ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

petkaerdal
30. jan 2008

ja ani neviem,ja vlastne neviem nic,nikto mi nic nepovedal,ale ked nemavam menzes,teda velmi slaby asi to bude nieco mat spolocne,ze mi nenarasta

petkaerdal
30. jan 2008

ako si zistila,ze mas problematicku sliznicu?

pointka
30. jan 2008

mne to vravela lekarka, vzdy mi merala folikuly a endometrium a ked mi nepovedala, pytala som sa na to

gabika24
30. jan 2008

peti, nemusi to byt sliznicou maternice. ja napriklad bez vyvolavacky menzes vacsinou nemam a sliznicu mam krasnu. ktovie, asi je kazdy organizmus iny, ale neboj, vsetko dobre dopadne.
mne vzdy doktor povedal, ked mi meral folikuly a endometr., ze mam krasne narastenu sliznicu - aspon nejaka ok sprava.
dobru nocku babenky 🙂

petkaerdal
30. jan 2008

aha,no tak moja dr. so mnou nic nerobila nikdy...hladam ineho lekara v Ba,tak uvidime...

tija28
31. jan 2008

Ahoj baby,
tak toto mi asi neuverite, ale dnes rano, asi na dvanasty den som si urobila dalsi test zn. Rapiclear a po chvili sa mi vyhodila sice jedna ciarka, ale hned vedla nej druha, ktora bola kolmo na tu prvu. Testy som si davala uz niekolko krat za svoj zivot, ale toto som videla prvy krat v zivote. Pekna haluz, co ?

Petka, spominala si, ze by si vymenila gynekologa, tak ja by som Ti vedela doporucit jedneho uzasneho primara zo sukromneho sanatoria v BA. Rocny poplatok tam stoji okolo 2500,-Sk, ale sluzby su tam na velmi vysokej urovni. Cely rok sa o Teba staraju v ramci toho jedneho poplatku, nemusis nic viac doplacat a vysetreni Ti mozu urobit kolko len potrebujes. Mna primar zbavil niekolkorocnych problemov, kedy som uz ani nedufala, ze sa mozem citit inak - samozrejme super. Som mu zato velmi povdacna. Ten clovek ani nevie ako velmi mi pomohol. Dotatok k mojmu stavu - krce mam uplne priserne a po cely den. Taku polhodinu po uziti utrogestanu sa citim ako na praskoch, je to zaujimavy pocit, ked sa mi pletie este aj jazyk. A to mame ist zajtra lyzovat, tak len dufam, ze na svahu nikoho nezramujem....Ved uvidim, ci to nezrusim. A na odber mam ist v pondelok, to sice nestiham z casovych dovodov, tak pojdem az v utorok.

Pointka a gabika, pozdravujem vas a drzte sa.

pointka
31. jan 2008

tija a pijes uz vodu????
v ktorom sanatoriu? Koch alebo Prosanus?
Tu lyzovacku by si mala zvazit a lekarovi ist HNED!

petkaerdal
31. jan 2008

Tija,ty chces ist lyzovat? az teraz som zbadala 😝 ....no to by som si dobre rozmyslela,ved si po transfere

pointka
31. jan 2008

petra neskusis sa prehodit k tej mojej Petrovej v ISCARE?

petkaerdal
31. jan 2008

ahoj pointka,ja chodim teraz do FC,tam idem aj na KET a potom neviem,co bude....v Icsare som bola na prvom IVF...

gabika24
31. jan 2008

ahojte. tija, to je teda ina sila... o takom teste som nepocula.
ale ja by som si to asi tiez rozmyslela s tou lyzovackou. ale kazdopadne sa drzkaj. - aj vy ostatne.
ja od zajtra beriem proveru - 2x1 tabl. dufam, ze mi nebude velmi zle, aj ked to mi je posledny tyzden skoro stale, raz vajecniky, potom tlak.... a tak.... - asi sa s tym, ze mi je zle, pripravujem na tehu 😀 - takze to beriem optimisticky...
drzkajte sa a pripravujete sa na tehu aj vy. 😀 😀 😀

tija28
31. jan 2008

Ahojte, tak ja som si to s tou lyzovackou predsa len nakoniec rozmyslela. Pojdeme az na buduci vikend.

Pointka, vody pijem uz trosicku viacej. A Ty sa ako citis ? Dufam, ze uz mas stale len dobru naladicku ?

Petka, pointka, co sa tyka mojho lekara, tak ten predtym pracoval v Koch-u, ale teraz si otvoril sukromne gynekologicke centrum. Vola sa MUDr. Cupanik,CSc a je zaroven aj riaditelom GPN v Ruzinove. Je to uzasny clovek, sluzby a personal su tam na jednicku. Ak by vam niekto vedel pomoct, tak je to urcite tento clovek.
Pozrite si stranku www.gpn.sk

Gabika, dufam, ze tabletky budes znasat lepsie nez ja. Drzim Ti palceky, aby Ti bolo zle len a len z tehu a z nicoho ineho.

Inak baby, ja uz sa ani nevzrusujem nad tym, ci som alebo nie som v tom. Nemam zatial ziadne priznaky tehu, jedine z coho mi je zle, tak to su len tie hnusne tabletky. Uz aj tie krce v podbrusku mi prechadzaju a ani prsia uz ma tak moc nebolia. V utorok totiz idem uz konecne na krv. Inak podla kalendara, by som mala dostat mrchu uz tuto nedelu, este pred odberom krvi, tak uvidim co bude prve.

Zelam vam pekny vecer a relaxujte .....na vsetky sposoby

gabika24
2. feb 2008

ahojte. pekny zvysok vikendu prajem. 🙂
tija, inac ja som tiez nemala priznaky tehu - no ved uvidis - teraz fakt nic nevyriesis, mudrejsia budes az v utorok. takze zatial sa drz.
mne je z provery trochu nafigu, ale da sa - vzdy tak na nu reagujem.
pointka ako?
petka, pekne sa zabavte, potom sa ozvi.

pointka
3. feb 2008

Ahojte.
V piatok som bola na KO po mrche, uz mam vsetko normal, takze uz mam lieky a protokol na dalsiu mrchu idem KET.
Este predtym 14.2. injekcia agolutin, keby mrcha chcela meskat a zevraj je aj agolutin dobry na sliznicu.
Tija daj vediet test a hlavne PI VELA!

gabika24
3. feb 2008

pointka, to je super 😉 . tak sa teraz pekne daj do pohody a nazbieraj sily na to, aby bolo KET uspesne. ja som vzdy isla cez agolutin - teda co sa tyka IVF, KET a pod., lebo keby sme cakali, kym sama od seba dostanem mrchu, tak sa teda nacakame.
tija, vela stastia.
peti, uz ste spat?
idem varit - teda uz len posledne upravy... pekny zvysok vikendu 😉

pointka
3. feb 2008

ze posledne upravy... 🙂 ja som prave zacala varit 🙂

petkaerdal
3. feb 2008

ahojte,Gabi uz som tu 😝 ...
pointka no super,vidis,vajecniky uz su ok...tak sa drzkaj a teskaj na Ket...

lenka20
4. feb 2008

petka ahojky 😵 ako pokracujes moja? co mrska, uz dorazila, ci este cakas?

skybaby
4. feb 2008

ahojte babulky ... ja vas uz dlhsie citam a drzim vam palce 🙂 chcem sa spytat ci neviete ako je to so spermiogramom v iscare? moj lekar mi kazal ze mam manzela objednat ... zatial este cakam kym si aj manzel na tu myslienku zvykne a chcela by som sa u vas dopredu informovat 🙂

petkaerdal
4. feb 2008

Ahojky Lenka,mrska uz dozazila este v pondelok,papam uz estrofem a v stredu mam ist do FC na kontrolu,tam sa potom uvidi,ako mi narastla perinka...a podla toho asi zacnu rozmrazovat...a co bude dalej je uz vo hviezdach 😢
ty ako? kedy ides do tej Prahy? ci uz si bola?

lenka20
4. feb 2008

ahoj petka - idem do prahy zajtra cestujem, vysetrenie bude v stredu, v piatok sa vraciame tak potom poreferujem a drzim ti paste na kontrolu a nech sa krpec preberie krasne z mrazaciku 😉 😵 nezabudni - hlavne vesele brusko 😉 🙂
skybaby - ahoj, ja sice do iscare uz nechodim, ale SPG sa asi robi vsade rovnako, pride ponho sestricka a manzel pojde ya nou do odbernej miestnosti a ked bude hotovy zaklope na okienko a odovzda flasticku a je to - nic hrozne aj ked chlapi to zle znasaju.

skybaby
4. feb 2008

lenka dakujem 🙂 tiez si myslim ze to nie je nic hrozne ... len ten moj sa tvari ako keby mal ist na popravu 😉

petkaerdal
4. feb 2008

Lenka,tak ked sa vratis,cakam IP...som zvedava,ja sa hned potom tiez objednam...

lenka20
4. feb 2008

no jo, skybaby - ten moj uz to ma za sebou najmenej 10x a zakazdym sa tak tvari 😉 😀 no co uz, najhorsie aj tak odnasame my zeny, tak nieco musia aj ti nasi chlapci pretrpiet 😵

pointka
4. feb 2008

ahijte.
Tija ako???
Petra no cakam, uz mam protokol a lieky na dalsiu mrchu, tak idem na to.

gabika24
4. feb 2008

ahojte.
skybaby, ja mam to stastie, ze ten moj to bere sportovo - aj teda bral od zaciatku - hovori, ze to je to najmenej, co moze urobit, ze ja sa trapim s liekmi a injekciami ovela viac...
inac, niekde mozes ist s manzelom - aj kamoska tak bola, len tusim nechodila do ISCARe, ale aj v Heliose sa to da... 🙂
ja poslusne papam proveru, aj ked mi z nej nie je ktovie ako - teda tak ako vzdy. v piatok zacianam aj s injekciami a cakam na mrchu. no a potom uz stimulujeme 😀 - dufam, ze uspesne.
drzkajte sa.
peti - ako obycajne, zasa nejako nestiham, ozvem sa zajtra, pripadne v noci, ked sa mi ten nas maly zazrak nebude driapat na kolena a bude buvat. mam aj nejaku robotu, ale nejako sa mi nechce...
pekny vecer vsetkym 😉

tija28
5. feb 2008

Ahojte baby,
tak ja som dostala v nedelu mrchu mrchatu, tak si viete urcite predstavit, ako som sa asi citila. Na krv som mala ist v utorok, ale plany sa mi trocha zmenili, tak som utekala uz v pondelok, aj ked vysledok bol jednoznacny - negativny. Dost som bola vcera z toho vsetkeho taka nestastna, ze som ani nemala energiu ist na net. Teraz je to uz lepsie, aj ked vidim na mojom muzickovi, ze je z toho tiez docela nestastny. Tak som nad tym vsetkym zacala uvazovat, aj ked to niekedy nema logiku a dospela som k tomuto zaveru....
Som typ zeny - vobec som nebyvala chora, nemavala som ziadne zdravotne problemy, tym padom som ani neuzivala ziadne lieky, ani antikoncepciu, maternicu mam podla lekara ukazkovu, takze vysledok musel dopadnut tak ako dopadol len z jedineho dovodu.
Jednoznacne je to o psychike. Ja mam dost stresove zamestnanie, a asi aj tusim, kedy som prestala mat tie zvlastne prijemne pocity. Takze baby - v ziadnom pripade sa nestresujte, nedovolte okoliu, aby vas vytocilo, radsej sa po transfere zasite niekam do samoty a relaxujte. Obetujte tomu tie dva tyzdne a potom vam to vsetkym urcite vyjde. Ja som to dost podcenila, ked som si myslela, ze ten moj hekticky zivot do vyvoja nemoze zasiahnut, ale mylila som sa. A hlavne majte spravnu zivotospravu a obcas si aj zacvicte, aj ked to bude len doma pri telke, nevadi.
Takze, drzim vam vsetkym palceky nech vam to vyjde a zelam vam vela stasticka.
A hlavne ziadny stres.

pointka
5. feb 2008

AHoj Tija, je mi to luto, ale na druhej strane ma prekvapuje, ako si to zobrala a co si si z toho vyvodila.
Ja by som to nedokazala, ja by som sa asi zozierala smutkom.
Co inak robis pracovne, ked to mas take stresovite?
Ja si chcem po transfere zobrat tyzden dovolenku a nic nerobit.

gabika24
5. feb 2008

ahojte, tija - je mi to luto - velmi 😢
ale mas pravdu s tym stresom a psychikou. ja som otehotnela po tom tretom KET az vtedy, ked som ostala doma PN a na vsetko som sa vykaslala. je pravda, ze vtedy zurila chripka, tak ma doktorka nechala preventivne doma - bola som doma 3 tyzdne - z toho ten posledny som vedela, ze som tehu.
ak ta nenechaju nabuduce doma z CAR, tak chod k svojmu doktorovi alebo obvodnemu a ostan doma - urcite!!!! stres a hektika nie je pre toto dobre...
aj ja som zazivala v oktobri riadne stresy, aj ked som si to sice nechcela pripustit, ale telo vedelo svoje. takze nie je div, ze nam to nevyslo. no teraz sa uz pripravujem na pohodu 🙂
drzkaj sa, pozbieraj vsetky sily.
teraz sa pripravis na ket?

pointka - ta dovolenka je super napad. len neviem, ci tyzden staci - ved uvidis.
peti, ako? nemala si ist dnes na kontrolu? ci vlastne zajtra, co? daj potom vediet. ja idem pracovat.
baby, drzkajte sa 😉

pointka
5. feb 2008

Voac tyzdnov si dovolit nemozem 🙂 Ale da sa aj to nejak riesit, uvidime.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre