stimulácií sa ma pýtala ako som reagovala na folikulometrií.. mavala som tak 3 - 4 foliky, tak povedala, že niektoré kočky dobre reagujú na lieky za 80 Sk a niektoré dobre nereagujú na tie za 3000 tis. Takže nám najskôr navrhla túto stimuláciu s Clostil. ale že aj tak detaily prejdeme ked budem mať vysledky z hormonálneho profilu a z tej imuno.
Inak pýtala sa na všetko možné a napr. další postreh... p. doktorka Durechová z Iscaru.. nám povedala, že aktívny šport nijako neovplyvnuje spermiogram.. no a táto pani doktorka, ked videla manžela.. sa ho pýtala, či športuje a či aktívne.. tak podotkla.. viete, lebo aktívny šport nam negatívne ovplyvnuje spermiogram.. takže pravý opak.
V Brne v Reprofite mi urobila len ultrazvuk inak nič.. bolo skôr o odovzdaní si informácií.
Potom nam dala cenník zakrokov u nich a vysvetlila čo z toho sa nás bude týkať.
Spermiogram nerobili.. lebo ho robili na imunologií..inak sa pýtala.. aký zvykol byť spermiogram.
Pani doktorka bola veľmi dokladná, pýtala sa na veci, na ktoré sa Maršík ani nikto z Is. neopýtal.

Ja dúfam, že Vám v Iscare pomôžu.. Sylvi veľmi - veľmi ti to prajem a dúfam, že to embryjka aj napriek všetkemu zvládnu a vydržia.

Teraz najbližšie teda musím počkať na mršku.. isť na hormonálny profil a hádam prídu aj vysledky z imuna. No a dúfam, že potom už pojdeme na stimulku.

scarlette
19. feb 2009

szilvi len ak ti mozem odporucit ak ta dovtedy napadnu akekolvek otazky na doktorku si ich poznac, v ambulancii ich totiz skoro vsetky zabudame 😉

flock
19. feb 2009

sylvia, dnes sa mam naozaj fajn - uz asi mame genetiku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (asi preto, ze uverim, az uvidim). ako kazdy pondelok aj tento som cakala telefonat a nic, tak sme sa s muzom dohodli, ze sa zastavi osobne na zeleznicnej opytat sa na uroĺogiu aj genetiku. dnes tam bol a povedali mu, ze uz su spracovane, ale nevedeli ich tam najst. zavolali ondrejcaka a ten mu tvrdil, ze ked je to uz spracovane, tak mi vysledky urcite volal. muzovi to nedalo, tak ma rychlo prezvonil a opat mu povedal, ze mi nikto nevolal, ondrejcak sa zasa "nastval", ze on sa pozrie, lebo si zapisuje aj ked sa nedovola, tak nech sa pozrie, lebo ja som chodila kvoli tomu telefonatu s mobilom vsade a ziadny hovor ani zmeskany som nemala. 🙂 takze tazko povedat, kto zalozil/nezalozil tvoje vysledky, hlavne ze ich tam mas!!!! este sa cudoval, ze naco tam muz isiel osobne, vsak oni by nam dali vediet a ktovie odkedy ich tam maju. tak ich este "donutil" zavolat do iscare, ci tam naozaj su v tej karte. ale po tom vsetkom ja uverim, az ked uvidim.

takze teraz beriem do soboty femoden, v utorok idem na ultrazvuk a dufam, ze v piatok zacinam pichat menopur!!!!!

andy - to co si pisala o tych embryach a marsikovi - tak to je ozaj sila. tiez mayka - preboha rok a pol? tohto sa boji aj moj muz - chaosu a neporiadku, pre nich cas nic neznamena.......
no musime to nejako zvladnut a dufat, ze to vyjde 😀

scarletka - ty si ako spokojna s marsikom? a ako si znasala menopur?

scarlette
19. feb 2009

flock ja so s nim pb nemala, len to cakanie u neho aj ked si objednana tak treba ratat minimalne hodinu...ja ked som tam bola minule na kontrolu krv a utz, tak kym som sa k nemu dostala odisiel na sal a potom este za nejakou pacientkou...ale inak ok, ma prekvapuje co vsetko si o mne pamata...
z menopurom som nepocitovala ziadne vedlajsie ucinky ale mala som len dve vajka, teraz som bola na ivf soft tam sa dava merional a pri tom ich vybral marsik zo mna 7!!! avsak pri brani merionalu ma trapili bolesti hlavy take na 4hodinky ale ked som si dala ibac hned po pichnuti tak hlava nebolela...

flock
19. feb 2009

scar - moze sa davat ibac cez stimulku? ja trpim na migreny, akurat teraz ked beriem femoden mi prestali, ale neviem ako cez stimulku pripadne potom, to sa uz lieky nebudu moc brat, ze?

scarlette
19. feb 2009

flock ja som brala, nemala som ziadnu info ze by som nemohla a ani sestricka s tym nemala pb ked som jej pred punkciou vypisovala taky dotaznik a rovno na tuto vec som sa pytala...
ale z menopuru som nemala ziadne vedlajsie priznaky, uz si k menopuru kukla letak?

flock
19. feb 2009

letak som citala, bol dost rozsiahly, ale bolo to uz pred mesiacom, ked som mala mat stimulku 😀 vsak uvidim, na lieky asi kazda reagujeme inak, tak snad ma aspon tentokrat migreny obidu 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre